64
  • Zsoldos
    #24
    Ja, pont az ilyen fereggel teli gepek ontjak magukbol a spamet, mint a tied. Legy ra meg buszke is.
  • Freemanus
    #23
    Ki nem szarja le hogy mit irnak nekem se tűzfalam se virus irtom még sincs semmi bajom!
  • droland
    #22
    Ne legyen internet, nem lesz annyi gond :)
  • strogg
    #21
    ÉS utánna fel kel lraknod egy vírus védelmi vonalat, es spy gyilok cuccost, és utánna esetleg jól elvagy egy darabig. Esetleg.
    Én ezt nevezem viccnek 2004-ben:)
  • p00h
    #20
    ezért telepít normális ember úgy gépet, h van 1 blaster elleni winfos patche, amit felrak még mielőtt belövi a netet, aztán irány a winfos update
  • strogg
    #19
    Azért az igazság a középúton van:)
    Mert ha igazán penge rendzsert akarsz, azt ma is megcsinálhatod, mivel a gentoo-t felrakhatod forrásból is. Annál jobban úgysem tudsz gépre OS -t rakni:) Tehát jó oda egy default kernel is, hogy menjen minden:)
    A wint meg hagyjuk, mert azzal elég sok gond van, és ismeritek a véleményemet.
    Azért pontosítanám a véleményemet. Félreértés ne essék, nálam nem a Linux az isten. Csak a Linux az elsö, ami a legközelebb áll mindahhoz,amit elvársz egy OS-töl.
  • DOT
    #18
    Hajh, pedig az volt ám az igazi, amikor kernelfordítás nélkül a fél gép nem működött, meg PnP dumpból kellett kézzel összerakni az init.. Bezzeg a gagyi Win95 meg felismerte a cuccot, lámáknak való az ilyesmi :)
  • pemga
    #17
    Strogg, már ugatnak. Egyébként nagyon-nagyon régen, még a Sulinet kezdetén, amikor L&R-es béreltvonali sulinet volt, akor lehetett választani Mac, Win, és Linuxos gépek közül az iskoláknak. Oktatási célra. Akkor nagyon-nagyon kevesen választották a linuxot.

    Sőt, a géphasználói vizsga (most mindegy hogy jó-e v. sem), EOCTL v. mi a tök is tehető _elvileg_ nem csak MSOffice-n, az már vizsgahely kérdése, hogy van-e ilyen. Nomeg, hogy Gizikének érdemes-e árral szemben küzdenie :).
  • strogg
    #16
    Ez igazán magyar módi szerint zajlik. Mátmint a SEX. Ha már itt tartunk, ha valahol ugathatnának a szerzői jogvesztők, meg a BSA okádék banda, az a SEX eladóhelyek. ami pedig a linuxot illeti a történetben. Talán pont tegnap említettem, hogy én nem örülnék annak, hogy a Linux népOS legyen.:) Szóval nem hullatnék krokodil könnyeket, ha a SEX-böl kikerülne a linux.:)
  • Bucser
    #15
    Linuxra azért nehéz férget írni mert ahény gyakorlott user vagy megjelenő disztribúc annyiféle a hibák tünete és megléte. Én használom a windowst aktívan (mert használom és játszom vele) ezért szembesülök a hibáival sokszor, de nekem a linux akármennyit is próbáltam valahogy soha nem esett kézre ez beállítódás kérdése. Van aki meg a linuxhoz ért. Mondjuk érdekes, hogy a Suinetben vett Linuxos PC-ken mi a halált keres Tört 98 vagy Xp? ÉS vajon miért van fent?? Általában azért, mert az emberek nem is akarnak linuxot használni ugyanis Windowshoz önyebb segítséget találni és egyszerűbben kezelhető nem kell az effektív használathot 10.en órákat bújni. Minden tiszteletem a Linuxot JÓL használóké (nem nem azoké aki idejön fikázni a windowst mert ő Linuxot használ egyébként meg win alatt játszik és egyébként hót fingja sincs az egész Op rendszerről) Szívesen megtanulnám kezelni egyszer én .. talán majd egyszer máskor:) nincs rá szükségem és remélem soha enm is lesz.
  • strogg
    #14
    Huh. Keresgélj még:)
    Ime 1-2 példa.:)
    példa1: http://pcforum.hu/tarsalgo/Windows-telep%C3%ADt%C3%A9s-haszn%C3%A1lat-ha-van-helyette-linux-is.htm?op=view&fid=21709&no=9
    példa2: http://www.tv2.hu/cikk.php?cikk=100000084904&hozzaszol=1
    Ezek momentán nem blog-ok, de tényleg olvastam párat. Guglit tudom javasolni, mert csak idönként futok bele.
    De a lényeg, léteznek ilyenek.
    De ezen nem is kell meglepödni. Van akinek nem tetszik. Halkan megjegyzem, hogy ha korszerü módon tudnám használni kényelemsen, és modnjuk lenne OOo is rajta, akkor a mai napig BeOS lenne a notimon. És nagyon sokat várok a Zeta-tól, mondjuk egy korszerü BeOS képét.:)
  • h4x0r
    #13
    Ize, mondanal egy-ket ilyen blogot? Erdekelnenek ezek a WinFan(tm)-ek.
  • strogg
    #12
    Nem egy blog-ot olvastam, ahol a linuxot fikázzák.:)))
    Szóval sokan gyülölik. Általában win fanatikusok (ilyen is van bizony), és átlag felhasználók. (fimonam mondtam a "nem ért szart sem az informatikához júzer"-t :)
    Szóval szép számmal vannak linux fikázók.:)
    Mellesleg vírusok, és trójaik nélkül szebb lenne az élet, és ez OS független.:) az egy másik dolog, hogy linuxra lényegesen nehezebb hatékony kártékony kódot írni, mint winre. Nah és egyenlöre a "láma faktor" is jóval ksiebb linuxon, mert elég kevés linuxos nyitogat meg minden xart amit kap mailben.És valljuk be a wines férgek terjedéséért 99%-ban a hülye júzer tehető felelősé.:)
  • Yv@n
    #11
    2k alatt nincs shutdown parancs, XP-ben jelent meg, így ezzel a módszerrel 2k-ban nem lehet megszakítani a reboot folyamatot :)
  • Zoldalma
    #10
    "Mondjuk ha a sok f@szláma nem ilyen szarokat írogatna"

    Akkor mi lenne? Jobb lenne a Windows? :)
  • Troppauer
    #9
    Ha nem lennenek virusok (es ez az egesz hiszti), akkor sosem derulne ki, hogy a winfos(vagy barmi) tele van (veletlenul vagy szandekosan produkalt) biztonsagi hibakkal.
  • antijedi
    #8
    biztos igazad van, csak én azon szoktam filozni hogy linux fikázok miért nincsenek vajon? :P
  • PyRex
    #7
    Fogajunk, hogy megint jönnek az M$ fikázók. :)
    Mondjuk ha a sok f@szláma nem ilyen szarokat írogatna (vírusok, férgek, bla), akkor nem lenne probléma.
  • pemga
    #6
    Szerintem betettek közéjük egy gépet ami mindent átengedett, csak logolt közben.

    A lényegesebb info, h. mennyi idő alatt törték meg a gépeket csak az eredeti cikkben van, a támadások száma szerintem nem mérvadó...
    SBS 2003 : 8 óra, egyszer
    Win XP SP1: 4 perc, kilencszer
    A többit nem törték meg... Igaz összességében több mint 300'000-szor próbálkoztak, azaz átlagolva egy gépre percenként 2.5-ször érkezett kísérlet. Ami azért nem semmi :).
  • droland
    #5
    Tűzfal nélkül honnan lehet tudni, hogy épp támadás érte a gépemet? :) Elméletileg nincs ami loggoljon, bár az SP2 tűzfala már megfelelő minőségű, blokkolni blokkol BEFELÉ is, de arról nem ad tájékoztatást, csak a kimenőt kérdezi. No most ha támadás ér, az kívülről jön, ha nincs log honnan tudok róla, és hogy számolom össze? :)
  • Mighty
    #4
    Hacsak a felhasználó ki nem adja a "shutdown -a" (megszakítja a leállítási folyamatot) parancsot és telepíti a megfelelő frissítéseket :)
  • Dzsini
    #3
    szerintem a 4 perc erős költői túlzás... sp2/tűzfal nélkül egy blaster 1 percen belül bent van a gépen, onnantól az a gép a 14 nap nagyobb részét rebootolással tölti.
  • Aspyrin
    #2
    Mi a tanulság? Legközelebbi telepítésed előtt kihúzod a hálókártyából a kábelt és nem fog kapcsolódni amíg nem végzel mindennel.
    Egyébként ebben a hírben mindössze egy za reklámot találtam, mivel a többi része köztudott.
  • toyotakacsa01
    #1
    Én egy windows 2000-rel szívtam.
    Feltelepítettem, még a service packot sem pakoltam fel, rákapcsolódtam a chello-ra.
    Ugye mondanom se kell hogy telepíthettem újra. :)
    2 perc nem telt bele és elkezdett visszafelé számolni 1 percről, hogy ő most újra fog indulni.
    (nem emléxem de valamelyik vírusszerűség okozta)