28
Szal...
  • Zolix29
    #28
    Sziasztok!

    Volna egy Yamah psr-e413-as szintim, összekötöttem a számítógéppel és a kontakt 4-ben meg is jelent midi eszközként, de a hangja mintha a sajátja jönne át és nem a betöltött (New York Concert Grand Library) hangján szólal meg, ha az egérrel klikkelek a billentyűzeten akkor a kontaktos hang szólal meg , ha a szintin nyomom akkor pedig a szintis!!! Amúgy a pcmód 2-re van állítva!

    Elsőre így sikerült, de nem nagyon vágom ezt a midi-s témát!

    Ha volna valami ötletetek akkor szívesen venném!

    Előre is köszönöm!
  • blackgamer
    #27
    végül nem vettem meg
  • blackgamer
    #26
    igen hangkártyától félek, mert laptopban sivár nagyon
    egy hónap múlva megveszem a bill.-t addig még informálódok
  • HavocS
    #25
    Az USB miatt biztos nincs ebből hátrány, inkább a retek hangkártya tud kellemetlen meglepetéseket okozni, ha ASIO-val akarod használni (nálam SB Live 5.1, hátam közepére kívánom már ezt a kártyát), de még 11-15 ms késleltetés se feltétlenül vészes. Ha meg simán MIDI-n keresztül használom, (soundfonttal, vagy az sb live softsynth-el), nullkésleltetés. Szóval az USB ne rettentsen vissza. Arról nem is beszélve, hogy sima MIDI out is van rajta :)
  • Gabyee
    #24
    nem hiszem,csak kivan az találva(remélem:)
  • blackgamer
    #23
    és nincs az usb miatt késleltetés a leütéstől és a hallás között?
    mert ami a közvetlen a hangkártyára van dugva ott természetesen nincs
  • Gabyee
    #22
    igen,billentésérzékeny!
    amúgy én is most akarok majd ilyet venni:P
    ittkicsit olcsóbb!
  • blackgamer
    #21
    nekem azért is kellene új midi, mert a régi midi/joystick portra van kötve (ott a hangkártyán)
    így sajnos laptop-pal nem tudom használni, de egy ilyen usb-s kütyü megoldás lenne, szimpatikus a kinézete és az ára is

    gondolom nem, de azért megkérdezem: leütésérzékeny?
  • HavocS
    #20
    3 napja vettem egy pont ugyanilyet a pdamania-ban (23 400 Ft-ért), és remek, nagyon tetszik. Az oktávváltó gombokat be lehet programozni pl. tranzponálásra, bank, program, csatornaváltásra, bár ez lehet, hogy alapnak számít :) A billentyűi szerintem nagyon jók, a visszatartásuk még a viszonyítási alap Yamaha PSR-295 billentyűinél is jobb, és ráadásul nem nyekeregnek, mint a már említett Fatar CMK 149... szóval szerintem nagyon jó cuccos.
    Ja, 1.8 méteres USB kábel tartozék, csak azért mondom, hogy ne vegyétek nyakatokba a várost kábelért, ahogy én tettem, mert felesleges :D
  • blackgamer
    #19
    Photo Hall-ban árulnak egy egész igéretesnek tűnőt
    M-Audio Keystation 49E
    normál méretű billentyű (49 db), 2 kerék, USB
    25 ezer Ft, valakinek nincs esetleg? mik a tapasztalatok?
  • FREAK
    #18
    van egy eladó keyboardom

    Fatar (Studiologic) CMK 149, 4 teljes oktáv, mod wheel, pitch wheel, stb stb

    mindössze 10 rugó, 2 éve nem használtam

    akinek kell, írjon egy emailt vagy valamit
  • Sephi
    #17
    koszonom!

    Pontosan az kellene nekem amit anni a creativ LIVE draivereben volt. Amikor a Creative LIVE fomenujebe leptem ott volt a midi keyboard :D

    Kis zongora amit az A-L es a Q-P gombokig lehetett hasznalni... es lehetett vagy 150 hangot valasztani.
  • Loál János #16
    Ja, olyan kellene, ami jelzi a billentyűleütéseket egy kis zongorabillentyűzeten?
    Volt ilyen program is, de meg nem mondom a nevét. Ha lesz időm, rákeresek Neked.
  • Sephi
    #15
    Az a baj vele hogy nem latom a pianot hanem csak hallom. :(
  • Jano
    #14
    Billzettől függően bírja az akkordnyomkodásokat, ha jó billed van, akkor nem csipog, és csöndben sem marad, le lehet nyomni 4-5-6 billentyűt is egyszerre. Egyszerű kis progi, régebben jól elvoltam vele, zene alá klimpíroztam mindig. :)
  • Jano
    #13
    De azé itt van.
  • Sephi
    #12
    Kocc megnezem!
  • Loál János #11
    Virtual Piano-ra keress rá. Pár kilobájt, és ingyenes is asszem.
  • Sephi
    #10
    Ha ha ha :D
  • Sephi
    #9
    Tudom sajnos de most nem akarok ilyet venni...
  • blackgamer
    #8
    az milyen dedós dolog pc billentyűn :) hahahaha
    valami ilyet vegyél!

    ez max egy tizes lehet, talán még annyi sem
  • Devla
    #7
    Én csak válaszoltam egy hozzászólásra. Egyébként szerintem megérné venni egy audigyt, nekem az van és nagyon jól szól. Az alaplapi hangkártyák eléggé igénytelenek.
  • Sephi
    #6
    Mirol beszeltek?!!?!

    A regi CREATIVE kartyahoz voltakazok a Live driverek! Amikor feltelepitettem volt egy olyan a menuben hogy Midi Keyboard es megjelent a kis zongora a monitoron es a bilentyuket nyomgotva adta ki a hangokat!!!
  • seAke
    #5
    15ért kapsz a pixelben
  • Devla
    #4
    150-300 dolcsi körűl vannak a hardveres midi billentyűzetek, azért nem olcsó mulatság.
  • Sephi
    #3
    A baj az hogy nem lelek :(

    Akarmit talatam mind agyon vannak bonyolitva pedig nekem a kis alap progi kell...
  • blackgamer
    #2
    tudtommal az olyan cucc mint a szintetizátor, csak nincs rajta hangszóró :) és csak pc-re csatlakoztatva megy, már próbáltam egyszer
    nagy előnye a netről letölthető végtelen software szintetizátor hangzás
    vegyél egyet nem lehet túl drága
  • Sephi
    #1
    Mivel ilyen jellegu temat nem leletem ezert nyitottam egyet.

    Regebben meg amikor creative hangkartyam vala volt benne a kis MIDI keyboard amihez nem kellet kulon keyboard hanem a sima asztali billentyuzettel lehetett jaccani.

    Nos most mar nforce alaplapom van es azon van rajta a a hangkartya de a driverek nem tartalmaztak ilyen MIDI Keyboardot :(

    Az lenne a kerdesem hogy ahoz hasonlot hol lehet letolteni a neten?