28
Foglalakozik vki ilyesmivel?
  • plevii
    #28
    Ha még nem tudjátok, hogy mivel lepnétek meg a távoli ismerősöket karácsonykor, akkor küldjetek nekik egy egyedi „képeslapokat” a Facebook-on keresztül kellemes karácsonyi ünnepeket kívánva! :)
    https://apps.facebook.com/bb_leheletnyi_karacs/
  • Loál János #27
    Na?
  • hmhm
    #26

    piros x
  • blackgamer
    #25
    ebay-en nagyváradi képeslap 2 euró


  • Galy
    #24
    na és most?
    most már történt akármi?
  • tomsolo
    #23
    nothing... akkor az ünnepek jelenleg meg nem volt olyan fontos...

    [DEPRESSZÍVEN HANGZIK, MERT DEPRESSZ]
  • Loál János #22
    Na, mizu? Történt valami?
  • Random_
    #21
    Ami már 40 éves az már csak növeli az értékét legyen akármilyen lom.
    Esetleg tedd fel hirdetési oldalakra kis szöveggel irányárral amiből lehetne alkudni. Szerintem kiderülne mennyit is ér a piacon jelenleg. Sokan azért hírdetnek csak dolgokat, hogy megtudják mennyit érhet másoknak.
  • tomsolo
    #20
    most találtam egy listát ami szerint némelyik 12000-et is ér asszem nem fogom kidobni...:O
  • Esrohnoil
    #19
    Kár h. nincs scannerem...
  • Random_
    #18
    Ha kidobnád akkor inkább ajándékozd el! Címem mondhatom?
    Szerintem ha többre nem díszítésre jó. Pl. összeállítasz párat bele egy képkeretbe és fel a falra.

    Ha mégse mert nem megy a bútorhoz akkor küld el szüleimnek van 100 éves házban 100 éves bútor azon jól mutatna. :)
  • tomsolo
    #17
    hmmm

    30*7000 azaz...:)
  • Loál János #16
    Régebben az Expressz-ben hirdették magukat a gyűjtők, talán ma is érdemes belenézni, vagy neten keresni valami kontaktot.
  • The Garrett
    #15
    hehe akkor inkabb ense dobom ki a regi belyegeket :P vagy 5 even keresztül minden ünnepre azokat kaptam nagyfatertol... mostanra van kb 1500 :P
    8 vastag album :P
  • tomsolo
    #14
    pl kihez? :D
  • Dzsini
    #13
    a helyedben mindenképp legalább egy bélyeg-szakértőhöz elzarándokolnék vele, plusz esetleg a fotósmesterek leszármazottaihoz (hátha még mindig fotósok, akkor meg ki tudják rakni :) )
  • tomsolo
    #12
    jah kivéve az néhány ritkaság ami vagy 5 ezerszeres pénzt ér a felnem adott-hoz képest ilyen pl az elrontott boldogasszonyos bélyeg aminél kb van ekkora különbség -a megmaradottak ritkák de a feladottak/kézbesítettek még ritkábbak...


    persze nem táplálok ilyen reményeket, egyszerűen csak érdekelt hogy van ezeknek vmilyen értéke és kb mennyit érhet ma 2004-ben egy korrekt minőségű 1910-es képeslap aminek a hátoldalán az árvizkárosultak javárá felülnyomott 20 filléres bélyeg van... és mág sorolhatnám...

    összesen kb van vagy 30 képeslap/levelezőlap ebből az időből és olyan 15-25 fotó főleg pécs és kaposvári fotómesterektől...

    az érdekelt volna főleg van-e lényeges értéke ezeknek vagy tényleg kikukázhatom mert szart se érnek... (és itt nem csak a pénzbeni értékre gondolok...)

    mertha szemétre való akkor nem várom meg a 16 rendrakást velük az alagsorban...
  • Loál János #11
    Korrekt.
  • Shadow_THH
    #10
    nekem valami munkásmozgalmi, munkára és harcra buzdító propaganda képeslap kéne még jó régről :P
  • Pyx #9
    szépek, nekünk is van néhány, majd lefotózom |-o
  • Dzsini
    #8
    nem tudom, de valami olyasmi rémlik, hogy egy bélyeget ha lepecsételnek akkor meglehetősen sokat veszt az értékéből... és hogy az adott bélyeg milyen gyakori, ahoz már el kell vinni valami hozzáértőhöz.
  • tomsolo
    #7
    jó ezek a képek és a képeslapok... ? mindegyik felvan bélyegezve megjárta maga saját postai útját, gondolok itt a tábori képeslapokra... szal ezek is értéktelenek lennének?
  • Dzsini
    #6
    esetleg néprajzosok is lelkesedhetnek pár kép iránt...
  • Dzsini
    #5
    ha nincs rajta valami különleges dolog, akkor szerintem nem - tonnaszám készültek az ilyen fotók akkoriban, ha esetleg egy nagyobb család van rajta, akkor az annak a családnak számíthat, meg ilyesmik...
  • tomsolo
    #4
    és filatelista szempontból sem lehet nagyobb értéke?
  • Vlala #3
    Ha elég nagy madarat fogsz, jövő héten már új autóval szaladgálhacc a képeslapok helyett.
  • Dzsini
    #2
    hát, kukába semmiképp se dobnám... biztosan vannak, akik gyűjtik az ilyesmit, bár azt kétlem, hogy nagyobb értéke lenne ezeknek a képeknek, hacsak nem egy hírességet vagy ritka eseményt ábrázolnak.
  • tomsolo
    #1
    Nos annyi a történet lényege hogy még kisiskolás koromban, kaptam vhonnan - hogy honnan az most nem érdekes :) - egy csomó régi 1900-as évek elejéről - pl. KUNDK tábori képeslapok -származó képeslapokat, leveleket - felbélyegezve, ha ez számít- valamint ilyen korabeli fotósok által készített fotókat... Mivel akkor is - és most is - elég hűvösen viszonyultam a témához simán feltettem a polcra és nem foglalkoztam vele... Mivel azonban már vagy a 15-ik loNbtalanítás után is még megvan - mer kidobni nem mertem - kiváncsi lennék érhetnek-e ezek valamit... érdemes e ilyet pénzzé tennem - ha lehet egyáltalán persze - vagy ezeknek már csupán eszmei értéke lehet - azaz gyakoroljak jámborságot és ajándékozzam oda vmi nemes célra...


    Na ha van vki aki ért ezekhez szívesen adhatna vmi tanácsot érdemes-e "gyűjtenem" /tárolnom ezeket vagy simán mehet a kukába....

    itt van 3 scan két fotó és egy lap...