55
  • [NST]Cifu
    #55
    Ez így nem igaz. A kerék is jó, ha nem kell sokat terepen járni (pl. közuti biztosítás), de általános harci feladatokra a lánctalp jobb. Vagyis tökéletes megoldás nincs, a kerék és a lánctalp marad, egyik sem tudja kiváltani a másikat.

    Azon egyes amerikai szájtokon mondjuk elcsámcsogtak, hogy miért kellett az FCS esetén egy külön versenyt rendezni a kerék és a lánctalp között, hiszen csak a II.VH óta két alapos és mindenre kiható tesztet végeztek, kb. azonos eredménnyel (az 1980-as évekbelit említí a cikk is), és aligha valószinű, hogy új tapasztalatokhoz fognak jutni ezáltal...
  • Tetsuo
    #54
    Fasza nekem 2 és fél kép jött be összesen.. :(
  • HUmanEmber41st
    #53
    Na akkor kristályosodik már a válasz a címbeli kérdésre: egyik sem !
    No tank, no BMP, távirányított önjáró robbanóanyagok... Ha ezt most a Pentagon olvassa vagy a SZIAÉ, elvisznek kémkedés vádjával... lol
  • papabear
    #52
    A webdesigner biztos túl sokat Starcraftozott.. :o)
    Vagy véletlenül a valódi fejlesztések tervét mélezték neki, majd mikor rájötek, hogy gáz van, elküldték a publikálható verziókat, a designer meg azóta hosszú szabadságon van, senki sem tudja hol...
  • papabear
    #51
    Olzat láttunk már az Egri Csillagokban is.
  • haxoror
    #50
    Hülye dolog de a Hl2 elektromos gömbjeiről jutott eszembe :)
    Másrészről mivel az ember nélküli hadviselésé a jövő és ha nem kell külön a kezelőszemélyzetet kiszolgáló rendszerekkel és extra hellyel vesződni a tervezésnél...
    Vigyázz világ! Az űrgolyhók visszatérnek! :D
  • HUmanEmber41st
    #49
    Ja guruló gömb, nem is rossz. Lepattannak róla a raketák is..Csak még azt nem tudom, hogy lát ki belőle a sofőr...
    De lehet távirányítású kis gombócot is gurítani, feltölteni robbanóanyaggal meg 1 kis motorral, aztán odagurul éééééssss bumm!
  • haxoror
    #48
    Nem 8 db 1m átmérőjű gömb kell hanem egy db 8m-es! A Halál Gigászi Gömbje! (fedőnevén turbókugli)
  • [NST]Cifu
    #47
    Már a kerék is elég helyigényes, most képelj el egy BTR-80 méretű járművet 8db egy méter átmérőjű gömbel. Ráadásul a gömböt valahogy meg is kell hajtani (erre van valami jó megoldás? nekem egyedül az elektromágneses módszer tünik járhatónak), meg kell oldani a független felfüggesztését, és emelett még valami megoldást kell találni a terepjárásra, mert a sima gömb aligha rendelkezik túl jó kapaszkodóképességel.

    Amúgy a gömb-kerék ötlet tetszik, csak harcjárműveken nem találom életképesnek...
  • Farseer
    #46
    egyébiránt szerintem elrugaszkodhatnának kicsit ettől a kerék-alaktól, ez nem vmi stabil. Tudom kicsit futurisztikus, de szerintem kerék helyett rakhatnának be pl gömböket, mint az I,Robot-ban az audiban volt. No az stabil :-)
  • Farseer
    #45
  • [NST]Cifu
    #44
    Ebben semmi meglapő nincs, gyakorlatilag egy, jelenleg még tervezőasztalon (vagy még ott se) lévő programot kell népszerűsítenie (gyakorlatilag ez ugyanis az elsődleges dolga). Miután még nincsenek kész tervek, ezért (többé-kevésbé) az oldalt készítők fantáziájára van bízva az, hogy néznek majd ki a jövő fegyverei.
    Az FCS egyik első fantáziarajzán pl. egyenesen valamiféle lebegő-tank ábrázolás volt: csak nézd meg. Aztán extrém sebességel csináltak inkább egy gumikerekes járműveket ábrázoló képet, mivel mindenki az új meghajtási rendszer után kezdett érdeklődni... :)))
  • Farseer
    #43
    A 'Future Combat System' honlapja kicsit olyan mint 1 szg-es játéké nem?
  • [NST]Cifu
    #42
    Lehet kérni, de ez az adott téma inkább csak találgatásokból állna, mivel a Phantom Works jelenlegi fejlesztéseiről csak szóbeszédeket lehet hallani, lévén titkosak... :)
  • [NST]Cifu
    #41
    Ami azt illeti már lassan egy éves a Haditechnikai Topic itt az SG-n...
  • Runo
    #40
    Mármint a röhögéstől
  • Mice
    #39
    legfeljebb trópusi haderő lenne:)
  • Mice
    #38
    én nem, a halászsasos is tetszett nagyon, s nem hinném, hogy azért mert nem informatika azért máris külön magazint kéne neki csinálni

    amúgy a logóban is benne van, hogy "és tudományos"

    amúgy gratu a cikkhez CSÍT=Csak Így Tovább:)
  • papabear
    #37
    Grat Cifu, jók ezek a haditech cikkek!
    Lehet kérni is?
    Pl Boeing Phantom Works és a hasonló futurisztikus fejlesztésekről egy jól összeszedett írás?
  • HUmanEmber41st
    #36
    Valami könnyen átszerelhető megoldásban kellene gondolkodni..odaszállítják gumikerekeken, majd (ha a helyzet úgy kívánja)átszerelik a lánctalp meghajtást. Mire ezzel elkészülnek, megérkeznek az Abrams-ok is..
  • Darth Sith
    #35
    nagyon jó cikk!!! ilyen cikkeket lehet írni, bármennyit! a haditechnika nagyon jó téma szerintem, tényleg jó ötlet lenne egy külön topic neki!!!
  • Bucser
    #34
    tetess ki ide az SG-re egy Birds Of Prey-es testvérlinket:D cserébe ti is reklámozzátok az SG-t:D Kinek lesz ez vajon nagyobb biznisz?:D
  • [NST]Cifu
    #33
    Persze a cikk a technológiai résszel foglalkozik és én offoltam SRY

    Nem volt annyira OFF, mert a könnyű harcjármű lényege az, hogy légi úton gyorsan oda lehet jutattni, ahol szükség van rá. Ettől függetlenül a politikai részébe én annyira nem mennék bele, mert annak csak flame lesz a vége...
  • [NST]Cifu
    #32
    Sorry, de felhívták a figyelmemet, hogy kicsit elszámoltam az Christi M1928 sebességét, mert nem 180km/h, hanem csak 112km/h (a forrás, amit használtam 112mph-t írt, én meg nem ellenőriztem le...), elnézést a tévedésért...
  • haxoror
    #31
    Tudom, és nem is a végső gyakorlati megvalósításra írtam hanem általában a köcsög hozzáállásra :)
    "Eric Shinseki tábornok vezetésével az amerikai hadsereg (US ARMY) úgy döntött, hogy egy könnyebb haderővé alakítja a jelenlegi nehézhaderőt, hogy minél hamarabb bevethető legyen, lehetőleg légi szállításra alapozva."
    Egy olyan országban amelyik ténylegesen csak védekezni akar egy ilyen javaslatot már a legelején elvetnek.
    Szerintem... :)
    Sajnos a fejlett amerikaellenességem lehetetlenné teszi az objektív hozzáállást, de hát ez van :)
    Persze a cikk a technológiai résszel foglalkozik és én offoltam SRY
  • snorbi
    #30
    Nekem is teljesen más a fő érdeklődési vonalam, de szerintem felüdülés ilyet is olvasni néha....
  • [NST]Cifu
    #29
    Az Iraki tapasztalatok miatt a Shinseki által megálmodott könnyű hadserege aligha fog realitássá előlépni, de a cikkben is írtam, hogy amikor harcolni kell, az amerikaiak is inkább a lánctalpasokat (M1 Abrams, M2/M3 Bradley) vették elő...
  • FTeR
    #28
    grat a cikkhez, ahhoz képest, hogy milyen hosszú szívesen olvastam végig. De ne legyen külön rovat, mert akkor nem fogom olvasni így elvétve 1-1 bőven elég, sőt...
    btw, FCS-T márcsak megfélemlítésre is jó
    nem szeretem a bogarakat, szal a lépegető nem teccik
  • haxoror
    #27
    Ja még annyi hogy sztem a könnyű és gyorsan szállítható haderő egy támadásra berendezkedett hadsereg sajátja, ennyit amerikáról...
  • haxoror
    #26
    Kurva jó cikk grat :)
    Az FCS-T iszonyt jól néz ki, sztem most csak a vetítés megy és már eleve személyzet nélkülinek tervezték :P
    A lépegető meg idővel ki fogja magát forrni és elnevezik majd T-1000 -nek lol
  • FirStDeXTeR
    #25
    minden elismerésem a szinvonalas irásért

  • Punkerwork
    #24
    otthon a spybot blokkolta a híreket úgyhogy csak most olvastam el, grat Cifu hoztad a megszokott formád
  • Troll
    #23
    A Boxer is nagyon tetszik. Ha jól megszervezik a bevetését ezzel a legénységgel, akár több nehéz páncélost is kiszedhetnek vele. Amolyan gerilla (manapság terrorista ) stílusban.
  • Troll
    #22
    Wow, a lépegetős naon kúl. Majd ha két-háromszor ilyen gyorsan szedegeti a lábacskáit, jó lesz. A fanyűvő helyébe fel lehet rakni egy tornyot két darab nagyon nehéz gépágyúval, vagy minigunnal, a fülkét helikopter-stílusban kétszemélyessé alakítani és beültetni egy lövészt.
    Könnyű, gyalogság elleni harcjárműnek jó lenne. Persze valószínűleg nem lehet agyonpáncélozni nehezebb csúzlik ellen...
  • Horned Reaper
    #21
    Igen, legyen külön rovat, és toljátok a témát!
  • Horned Reaper
    #20
    Ez nem semmi, lehengerlő anyag, élvezettel olvastam. Királyok vagytok!
  • Nem3sis
    #19
    kira lett a cikk.
  • Nyers
    #18
    Gratula, elsőosztályú stuff! Így tovább!
  • Zsoltika 007
    #17
    A cikk nagyon tuti! Néha ez is kell nem csak a pécé Tényleg jó ötlet lenne egy külön rovat az ilyen jellegű cikkeknek.
  • [NST]Cifu
    #16
    Köszönöm a pozitív (és az esetleges negatív) reakciókat, egyelőre próbaképpen lett csinálva az eddigi két cikk, és úgy tünik, hogy amíg az SG és közönsége is meg van velük elégedve, addig csinálom.

    Igyekszem itt az SG-n populárisabb témákat erőltetni, a haditechnika őrülteknek való cikkeket pedig megtaláljátok a Birds of Prey-en.