55
  • RpPRO
    #1
    Gratula, Miklos, nagyon erdekes es informativ cikket olvashattam.

    En gumiparti vagyok.
  • Borg
    #2
  • Seaweed
    #3
    Tudod a velemenyem Cifu a cikkeidrol..de en nagyon SG.hu-idegennek tartom ezek temajat...
    De ha a "szerkesztok" ezt idevalonak talaljak, en szivesen olvasom oket..
  • antijedi
    #4
  • Nyiri
    #5
    Az FCS-T kurva jol nez ki :)
  • archkoven
    #6
    Én meg lépegető párti:)
    Halálian néz ki ez itt az utolsó képen:)) Mint valami elbaszott sci-fi.
  • archkoven
    #7
    Nekem is az tetszik a legjobban!
    Összeszarja magát az ellenség ha meglátja:)
  • Pakosz
    #8
    Ha lepegeto akkor mar defiler(WH40k:DOW) ! Mar ha ismeri par ember! Na azt megepiteni.. Vaggy legyen lebego tank miert ne ??
  • kicsizoz
    #9
    Nekem bejönnek ezek a cikkek,
    - mert ez is jól sikerült
    - néha jó kiszakadni a virtuális világból, csúcs harwerek elemzéséből
    - Mert nincs SG bulvár hangulata :)
    - Mert a virtuálisan gyilkolók ezeket a cikkeket is zabálják

    De valóban kicsit kilóg az SG ből, témájában és stílusában is (nincs botrány vagy szenzáció szaga), de mível gondolom sokakat érdekel, akár kaphatna egy külön mellékletet a téma mint SG military..
  • Cat #10
    nézd meg a videót :) már csak az a kérdés mikor raknak rá két gépágyut...
  • Zedas
    #11
    Isten vagy Cifu! Minden témához teljesen tuti adatokat tudsz írni, normális hangvételben és atomjók a cikkeid. Le a kalappal!

    Bár csak több ilyen ember publikálna...
  • derwer
    #12
    1; Szerintem is nagyon jó lett a cikk.
    2; Tudjátok ilyen MEFFV féléket csináltam anno csak LEGOból :D
    3; Az a lépegető tényleg buli :)
    4; De úgy egyébként Antigravitáció forever!
  • TheZsenyka
    #13
    Miért, ezekben is használnak számítógépet
  • HUmanEmber41st
    #14
    Lépegető rulez! Amúgy tetszik a cikk, Battlefield Desert Combat modban sokszor "használom" M1A1 Abrams-ot, és Bradleyt, meg orosz megfelelőiket.
    Ezért kíváncsi vagyok, mi lesz majd a BF2 ben
  • HUmanEmber41st
    #15
    Majd jönnek az olcsó poenok arról, hogy mi lenne akkor, ha a lépegető lábait win-nel vezérelnék..
  • [NST]Cifu
    #16
    Köszönöm a pozitív (és az esetleges negatív) reakciókat, egyelőre próbaképpen lett csinálva az eddigi két cikk, és úgy tünik, hogy amíg az SG és közönsége is meg van velük elégedve, addig csinálom.

    Igyekszem itt az SG-n populárisabb témákat erőltetni, a haditechnika őrülteknek való cikkeket pedig megtaláljátok a Birds of Prey-en.
  • Zsoltika 007
    #17
    A cikk nagyon tuti! Néha ez is kell nem csak a pécé Tényleg jó ötlet lenne egy külön rovat az ilyen jellegű cikkeknek.
  • Nyers
    #18
    Gratula, elsőosztályú stuff! Így tovább!
  • Nem3sis
    #19
    kira lett a cikk.
  • Horned Reaper
    #20
    Ez nem semmi, lehengerlő anyag, élvezettel olvastam. Királyok vagytok!
  • Horned Reaper
    #21
    Igen, legyen külön rovat, és toljátok a témát!
  • Troll
    #22
    Wow, a lépegetős naon kúl. Majd ha két-háromszor ilyen gyorsan szedegeti a lábacskáit, jó lesz. A fanyűvő helyébe fel lehet rakni egy tornyot két darab nagyon nehéz gépágyúval, vagy minigunnal, a fülkét helikopter-stílusban kétszemélyessé alakítani és beültetni egy lövészt.
    Könnyű, gyalogság elleni harcjárműnek jó lenne. Persze valószínűleg nem lehet agyonpáncélozni nehezebb csúzlik ellen...
  • Troll
    #23
    A Boxer is nagyon tetszik. Ha jól megszervezik a bevetését ezzel a legénységgel, akár több nehéz páncélost is kiszedhetnek vele. Amolyan gerilla (manapság terrorista ) stílusban.
  • Punkerwork
    #24
    otthon a spybot blokkolta a híreket úgyhogy csak most olvastam el, grat Cifu hoztad a megszokott formád
  • FirStDeXTeR
    #25
    minden elismerésem a szinvonalas irásért

  • haxoror
    #26
    Kurva jó cikk grat :)
    Az FCS-T iszonyt jól néz ki, sztem most csak a vetítés megy és már eleve személyzet nélkülinek tervezték :P
    A lépegető meg idővel ki fogja magát forrni és elnevezik majd T-1000 -nek lol
  • haxoror
    #27
    Ja még annyi hogy sztem a könnyű és gyorsan szállítható haderő egy támadásra berendezkedett hadsereg sajátja, ennyit amerikáról...
  • FTeR
    #28
    grat a cikkhez, ahhoz képest, hogy milyen hosszú szívesen olvastam végig. De ne legyen külön rovat, mert akkor nem fogom olvasni így elvétve 1-1 bőven elég, sőt...
    btw, FCS-T márcsak megfélemlítésre is jó
    nem szeretem a bogarakat, szal a lépegető nem teccik
  • [NST]Cifu
    #29
    Az Iraki tapasztalatok miatt a Shinseki által megálmodott könnyű hadserege aligha fog realitássá előlépni, de a cikkben is írtam, hogy amikor harcolni kell, az amerikaiak is inkább a lánctalpasokat (M1 Abrams, M2/M3 Bradley) vették elő...
  • snorbi
    #30
    Nekem is teljesen más a fő érdeklődési vonalam, de szerintem felüdülés ilyet is olvasni néha....
  • haxoror
    #31
    Tudom, és nem is a végső gyakorlati megvalósításra írtam hanem általában a köcsög hozzáállásra :)
    "Eric Shinseki tábornok vezetésével az amerikai hadsereg (US ARMY) úgy döntött, hogy egy könnyebb haderővé alakítja a jelenlegi nehézhaderőt, hogy minél hamarabb bevethető legyen, lehetőleg légi szállításra alapozva."
    Egy olyan országban amelyik ténylegesen csak védekezni akar egy ilyen javaslatot már a legelején elvetnek.
    Szerintem... :)
    Sajnos a fejlett amerikaellenességem lehetetlenné teszi az objektív hozzáállást, de hát ez van :)
    Persze a cikk a technológiai résszel foglalkozik és én offoltam SRY
  • [NST]Cifu
    #32
    Sorry, de felhívták a figyelmemet, hogy kicsit elszámoltam az Christi M1928 sebességét, mert nem 180km/h, hanem csak 112km/h (a forrás, amit használtam 112mph-t írt, én meg nem ellenőriztem le...), elnézést a tévedésért...
  • [NST]Cifu
    #33
    Persze a cikk a technológiai résszel foglalkozik és én offoltam SRY

    Nem volt annyira OFF, mert a könnyű harcjármű lényege az, hogy légi úton gyorsan oda lehet jutattni, ahol szükség van rá. Ettől függetlenül a politikai részébe én annyira nem mennék bele, mert annak csak flame lesz a vége...
  • Bucser
    #34
    tetess ki ide az SG-re egy Birds Of Prey-es testvérlinket:D cserébe ti is reklámozzátok az SG-t:D Kinek lesz ez vajon nagyobb biznisz?:D
  • Darth Sith
    #35
    nagyon jó cikk!!! ilyen cikkeket lehet írni, bármennyit! a haditechnika nagyon jó téma szerintem, tényleg jó ötlet lenne egy külön topic neki!!!
  • HUmanEmber41st
    #36
    Valami könnyen átszerelhető megoldásban kellene gondolkodni..odaszállítják gumikerekeken, majd (ha a helyzet úgy kívánja)átszerelik a lánctalp meghajtást. Mire ezzel elkészülnek, megérkeznek az Abrams-ok is..
  • papabear
    #37
    Grat Cifu, jók ezek a haditech cikkek!
    Lehet kérni is?
    Pl Boeing Phantom Works és a hasonló futurisztikus fejlesztésekről egy jól összeszedett írás?
  • Mice
    #38
    én nem, a halászsasos is tetszett nagyon, s nem hinném, hogy azért mert nem informatika azért máris külön magazint kéne neki csinálni

    amúgy a logóban is benne van, hogy "és tudományos"

    amúgy gratu a cikkhez CSÍT=Csak Így Tovább:)
  • Mice
    #39
    legfeljebb trópusi haderő lenne:)
  • Runo
    #40
    Mármint a röhögéstől