805
Szerintem az egyik legjobb zenemaker program
  • Skiper
    #1
    Üdv!
    Előszöris lássuk, mi is ez a "Frutilúpsz". Ez egy zenekészítő program, amiben teljesen az egyéniségünket és tapasztaltságunkat tükröző zeneményeket tudunk készíteni. Mindenféle stílusban lehet ügyködni, a határ a csillagos ég - és a program aktuális verziójának korlátai. Érdemes havonta lesni a Fruity Loops weblapot, hátha kijött egy újabb verzió. Most a program az 5-ös verziónál tart, ami szerintem (szokás szerint) igen faszára sikeredett. Remek hangokat (így pl. valósághű dobhangokat, amik szerintem igazi dobokról lettek felvéve), pluginokat tettek bele.
    A ami nap ugyebár december 5., ami a mikulás napja, ygy én is megleptem magam a Fruity Loops 5.0-s változatával, ami a napokban jöhetett ki. Ha valaki használ, vagy szeretne használi Fruity Loops programot, az látogasson el a Fruity Loops weboldalára, és a Downloads menüből töltse le a Demó verziót. Természetesen ezt is meg lehet krekkelni, csak rá kell keresni a gúglin, hogy pl. "fl studio 5 crack". Hogy miért érdemes krekkelni vagy megvenni? Azért, mert alapvető dolgok így válnak elérhetővé (pl. project mentése, equalizer stb).
    Kellemes zenekészítést kívánok, kérdéseket, válaszokat ide várok!
  • Tufa16
    #2
    én néhányszor neki estem a proginak csak eléggé bonyolult volt. nincs vmi magyar leírás róla?
  • blackgamer
    #3
    jó cucc, régebben próbáltam, ajánlom még a Reason nevű progit
    _ _
  • Skiper
    #4
    Áhá, egyszer kiírta egy ismerősöm, de a cd olvashatatlan volt, így sajnos nincs meg :(
  • Chaos Mad
    #5
    kiproálom... te értesz hozzá?:)
    majd segithetnél :)
  • Skiper
    #6
    Nagyjából értek, bár az 5ös változat eléggé szvatós, ugyanis ha elmentesz egy fájlt, akkor később nem nyithatod meg.
    Az XXL változatot és a hozzá tartozó CRACKet kéne levadászni valahonnan, akkor normálisan működne a program!
    Viszont pl. a 4.5.2es változatban tudko segíteni, ahhoz tudok neked regisztrációt is adni, hogy menthesd a projecteket stb. :)
  • Chaos Mad
    #7
    oh.. akkor leszedem ezt a 4.5.2-est. :)
  • Skiper
    #8
    oké, ha nem találsz reget, szóljál nekem és elküldöm e-mailben.
  • Chaos Mad
    #9
    ok htx!
  • Alien
    #10
    Lehet, hogy hülye kérdés, de én azt nem értem, hogy hogy lehet tovább vinni a zenét? Úgy értem, hogy ugye alapban ad egy kis ablakot, ott beállítom, hogy milyen ütem legyen meg minden de az folyamatosan ismétlődik, hogy lehet úgy csinálni, hogy tfolytassam is? (ugye mint pl music makerben vagy dance e-jayben) Amikor megnyitok egy kész projectet, ami alapban benne van a FL-ban, akkor is csak egy kis ablak van, de mégis tud folytadódni a zene... Remélem érthetően írtam le, hogy mit nem értek :)
  • Chaos Mad
    #11
    ez az,
    az egész kb 10mp, azt ismétli, hogy kell ujjab dallamot csinálni? ami utána következik.
  • Skiper
    #12
    Úgy látom, alapvető hiányosságok látszanak előrajzani :D
    Szóval;
    én is félévig kínlódtam, amíg rá nem jöttem a megoldásra: nyomtam egy entert. És LÁM, bejött a (z általam ennek nevezett) Patterntábla! Ebben láthatjuk a bal oldali kis patternok teljes sorát, szabadon pakolgathajuk őket.
    Tömören így szoktak zenét készíteni:
    1. Kiválasztják a hangszereket, effektetek, pluginokat, esetleg tallóznak is (ez nálam már elengedhetetlen a saját gitárjátéaim beépítéséhez). Majd azokat bal egérgombbal behúzzák a patternba.
    2. Ha megcsináltak egy patternt, azt a "patterntáblázatba" helyezik. A cucc balról jobbra fogja vinni a "lejátszását a zenének". Amely patternok egymás alatt helyezkednek el, azok egyszerre fognak megszólalni.
    3. Egyéb dolgok, hangolgatások.

    Nagyon tömören ennyi lenne, csak hogy neki tudjatok látni :-)
  • Skiper
    #13
    Jah, alap hangokat a bal oldali listából lehet kiválasztani, és a bal egér gomb folyamatos nyomvatartása mellett át kell húzni jobbra a patternbe!
  • Chaos Mad
    #14
    azt már tudom thx! :)))
  • Alien
    #15
    Köszi, majd megpróbálkozom vele, aztán mondom, hogy mennyi sikerrel :)

    A patterneket felfedeztem, bár nem ebben a formában, hanem fenn a kis ikonok között ugye ott van 1-9-ig, na ott, csak mindig az szól amire kapcsolom. Na de megnézem az általad leírt módszert. :)
  • Chaos Mad
    #16
    THX!
  • Skiper
    #17
    Nagyon szívesen. Próbálkozzatok, örüljetek, ha fasza úton indultok el, sok elmerombólóan fasza élmény részesei lesztek :D
  • Skiper
    #18
    nocsak, új logó :)
  • Chaos Mad
    #19
    :)

    szal, ebbe a progiba waw-okat is lehet berakni?
  • Skiper
    #20
    importálni csak wavokat tudsz.
  • Chaos Mad
    #21
    értem..
  • Skiper
    #22
    na, ki hogy halad?
    tessék ünnepi zenéket összedbodni! :D
  • Chaos Mad
    #23
    mikulásosat?:)
  • Skiper
    #24
    hát lehet azt is!
    jó lecke ez arra, hogyan keress-találj, vagy esetleg készíts-torzíts alkalomhoz illő effekteket!
    na, ennyi voltam mára, jó éjszakát!
  • Chaos Mad
    #25
    ja, majd lehet holnap összedobok vmit
    én is meek.. jo8
  • Skiper
    #26
    jóóéjt
  • Takimate
    #27
    Sziasztok !
    Kipróbáltam a Fruti-t is, de nekem valahogy sokkal kezelhetőbbnek tűnik az Acid pro 5.0.
    Tolja valaki azzal?

    Egyébként több mint 2000 wav effektem van... Jó volna cserebere.
  • Skiper
    #28
    nekem is kb annyi van, a fruity 4.0-hoz jártak extra sample-k ;)
    én 45 kb/s-jel tőtök fel, le meg 191-gyel. felőlem cserélgethetünk!
  • Tufa16
    #29
    vmi letöltési helyet nem tudnátok adni? :)
  • Skiper
    #30
    hát, a fruity 5.0 -ra ezt tudom ajánlani, de innen csak demót tudsz letölteni.
    dc++on biztos fent van 4.5.2 full, hé, de akkor lehet, hogy már az 5.0 full is fent van! hoppá!
  • Tufa16
    #31
    de az 5.0ás nem rossz vmiért?
  • Skiper
    #32
    de igen: nem tudod beölteni a mentett projecteket. legalábbis nálam ez van, szerintem szar a crackem!
    fruity 5.0 xxl verziót keressél dc++on vagy valahol, szeirntem az a best!
  • Skiper
    #33
    na emberek, talátam fasza törést az fl studio 5.0-hoz!
    ha kell valakinek, feltöltöm a site-omra, aztán húzzátok le.
    tehát, hogy ha vki fl studio 5.0-t akar:

    - látogasson el az http://www.fruityloops.com weboldalra, ott a Downloads menüből töltse le a demót
    - töltse le a cracket valahonnan (ha kéritek, feltöltöm a weboldalamra, és írom az elérhetőségé)
    - a crackkel kapcsolatos fontos teendőket végezzétek el (tehát bemásol, fájl felülír, regfájl bejegyzés stb)

    enjoy :)
  • Chaos Mad
    #34
    ok, ez nekem kell.
    a cracket lehet lehuzom dc-röl. htx
  • Skiper
    #35
    szívesen.
    így keresd (nekem így talált): fl studio 5 crack
    (vagy 5.0? :D)
  • Chaos Mad
    #36
    lécci rakd fel a cracket, mert nem találtam hozzá

    htx
  • Tufa16
    #37
    Fruity 5ös verziója, müködő crackel. Download torrent gombra klikk.(TORRENT FILE!!!)
  • Skiper
    #38
    remek:))
    az, akinek nincs torrentje, töltse innen

    a torrentet mellesleg innen le tudjátok tőteni
  • Chaos Mad
    #39
    htx.
    nincs torrentem :)
  • Skiper
    #40
    :)