45
Internet vs. PS2
  • Turbozsuga
    #45
    csá mindenki!
    azt hogy lehet megcsinálni hogy:nekem nincs routerem és úgy szeretném a netet kipróbálni a ps2-őn.
    ehhez mi szükséges?csak bedugom és megy is a net vagy előtte valamit kell csinálni?
    választ előre is köszönöm!
  • Hencman
    #44
    Ja és, hogyha valaki tud nekem adni egy Network access disc-et jó áron akkor arról lehet szó. Email:[email protected]
  • Hencman
    #43
    Na nemrég kaptam egy új pstwo-t(az a kissebb laposabb)Ahhoz már van adsl-em és még mi kell hozzá? Kell hozzá router?
  • Hencman
    #42
  • Hencman
    #41
  • Hencman
    #40
    Vagy inkább úgy mondom, hogy ez jó ahoz hogy ps2-vel tudjak vele játszani interneten?
  • Hencman
    #39
    Igen.
  • PoisonChihuahua
    #38
    A Network Adapterre gondolsz?
  • Hencman
    #37
    Sziasztok! Én elolvastam az egész oldalt és nekem csak egy kérdésem lenne. Az lenne, hogy minden Broadband, jó ps2-re vagy az most másra is jó?
  • örültspanyol
    #36
    Sziasztok!! ha valaki tudna nekem PS2 Network Adaptert szerzni vastag ps2-höz az azzonal JELENTKEZZEN!!!! a [email protected]!!!!! vagy PÜ-BEN LÉTSZIVES
  • Gaginho
    #35
    Sziasztok

    Valaki segítsen nekem, vettem egy usb-s network adptert ez egy utángyártott dolog,mert ugye network adaptert már nem lehet kapni,csak használtan, és nem tudom beüzemelni, kaptam hozzá egy floppy-t amin egy telepítő-fájl van...ha valaki tud segíteni nekem ebben, hogy mit is kéne csinálni, akkor írjon nekem, előre is köszönöm...
  • dinomano
    #34
    huha, valahogy lehet powerPC-t csinalni ps2-böl; de annak sztem annyi a költsege, hogy azon az áron veszel egy közepes-gyenge PC-t, amin netezel vigan... :-| Nem netre talaltak ki egy jatekgepet, hogy felhasznaloi cuccok (windows/net stb.)menjenek rajt...persze meg lehet csinalni; neten latni is pár kurriozum PS2-es "pc"-t... 30-40e-ért egy netezesre alkalmas gyenguszabb pc-t lehet szerezni siman(neha monitorral ennyi)...
  • JiM001
    #33
    Engem nem az online gáma érdekel, hanem netezni-böngészni lehet-e.
  • Papesz
    #32
    Nos, sigmavirus nagyon jól leírta, hogy miként lehet PS2-n online játszani, de ha valakinek szájabarágósan kell, akkor itt van róla egy fasza cikk.
  • sigmavirus1
    #31
    Nna, ha megosztva van a net akkor viszont ip-t és gatewayt úgy kell a ps2-nek kiosztani mint egy pc-nek. Routerhez meg nemértek, gondolom automatice kiosztja.
  • sigmavirus1
    #30
    Bázz hogyne lehetne, már évek óta.

    PS2(nagydarab állatok) - kell egy Network Adaptor, mivel ezt csomagban adják, kapsz hozzá egy kábelt és egy Network Access Disc-et.



    Adaptort a gép hátuljára(húzd ki a műanyag védőszart), netkábelt be.
    Ha 2 hálókártya van és így megosztod a netet akkor kell egy crosskábel, ha routerrel akkor jó az ami az adaptorhoz van.

    Lemez benyom, készítesz egy network file-t a memory card-ra(beállításokat windows -> hálózatszarok -> tulajdonságok -> TCP/IP vagymilyen protokol azon ulajdonságok és leolvasható minden adat ami kell), utánna mentés, teszt, ha sikerűlt mehetsz regisztrálni a Central Station-re, amihez majd kell egy 7 vagy mennyi számjegyű kód. Szintén pakkban található, és vigyázz mert csak egyszer lehet regisztrálni vele. Kérni fogja majd a ps2 és az adaptor széria és sorozatszámát is.


    Ha megvan irány játszani. PIN kód is kell, 1 hónapon belűl küldi a Sony a címedre(szal jót kell megadni az adatoknál), ha lejár az 1 hónap akkor onnantól kezdve nem tudsz tovább játszani csak akkor hogyha beírtad a PIN kódot. Persze van olyna akinél pin kód nélkűl sincs letiltva a játék. Ja és geci mert én 1 éve regeltem és még mindig nincs sehol pin kód...

    PStwo ugyanez, csak abban beépített adaptor van, nem kell venni. Viszont tudtommal nincs network access disc a csomagban, szal regisztrálni kell playstation.com-on a ps2-d(szériaszám mindeszart kérni fog, amit egyébbként is megcsinálnál nethez), aztán 1 hónap múlva küldik a Welcom packodat, demoval és network disc-el.

    De a sony ebben is balfasz néha, nekem nagydarab ps2-m regelése után küldtek demot és lemezt is holott nekem nem kell lemez mert úgyis kell adaptert vennem amihez meg van. Haveromnak meg nem küldtek lemezt pedig slim pstwo-ja van. Van akinek meg basztak küldeni...:P Ha nem jön bombázzátok emailel a sony-t, ha szerencsétek van akkor viszont ismerőstől vagy bárkitől kölcsönkérhettek lemezt.

    Nos, ha mákotok van akkor a 7 számjegyű kód is benne lesz a pstwo dobozában(mint nekem is mikor vettem, mert a régi nagygép azóta beszart). Ha meg nincs akkor ismét email meg minden sony-nak.
    Többi teendőt má leírtam feljebb.

    Röviden ennyi.
  • JiM001
    #29
    Sziasztok!
    Engem is érdekelne, lehet-e netezni ps2-vel!
    Köszi!
  • waer
    #28
    Sziasztok
    valaki nem tudja hogy lehet netezni ps2-n
  • RaulDuke
    #27
    Sziasztok!
    leírná valaki hogy hol lehet kapni(és mennyibe kerül)network acess disc?
    köffi
  • petyka2
    #26
  • kiskami
    #25
    (+ a vinyó + a vinyótartó)
  • Flower
    #24
    40 Euro
  • petyka2
    #23
    Mennyi pénz eme ketyere?
  • szabzol
    #22
    Hmm. Az ember azokban a topicokban találja meg a legtömörebb/értelmesebb hozzászólásokat, amelyiknek a neve eggyáltalán nem erre utal. Ugyanis van egy (majdnem) halott fejű PS2-m, és azon gondolkozom, hogyan tudnék minél olcsóbban vinyót kötni rá. Hát az USBExtreme-el

    Egy usb-s rack ugyanis kb a BB adapter árának negyede
  • Flower
    #21
    Ezt hogy érted?
  • Super Mario
    #20
    Mi a párhuzam (vagy ellentét) az internet, és a PS2 között?
  • Flower
    #19
    A képeket igy sem látom, de azért köszi!
  • Banyapapa
    #18
    tess,képekben:



    külsö HDD cucc,pl ilyen:



    leirás a egyik honlaprol:

    # Excellent Compatibility. USBeXtreme can be compatible with ALL (V1-V12) PS2 and PSTwo Consoles.
    # User Friendly Graphical Interface.
    # Support 40G to 2T Hard Drives.
    # Supports All Versions of PS2 V1-V12 including SlimLine PSTwo!
    # No Internal Modification made to your PS2 Console.
    # Will not void your PS2 Warranty.
    # No Need to Purchase Network Adapter to use Hard Drive!
    # USB Plug & Play Hard Drive

    De,azt nemtom hogy minden játék megy-e ezzel.
    Ahhoz valami okosabb köll,ilyenem nincs.

    Plussz van egykis progi win alá amivel lehet formázni a vinyot,meg feltölteni a játékot rá.

    Ezmeg iljen:



  • Flower
    #17
    Melóhelyről nem tudok linket megnézni :(
  • Banyapapa
    #16
    szoszi
  • Flower
    #15
    "PS Two-n ilyen nincs, ezért arra nem tudsz vinyót kötni."
  • Banyapapa
    #14
    de
  • Flower
    #13
    PSTwo-nál nem lehet vinyóról játszani???
  • guardian hero
    #12
    Elvileg lehet, csak nem biztos, hogy érdemes. Én személy szerint nem vagyok jártas a csip témában.
  • nero69
    #11
    Köszi a választ, még azt szertném megkérdezni, hogy chippelni lehet-e a ps2 Two-t? köszi
  • guardian hero
    #10
    Nem, a vinyót a régi PS2-ben a broadband bővítőportra kellett kötni. PS Two-n ilyen nincs, ezért arra nem tudsz vinyót kötni.
  • nero69
    #9
    Szia!
    Most vásároltam egy ps2 two masinát, ebben akkor alapban bent van a BB adapter. Akkor winyót is tudok rákötni, hogy arról tudjak játszani? Köszi
  • rezsofiz
    #8
    Hm.
  • Adi
    #7
    tudom.. kicsit cifrán fogalmaztam!:)
  • Esrohnoil
    #6
    Baze... hallottál már olyanról h. szórend?