34
linkek, tapasztalatok,. ..
  • maozedong
    #34
    pandát használjátok, a többi nem talál meg annyit mint a panda #1
    i i
  • keeper2
    #33
    Hmm. Szerintem egyik sem. A nortont régebben használtam itthon is és a munkahelyen is, és amellett hogy rohadt sok erőforrást evett, néha be is engedett vírust. Jelenleg én a kasperskyt és a nod32-t együtt használom. Bár, ebből az elöbbi messzemenően a jobb, viszont megvan az az előnyük, hogy annyis erőforrást sem használnak együtt, mint a norton vagy az mcafee. Én ezt a kettőt javaslom együtt. Ha csak egy mellett kell döntened, akkor vagy kaspersky vagy mcafee.
  • cicai
    #32
    Sziasztok!
    Melyik a jobb vírusfigyelő a NortonAntivírus 2004 vagy a Nod32.
  • tomo
    #31
    de megis kulonbozik a vegeredmeny. egyik ismerosom gepet fertoztek agyon virusok , es akkor egy lemezrol telepitett virusirtot, azonnal megfertoztek/lekapcsoltak a virusok.

    ellenben a panda online viruskeresojet nem tudtak kiloni, es vigan ( na ez tulzas, de sokadik nekifutasra...) leirtotta oket.

    szal a rendszer mukodik.
  • nemcsakfeel
    #30
    lol.
    nekem megy, csak IE kell hozzá.-
    winfost elindítod csökkentett módban, onnan ie-ben ez, a lapon jobb fönt Free online scan, bejön egy popup, és indulhat is a móka.
    nekem műxik.
  • PResident Evil
    #29
    nah ezt kipróbáltam... de ez mégsem online kereső, csak easyrider a letöltése... ugyanugy szoftveres virusírtó, letölti szépen a fájlokat, azok beépülnek mindenhova és legközelebbi látogatásnál már csak frissíti...
  • keeper2
    #28
    Ez véletlenül nem inkább spyware, ami ezt kiirja? Mert akkor megpróbálkozhatnál spybot, spysweeper, ad-aware progikkal... Meg mondjuk, letiltani az activex, java és vb scripteket tűzfalban, és akkor ilyenek nem jönnek be (csak esetleg sok nem problémás oldalt is blokkolsz.
  • Tloszk
    #27
    Sziasztok!
    Tudna valaki abban segíteni, hogy ezt a s___t hogyan tudom eltüntetni? A gépem négy-öt napra ki volt vonva a forgalomból és a hivatalosan regisztrált NOD 32-es irtóm nem tudott frissülni. Amikor csatlakoztam ez a s__r gyorsabb volt és el sem tudom távolítani. HELP!


    WARNING!
    YOU'RE IN DANGER!



    ALL YOU DO WITH COMPUTER IS STORED FOREVER IN YOUR HARD DISK. WHEN YOU VISIT SITES, SEND EMAILS... ALL YOUR ACTIONS ARE LOGGED. AND IT IS IMPOSSIBLE TO REMOVE THEM WITH STANDARD TOOLS. YOUR DATA IS STILL AVAILABLE FOR FORENSICS. AND IN SOME CASES FOR YOUR BOSS, YOUR FRIENDS, YOUR WIFE, YOUR CHILDREN.

    Every site you or somebody or even something, like spyware, opened in your browser, with all images, and all downloaded and maybe later removed movies or mp3 songs - ARE STILL THERE and could broke your life!


    SECURE YOURSELF RIGHT NOW!
    REMOVE ALL SPYWARE FROM YOUR PC!

    Removal instructions

  • nemcsakfeel
    #26
    áp
  • tomo
    #25
    OFF

    mar bocsanat de ezek a hozzaszolasok egy masik topikba valok. ha igy folytatjatok lesz 2 virusairtos es 0 online virusirtos topik....

    ON
  • nemcsakfeel
    #24
    a 2003 és 2004 ről ezt hallottam.
    a 2005 nél lehet hogy nincs így :D
  • units
    #23
    ezek szerint én nem tartozok a köz közé köztudottan.
  • units
    #22
    AVG vs NAV2005
    eszedbe se jusson.
    adatbázis friss?
    csökkentettmód fulscan?
  • nemcsakfeel
    #21
    nav az köztudottan rossz,
    Nod 32 az már jó
  • AtomHeart
    #20
    Sziasztok!
    Norton 2005-ot hasznalok, rendszeresen frissitem, de fos, van valami fereg a gepemen, de nem irtja a genny, le akarnam valtani, csak nemtom, h. mire erdemes. AVG-t ajanlott egy baratom. Valaki ismeri? Milyen?
  • martinger
    #19
    igen, de a BitDefender nem ingyenes igaz?
    nincs valami free alternatíva?
  • nemcsakfeel
    #18
    Ok, netscapeet használok, IE-t csak akkor ha csak azzal jön be az oldal.
    Mindenféle plusz dolgokat nem szivesen rakok fel, mert észrevehetően lassul tőle a gép ami elég kellemetlen tud lenni..
  • lck
    #17
    Az utóbbi időben BitDefender 8-at használok. Böngészésre többnyire FieFox-ot.
    A BitDefender = vírusirtó + tűzfal egyben.
    Korábban Kerio + Avast-ot használtam erre a célra.
    Időnként AdAware-rel, Spy Sweeperrel, XsoftSpy-al rászotam keresni ezekere a spyware genyákra.
    Mióta a Bitdefender van fenn szinte semmit nem találnak. Korábban ( Kero+Avast-nál) sokkal több jött be. Ezexerint BitDefender ezeket is elég jól szűri.

    Egyszóval: Próbáljátok ki BitDefender-t sztem nagyon jó! Univerzális. Egy progi jó vírusirtónak, tűzfalnak és spyware szűrőnek.
  • Sil78
    #16
    Nem olyan reklámokra gondolt szerintem, hanem ad- és spyware-ekre, amik tényleg károsak (mellesleg jóval gyakoribbak is, mint a vírusok, és igen ragaszkodóak tudnak lenni). De ha arra van szükség, pl Firefox-szal speciel le lehet tiltani a rendes reklámokat is (a bannereket, flash és egyéb idegesítő animációkat, scripteket, stb, az oldal bármely elemét), jóval egyszerűbben és hatékonyabban, mint pl némelyik tűzfal vagy vírusvédelmi programcsomag beépített reklámszűrőjével.
  • Sil78
    #15
    Vannak vírusirtók, amik felismernek adware-eket és spyware-eket is (mondjuk az ilyen online cuccok nem valószínű), de jobb, ha erre a célra rendes spyware-irtó(ka)t használsz (pl Ad-aware, SpyBot, esetleg még CWShredder mellé... vagy még Spy Sweeper). De ha alternatív böngészőt használsz IE helyett (pl Firefox, Mozilla, Opera), akkor kb 0% esélyed van rá, hogy spyware-t kapj... ;-)
  • tomo
    #14
    miert nem probalod ki? amugy szerintem reklam ellen nem hasznal, mert azokat nem biztos hogy a virusirto gyarto is karosnak iteli.
  • nemcsakfeel
    #13
    a PC-Cillin már ismerősen hangzik.
    ilyen reklámos baromságokat mennyire tudják kiszedni? amit pl. az ad aware kiszed?
  • Sil78
    #12
    Lehet benne bízni, nem annyira noname. Ők csinálják pl a PC-Cillin nevű, viszonylag ismert víruskeresőt (ami állítólag jó is, de még nem próbáltam).

    Egyébként nem új az ötlet, van jó pár olyan oldal is, ahol bizony nem túl megbízható víruskeresőket/spyware-irtókat próbálnak rásózni a népre.
  • nemcsakfeel
    #11
    trend microban lehet bízni? elég noname számomra.

    ha csinálnék egy kártékony oldalt, tuti víruskeresőnek adnám ki magam..
  • tomo
    #10
    ja, csak ugy tunik van 1 ceg amelyik vette a faradsagot es megcsinalta javasra is a cuccat . a tobbi egyelore var valamire. ( trendmicro is activex alapon ment korabban ugy 1 honapja vettem eszre a pozitiv valtozast )
  • Sil78
    #9
    Ami ActiveX-et használ (mint pl a Panda), az sose fog menni Firefox-szal... A pozitív oldala ennek viszont az, hogy mivel nincs ActiveX, a spyware-ek meg hasonló kártevők eleve be se tudnak jutni a gépre, legalábbis nem olyan könnyen és észerevétlenül, mint IE-nél. ;-)
  • tomo
    #8
    bocs, ugy tunik a magyar oldalon van csak firefoxxal mukodo online scan szal ezt a linket kovessetek

    trendmicro housecall firefoxxal is

    egyebkent a tobbi amit irtatok egyik sem megy firefoxxal sajna
  • tomo
    #7
    http://housecall.trendmicro.com/
    firefoxxal is megy (java kell hozza)
  • blackgamer
    #6
    Symantec (Norton) vírus kereső és security tesztelő
  • nemcsakfeel
    #5
    http://www.bitdefender.com/scan/Msie/index.php
  • nemcsakfeel
    #4
    ha megírod hol van egy ugyan ilyen topik akkor del.

    amúgy:RAV antivirus online FILE scan
  • ThePartyFace
    #3
    Mostmar mindegy...biztos gurigazott vele
  • traXion
    #2
    topicnyitási viszketegségedre mit adott az orvos?
  • nemcsakfeel
    #1
    első amit találtam:
    panda online
    negatívum: csak IE alól akar futni...