1376
Mi történik?
  • 6teen
    #961
    Ha megbántottalak : bocsi
  • Nasim
    #962
    Nem bántottál meg! Viszont egyvalamit még javítanék, nem a halál után van élet hanem az élet után, tehát Élet az Élet után, ez így helyes :P :DD!
  • Anaid
    #963
    A halál közeli élménynek nevezett dolog, magamon kívülről látom a testem stb. nem negatív élmény. Tévedsz. Nagyon is kellemes érzés annyira, hogy az embernek többször is eszébe jut, hogy jobb lenne "odaát". Baromira nem negatív emlék, "élmény". Bocsesz, de ne tévedésből indulj ki. Pozitív emlékként marad meg azoknálakk átéltek már ilyet.
  • sz4bolcs
    #964
    De az nem hit, hanem élmény, te ész...
  • Anaid
    #965
    Jaj, nem írtam tovább. A hit sok esetben ebből az élményből ered. Látni a fényt, érezni, hogy vonz magához, repülni, fényalakok...stb. Hit abban, hogy nincs mindennek vége a halállal és hogy talán van Menny akkor meg valszeg van pokol is. A fene, mit kell mindent leírogatnom, mikor olyan egyszerű és logikus, hogy ez a kapcsolat a halálközeli élmény és a hit között?
  • 6teen
    #966
    Én nem azt mondtam, hogy mindig negatív, de az agy átlagban sokkal több bánatot "okoz", mint örömet.
    Ezt én úgy értem, hogy sokkal könnyebb búval baszottnak lenni, mint sem.
    Természetesen az agy gazdája is tehet a célért valamit, de a kémia az kémia.
    Amúgy az "illetékessel" (apámmal) beszéltem az un túlvilági életről. Habár ő még nem volt, csak a kapujában. Négyszer hozták vissza a klinikai halálból. A legtöbb majd' három perc volt. Azért neki csak kellett volna látni valamit! S vélem, hogy az agy nem minden esetben termel kellő pillanatban morfinokat, ezért szegény apám sem tartozott azon "szerencsések" közé, akik tapasztaltak már ilyent.
    A kutatók szerint minden egyes ember, bármennyire is retteg az elmúlástól, az utolsó pillanokban megnyugszik. Kémia.
    De, ha Te is át akarsz élni testenkívüliséget, meg más nyalánkságokat, nyomasd magad teli droggal. Ugyanazt fogod átélni. Kémia.
    Az un gyenge kanabisz származékok is teljesen másképp láttatják a világot. Kémia.
    Én "hiszem", hogy már most is a túlvilágban élünk. Nem igaz? Bizonyítsam be? Bizonyitsd be Te!!!!

    Amiről Te beszélsz az a HIT.
    A valósághoz tök semmi köze!!
  • Anaid
    #967
    Mellé lőttél, nem akartam és mégis éltem át ilyet és emlékszem is rá. Ja, nem drog volt, hanem villám spéci formában. Ennyi. Az eleje gáz, szúrások, elektrosokk, szív hatalmasat dobban, majd semmi, fulladás, de utána csodás élmény. Nekem sokszor eszembe juott, hogy mennyivel könnyebb lenne az életnél, de van biztos oka, hogy túléltem, mégha nemis értem. Apukád szerencsésebb, ha nem emlékszik semmi ilyenre, nem is gondolkodik rajta...
  • Anaid
    #968
    Nem célom a bizonyítás. Elég gondot okozott nekem már így is, hogy emlékszem. Igaz más területen meg végül is csodát, csodákat tapasztalhattam meg...Ahogy ő tényként közli tapsztalatból, hogy semmi ilyen én is ugyanazt teszem, csak nekem másmilyen a tapasztalatom. Ennyi. Nem hiszem hogy túl kell ragozni. Az élet minden területére igaz, hogy bár a valóság mindig ugyanaz, tapasztalataink, nézőpontjaink mindig különbözőek. "Bár ezerképpen éljük át közös valóságunkat attól az még egy és ugyanaz marad." Én nem várom el senkitől, hogy azt mondja ő is élt át ilyet és viszonzásképpen igenis elvárom, hogy nekem se rágják a számba, mit kellett volna tapasztalnom, ha egyszer én nem azt tapasztaltam. Pont. Mellesleg nem kell hozzá semmi műcucc, elég a 220 is:) Vagy épp egy természeti "csapás".
  • 6teen
    #969
    Tehát akkor Te nem a túlvilágról beszélsz, hanem arról amit átéltél, tapasztaltál.
    "Az eleje gáz, szúrások, elektrosokk, szív hatalmasat dobban, majd semmi, fulladás, de utána csodás élmény."
    Az agyad elkezdte termelni a "fájdalomcsillapítót".
    De nem akarom, hogy azt hidd meg akarlak győzni.:))
  • 6teen
    #970
    "Apukád szerencsésebb, ha nem emlékszik semmi ilyenre, nem is gondolkodik rajta..."

    Az ötödikről nem tudott beszámolni, mert az volt a végső.
  • Anaid
    #971
    Mindenki olyan szemszögből nézheti a dolgot, ahogy akarja. A hit ill. nemhitről szabadon dönthetünk. Én is, te is.
  • Anaid
    #972
    Sajnálom. Ilyenkor mindig eszembe jut miért ilyen fura az élet, meghalnak akik élnének, én meg nemegyszer gondoltam arra, könnyebb lett volna, ha nem élem túl mégis élek. Mára elfogadtam, akármilyen okosak is vagyunk, akármennyit is tudunk van amikről nem dönthetünk. Ha arról hallok meghalt egy ember mindig ugyanaz a kérdés: én miért nem, én miért éltem túl. Megvan a felelet:még nem jött el az időm, majd eljön...
  • 6teen
    #973
    Így igaz!
  • Zenty
    #974
    "Pozitív emlékként marad meg azoknálakk átéltek már ilyet."
    Azért ez nem így van.
    Nem vagyok vallásos típus de azért ezek a beszámolok érdekesek..





    itt egy magyar is beszél:



  • patiang
    #975
    Nem tudom láttátok-e?
    Hát kissé megdöbbentő !
    Ha igaz.
  • Anaid
    #976
    "Pozitív emlékként marad meg azoknálakk átéltek már ilyet."
    Akik fényre emlékeznek náluk szokott pozitív élményként megmaradni, ha jól tudom. Szerintem vegyes. Ha olvastad a régebbi beírásaimat tudod. Írtam erről. Így helytállób a kijelentés?:-)
    Azért az jellemző, hogy akik emlékeznek bármi ilyenre hinni is kezdenek, megváltozik a gondolkodásmódjuk...
  • clarck
    #977
    Tulajdonképpen elképzelhető ,hiszen most is vannak emberek gépre kötve.Akár még tudatuknál is lehetnének ha akarnák.De ha megnézed a film végét amikor kalapáccsal odaütnek az asztalra,akkor láthatod hogy a kutya feje meg meg rándul.Vajon mi mozgatta?Mert ugye az izmok nem lehettek hiszen nem volt mihez kötődniük.A becsövezést sem mutatták.Szerintem átverés.
  • commissioner
    #978
    fake!
    A kutya az oldalán fekszik, el van kábítva, és az asztalon van egy kivágás, amin kidugták a fejét. Ez kb olyan mintha egy részeg embert ingerelnének, az is morcos lenne és húzná a száját, ha baszogatnák :D
  • gothmog
    #979
    Gyanús, hogy a film az utolsó X-Akták mozi (I Want to Belive) viralkampányához tartozott. De nézd végig figyelmesen. Egy szovjet filmen angol címfeliratok? A „Soviet film agency” azmiaz? Az üvegen a felirat „citric acid”, angolul? Ja, és a végén, amikor kalapáccsal kopogtatnak, felemeli a fejét. Az egész nem stimmel.
    Ettől függetlenül ilyen kísérleteket akár végezhettek is.
  • patiang
    #980
    Az, hogy mit tesznek a a tudtunk nélkül, vélem, hogy még csak meg sem becsülhető. Bizonyára végeznek olyan kutatásokat, melyek emberi ésszel fel nem foghatóak, és a normál etikával ütközhetnek is. De azt mondják egyes okosok, hogy a szenvedés, és a háborúk a fejlődés mozgató rugói. Mondják ezt azért, mert szerintük akkor meg kell oldani valamit. Hogy én ezt osztom-e? Nem. Azonban szinte az összes technikai újítást először a hadseregnél próbálnak ki, melyhez már az űrkutatás is csatlakozott. Az is tudvalevő, hogy a németek által bestiálisan felfedezett orvosi felfedezéseket ma is hasznosítják.
    Olvasom, hogy állítólag angliában rejtett helyen él egy klónozott kislány. Bár erősen tagadják, de szerintem igaz lehet. Mert miért is ne.
    A kutyás dologban én is azért kételkedtem, mert mindent mutattak, de végezetül a becsövezést nem. Úgy, hogy szerintem is HOAX.
    És hát olyan gyomorforgató.
  • gothmog
    #981

    Itt a kérdéses pillanat, a két képkocka között kb egy másodperc telik el. Bár a feliratokkal tévedtem, nyilvánvalóan utólag tették a filmre (a citromsavas üvegen egy pillanatra látszik a cirill felirat is)
  • patiang
    #982
    Tudomány vadhajtása:

    "A halálraítélt: 1938. október 31-én John Deering önkéntesként vett részt egy kísérletben, melyben regisztrálták a szívverését, miközben mellkason lövik. Deering halálraítélt volt, aki így akart a tudomány szolgálatába állni. 4 lövést kapott és az első lövés után még 15.4 másodpercig vert a szíve (pontosabban görcsölt)."
  • patiang
    #983
    Igaz. Mitől tudja mozgatni a fejét?
    De azért azon filózok, hogy a fülét, és a száját tudná-e mozgatni, hiszen ott meg vannak az izmok, és az agy ki tudja adni a parancsot.

    Egy megtörtént eset: Az egyik barátom a vasúton dolgozott. Rgy férfi kóválygott a vágányok között. Ő rászólt, de az csak vitatkozott, s közben nem vette észre a berobogó vonatot. Hátrább lépett, és a szerelvény szó szerint lecsapta a fejét. Most jön az, ami miatt otthagyta a barátom a MÁV-ot, és egy évig dokihoz járt, mert majd' összeroppant idegileg.
    A levágott fej kb hat-nyolc métert repült, pislogott, s közben mozgott a szája.
    Ez nem fake.
  • gothmog
    #984
    Nem is az hogy mitől, hanem hogy mihez képest emeli föl, ha a nyakizmok nem kapcsolódnak sehova. De ez csak az egyik része. Az is elég fura, hogy a szőrét a nyakán nem borotválták le -inkább olyan szépen kifésülték, hogy takarja ami mögötte van- és vérnek sincs nyoma rajta. (mármint a nyakszőrön)
  • patiang
    #985
    Igazad van, mert még a legkisebb műtét előtt is kopaszítanak, nemhogy egy fej levágása előtt.
  • Willenbrock
    #986
    Az agy már nem is adhat semmi utasítást mert 5 percen belül elhalnak az agysejtek ha addig nem kapnak oxigént.Pár perc maradna csak tehát arra hogy a levágott fejet az egész rendszerre rákössék,ezért szerintem is hamisítvány.
  • Anaid
    #987
    Ha jól tudom ebben a formában ez nem igaz. Egy filmben pl. azt nyilatkozta egy prof, hogy vannak az agyban idegsejtek amelyek jóval (hetek, hónapok) a halál után is élők. Károsodások léphetnek fel, akár visszafordíthatatlanok is, de ha mondjuk egy ezért károsodott terület szerepét más terület át tudja venni, vagy csekélyebb mértékű károsodásnál szimplán kerülőutakat tud találni az idegrendszer, akkor helyreállhat, normlizálódhat.
  • patiang
    #988
    Ez igaz, de mi van akkor, ha már a levágás előtt rákötik a keringető cuccot.
    Ettől függetlenül szerintem is HOAX.
  • Cef
    #989
    Ha jól emlékszem a tanultakra,a légzés leállása után 5 perccel az agy olyan mértékben károsodik, hogy az ember már képtelen lenne normális életet élni. Maximum az alap létfunkciók maradnak meg. Ezért van az, hogy az orvosok csak 5 percig szoktak próbálkozni az újraélesztéssel, utána inkább leállnak vele, mert nincs értelme.

    Amúgy szerintem is csak kamu a videó.
  • gothmog
    #990
    Nem feltétlenül kamu, inkább manipulált. Illetve kétesélyes. Az egyik tippem még mindig az, hogy a 2008-as „I want to belive” viralkampányához tartozik. Ennek némileg ellentmond, hogy a youtubon a legrégebbi feltöltése ennek a videónak 2006-os. Szóval az is lehet, hogy a mozi készítői ebből vették az ihletet.
    Emellett a yt-n lehet találni további részleteket ugyanebből a filmből, amiből elég egyértelműen kiderül, hogy a ma pl. szívműtéteknél használt szívmotorokat tesztelik a kutyákon, meg újraélesztési eljárásokkal kísérleteznek. (konkrétan van egy, ahol megállítják és újraindítják egy kutya szívét a vérellátás „kapcsolgatásával”)
    Szóval van egy ilyen gyanúm, hogy ezt a lenti videót újravágták és átszerkesztették egy olyan filmet használva alapul, ahol eredetileg szó sem volt levágott fej felélesztéséről. Csak beletették az animációkat, amik ezt ábrázolják, felülírták a feliratokat és alámondták a szöveget. Ilyen USA propagandafilmnek tűnik így, hogy lássa az amerikai polgár, milyen gonoszul bánnak a kommunisták a szegény kis ebekkel. Ilyenformán a fehér kutyának valószínűleg megvan az egész teste, csak pl, a szíve helyett a gép keringeti a vérét, és le van nyugtatózva. Teljesen oldalhelyes, hogy azt demózzák: szív nélkül is életben van.
    Látnunk kellene az eredeti orosz verziót, és abból valszeg kiderülne, hogy mi a helyzet.
  • patiang
    #991


    más aspektus
  • patiang
    #992
    Ez már sikeres volt

  • Willenbrock
    #993
    Ezeknek aztán van gyomruk,szerencsétlen kutya...Itt is pár perccel az artéria átvágása után vissza is kellett azt varrni mert ha a szív kimarad a vér körforgásából akkor sejtjei annak is percek alatt elhalnak,és akkor az már nem fog soha újraindulni.
  • patiang
    #994
    OKÉ, többet nem teszek fel ilyet, de ez nagyon tetszett:

    http://kutyarader.postr.hu/jo-ebedhez-szol-a-nota-koborkutya-invazio
  • patiang
    #995
    Nem a kutyák sorsa, hanem a video.

    Bocs, de az egész átment.
  • gothmog
    #996
    Fantasztikus, hol tart már a tudomány.
  • JuHaSz JoCi
    #997
    ez
  • JuHaSz JoCi
    #998
    egy
  • JuHaSz JoCi
    #999
    :
  • JuHaSz JoCi
    #1000
    TÉK