5
  • Cat #5
    sehogy sem
    a munkáltató NEM OLVASHAT BELE a postaládádba, alkotmányos alapelveket sértene (személyiségi jog, az adatvédelmi jog stb.)

    Lehoczkiné dr. Koronnay Csilla, a Budapesti Jogi Kar tanszékvezetőjének válasza szerint a weblevelezés, az internet-levelezés ugyanolyan magántitok, mint a privát levelezés
  • Piscator
    #4
    Kis gyermekek, itt arról van szó, hogy van egy diktatorikus hajlamú BKV vezért, aki sokan utálnak, és van egy erösödő civil szervezet, a veke.hu. És mivel ez a szervezet közlekedés témájú - egyebek közt nekik köszönhető egy két villamos vonal meghosszabbítása, pár pozitiv javaslat, amit a "szakértők" nem ismertek el - alapjában érinti a BKV-t, fővárost. Van pár BKV-s a tagjai közt.
    Na ezeket állítólag megfenyegették, semmilyen információt nem lehet kiadni, stb.
    Én kinézem, van valami kontroll ott. Persze mindenütt van, de azért a aba botond féle balfasz művek egyre sötétebb. Bezzeg a németek.
    A városi közlekedés kedvelők fórumában nem épp örömteli kicsengésű az egész ügy.
    De reméljük csak, a Reggel kacsája az egész.

    "szúrópróba szerűen ellenőrizzük a levelek tartalmát" <- ezt nem lehet megcsinálni

    Úgy sem, hogy nem folyamatosan, hanem időszakonként nézik a leveleket, vagy nem mindet olvassák el?

    Güzüke: ezt nem láttam, amit írtál.
    Már egyszerű utasinformáciok egyeztetés nélküli kiadásánál baj lehet a "Cégnél".
  • Cat #3
    "szúrópróba szerűen ellenőrizzük a levelek tartalmát" <- ezt nem lehet megcsinálni
    szűrni, tiltani beérkezés előtt lehet (csomo cégnél le van tiltva pl. freemail.hu), de megnézni nem
  • Güzüke
    #2
    Érdekes is lenne, hogy én mint tulajdonos, fizetek egy archiválásért, utána azt sem néz(het)em meg, mit kaptam a pénzemért. Na neee...
    És azt ki fogja eldönteni, mikor van vitás helyzet? A dolgozó? SZóval tisztázatlan az ilyen. Véleményem szerint az a legtisztességesebb, ha azt mondom a dolgozóimnak: figyuszka, csináltunk egy szabályzatot, miszerint a cég eszközein nem maszekolunk, és betartunk bizonyos védelmi szabályokat; szúrópróba szerűen ellenőrizzük a levelek tartalmát, illetve bizonyos, nekünk kényelmetlen kulcsszavakra igenis szűrünk; ha nálunk dolgozol, légy lojális a céghez, hiszen tőlünk kapod a fizut; ha valami büdös, szólj, vagy lépj le.
  • Macc
    #1
    "A szolgáltatónak azonban nem lesz lehetősége belenézni a levelek tartalmába" - ah nem persze, hogyan is tudnanak belenezni...

    "a megőrzés csak bizonyos vitás helyzetek tisztázására lesz alkalmas" - csak azt nem ertem, ha nem tudnak belenezni, akkor hogy dontik el ezeket a vitas helyzeteket...

    Fantasztikus, hogy mit meg nem lehet etetni az emberekkel.