496
és miért nem ismerik ezt el a nők?
  • Sztrovacsek
    #386
    Eddig nem árultam el, de én is nő vagyok.
    És bár tény hogy általában a nők kevésbé érdeklődek a technika iránt, de vannak olyan nők, akik mégiscsak ezt teszik. Szóval az egy dolog, hogy te (vagy valaki) nem érdeklődsz pl. a technika iránt, de ha véletlenül akad egy nő, aki érdeklődik, annak _szabadjon_.
    Hogy ez feminizmus-e, nem tudom. Nem tartom magam feministának, sőt kifejezetten nevetségesnem tartom a szőke nők tüntetését vagy hasonló dolgokat.

    Nekem is van egy idevágó történetem a gyerekkoromból. Unokatestvéremmel, aki fiú, és ugyanannyi idős mint én, ajándékot kaptunk karácsonyra. Én babát, ő autót. Én egyből az ő játékát kezdtem fixírozni, mígnem összeverekedtünk, és elvettem tőle. Van egy fénykép is az esetről, nagyon jól elkapott pillanat.
  • Membrah
    #385
    Nos én nő vagyok, s tudom is, hogy kortól, nemtől függetlenül lehet bárki intelligens...
    Azt is tudom, hogy van, hogy némelyik pasinak mégcsak a közelébe se érek(de igyekszem minél többet megismerni a világbó, minnél többet tanulni...), de azt is, hogy van olyan akit simán lepöckölök...
    Mindenre van már példa...
    Én csak arra utaltam, hogy a nők inkább a kreatív lények,a képzőművészetet, az esztétikai dolgokat szeretik,míg a ffiak jobban érdeklődtek a technika iránt, hogy mi miért működik úgy, ahogy...
    Anno, a féléves unokaöcsém elé kitettek egy magnót, meg egy kiskocsit, s persze egyből a magnó felé mászott, és seperc allat szétszedte...volna,ha nem akadályozzuk meg időben...
    Persze ez sem mindig igaz, de eddigi tapasztalataim iránt így van..
    S mondtam már, hogy itt nem is a ki az okosabb kérdésről van szó..
    Hanem a tájékozottságról...
    A nőknek "ez", a ffiaknak "az" tetszik..
    Ennyi....
  • Jano
    #384
    Mét?
  • Membrah
    #383
    Jaj, nem a Loál póló van bajom, csupán csipkelődtem...
    De én nem akarok pézt keresni ezzel, meg ha már csinálnám ingyen tenném, csak a hozzávalókat adják ide, s meg is csinálnám...
    De sajnos én sem érek, pedig megtudnám csinálni, tényleg nem nagy etvas...
    Így állok az összes kézimunkámmal...Van egy terítőm is, amit már vagy 4éve elkezdtem hímezni, s még most sincs befejezve...
  • Jano
    #382
    A Loál-póló reklámja finoman szólva >nem igazán< azért volt itt, hogy afelől próbáljon meggyőzni bárkit is, hogy a férfi, a vagy a női nem okosabb-e a másiknál.
    Viszont, ha ilyen jó a kézügyességed, akkor miért nem csinálsz, ahogy leírtad? Még megrendelhetést is kaphatsz innen a fórumról, pénzt is kereshetnél vele!

    Azt utóiratként jegyzem meg, hogy nyílván nem ismered a Loál-póló hátterét, eredetét, és ok nélkül szólod le, kicsinyíted le jelentőségét.
    De persze spongyát rá, aki nem volt megfelelő helyen a megfelelő időben, még lehet jó ember, még ha olykor rossz felületen is igyekszik fogást találni az ellenkező neműeken! :)
  • Sztrovacsek
    #381
    Ha rendesen felhasználja az agya kapacitását, akkor bárki lehet okos, nemtől függetlenül.
    Érdeklődési körétől függ, hogy milyen téren (gondolok itt a klasszikus "gyakorlatias tudás/ érzelmi intelligencia" kategorizálásra.), nemtől függetlenül.
    Lehet valaki informatikus is, pszichológus is, nemtől függetlenül.
  • Membrah
    #380
    Akkor kerüld a vizet, robi..!
  • Membrah
    #379
    Okosabbak a férfiak?
    erre rácáfolnik látszik az a tény, hogy milyen "izgalmas" az érdeklődési köük..
    Loál póló...
    Hmmm...
    Nem rossz,nem rossz, de ezt megcsinálom egy délután alatt magamnak:fekete póló,ruhafesték(vagy vasalható minta),néhány szabad óra..no meg egy kevés kézügyesség és fantázia...
    S íme:KÉSZ A LOÁL POLÓ...
    Na de egyébként nem vitatkozom, nem cáfolom, hogy ha rendesen felhasználják az agyuk kapacitását, valóban a férfiak az okosabbak..
    Illetve jobb fogalom lenne inkább, hogy sokrétűbb lehet a tudásuk..
  • Sir Quno Jedi
    #378
    Én nem szimpla hapsi vok, hanem robot. Figyelmesebb is lehetnél !
  • krisztike
    #377
    csak véleményem inkább beszüntetem-3 hapsival élek együtt(kutya, ember,sógor)
  • Sir Quno Jedi
    #376
    Nem érted, IGAZ ?!! Nos ezt akkor egyben válasznak is felfoghatod ! :DDDD
  • krisztike
    #375
  • Sir Quno Jedi
    #374
    Hiába, most elhalasztották, de kitudja...
  • JackDaniels #373
    Én mán rendeltem vagy 2hónapja!
  • Sir Quno Jedi
    #372
    Tényeken kár rágódni !
  • DecenS
    #371
    Amúgy brutál topic. Frankó. Most olvastam végig :))
  • DecenS
    #370
    Passsz...
    Hosszú csetes pályafutásom számtalan tapasztalata óvatosságra int az ilyen kérdésekben. Nem tudom. És aligha lehet ezt megtudni, amíg IRL nem találkozunk vele. Amire persze kevés az esély. Szerencsére :)
  • Taranov
    #369
    Neszpemmelj!!!!!!!!44444444444
  • eLviRA
    #368
    ......
  • Rafaelo
    #367
    werbung
  • Sir Quno Jedi
    #366
    *** begin of demiofficial commercial ***

    Előrendeltél már LOÁL-os pólót ?!!

    Neeem ???

    - Nos ha nem jön össze a minimum 25 rendelés nem is fogsz tudni !
    - Ha össze is jön, csak annyit fognak csinálni amennyi fogy, tehát UTÓLAG nem valószínű, hogy hozzá jutsz !
    - A dolgon senki sem gazdagszik meg, csak TE gazdagodsz egy egyedi kelmikus csodával !
    - Ez egy 1xi és megismételhetelen alkalom, hogy egy original "SG pólótervező pályázat második helyezett" designú pólócsodára tegyél szert, amivel dögleni fognak utánad a lányok/fiúk/oroszlánfókák !

    EZ EGY 1XI ÉS MEGSIMÉTELHETELEN EXKLUZÍV AJÁNLAT, HOGY RÉSZESE LÉGY EGY KÖZÖSSÉGNEK, MELYET ISTEN PRIVÁT ÜZENETBEN VÁLASZTOTT KI, HOGY KÉPVISELJE A DIGITÁLIS SZABADSÁGOT !!!

    A póló anyaga 100% pamut. Jó minőségű, tartós, sokszor mosható termék


    FAQ:

    - Miért magasabb az ára, az első SG-s pólóénál ?
    - A póló ára a színbontástól és a széria méretétől függ, ez bonyolultabb, 4 színes, tehát drágább.

    - Mi az a LOÁL ?
    - Eredetileg a LOL-ból származik, ez egy életérzés, de többet olvashatsz itt ***LOÁL fpn !

    - Kinek a tulajdona a LOÁL ?
    - LOÁL János úr tulajdona 100%-ban.

    *** end of demiofficial commercial
  • eLviRA
    #365
    veled nem foglalkozom. nem érdemled meg.
  • eLviRA
    #364
  • sz4bolcs
    #363
    aranyos :)))
  • Sir Quno Jedi
    #362
    Egy 60-as éveinek elején járó házaspár, 35-ik házassági évfordulóját ünnepelte, egy csendes, meghitt kis étteremben...

    Egyszer csak egy gyönyörű tündér jelent meg az asztaluk mellett és azt mondta:

    "Mivel ennyire különleges házaspár vagytok, és hűek voltatok egymáshoz ezalatt a hosszú idő alatt kívánhattok tőlem egyet-egyet, én teljesítem kívánságotokat!"

    "Ó! Én szeretném körbeutazni a Földet az én nagyszerű férjemmel!" - kérte a feleség. A tündér meglengette a varázspálcáját és - abrakdabra – két első osztályú jegy termett az asztalon a Luxus utazási iroda világkörüli útjára. Most a férjen volt a sor. Gondolkodott egy percet és így szólt:

    "Nos, ez az egész nagyon romantikus, de egy ilyen alkalom csak egyszer adatik meg az életben, szóval ne haragudj kedvesem, de az én kívánságom egy nálam 30 évvel fiatalabb feleség!" A tündér és a feleség nagyon csalódott volt, de hát a kívánság az kívánság... Így hát a tündér kőrözött egyet a varázspálcájával és - abrakadabra – a férj 92 éves lett!

    Mi a mese tanulsága? Lehet, hogy a férfiak hálátlan idióták, DE a tündérek nők... :)
  • Sir Quno Jedi
    #361
    Valahogy így.

    Sajna a nőkkel való együttműködés kényszerét "általában" az ellenségemnek sem kívánom ! :DDD
  • gobelin
    #360
    csak nem általánosítasz?????
  • eLviRA
    #359
    ez is a férfi-női különbségekből adódik.

    a fiúk sokkal jobban tudnak együtt dolgozni, mivel náluk a végcél a fontos, a lányok furkálódnak, piszkálódnak, és általában egyéni versennyé alakul át a csoportmunka. (pszichológiai kutatás eredménye)

    a heterogén csoportokban pedig nem a munkára és a feladatra gondolnak a résztvevők...
  • Sir Quno Jedi
    #358
    Ezek is szerepelnek benne, de vannak lényegesebb okai is. ÉS itt jöhet a képbe, hogy miért hiszik úgy, hogy a férfiak okosabbak a nőknél, pedig nem.
  • Kalóz Pepi
    #357
    Nemtom?
    Talán mert felszabadultabbak együtt a fijúk?
    És így jobban teljesítenek????
    Mert nem kell visszafogni magukat hogy az alapvető társasági viselkedési normákat betartsák, így erre nem pazarolnak annyi energiját és így több jut a Feladatra?


    *montam hogy okos vagyok, látod?*
  • Sir Quno Jedi
    #356
    Én is azt modom, hogy a nők okosabbak, de valahogy mégis szívesebben vállalkozom komolyabb feladatokra homogén férficsapattal !!! Na ez vajon miért van... :DDD
  • Kalóz Pepi
    #355



    *nagyon röhög*
  • Kalóz Pepi
    #354
    Ja.
    Meg annyira imádnivaló a csetlésekbotlásuk....a hiúságuk....ahogy a töküket vakarják....na, tudnék mesélni.
    Elvirának nagyon igaza van ám.
    Különbözünk.
    Tehát vagyunk.
    Együtt.
    És ez jó.
    Most tökre felesleges azon veszekedni hogy ki az okosabb (egyébként mi nők)...
  • sz4bolcs
    #353
    Elvira azt mondta, hogy nem menstruál. Akkor miért kell ezen lovagolni?
  • Sir Quno Jedi
    #352
    érNEK !
  • Rafaelo
    #351
    [falra mászik]
  • Sir Quno Jedi
    #350
    Azé is imádjátok a fiúkákat, mer olyan édibédik és butuskák, mint egy könnyes szemű kiskutya ??? :DDD
  • Kalóz Pepi
    #349
    Szegénykém.....Téged már értek traumák, úgy látom!




  • gobelin
    #348
    én azt hittem a nők a kedvesebbek
  • Kalóz Pepi
    #347
    De, ingerültebb vagyok.
    De menzesz nélkül is fel tudok ingerülődni ha valami különösen butácska lénnyel hoz össze a rosszsorsom.

    E van.

    Ja!
    Csak halkan jegyzem meg:a férfiak imádnivalóak, élni sem lehet nélkülük..de...mi nők okosabbak vagyunk náluk.