31
  • Zsoltika 007
    #31
    Ugyan már mi köze a wizardnak a szerver funkciókhoz?? Ez vmi régi beragadt dolog?? Annó azt mondták a grafius oprendszerre is hogy nem stabil meg ilyenek és azért mára alakult vmit a dolog nem?? Vagy pl az öreg linux-os motorosok is fújtak hogy minek grafikus telepítő. Amit meg lehet csinálni 2 kattintásból azt miért csinálnánk gépeléssel hosszú ideig?? Ugyan már
  • whitehawk
    #30
    Na épp ezaz, hogy wizardokból nem fogsz jó működő szervert összehozni, szerintem.
  • BlackRose
    #29
    UNIX gazdákat nem nagyon kell átképezni, aki az UNIX-ot nyomja annak a Windows Server 2003 Wizárdjai és a Windows Scriptek álapból érthetőek max 1-2 hét után. Ezt meg ugye futásból meglehet csinálni ide nem igen kell átképzés... ide egy beszúrás a haverom www.phime.com Windowson kettzegtette a web szerverét, és minden működött neki, de nem tetszettek neki a biztonsági hírek a neten, (habár nem volt gondja ezen a téren), ezért áttért Linuxra (többek között én javasoltam neki, mert fölösleges, hogy fizesse a Windows licenszet egy pici web kiszolgálóra), én Fedorát javasoltam neki, de ő Mandraket telepített, na mindegy, kb. 2-3 hét vacakolás után sikerült neki beállítani a dolgokat, apache, php, stb... Windowson 1-2 klikkel komplett ASP.NET képességű IIS 6-os van fenn, ide még két klikkel ISA Server is fenn van (lehet még optimizálni, de nem muszáj). Na most a haverom már elötte is probálkozott Linuxal és e mellett kb. 10 éves számítogépes multja van neki, többek között dolgozott mint fejlesztő is, és mégis kellet neki idő és egy csomó RTFM (Read The Fucking Manual). A UNIX gazdáknak is könnyű a dolguk, mert a UNIX tényleg fantasztikussan van megszerkesztve ami a rendszeradminisztrációt illeti, csak éppen az a különbség, hogy UNIX-hoz rendszergazda kell, WIndowshoz meg már nem muszáj, de persze oda is kellene ha komolyan dolgozunk, csak éppen sokan ezzel nincsennek tisztában.
  • whitehawk
    #28
    Ilyenkor nem mondja azt Ballmer, hogy nem érdemes áttérni windowsra, mert a Unixos rendszergazdákat át kell képezni. Mélyen kussol, csak akkor kell valakit átképezni, ha a windowst akarja kidobni....
  • kicsizoz
    #27
    Igy már korrekt!
    Az elején még azt hittem nagy MS szurkolóval van dolgunk :))

    A RISC halott dumát a HP nyomja már évek óta az Itanium projekt-je miatt, most már szerintem ők is látják, hogy nem úgy alakult ahogy számították, dehát már kényszerpályán vannak..

    Pedig azok a DEC Alpha chip-ek jó kis darabok voltak....
  • BlackRose
    #26
    A RISC halott? Akkor, hogyan magyarázod az IBM POWER5 és a Sun Niagarát?
  • BlackRose
    #25
    Simán egyet értek veled, mégpedig azért, mert nem éppen a legpontosabban fogalmaztam. A Windows Server System konkurencia nélkül van a kis és középvállalkozások teröletén (és jelenleg ez is a célja a Microsoftnak), míg a nehézvasak teröletén jelen van, de relatív elhanyagolható mértékben. Az SQL Server nagyon komoly adatbáziskezelő és a 2005-üs verzió .NET integrációja valójában revolúciót jelent a fejlesztöknek, és ez a kis és középvállalatoknak a legfontosabb, míg a nagyvállalatok valószinöleg egy idejig kerülni fogják egy pár kivételével akik már ma is Windows Serveren működnek, de ez megint relatív elenyésző szám. Az ami a Microsoftnak viszont fontos, az a kis és közép vállalkozások piaca, mert az informatikai forradalom itt még a kezdeten jár, vagyis ezek a cégek milliós számától várja a Microsoft az igazi (második) információs forradalmat, a .NET, a Windows Server System és élén járva az SQL Server 2005 és a DSI meg persze az XML Web Services amit az MS gőzerővel nyom, még az IBM-el való szoros együttműküdés árán is, éppen ennek a forradalomnak a bevezetője, persze a Linux is itt fogja megtalálni a helyét csak még nem igen tisztán látszik...
    A nagyvállalatoknál meg az AIX még sokáig fenn fog maradni de mindég kisebb arányban (az IBM TPC-C eredménye amit most jelentettek be ezt erősíteni fogja), de mindég többen lesznek a szegények akiknek ez nem kell és nem is tudják megfizetni, ide lő a Microsoft és persze a Linux is...
  • kicsizoz
    #24
    A cím tökéletes!!

    Mert nem az MS termékek miatt kerül lassan leváltásra a UNIX, hanem mert a RISC CPU-k gyártása lassan teljesen leáll (SUN még küzd, HP meg főnökökmarketingben már 2 éve azt hangoztatja, hogy a RISC halott).
    Vagyis az INTEL/AMD páros harca az ami erősen kiváltja ezt a hatást, ennek a windows, csak csendes haszonszerzője szerintem...
  • kicsizoz
    #23
    Ha vállalati alkalmazásokról van szó, akkor nem igazán jön képbe a windows arrafelé ahol én mozgok.... (linux sem) csak unix.

    A kisalkalmazások terén viszon rohamosan terjed a windows-os szerver kiszolgálás.
    Ahol kicsi a kockázat ott már bevállalható egy MS termék is :)
    De tény, rohamosan töri az utat magának, a vezetők zabálják a marketing dumákat, a szakértők pedig kicsit félve nyúlnak a téma irányába...
    De ez így van rendjén nem kell semmit elkapkodni :)

    MS szerver tekintetében én lényegesen pesszimistább vagyok mint te! pár éve még nem is volt sql szervere az MS-nek, most meg már forradalmat akar csinálni?
    Ez nem a játékok világa, itt mutatni is kell valamit, és ha ez megvan akkor is évek 2-4 év mire igazán elterjed valami új, eddig nem használt termék. Szóval marketing duma lehet lehengerlő, de lassabban változik a pénz folyása...
  • BlackRose
    #22
    XP stabilabb mint az elöbbi NT vagy W2K? Hát sajnos nem hiszem, a Windows Server 2003 az igen, de az XP egy picivel sebezhetöbb a W2K-nál, míg az NT-stabilabb volt mert az NT-nél a grafikus meghajtó is user modban dolgozott, addig a Win2K meg XP-nél átjött a kernel modba, ézért joval gyorsabb a grafikai felület, de néha a rossz meghajtók kék halálhoz vezetnek. Persze ez manapság csak beta meghajtókkal szokott megtörténni, de néha mégis.

    Ami pedig a Windows kernel hiba kezelését illeti az, hát túlzás, de pl. az XP-nél néha ritkán túlfeszített rendszereknél találkoztam explorer.exe lefagyással, aztán amikor megölöd akkor lefagy valami más... stb. és ilyenkor általában logout - login megoldja a problémát... de persze ez egy túlhasznált gépen történik, ha szerverként használod akkor nem. A Windows Server 2003 pedig valami ami fényévekkel biztonságossabb és stapilabb is az egyébként nagyon stabil de nem nagyon biztonságos XP-töl, de hát egy Server OS-től ez a legkevesebb amit elvárunk.

    zeus - XP-t kicsit komoly ellátással futtathatsz public IP-n, de ehhez komoly védelmi softwareáre lesz szökséged, meg az update legyen mindég ON. Windows Server 2003 vagy 2000 Server pedig egéssz nyugodtan futthat, semmivel sem törékenyebb a Linuxtól, persze itt is figyelni kell és alkalmazni a javításokat, de hát ez a Linuxnál is érvényes. Mindenesetre nem igen alapozott Windows Servert használni egy egyszerű Web kiszolgálon, kivéve ha esetleg .NET alkalmazásokat futtatnál rajta. A Linux megfelel, kisebb hardware igényei vannak és nem kell érte fizetni, ha viszont enterprise alkalmazásról lenne szó akkor jelenleg a Windows Server System valjuk be nem igen néz szembe semmifajta konkurenciával... na jöhet a flame :)
  • zeus
    #21
    válasz: nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én személy szerint nem futtatok windózert publik IP-n.... nem merem felvállalni :) de ha egy linux, unix tűzfal mögött már minden további nélkül.
  • zeus
    #20
    :) Nem vágom hogy jön ide a windóz :)))
  • kicsizoz
    #19
    Kicsit túl fellengzős volt, ezért kiváncsi voltam, mit szóltok, mert én nem tudom megitélni.

    Én csak Unix rendszereket használok (mármint a munkámban), de azért igyekszem nem rajongóként viselkedni.
  • Pheel
    #18
    Azért nem kellene mindent elhinni, amit olvasol. Ez egyszerűen nevetséges, de szép összeesküvéselmélet. Aki kitalálta forduljon orvoshoz, mert előrehaladott állapotban van...
  • kicsizoz
    #17
    "Azt hiszem komolyan kikopott a bluescreen duma... "

    Ugyan nem értek hozzá, de ezt találtam egy másik topicban:

    "De mesélhetek a Microsoftról is, legfeljebb majd jól beperelnek, de kapják be. Micó kíváncsi volt, mi van az XP kernelében, amit·l az XP stabilabb, mint a korábbi NT/W2K verziók. Igen durva dolgokat talált. Például a kernel egy csomó hibát - segmentation fault és ilyenek - amelyek korábban kék halált okoztak, egyszer·en nem kezel le. Benne van a kernelben az is, hogy ha az Internet Explorer ilyen és ilyen hibával elrohad, akkor ne kék képerny·t dobjon, hanem ugrassa vissza a process futását a legutóbbi helyes m·veletre. És ez benne van kernelszinten! Külön-külön egy csomó hiba lekezelése kernel szinten!! Ez ám a valami, kernelb·l kerülgetni az alkalmazás hibáit. Bravó!! Trusted Computing, mi? bazmeg."
  • BlackRose
    #16
    Na meg mit szólnátok ahhoz, hogy nállam a Windows Server 2003 egyszer komoly fejlesztési nyúzással 31 napot dolgozott reboot nélkül és folyamatossan a neten volt... )dolgozott volna még tovább is, de kezdett egy picit lassabban működni mert 117 process futott már rajta, ezért manual reboot volt, tehát nem fagyott le se nem viselkedett rosszul, csupán modjuk szubjektívan kb. 80% volt a sebessége a kellőnek)a te 270 napod is figyelemre méltó, és semmi baj a Linux is viheti többszáz napig is.
  • intrex
    #15
    428 nap valóban sok, el kell ismerni hogy jól működik. Szemben ezzel az én licsi linux szerverem 270 napja megy, csak éppen folyamatosan a neten van. Esse rossz.
  • asdasdasd
    #14
    En is csak azert neztem meg ezt a cikket, mert a cime egy baromsag.
    Amugy a reklamcikkek erdektelenek...
  • whitehawk
    #13
    A cím érdekes: Hogy lehet egy Unixot (szoftver) intel szerverrel (hardver) leváltani.
  • St
    #12
    linux alatt meg kernel panic. ugyanaz. előfordul.
  • BlackRose
    #11
    Azt hiszem komolyan kikopott a bluescreen duma... XP-n még előfordul néha nagyon ritkán a Bluescreen (ha beta grafikus kártya meghajtót nyargalsz meg 77 marhaság fut rajta), de Windows Serveren nem... vagyis semmivel sem többször mint UNIX-on (persze itt nem bluescreenre gondoltam). Hetente van alkalmam egy Windows 2000 Server gépet látni, amely utoljára 428 napja volt reboot nélkül, igaz nincs a neten és egy specifikus megoldás fut rajta... de akkor is 428 nap legalább egy pici becsöletet érdemelne vagy nem?
    Az Intel vs. UNIX a címben meg valószinüleg az Itanium betörésére gondolt a RISC-ek piacára, persze igazad van, hogy egy kicsit félre van fogalmazva... de nem a címben van a lényeg.
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    töbek között gratuláltunk már az angol királyi haditengerészetnek , de majd meglátjuk itt is lesz-e kék képernyő mint pl az 1ik amcsi cirkálón.
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    Intel szerverek váltják le a UNIX-okat? .. a cím értelmetlen , az intel hw .. a unix sw ...
  • BlackRose
    #8
    Többek között nemrég itt olvashattuk, hogy az angol tengerészet is a következő generációs hadihajóit Windows-ra építi...(a Windows Server nagyon is biztonságos) 5-10 éven belül nem hiszem, hogy a tradicionális UNIX-bol marad valami, Windows és Linux lesz mindenütt, esetleg még marad egy ici pici Solaris, AIX meg HP-UX de nagyjábol a régi rendszereken, az ujabbak mind Windows vagy Linuxra térnek... az adatbázisokat üzemeltető rendszerek pedig az SQL Server 2005 megjelenésével valószinűleg a Windows felé fognak hajlani, mert az most térdre fogja verni a konkurenciát. Persze akinek nem lesz szüksége ezekre az előnyökre (valószinüleg elég soknak) azok egész jól meglesznek a Linuxal is...
  • BlackRose
    #7
    Az elhanyagolható rész most kb. 27% ha igaz... míg a Linux része (valószinüleg szintén elhanyagolható) 30% körül mozog (bár ilyen számokkal lehet találkozni a különböző Gartner táblázatokban)... na de mindegy.
  • pemga
    #6
    Intrex, ja, de ha a kevés rohadt almád miatt a gáz lesz, akkor azzal hiába védekezel, hogy "dehát nekem sok egészséges almám is van", a vevőid ez rohadtul nem fogja érdekelni :).
  • BlackRose
    #5
    Fut a verseny... a régi UNIX-ok nagyrészét cserélik le Linuxra, Windowsra... és egy részét meg tovább futtatják AIX-on meg stb. Mindenesetre egy szép kis piacról van szó, a Microsoft pedig komolyan dolgozik, hogy minnél nagyobb része legyen benne, persze a Linux sem nem nyugszik... ezért is jó a verseny.
  • intrex
    #4
    Persze a másik oldalról nem szól senki, miszerint egyre több cég építi át régi szervereit mai, nagyobb teljesítményüekre. Ezen szerverek egy elhanyagolható részére windows servert telepítenek. Természetesen a magas biztonságot és számítási teljesítményt igénylő vállalatok maradnak a UNIX-nál.
    Visszatérve az eredeti témához, egy hasonlatal élve kb. olyat jelent mindez, mint ha lenne 100 almám, közülük néhány elkezdett rohadni, attól még a többi alma ehető maradt.
  • pafi
    #3
    Ja, ja. De szerintem csak szeretnék ha átállnának, nemhiszem hogy olyan sokan lecserélik.
  • intrex
    #2
    Sötét felhők közelednek... :(
  • BlackRose
    #1
    Alig várom az SQL Server 2005 Finált... ami azután jön az forradalom lesz.