308
Ki tud zongorazni?
  • Kata
    #41
    Nekem egy Korg-om van pár éve, tanulgatok rajta.
  • Gladiator
    #42
    Régen tanultam vagy 5-6 évig zongorázni, de akkor kis szaros létemre amit erőszakkal csináltattak velem azt persze utáltam. most már bánom, hogy abbahagytam, de valszeg most újra el fogom kezdeni. itthon emgvan még a jó öreg zongoránk, behangoltatom, veszek egy vmi tankönyvet, aztán felidézem amit tanultam. esetleg vki tud mai előadóknak neten fellelhető kottájáról? mysongbook nem jó, emrt ott szinte scak gitárra írják. zongorára elég "összecsapott"
  • psydaze
    #43

    hahoo.
    figyu, meddig kell zongoráznom, hogy eljátszak egy Chopin-t????????????
    tényleg. mondjuk ezt: Waltz No. 7 Op. 64-2
    Kedvencem, egyszerűen annyira szeretem, nagyon jó.
    most kezdtem csak sajnos zongorázni a főiskolán, pedig már jó lenne remekül tudni. szal hány év kell ehhez?
  • Chris 2000
    #44
    Hát, az attól függ... Az rengeteg de rengeteg mindentől függ...

    Pl: mennyit gyakorolsz, mennyire vagy tehetséges, mennyire jó a tanárod, mennyire gyorsan tanulsz...
    És, hogy milyen szinten szertnéd eljátszani a darabot, mert el lehet azt szarul is játszani, meg ellehet úgyis, ahogy Chopin játszotta...

    Egy Für Elise-hez is kell azért három év, ha valaki normálisan meg akarja tanulni...
    Persze - most nem dicsekedni akarok - nekem elég volt egy hét is hozzá, de az csak egy ilyen alap szintű játék, egy laikus azt hiszi zongorista vagyok, egy komolyzenész meg sírva fakadna...

    MENNYIRE SOK MINDENTŐL FÜGG, UGYE?

    Egyébként egy nagyon szép hobbit választottál, és kívánom, hogy mihamarabb el tudd játszani kedvenc Chopin darabodat...

    Kitartást!

    Üdv, Chris

  • Amateur
    #45
    Hali mindenkinek!
    15hónapja játszok szintetizátoron, de mivel tanárhoz nem jártam szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e ajánlani egy pár olyan könyvet, ami elsősorban kezdőknek készült és bár nem ér fel a zeneiskola képzésével mégis tud valami rálátást biztosítani a játék alapjaira?
  • Chris 2000
    #46
    Szintetizátoron úgy tudsz leghamarabb megtanulni, ha van szintis ismerősöd, és sokat nézed/hallgatod, hogyan játszik... Meg kell tanulni az akkordok lefogását, minimális szolfézs, de ezek tényleg alapszintűek...

    Ha szereted, és szívesen játszol, akkor úgyis meg fogsz tanulni... Könyvből nem lehet szerintem...
  • Davedoom
    #47
    www.hells.gportal.hu
  • atiati100
    #48
    Keresek hasznalt Korg R3-mat. Az anyagiakban biztos megegyezunk.
    Jelenleg egy Casio 481-esem van, amennyiben az jo neked, akkor beszámíthatjuk.
  • Szewy
    #49
    nektek mi a véleményetek a farfisa tk 76, és tk 615 -ről?
    az utóbbit össze lehet kötni a géppel?
  • Shiva72
    #50
    Sziasztok!

    Segytséget szeretnék kérni az itt fórumozóktól!

    Nemrég vettem egy EMU X-board 49 midi billentyűt, de nagy csalódásomra (ki tudja miért) a hozzá hirdetett E-MU Proteus X2 szoftver hiányzott belőle. Az eladók nem tudtak hozzászólni a kérdéshez...
    Hol tudnám megszerezni?
    Már kínomban torrentben is kerestem, de ott sem találom!

    Valaki segítsen!

    Üdv: Shiva
  • mikszer
    #51
    Hol vetted? Benne volt a hirdetésében, hogy jár hozzá? (mert akkor vidd csak vissza, hogy nem azt kaptad, amit vettél).
    Amúgy mennyibe van egy ilyen? :)
  • Shiva72
    #52
    Szia!
    Kéz alatt vettem, de a srác nemrég vette boltban. Az ottaniak hozzáállását tolmácsoltam alább. Amúgy előtte körbenéztem, hogy milyen cuccost veszek, és szinte mindenhol benne volt a hirdetésben a Proteus szoft.
    Amúgy én 30-ért jutottam hozzá, de nem sokkal többért van újan is.
    Segítsetek!!!
    Cserébe tudom felajánlani szintimodul (szoftveres) gyűjteményemet ha érdekel valakit!!!!

    Üdv: Shiva
  • Shiva72
    #53
    Sziasztok az előbbi kérdésen/kérésen kívül még eszembe jutott ez:
    Szívesen cserélgetnék hangszíneket az alábbi szintikhez:
    YAMAHA CS1X, KORG X3.
    Üdv: Shiva
  • KRISis
    #54
    Helló mindenki, én szintetizátort szeretnék venni, és kettőt találtam ami megfizethető lenne számomra, de sajnos nem nagyon értek hozzá, hogy mit kell figyelni.
    Ez a kettő az: Yamaha
    Casio
    Előre is köszönöm. :D
  • KRISis
    #55
    Kérlek segítsetek választani.:)
  • mikszer
    #56
    yamaha
  • KRISis
    #57
    Értem, kösz a véleményt, kifejted, hogy miért? :D
  • mikszer
    #58
    Márkahű vagyok :)
    A Casionak nem annyira szépek a hangszínei (Casiom is van/volt), szóval, ha olyat akarsz, amit hallgatni is jó (jobb), akkor Yamaha. Ezért :)
  • konzolmester
    #59
    Sziasztok. Egy fontos kérdés,lehet egy pianinó billentését nehézbillentésűvé alakítani,súlyozni vagy valami,és nagy a holtjátéka tehát le kéne rövidíteni a kalapács útját mire megüti a húrt. Megcsinálná ezt egy szakember ha megkérném rá?
  • mikszer
    #60
    Szakembertől függ... csak találj egyet, aki megcsinálja. De szerintem nem kis meló, szóval drága lesz...
  • tandras1977
    #61
    Billentyűst keresünk újonnan alakuló zenekarunkba!!
    Írány: Ötletes, "igényes" rockzene, funky-s, blues-os beütéssel,...
    Jelenlegi tagok kor eloszlása: 26-tól 31-ig!
    Jelentkezés:
    e-mail:
    [email protected]
    tel.:
    06 20 3975308
  • Etelkozi Vata
    #62
    Sziasztok! /már ha ír még ide valaki :) /

    Egy KORG PA 500-as vásárlását tervezem /túlképpen mindenképp megveszem, de érdekelnek vélemények.../.

    Egyszemélyes zenekarként működök, és bár nem tudok gitározni, de szeretem a műveimbe beépíteni a különböző akkusztikus és elktronikus gitárhangzásokat.

    Gyakorlatilag az érdekelne, kinek milyen tapasztalatai vannak a KORG-ok gitárhangzásaival kapcsolatban?
  • da77
    #63
    Üdv!
    Egy együttest tervezünk, amihez be szereznénk két dolgot, kérem vélemnéyetek.
    - Roland sh 201 analóg modellező szint.
    - Korg kaossilator / korg kaoss pad mini / korg kaoss pad 3 (melyik mire jó? )

    Mind a két hangszert csak kisérésre effektekre arpeggiora stb.. használnánk. (dob gitár rendesbe menne)
    Köszönöm előre is!
    da7777 kukac gmail.com
  • Sicituradastra
    #64
    Metál zenekar zongoristát / szintist keres.

    Zenénk alapvetően északi vonalas metál. Főbb hatások: death, black, extrem, power, progressive metál. A jelenlegi felállás szóló gitár, ritmus gitár, basszus, dob, ének. Ebbe a csapatba van szükség egy olyan zenészre, aki a stílus főbb jegyeit ismeri, kreatív és szívesen hoz saját témákat. Próbahely, felszerelés van (hangszered legyen azért). A zenekar Dunaújvárosban (Bp-től 70 km) próbál, de ha neked vállalható az utazás, akkor messzebbről is jöhetsz (a banda két tagja pl Bp.-i). Az első EP után jelenleg lemezre készülünk, utána aktív koncertezés a terv.

    Elvárásaink:

    * a fent említett zenei stílushoz tartozó játéktechnikád és kreativitásod meglegyen
    * nagyobb színpadon és stúdióban is vállalható hangszered legyen
    * amennyi időt csak tudsz, szánj rá a zenélésre és a zenekarra

    Ha érdekel a dolog, keresd Feltóti Pétert a 60-20-5589541 –es számon, vagy írj egy mailt az [email protected] címre.

    Zenénk meghallgatható a http://www.myspace.com/insomniamusichungary linken.

    Üdv
    sicitur Adastra
  • harcsaba
    #65
    Sziasztok !

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Olyan programra/személyre szeretnék rátalálni amely/aki lekottázz(n)a egy zeneszámot, mert ezt szeretném megtanulni zongorázni karácsonyra!
    Ha tudna valaki segíteni én és főleg édesapám nagyon ürülne!

    Küldene nekem egy e-mailt [email protected]
  • mikszer
    #66
    Milyen számra van szükséged?
  • Casillas
    #67
    Sziasztok,
    remélem tud segíteni valaki, nemrég vettem egy Casio CTK-2000-es szintetizátort, és adatkábelt hozzá, összekötöttem a számítógéppel, fel is ismerte ahogy kell, de sehogy nem tudtam elérni, hogy a számítógép "hallja" a hangokat, tehát hogy esetleg ott felvegyem az éppen játszott számot.

    Én csináltam rosszul valamit, vagy valamilyen szoftver kell ehhez még pluszban? Ha igen, milyen?

    Előre is köszi a segítséget!
  • DEDDI
    #68
    Szia casillas!
    Felteszed pl: Cakewalk nevű programot. A programon belűl, a midi devicében beállitod a paramétereket, és ennyi. Itt midi formátumban kapod meg a végeredményt.
  • Casillas
    #69
    felraktam, de csak azt tudtam elérni, hogy amit a számítógépen a virtual piano-n lenyomok, azt a szintetizátorból halljam vissza, nekem meg pont fordítva kéne és nem sikerül sehogy :(
    a midi devices-nél nem látom sehol magát a hangszert, nem tudom, hogy mit kellene beállítani
  • Casillas
    #70
    na, sikerült végre, köszi a segítséget :):)
  • krisztianp16
    #71
    Hello!Kellemes ünnepeket mindenkinek!

    Az lenne a kérésem hogy valaki létszi linkeljen be oldalt ahonnan magyar midit lehet letölteni.Köszönöm szépen elöre is!
  • Casillas
    #72
    nem tudom, ez jó-e neked
  • mikszer
    #73
    khm.. ezzel az oldallal csak óvatosan. Ezeket a midiket már nekem is elküldték egyszer, és a nagyrészét elvileg meg kéne venni. Az "Egyesület" (Magyar Karaoke - Midifile Gyártók és Felhasználók Egyesülete = a magyar piac monopol urai) csúnyán fog rájuk nézni... főleg, hogy az midik egyik fele a Chris Midi Stúdió munkája, a másik fele meg a Greg Midi-seké :P (A Hohohohorgasz meg speciel az enyém - seq by Mixer )
  • krisztianp16
    #74
    Tökéletes,Köszönszépen!Ha van még linkelheted:PKöszi mégegyszer!
  • Zomil
    #75
    Sziasztok!
    Remélem jó helyen kérdezem :)
    Tudnátok tanácsot adni hogy lehetne megtanulni játszni, és egyre komolyabb számokat megtanulni?
    Egy oldalt v programot ajánlani ami segitene a tanulásba, mert tanárhoz emiatt nem járnék, csak hobbibol szeretném magamat fejleszteni(illetve nullárol indulni :D ).

    Elöre is köszi!
  • mikszer
    #76
    Angolul jó?
    Youtube és a többi mellette a folytatás

    zebrakeys

    playpiano

    Ha nem tetszik, írd be Google-ba hogy "how to play piano" és válogass.. :D
  • mikszer
    #77
    ja, és elfelejtettem... több olyan "egyszerűbb" szintetizátort árulnak, amiben van tanító funkció. Pl. a Yamaha PSR sorozatában, vagy más hasonlóban - adott a kotta, a szinti eljátssza az egészet, vagy csak az egyik kezet, a másikat te, stb... Ha esetleg hangszert is vennél :D
  • Zomil
    #78
    köszi szépen :)

    hangszer lenne ismeröstöl ugyhogy ez nem gond.
  • Casillas
    #79
    fuh, ezt a youtube-os profilt köszi szépen, hasznos lesz azt hiszem :)
  • Tabitha
    #80
    sziasztok!

    Remélem valaki tud adni tanácsot! :) Szeretnék megtanulni zongorázni
    egy digitális zongorát ki is néztem (Hemingway DP-201 AT 88 billentyűs) de nem szeretnék ennyi pénzt kiadni addig amíg nem tudom, hogy hogy fog menni, szóval arra gondoltam vennék elötte olcsóbbat. A kérdésem hogy erre a célra vehetnék egy szintit is? és ha igen mlyent vegyek? ja és néztem hogy a d.zongorák 88bill-esk és a szintik meg kevesebb, nem gond hogy ha pl szintin tanulok meg?
    bocsi ha naghyon hülye kérdéseket tettem fel :)) de nagyon nem vagyok otthon a témában.