2824
Autós navigáció egyszerűen
  • Taranov
    #1
    Hello!

    Érdekes dolog ez a GPS, engem különösen az autós navigáció érdekel, ez egy nagyvárosban nagyon nagy segítségére lehet az embernek.
    Most olvastam az Auto2-ben erről. Ott egy bluetooth-os Leadtek GPS adaptert teszteltek egy T-Mobile MDA típusú PDA-val.
    Azt írták, hogy 3-4 mp alatt frissít, és tölthető rá teljes Magyarország térkép (Aeromap a neve).
    Jó lenne, ha megírnátok a tapasztalataitokat, illetve a véleményeiteket, gondolom vannak páran, akik értenek hozzá.
    A fő problémát az okozza, hogy a cikkben leírt műholdvevő bluetooth-os, az én kommunikátoromon (9210i) nincs bluetooth.
    Másrészt nekem nem csak Budapestre kell, hanem leginkább közeli nagyobb és kisebb városokba. Pl. Bécs, Prága, Pozsony,
    Olaszország, Ausztria, Franciaország stb.
    A gps.lap.hu-t nézegettem, de nem nagyon vagyok még képben, az Autó2-ben ajánlott cuccot meg nem akarom megvenni, amíg nincs
    bluetooth-os PDA-m hozzá, és nem is tudok a dologról semmit.


    Köszi a helpet előre is
  • Adi
    #2
    Háááátt.. egyik ismerősöm ment már gps-sel ott ültem mellette. Írta mennyivel mész, mennyit tettél stb....stb.. csak nem szabad nagyon ráhallgatni bazzeg!
    Pl.: nagy lajos és fogarasi kereszteződésnél simán mondta, hogy fordulj balra a fogarasira! Hát forduljál de úgy, hogy átkell menned két szembejövő sával ami egy frontálisan jön veled és egy ami általában arra a sávra érkezik amire te mennél. Másik + két villamos sinpár de mivel fordulnak jobbra így kilőve az, hogy villamaos jönne!:P
  • Adi
    #3
    Figyelj:
    Végy egy ppc-t pl.: 2210-est egy gps-est 50ezer és egy bluetooth-os telefon. És meg van oldva a dolog. Bár ha mobil telefonos ppc-t veszel akkor máris más a helyzet!
  • Taranov
    #4
    Mi az a ppc?
  • Taranov
    #5
    Ez engem is nyugtalanít. Múltkor Bécsben voltunk és akkor nagyon kellett volna GPS, de ott úgy van, hogy a Duna egyik oldalán nagyon hosszan csak egyirányú utca van. Pl. nálunk a rakpart kétsávos, ott csak egy. És nem tudom, hogy ezeket ismeri-e a GPS.
  • Adi
    #6
    pocket pc!
  • Adi
    #7
    Szerintem ez várostól függ....
    mennyire voltak részletesek stb... azt hallotam, hogy németország kurva jól meg van csinálva!:D
    Mondjuk az aeromap-on nagy betükkel ott van a figyelmeztetés, hogy nem mindig megfelelő a KRESZ!:):)
  • Taranov
    #8
    Jaaa, pda. Ilyen néven ismertem :D
  • Random_
    #9
    Én is a 2210-es HP-t tudom ajánlani mellé van akcióban a GPS kit. Én most vettem egy eccerű Blue Tooth-os telcsit és mellé majd veszek egy Palmot vagy PDA-t.
  • Taranov
    #10
    Csak kár, hogy ilyen keveset írnak róla a HP.hu-n.
    Mármint a GPS-ről.
    Ez az Aeromap mit tartalmaz? Csak Magyarországot vagy külföldöt is?
    A 150k-s árban benne van a PDA is, vagy az még rájön?
  • Taranov
    #11
    És még azt sem értem, hogy van-e szükség a HP PDA és GPS kit mellé GPS adapterre? Ha nincs, akkor 150k-ból kijön az egész, ha jól értem.
  • CattiBrie
    #12
    Még nincs kiforrva a dolog, rengeteg hibáji vannak még (vagy kevés lehetőség; azaz nem elég széleskörű, szvsz).
  • KM
    #13
    Kijön. HP PDA + CF vagy Bluetooth GPS.
    Egy hasznos link:PDAMánia
    Ha nem is tökéletesen, de működik a navigáció! A térképeket folyamatosan pontosítják.
  • KM
    #14
    Azért ezt jó tudni, hogy rengeteg tényező befolyásolja a navigációt. Érdemes előbb elmélyedni kicsit ebben a témakörben, hogy ne érjen csalódás.
    Én régóta használom ezeket a kütyüket (Magyarország, Horvátország, Szlovákia, Szlovénia, Olaszország), és a tapasztalataim pozitívak!
    Pár link még: Garmin, Aeromap.
  • Laalee
    #15
    tud valaki SD-io csatolós GPSt magyarországon? CFest találtam már de azt nem támogatja a pdam
  • Random_
    #16
    "Ismét egy olyan PDA-GPS szett kapható kínálatunkban, mely árával és tulajdonságaival mindenféleképpen felveszi a versenyt bármely más vetélytársával. Már régóta piacon lévő Bluetooth-os iPAQ h2210 mellé egy RoyalTek ONIX soros GPS, egy autós PDA tartó, és egy AEROMAP 2.4 verziójú térképszoftver jár a GPS csomagban. A soros ONIX GPS pontosságával és a térképszoftver segítségével – mely tartalmazza Budapest, és még 239 település utcaszintű adatait - egyszerűen lehetetlen eltévedni. A megfelelően összepárosított PDA–GPS kombináció jó szolgálatot tehet minden olyan felhasználónak, akinek járművében nincs beépített GPS, ill. szüksége van egy gazdagon felszerelt PDA-ra. A megszokott minőségű PDA Microsoft Windows Pocket PC 2003 Prof. Edition operációs rendszerrel működik, melyhez 64MB RAM ill. SD memóriakártya bővítési lehetőség tartozik. A megjelenítésért a 3,8”-os 240x320 pixeles érintésérzékeny transflective kijelző felel, mely már erős napfényben is teljes mértékben olvasható. A hosszú működés érdekében egy 900 mAh erősségű lítium-ion akkumulátor jár alaptartozékként a készülékhez."

    Ennyit találtam egy számtech bolt oldalán (eurocat.hu)

  • Taranov
    #17
    Meg kéne tudni többmindent erről az AeroMap-ról. Van egy DestinAtor nevű GPS szoftver is, lehet, hogy az jobb volna. Most nem tudok linket adni, de majd este.
  • Taranov
    #18
    Engem is pont ezek az országok érdekelnének. Milyen térképek vannak a GPS-eden? Ezeket vásárláskor feltöltik rá? (mert én nem örülnék neki, ha elrontott térképeket kéne a gépemről infrán esténként töltögetni a GPS-re :)
  • Taranov
    #19
    http://www.destinator.hu/
  • Laalee
    #20
    nekem aeromap van elég jo térképprogram, igaz nekem csak Mo térkép van de az baromi részletes, többtíz nagyváros utcaszintű térképét is tartalmazza, még a benzinkutakat is :D.

    európa térkép jobban érdekelne. valami használhatót tudtok?
  • KM
    #21
    A Destinator is jó, de Magyarországra kétségtelen, hogy az Aeromap a nyerő. A Destinátorhoz viszont sokkal több ország van... A Garmint csak saját kütyübe tudod feltölteni.
    Ezeket a térképeket sajna meg kell venni (van olyan, amit pl. PDA vásárláskor mellékelhetnek, ilyen az Aeromap Venus).
    A gépekre térképszelvényeket tölthetsz fel, ugyanis egy-egy ilyen szelvény kemény megákat foglal a memóriából. Ezért szerencsésebb választás a PDA-GPS párosítás.
    Van egy nagyon jó bolt, ahol mindent alaposan elmagyaráznak, segítenek a választásban: Nanotrade. Érdemes bemenni nézelődni, kérdezősködni...
  • KM
    #22
    Destinator. Tom-tom.
  • Laalee
    #23
    :D ezvan
  • Taranov
    #24
    Na szétnéztem, a HP 2210-est néztem ki PDA-nak, egy Leadtek GPS-t Magyarország térképnek Aeromap 2.40-et, Nyugat-Európainak meg Destinatort. A baj csak az, hogy a Destinator 65 ezer froncsi :(
  • KM
    #25
    Mondd, DC+ról hallottál már?
  • Random_
    #26
    Én is ezt akartam mondani.
  • Taranov
    #27
    Hmm
  • Random_
    #28
    Vagy 30 találatot adott ki! :D Most kerestem rá!
    Szerintem írd be, hogy PDA és tölcs le mindent amit kiad! :D
  • Taranov
    #29
    Na ez az amit nem akarok :( Mert akkor tiszta rendszertelen vacak lesz a PDA-mból :)
  • Taranov
    #30
    Van valakinek tapasztalata, hogy hogy működik egy P900 és valami Bluetooth-os GPS készülék együtt? P900-ra ugyanúgy felmennek a térképszoftverek, mint a HP Ipaq-ra?
  • M@TriX
    #31
    Én is hasonló cipőbe akarok lépni.

    Erre a legegyszerűbb megoldás a

    Nekem mondjuk egy A925-öm van, de végülis hasonló konstrukció, mint a tied.

    amúgy van ingyen kipróba is, de mondjuk a havi díjat nem értem. Remélem van olyan verzió ami nem frissül, de nincs havi díj sem. Ugyanis ez a Wayfinder évi díjas és cserébe frissül állandóan, persze cserébe kicsit zabálja a GPRS-t is :)
  • M@TriX
    #32
    bár most jut eszembe, hogy WareSymbinan helyeken láttam már ezt a Wayfindert, csak nem tudtam beüzemelni.

    Amúgy az ingyenes klipróbáláshoz és a Warez verzióhoz is sztem szükség van0 egy Bluetooth GPS szenzorra.

    50esben kell gondolokozni...
  • M@TriX
    #33
    jah még valami itt van egy cikk, amiben irkálnak pár jó dolgot, de a WayF honlapon is sokminden van.

    Forradalmi újítás a hazai mobil navigáció terén
  • Taranov
    #34
    Én azt hiszem maradok az iPaq-nál, mert a Wayfindernek 24.900 Ft-os éves díja van + a GPRS, de idén tervezik megjelentetni a nem frissülő, GPRS-t nem zabáló verziót, de az éves díj megmarad.
  • M@TriX
    #35
    de akkor minek éves díj, ha nem fizetem akkor nem megy offline vagy mi? :) gondloom valami aktivációs szraság lesz de arra biztos jön "segítség" amíg ez letzisztul még kivárok.
  • Taranov
    #36
    Nem tudom, de úgy képzelem el, hogy ha nem frissítesz, akkor is lesz éves díj. Azaz az éves díjért frissíthetsz, de mondjuk a licensz kódját meg kell adni a programnak, hogy működjön GPRS nélkül is.
    Mert ugye iPaq-ra az Aeromap Magyarország térkép nem frissíthető, újat kell venni, ha megjelenik új, és akarsz frissíteni.
    Azt mondták a pdamania fórumon nekem, hogy az iPaq-os ennek ellenére jobb, nagyobb kijelző, jobb használhatóság, bár a Wayfinderben csábító ez a frissítési lehetőség.
  • M@TriX
    #37
    persze nagy kijelző, de spec nekem nem kell nagy, hanem pont az lenne a jó, ha nem kelene egy halom szerkezet cipelnem, hanem benne lenne a telómban :)
  • Taranov
    #38
    Van benne valami, amit mondasz, de nálam most egy kicsivel több pontja van a PDA-s megoldásnak.
  • M@TriX
    #39
    persze az már kiforrottabb kissé :)
    de én az újdonságokat szeretm :)
  • vizes
    #40
    Ahhoz, hogy egy idegen városban visszatalálj az autódhoz, szállodádhoz stb, nem kell túl komoly, térképpel ellátott készülék.
    Tavaly vettem egy Garmin Foretrex 201 szerkentyűt, abszolút használható városban is, persze csak akkor ha nem egy konkrét utcát akarsz megtalálni. Az addig megtett útvonaladat rögzíti, visszavezet rajta, és rögzíthető benne az előző napokon felkeresett látványosság is.
    Nem városra tervezték legkevésbé autóra, de használható. Öt méteres pontossága a városban néha tíz méterre növekszik de ez szerintem elhanyagolható ha nem vagy túl rövidlátó. :-)
    15 órás üzemidő, pc-ről feltölthető útvonal. Ára 57 ropi.