592
Kung Fu
  • Bakutyin
    #32
    Debrecenben élek, és elég gyakran ki vagyok téve különféle atrocitásnak.A minap halálra rugdostak egy 19 éves srácot, és ahogy elgondolkoztam én is végezhettem volna valahogy úgy:)...na ez az amit nem szeretnék, és megérett bennem az elhatározás, hogy vmiféle önvédelmi technikát elsajátítsak.Rengeteg féle nevet lát az ember plakátokon, reklámokban...stb...biztos vagyok benne hogy valamennyire mindegyik hatékony, de tudni szeretném mégis mi lehet a különbség két harcművészeti/önvédelmi irányzat között?
    A második kérdésem hogy egy gyengébb fizikumu egyénnek(min pl én:D) van-e lehetősége olyan önvédelmet találni, ami nem a fizikai fölényre épít hanem a gyorsaságra/technikára.Előre is köszönök minden segítséget.
  • uv
    #31
    sajna nincsenek meg, mint kiderült az egyik tanítványnál maradt évekkel ezelőtt, ő meg elköltözött v.hová a bánatba. bocs...
  • krisztike
    #30
    Hát igen sajna.
  • Mihail
    #29
    ju-jutsu edzésen én csak egyszer voltam. az a baj h nálunk Mo.-n sajnos főleg két féle embertípus jár a küzdősport edzésekre:
    -akinek az életben a dolgai "alantasan" mennek, és ezért az edzéseken kompenzál
    -a másik a bárány lelkűek, akik mennek minden hülyeségben a többi után

    ilyen beállítottsággal elég nehéz egy jó morált teremteni az edzésekre
  • Mihail
    #28
    az a baj, h pl. a tibeti gyógyításon itt nálunk amesterek szintén iszonyat irigyek, ami aztán végképp nem erről szól, én azt ezért is hagytam abba, de sikerült találnom egy kíváló chikung tanítót, és azóta ezzel foglalkozom legtöbbet
  • Mihail
    #27
    úgy értem h rendzseresen
  • krisztike
    #26
    Mit értesz rendes alatt?Én a kígyó és daru irányzatot tanítottam,de már nem és jiu-jitsu edzésre jártam,de terhesen e z nem igazán előnyös...Asin-jitsu és az aikido van még közel.De tudod,mindenkinél van jobb és nem mindenki adja át tudásátmert irigy vagy féltékeny,hogy a másik tovább fejleszti.
  • Mihail
    #25
    én a iaidót csínáltam komolyabban, meg azelőtt a judót. de össz vissz 1 évet shaolin kung fuztam, aztán költözés miatt félbe kellett szakítanom, ezért csak néha sikerül edzegetnem egy shaolinos si-heng barátommal, aki elkezdett hosszú botot tanítani. meg itt a környékeme egy ismerősöm elkezdett wushut oktatni, úgyhogy lenéztem hozzá :)
    te kungfuzol rendesen?
  • Mihail
    #24
    thx, az nagyin király lenne!
  • uv
    #23
    nekem van valahol néhány ősrégi wu-shu újságom (oridzsi kinai), ha megtalálom őket akkor beszkennelem, rengeteg ilyen van bennük - ha egyáltalán előkerülnek...
  • krisztike
    #22
    A kug-fu melyik ágát"űzöd",tanultad(lod)?és mióta?a fababa technika hogy megy?milyen szivavirágod van már?
  • Mihail
    #21
    LOÁL, ismerem az alapokat hosszú bottal, csak kénének összetettebb formák
  • [HUN]PAStheLoD
    #20
    áz nindzsááá ! :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    akkor kezdd a rövid bottal ^.^
  • Mihail
    #18
    Sziasztok, ha vki gyűjtöget esetleg technika leírásokat a kung fu-val kapcs. akkor tegye meg, h ad 1-2 linket. Hosszúbotos technikák kellenének főleg!
  • AnuluWork #17
    Akit érdekel a sport ...
  • unknown nick
    #15
    wu wei, a cselekves nelkuli cselekves foruma ^^