592
Kung Fu
  • bens
    #296
    ez most azért nagyon érdekes, mert az a két srác, akik egyszer lejöttek a mi edzésünkre kötekedni, állították h egyedül az ő duplavés téesses Máday-féle stílusuk a hiteles - közvetlen az előtt h az edzőm laposra verte őket h miért pofáznak bele mások edzésébe.

    egyébként őszintén szólva nem értem h egy ving chunos miért kevesebb egy wing tsunosnál. azt tudom h a wtsek valamiért ki akarják nyomni a többi hasonló kungfu stílust, csak nem tudom mire jó ez a mentalitás. a karatésok meg tudnak férni egymás mellett, ti miért nem? életveszélyes technikák vannak minden tradícionális stílusban, karatéban, kempoban, ninjitsuban, kungfuban stb. ez nem újdonság. a vita ott kezdődött h harcművésztársam kijelentette a shaolinról h csak haszontalan ugrálás. erre belinkeltem egy full-contact shaolin versenyt, és közöltem vele h valszeg ezek a srácok egyperc alatt lepadlóznák, ami egyébként nyilvánvaló.
  • Emperor
    #297
    Üdv mindenkinek. Gondoltam szólok végre, ennyi olvasgatás után. Előre tisztázom hogy én is Wing Tsun-os vagyok... igen, igen, lehet érte utálni... :)
    Valami velős: az hogy lemennek emberek kötözködni edzésre, sajnálatos, szomorú, de ne tipizáljuk egy egyesületre ezt... és ebből ne azt vonjuk le, hogy ott mindenki csak ezt csinálja. Minden stílusról, klubról elmondható ez... pl. a kidobók többsége majd minden városban thai box, kick box klubokból kerül ki, namár sok sztorit hallottunk hogy miket is művelnek néha... akkor most minden kidobó, vagy thai-os, kick boxos rossz lenne és kötekedő? Szerintem ez így erős, mint ahogy erős az is hogy most akkor minden WT-s ilyen. Nem igaz? Még egyszer írom hogy ez csak példa volt.
    Minden fán vannak rohadt gyümölcsök, etz kikerülhetetlen.

    ezért kérem hogy ne általánosítsunk.
  • papírmaci
    #298
    Előszőr is: a shaolin kung-fut (meg minden mást is) lefitymálni óriási badarság! Egy pár szót a Wing Tsun-ról: ca. 300 éve alapította egy apáca (az egyetlen nő alapította kung-fu)a shaolin kung-fu-ból eredeztetve! ca. 50 éve Yip Man nagymester tette ismerté a nyilvánosság előt, azelőtt családról-családra szált. Hogy mi a különbség a Wing Tsun és más vingcsun között? Hogy ebből jött a többi! Pl: valaki elkezdett Wing Tsun-t tanulni, maj 1-2 év múlva úgy érezte, ő már eleget tud, így alpított például ehy Ving Chun iskolát! Csak megjegyezném a Wing Tsun-nak 12 kezdő és 12 mester fokozata van! Ha pl valaki a 7. kezdő szinten abbahagyja és úgy kezdi el tovább tanítani, azt mennyire lehet hitelesnek nevezni, komolyan venni? Hogy valaki(k) más óráját megzavarja(ják) óriási tiszteletlenségnep tartom! Az ilyenek meg is érdemlik, hogy jól orrba vágják őket! Hogy Wing Tsun-osok lennének? Lehet! De ilyen emberekből sajnos mindenhol akad! Na, az ilyeneket szokták eltanácsolni, és az ilyenek alapítanak egy Ving Chun iskolát! Tisztelettel: papírmackó
  • papírmaci
    #299
    Még annyit: a "Máday-féle" WT kung-fu a Nemzetközi Wing Tsun Szövetség tagja (SiFu Máday pedig a kelet-európai szövetség főinstruktora)ellentétben a Ving Chun, Wing Csun..stb-vel, melyek semmilyen nemzetközi szövetségnek nem hivatalos tagjai! Ennyit arról, ki a hiteles! Üdv, Papírmackó
  • Emperor
    #300
    Azétr ez erős Papírmaci... nem tudom mióta WT-zel, de ez erős... a vingcsunnak sok írásmódja van... a latin ÁBC miatt alakult kiez a sokszinűség, de Yip Nagymester tanítványai, akik nála tanultak a saját nevükkel alapítottak iskolákat, Sijo Leung Ting mester iskoláj is az egyik aminek levédte a nevét Wing Tsun-nak:)
    Nemzetközi iskolákat azért nem szabad leszólni, mi csináljuk a magunkét, ők az övékét, a különbségekről lehet vitatkozni, vagy hogy ki mennyit tanult, hogy alkalmazza... igaz sok "kiugrott" van, akik oktatgatnak... de nem mindenki... ezt azért látni kell.
    Én WT-zek, szeretem, hiszek benne, tisztelem a mestereim.
  • papírmaci
    #301
    Tehát, kedves ben: a ving chunos azért kevesebb a Wing Tsun-osnál (szigorúan a kung-fu-ról beszélve), mert "mestere" jóval kevesebb tudást ad át tanítványának (alább említett okok miatt ö is jóval kevesebb tudás birtokában van), mint egy Wing Tsun mester! Ettöl függetlenül nekem soha eszembe nem jutna lemenni mások edzésére (legfeljebb kivánciságból) és ott erősködni! Még egy ving chunoséra sem! Mert, mint említettem korábban, ezt óriási tiszteletlenségnek tartom! üdv, papírmackó
  • VolvexGlobator
    #302
    Még egy utolsó szó a hazánkban tanított shaolinról:
    Legfőbb bajom az,hogy a full kontakt versenyen (akár azon is,amit te belinkelél) megközelítőleg sem látom nyomát annak a rendszernek,amit az iskoláikban tanítanak.
    Ha megnézed a videót,az pont úgy lehetne kickbox,mint shaolin...
  • VolvexGlobator
    #303
    "...a vita ott kezdődött h harcművésztársam kijelentette a shaolinról h csak haszontalan ugrálás...."
    Na..akkor olvass vissza mégegyszer.
    A vita ott kezdődött,hogy a magyarországon tanított shaolinról van nem túl jó véleményem,amire te egyből kakaskodni kezdtél,meg nyomod itt folyton ugyanazt : lement 2 srác,edződ leverte őket.Elmondtam már: nagyon helyesen tette,az ilyet jól pofán is kell verni.
    "...és közöltem vele h valszeg ezek a srácok egyperc alatt lepadlóznák, ami egyébként nyilvánvaló...."
    Mitől is annyira nyilvánvaló?
    Megint olyanról nyilatkozol,amiről halovány lila fogalmad sincs...de ezt már megszoktuk tőled.Vagy lyuk,vagy fa.Vagy így van,vagy nem.Bár tudom,hogy ez neked mindegy.
  • Goth
    #304
    Kezdem azt érezni, hogy minden hozzászólás ugyanarról szól. Ez nem vezet sehova, sajnos =)
  • bens
    #305
    ráhagyhatnád

    köszi
  • VolvexGlobator
    #306
    Hehe...innentől már csak a tipródás van...esetleg valami szakmai dolog is kerül néha a fórumra?:)
  • peacyg
    #307
    Hát nem mondom, van némi olvasnivaló a fórumon :) Még jó, hogy Magyarországon nincs ennyi ismert formája a kempo-nak, mert akkor abban a topicban is lenne vitázás :) Viszont most, hogy így nézem ha jól tudom 3 ismert forma van hazánkban és mindegyik jól megfér egymásmellett, valamint tisztelik is egymást a képviselői. De ha jól értem ez a kung-fuban nincs meg hazánkban. Viszont azt is olvastam, hogy miért.
  • Emperor
    #308
    Igen megoszlott ez a kung fu-s társadalom... sajnos ez van... de majd lenyugszanak a kedélyek... :)
  • VolvexGlobator
    #309
    Részemről az lenne az üdvös,ha nem így lenne.Igen..talán valamikor mi csesztük el...talán.Azt hiszem,nyíltabbnak kéna ahhoz lennünk,hogy félretehessük az egészet,és tiszta lappal induljon mindenki....
  • Emperor
    #310
    ez nem csak egy személy vagy csapat, vagy egyesület hibája... mindenhez két ember, oldal kell... mindenkinek van miért magába néznie... szerintem.
  • bens
    #311
    nézeteltérések a karatéban is vannak, de inkább stílustól függetlenül szokták elintézni. többek közt erre jók a versenyek. ott mindenki megmutathatja mit tud, nem kell vitatkozni. talán ha vingcsunban is lennének versenyek, akkor egészen más lenne.
  • Emperor
    #312
    Legalább az iwiw-en, valami építő jellegű beszélgetés is folyik
    http://iwiw.hu/pages/forum/topic.jsp?topicID=3286498
    :)
  • Emperor
    #313
    És az iwiw-en a Wing Tsun Kung Fu (Gyönyörű Tavasz) személyiséget is olyanok ismerősnek jelölték, akik már nincsenek szervesen benne... ez szép kezdet:)
  • VolvexGlobator
    #314
    Bár nem versenyzem,az valahogy nekem nem túl emberi,ha az ellentéteket egy versenyen akarják elintézni.
  • bens
    #315
    pedig vitatkozással semmire nem jut a dolog, mint ahogy a melléket ábra mutatja.
    nem véletlen, h régen is ha két mesternek nézeteltérései voltak, akkor kihívásos alapon megküzdöttek, jól elverték egymást, és lenyugodtak a kedélyek.
    sztem nem egészséges ha egy harci művészetet vagy sportot versenyek nélkül űznek. ezeket arra találták ki hogy élesben gyakorolják, nem arra hogy megbeszéljék vagy vitázzanak róla.
  • VolvexGlobator
    #316
    Ezt addig alá is írom,amég sportról beszélünk.Szabályokkal,védőfelszereléssel,súlycsoportokkal,stb....
    Nem hiszek benne,hogy egy verseny különböző stílusok között jellemezné bármelyik rendszert is.
    osem a harci rendszer a legfőbb,hanem a gyakorlója.Nem a stílus győz,hanem a stílus győzelmével a harcos.
    Ez persze csak az én véleményem.
  • VolvexGlobator
    #317
    Helyesbítek:
    "...hanem a stílus győzelmével a harcos." helyett a stílus segítségével a harcos.
  • VolvexGlobator
    #318
    Na....megint itt az általános képlet: ha nincs meg a közellenség,leáll a fórum.
    Esetleg valami szakmai vita,vagy kérdés nem kieszközölhető?:)
  • juzosch
    #319
    Én próbáltam a szakmaiság felé terelni, de a válaszolni senki nem tudott. Csak a szokásos terelés.
  • VolvexGlobator
    #320
    Akkor viszont bocsi....de mi volt a kérdés?
    Illetve a szakmai dolog?
  • juzosch
    #321
    Sok volt, nem sorolom fel újra.
  • VolvexGlobator
    #322
    Akkor így jártam...:)
    Esetleg azóta nincs új?
  • fm
    #323
    szia

    hogy zajlik nálatok a bemelegítés, levezetés, nyújtás? földharcot oktatnak? üdv!
  • VolvexGlobator
    #324
    A levezetés általában chi -kung,vagy laza páros gyakorlatok formájában van jelen.
    Az a tipikus nyújtás ,amit pl. a keatékák csinálnak,nincs,hiszen fejrúgások,stb sincsenek,amihez ki kéne spárgázni.
    A földharc természetesen van,de a hangsúlyt az álló küzdelemre helyezzük.
  • VolvexGlobator
    #325
    Még mindig sehol egy shaolinos,aki felvilágosítana?Ez szomorú...
  • Jont100
    #326
    már megint a shaolin... szerintem keress fel egy weboldalt, és ott kérdezgess kül. emberektől, vag mesterektől.
    Nem kell annyira lenézni, ha egy szerzetes és egy WT-s összekerülne, nem lenne egyértelmű a végkimenetel. ( persze ha mindegyik fél jól képzett a maga rendszerében)
  • Jont100
    #327
    ha ismered a WT-t, akkor tudod, hogy a hőn szeretett stílusod is ebből alakult ki, és nem bántanád a családfáját a WT-nek.
  • bens
    #328
    miről akarod h felvilágosítson?
  • Goth
    #329
    mármint egy shaolinos? nagy valószínűséggel az exponenciális egyenletek megoldásának menetéről. Miről másról lehetne még valakit felvilágosítani egy kung fu-ról szóló topikban? ^^
  • bens
    #330
    ezt most olvastam Máday sifu blogjában:

    "Szép napot !
    Minden dolog annyit ér, amennyire az emberek értékelik. Manapság hallani néha hangokat, hogy a Wing Tsun túl drága, stb.
    Szeretném mindenki figyelmét felhívni, hogy a Wing Tsun régen pl. Yip Man nagymester idejében sem volt olcsó. Mindig magas volt a tandíj...!!! Ennek több oka is volt.
    De mindig volt egy high-class réteg, aki a Wing Tsunért megadta az aktuális árat.
    Mert tudta, hogy mit tart a kezében, s érezte a kvalitást, a tiszta stílust, az egyedi megoldásokat, az arisztokratikus eleganciát. Üdv Sifu "

    mielőtt elmondanám a sajátomat, kíváncsi lennék h nektek mi a véleményetek.
  • bens
    #331
    légyszi magyarázz, mert ezt most nem értem
  • bens
    #332
    ehh, ezt is most olvastam:

    "A legtöbb "kukkoló", aki állandóan minket les és próbál valamit tőlünk összkapirgálni úgysem értené."

    én elhiszem h Máday ügyesen kungfuzik, de ekkora nagyképű kijelentést ritkán olvas az ember. minden wt-s így el van szállva magától?
  • Goth
    #333
    A csóró parasztgyereknek is ugyanannyira van joga tanulni mint a gazdagnak. Sőt, lehet hogy emellett még jobb ember is, és jobban ráérez, hogy "mit tart a kezében". Sajnos pont az a több ok nem lett leírva hogy miért volt mindigis drága, amire egyébként kíváncsi lennék. Nyílván egy épeszű ember sem tartja pozitívumnak az árát, hacsaknem maga is kiveszi a hasznát belőle.
    De itt ugye lehetne hozni azt a példát, hogyha valaki márkás cuccot akar venni, meg kell fizetnie az árát...
  • bens
    #334
    az első részével egyet értek, de azért kíváncsi lennék azokra az egyáb okora, hacsak nem titkos.
    az utsó mondatoddal kapcsolatban csak annyit, h harcművészetben ilyen nincs, és ezt biztosan tudom. egyáltalán nincs összefüggés az edzésdíj és az átadott tudás között. ez egy reklámfogás; vedd meg, mert ezáltal több leszel, mint a sok csóró aki nem tudja befizetni. mintahogy az is reklámfogás, h kiemelkedőnek és "arisztokratikusnak" nevezi a wt-t. a sok beképzelt mókus azt hiszi h ő jobb mint a többi azáltal h ő "arisztokratikus" stílust csinál havi 10 rugóért. persze, ha el akarnák adni vmit, én is ilyeneket mondanék. ez a marketing lényege.
  • Goth
    #335
    Ebbe nem tudok belekötni, mert sajnos így van.
    Dehát így jártunk, aki tanulni akarja a rendszert, az fizesse meg az árát.