592
Kung Fu
  • VolvexGlobator
    #256
    Ha te mondod,tuti így van.
    Bár különösebben én nem értek hozzá,tuti nem állnék elébe az úriembernek,aki azt a fabábut püföli:)
  • juzosch
    #257
    Hát én sem állnék elébe, mert biztos tud rendesen is verekedni, de nem az ilyen ütésekkel fog megverni az biztos.
    Az a fabábús izé csak egy edzés, ami fejleszti a kézkoordinációt.
  • VolvexGlobator
    #258
    Több is annál,hidd el.
    Azért,mert nem "látszik" az ütés olyannak,mint amilyen valójában.....de azt hiszem,nem megyek bele.Aki egyszer éléállt,az tudja.:)
  • juzosch
    #259
    Belinkeltem egy videót, azon látszik, milyen egy rendes ütés.

    Az ütőerő minimális része származik a karizomból, túlnymó részét a testsúly adja, a kitámasztott kar csak átadja az energiát. Tehát így soha az életben nem fog erőset ütni, max csak bezavarni az ellenfelet. Maximum, ha ő superman, vagy shongoku.
  • VolvexGlobator
    #260
    Mondod te.
    Nekem nem kell bizonygatnod semmit.Amit tapasztaltam,az az én igazságom.A véleményed pedig a tiéd.:)
  • juzosch
    #261
    Ez nem vélemény, ezt így tanították, és a gyakorlat is ezt támasztja alá.
  • bens
    #262
    egyszer beszéltem egy wt edzővel bemutatón, és kérdeztem tőle h nálunk miért nincs küzdelem edzésen. azt mondta azért, mert olyan veszélyesek a technikák h nem kockáztathatják meg edzésen a küzdelmet.
    biztosan ezért van olyan sok mma, meg ufc bajnok a wtseknél...
    vagy csak nem akarják véletlen megölni az ellenfelet, ki tudja.
  • bens
    #263
    hát igen, itt nem stílusokról és technikákról van szó. arról van szó h aki rendesen bunyózk, az tudja milyen egy ütés.
  • VolvexGlobator
    #264
    juzosch : Először küzdj egy kicsit bármilyen haladottabb vingcsunossal,aztán hidd el,más véleményen leszel.Nem csak tetből,beledőlve lehet romboló erejűt ütni...

    bens: azt már megszoktam,hogy te akkora atomistencsászár vagy,hogy egy egyszerű vingcsunossal már nem is tudsz normálisan beszélni.Megértem én,hogy te vagy minden mesterek atyja,de mint már közöltem,hidegen hagy.Összeveszni nem fogok senkivel.Ha egyszer lehetőség nyílik rá,szívesen párba állok veled egy kis baráti öklözésre (nem,nem verekedésre gondolok,nem kakaskodni,nem a "gyerekiahóra" című játék) , hátha sikerül kicsit jobb véleményt kialakítanom benned a Gyönyörű Tavaszról.
  • juzosch
    #265
    Ütöttél már te úgy rendesen valami masszívabb dolgot, pl egy box-zsákot?
  • juzosch
    #266
    Na igen, mindig próbálok úgy hozzáállni, hogy ez is biztos jó valamire, de aztán az ilyen videók, és a művelői hozzáállása mindig meggyőz az ellenkezőjéről:D
  • juzosch
    #267
    A nagy különbség az, hogy pl egy boxoló elméletben is meg tudja magyarázni miért úgy kell ütni, valamint gyakorlatban is bebizonyították, hogy működik (utcán és versenyen egyaránt).
    Ezek a kungfura nem igazak.
    Tessék megcáfolni, ha lehet.
  • VolvexGlobator
    #268
    Igen,ütöttem.
    A hozáállásomróm pedig csak annyit : sokat edzettem és edzek a mai napig különböző harci rendszereket gyakorlókkal,azért mondom azt,amit.
    Veled ellentétben én egyetlen lekicsinylő szót sem ejtettem az általad gyakorlott dolgokról.Olyanról formálsz véleményt,amit csak láttál,de sosem próbáltál.
    Még mindig fenntartom a dolgot,hogy bárkivel szívesen leülök megbeszélni a dolgokat,edzeni kicsit,tapasztalatokat szerezni...de amég csak neten megy az észosztás,addig nem hiszem,hogy bármit is bizonygatnom kéne.Én láttam működni az általad említett dolgot (hisz álltam már párban kickboxerrel,karatékával is,akik testből ütnek és bizony,hogy tudnak nagyokat csapni az ember fejére...) ,de tapasztaltam azt is,hogy vannak más módszerek is.
  • juzosch
    #269
    Azért vagyok itt, hogy valaki meggyőzzön végre, de te is csak azzal jössz, hogy higgyem el.
    Mondj pls ilyen módszereket, különben csak magadat teszed nevetségessé.
  • VolvexGlobator
    #270
    Kicsit visszás a dolog.
    Magam teszem nevetségessé azzal,hogy azt állítom : csak a gyakorlatban van értelme elemezni az ilyen dolgokat,nem pedig neten keresztül körbeírni?Mondhatok én itt bármilyen "módszert" ,a billentyűzet előtt ülve ,ha válaszként egy gúnyos mondatot kapok.Egy tréning utánni narancslé mellett van értelme,de így,szavakkal vagdalkózva szerintem semmi.
    Nem értem,miért beszélsz ennyire el mellettem.Sosem kértem,hogy hidd el.Azt írtam (nem is egyszer) : ki kell próbálni,azután nyilatkozni róla.
    Ha azért látogatsz egy HM fórumot,hogy valaki meggyőzzön téged....hát,annak igen kicsi a valószínűsége szerintem.Főleg,ha tapasztalat is van mögötted (és miért ne volna?).
    Amikor idejöttem,azt hittem,ez valami szakmai fórum (szerű) dolog,ahol gyakorlati kérdésekről értekeznek az emberek (sebesség,ütőerő növelése,aerob és anaerob edzésmódszerek a keleti HM-ekben,stb...) , nem pedig az ellenségeskedésről,a "jólbeszólokneki" hozzáállásról szól a dolog 80%-a.
  • juzosch
    #271
    Sajna levegőbe beszélni mindenki tud. Én már próbáltam a karatét, és a kung-fu inkább ahhoz áll közelebb, mint a küzdősportokhoz. És az a karate egy nagy 0 volt.

    De ha mondasz egy jó módszert, én nyitott vagyok. Ha tényleg jó, akár át is veszem. És nincs az amit narancslé mellett meg lehet beszélni, de itt nem.
  • peacyg
    #272
    Na most én úgyérzem, hogy Te is eléggé messze beszélsz a valóságból olyan szempontból, hogy "Én már próbáltam a karatét, és a kung-fu inkább ahhoz áll közelebb, mint a küzdősportokhoz". Rengeteg féle karate létezik a világon, sőt Magyarországon is és karate és karate között óriási a különbség. Azt pedig végképp nem mondhatnám, hogy akármelyik karate is hasonlítana a kung-fuhoz. VolvexGlobatornak abban is igaza van, hogy tapasztalat után kéne nyilatkozni mindenről. Azonban a küzdőstílusom nekem is a Te általad elmondotthoz áll közelebb. Illetve a szemléletem. Mivel én nem a kínai eredetű harcművészeteket tanultam. VolvexGlobator jó dolgokat ír és mindamellett, hogy én sem hiszek a WT óriási harci értékében, nem ítélem el, mert nem próbáltam még ki és lehet, hogy nincs igazam. Egyik fő irányvonalam, hogy nem ítélek el és szólok le semmilyen harcművészetet, mert mindegyik tökéletes. Ezt értse mindenki, ahogy akarja, de szerintem belátja, hogy igazam van. Ja még valami: én senkivel sem akarok kemény vitába szállni, csak leírtam a véleményemet.
  • VolvexGlobator
    #273
    Mondok egy jó módszert: kövessük a középvonal elméletét.Ez a WT egyik alapelve.
    Na most,ettől gondolom nem sokkal lettél okosabb.Ha nyomtunk volna egy laza sparringot,akkor legalább láttad volna,milyen is az.Koránt sem állítom azt,hogy ez az über.Csak annyit: ez is egyfajta szemlélet,egyfajta módszer.
    Vagy fogalmazzunk másképpen: az én hibám,de azt hiszem,nem tudom úgy elmagyarázni,hogy minden apróság benne legyen.A másik dolog: írhatok én itt akármennyit,úgy gondolom,hogy tízezer karakternél is többet ér ,ha akár csak 2 percig a gyakorlatban tapasztalja az ember.
    Levegőbe beszélni meg végképp nem szoktam.Elég gyakran kóborlok kis hazánkban,és ha nem is heti rendszerességgel,de kersztül-kasul megfordulok benne.
    ha van kedved,amikor felétek járok (bár nem tudom,merre is vagy...ha akarod elárulod,ha akarod tekintsd tárgytalannak) összehozhatunk egy kis gyakorlást.Esetleg,ha te jársz Miskolc városában,megtalálsz.A honlapunkon ( www.wtmiskolc.hu ) minden elérhetőségemet megleled.
    Hangsúlyozom: gyakorlás.Nem vérre menő harc,hanem tapasztalatcsere.
  • Goth
    #274
    Ha minden tudást és infót át lehetne adni neten, úgy egyáltalán mesternek és tanítványnak találkoznia sem kéne.
    Ez nem egy stílus, ez egy rendszer, aminek ha 1-2 aspektusát valaki leírja és elmagyarázza, attól nem lesz tiszta a kép. Lehet hogy úgy önmagában még hülyeségnek is tartod, főleg, ha eféle elveid vannak. Gyakorlatban kell megérteni.
  • Goth
    #275
    Meg úgy egyébként, kinek lenne feltett szándéka, hogy személy szerint TÉGED kioktasson? Nekem nem kenyerem hogy te okulj, a tudás és tapasztalat nem erőszak, neked kell utánajárnod, feltéve ha bölcsebb akarsz lenni.
    Meg engedj meg nekem egy idióta hasonlatot még =)
    Amit te csinálsz az vicces. Tegyük fel soha nem ettél még töltöttkáposztát, de láttál egy videót amin az emberek töltöttkáposztát esznek, és te ebből nagy bölcsen levonod a következtetést, hogy a töltöttkáposzta szar. Aztán ezek után elvárod, hogy győzzenek meg téged arról, hogy márpedig finom.
    Az jutna eszedbe utoljára, hogy netán megkóstold =)
  • bens
    #276
    egy; nem szóltam hozzád, mert tudom h utálsz amiért helyreigazítottalak múltkor a shaolinnal kapcsolatban. ennek ellenére ismételten gúnyolódsz. de semmi baj, ezt már megszoktam wtsektől, nem lep meg.
    kettő; közöltem egy tényt, amit nem tudsz megcáfolni, de ha nem tudod akkor miért szólsz egyáltalán. ebben megint csak az annyira rátok jellemző mentalitást lehet felfedezni.
    három; nem tagadom, lehet h te lennél a negyedik és egyben az első wts, aki megver. lehet h egy 120kilós agresszív küzdő vagy, aki egy perc alatt kiütne engem a 74 kilómmal, de ez akkor sem változtat a tényen, h wtsek még egyetlen igazi, reális küzdelemben nem bizonyították nagyközönségnek a technikáik hatékonyságát. de ha annyira edzhetnéked van, akkor gyere le Filó Andor edzésére egyszer szegedre.
    ehh, gyönyörű tavasszal még nem próbálkoztak, viszont kivédhetetlen láncütést már kaptam. ill kaptam volna, ha nem szaladt volna be alatta a tolórúgás. ciki.
  • VolvexGlobator
    #277
    LOL!
    Te nagyon el vagy tévedve! :D
    Haragszik ám rád a fene!:) Nem vagy te nekem olyan jó ismerősöm,hogy haragot tartsak fent veled.:)
    Amit a shaolinról mondtam,azt tartom.Úgy,ahogy mondtam,és nem szétforgatva.
    Eszem ágában sincs verekedni senkivel.Sosem mondtam.
    Az meg,hogy félidiótákkal kerüétél össze,akik rúgótávolságból akartak láncütést csinálni...nos,azt is leírtam már: nagyon helyes,ha rúgtál vagy kettőt a bucijukba.:) Megérdemelték:) Ciki,vagy nem,van hülye vingcsunos is:)
    Hanem piszkál ám egy dolog: mennyi időt töltöttél te el a kickboxban,vagy bármi más harci rendszerben,hogy ekkora csalhatatlan elme vagy? :)


    P.s.: most gondolkodtam el : ki is szólt benshez? Az tuti,hogy én nem...Goth?Szerintem ő sem:)
  • VolvexGlobator
    #278
    Te Goth!
    Most nézem,te sajószentpéteri vagy...nem ismerjük mi egymást?
  • bens
    #279
    8 évesen kezdtem jujitsuval. utána thai-boxoltam Filónál, most pedig kick-boxolok és karatézok úgy 10 éve, 21 vagyok. te?
    mondtam én h verekedned kell? de mellesleg nem lep meg h nem akarsz. talán jobb is.
    egyébként te szóltál hozzám, csak nem tudom miért...

  • bens
    #280
    hát nem tudom h karate mennyire közelít a wthez. sztem nagyon különböző stílus a kettő
    wt vs karate
  • VolvexGlobator
    #281
    Szólt ám hozzád az öregisten...te félrenéztél valamit.
    Pökhendi meg ne legyél,nincs rá okod.
    "...mondtam én h verekedned kell? de mellesleg nem lep meg h nem akarsz. talán jobb is...." Jobb bizony.Tizenhatodik éve vagyok egy mester mellett.30 éves vagyok,és köszi,jól érzem magam.:D
    Mindent összevetve: ha háborogsz,ha nem,sem a stílusod,sem a tapasztalatod,sem a hozzáállásod nem üti meg azt a szintet,amiért ilyen hangot engedhetnél meg magadnak.
    (Furcsa mód,akit meg a fent említett tényezők feljogosítanának erre,az meg nem teszi...elgondolkodtató,tanulni kéne belőle.)
    Ha arra számítottál,hogy hasraesem attól,hogy eddig 4 dologba kaptál bele...figyi: nem jött be:D .
    Részemről ennyi.Ha közlendőd van,a30/2523926 -os számon megtalálsz,avagy adj te egy elérhetőséget,és ha Szeged gyönyörű városában járok,összefuthatunk.
  • VolvexGlobator
    #282
    Apró hiba a belinkelt videóval: az nagyon nem WT...köze sincs hozzá.pölö Mindkettő ruhája tipikus karateruha.Szerintem.
  • VolvexGlobator
    #283
    Mondjuk ezek sem mértékadóak,csak az érdekesség kedvéjért:
    http://www.youtube.com/watch?v=cV4Jq6H9pEQ
  • Goth
    #284
    "Well...
    According to my friend, the black dogi guy is a Wing Tsun practitioner."

    ...A barátja nincsen képben
  • Goth
    #285
    Nafene, csak lebuktam. =)). Igen... Alex vagyok.-
  • VolvexGlobator
    #286
    Na...az akkor volt WT,amikor én kínai iskoláslány.:)
  • VolvexGlobator
    #287
    Jéé...egy Alex!:)
    Szia Alex:)
  • bens
    #288
    kérdés: "piszkál ám egy dolog: mennyi időt töltöttél te el a kickboxban,vagy bármi más harci rendszerben"

    válasz: "8 évesen kezdtem jujitsuval. utána thai-boxoltam Filónál, most pedig kick-boxolok és karatézok úgy 10 éve, 21 vagyok. te?"

    reakció: "Pökhendi meg ne legyél,nincs rá okod.""Ha arra számítottál,hogy hasraesem attól,hogy eddig 4 dologba kaptál bele...figyi: nem jött be"

    bocs h válaszoltam sifu... nem veszed észre h lejáratod magadat, és a nevetséges stílusodat te tavaszi rózsabimbó.
    kösz a számod, de sztem otthon is találsz elég kick-boxost aki rendberak.
    záróakkordként megjegyzem h az nem karateruha. és
    ez sem.
  • VolvexGlobator
    #289
    Kész.Ettől jobban lejáratni magad nem nagyon tudod.
    Azt mondod,nevetséges a stílusom,de sosem próbáltad.
    Találok kickboxert,aki rendberak.Már találtam.Veled ellentétben szeretek más stílus képviselőivel tréningezni,tapasztalatokat szerezni.
    Próbálsz sértegetni,de az sem megy neked.Erre mondják mifelénk,hogy küszködik,mint hangya a tökével.:)
    Meg ne erőltesd magad,még szövődményei lesznek.
    Főleg ne nézz túl sok UFC-t,meg Pride -ot,mert a jelek szerint árt neked.Magyaráztasd el valakivel,milyen messze vagyunk mi attól,amit ők csinálnak.Persze gonosz vagyok,és hozzáteszem : te fényévekkel messzebb,mint én.
    Szerinted a mestered mit szólna hozzá,ha tudná,hogyan nyilatkozol más rendszerekről?
    Sosem szólnám le egyik karate iskolát sem.Tisztelem a harcművészetekkel foglalkozókat.
    Ha másért nem,hát azért mert csak a WT -hez értek egy kevéskét,a többi (főleg japán) stílusokhoz meg semmit.
    A neved sem vállalod,sőt semmit nem vállasz magadból,így amit mondasz,az hiteltelen .
    Az csak a hab a tortán,hogy nem érted meg,amit mondok....de nem is nagyon akarom jobban elmagyarázni neked,igazság bajnoka.
    Ha esetleg közlendőd van,azt majd face-to-face.Itt bármit is írsz,azt akárki írhatja,bármit állíthat magáról. (Mint te ,aki borzalmasan tudod,milyen szar is a WT)
    Légy jó fiú,tréningezz sokat,és kicsit próbálj meg megnyugodni.:)
  • VolvexGlobator
    #290
    Wow...mennyit írtam...:)
    Többet nem fordul elő:D
  • bens
    #291
    képzeld nem attól lesz valakinek hitele h megadja a telefonszámát egy fórumon. sztem sokkal inkább attól, ha fel tud mutatni verseny és edzői eredményeket.
    honnan tudsz ilyen sokat rólam ha szabad érdeklődnöm? te hány stílusfüggetlen versenyen voltál már, h ennyire ismered a többi stílust? együtt tréningezni más stílus képviselőivel sztem nem ugyan olyan, mint éles helyzetben, úgy küzdeni h annak tétje van.
    ne személyeskedjünk, elnézést ha sértő dolgot mondtam. annak semmi köze a valódi viáthoz de lásd be, te azért ebben túl teszel rajtam.
    lehet h neked más a véleményed, de szerintem az ufc és a pride még a legéletszerűbb. az viszont igaz h távol áll a wt-től, talán épp ezért.
  • juzosch
    #292
    Az ufc és a pride MESSZE a legközelebb áll a szabály nélküli utcai harchoz.
  • VolvexGlobator
    #293
    Sosem mondtam,hogy a lentebb említett 2 dolog messze állna a valós utcai harctól...sőt.Abban egyetérthetünk,hogy tökös emberek ütik ott egymást,valószínűleg nagy harci tapasztalattal.

    Ad2.: tényleg nem ismerlek szinte semennyire.Azt viszont tudom,hogyan nyilatkozol olyan dolgokról,amit sosem próbáltál.Ez valamicskét elárul a hozzáállásodról.
    A másik dolog az,hogy frázisokat szajkózol ("...fel tud mutatni verseny és edzői eredményeket....) ,amik egyébként fedik a valóságot,de van más megközelítés is,nem csak az általad képviselt.
    Még mindig ott tipródsz,hogy milyen frankó dolog leszólni olyasmit,amibe még bele sem kostoltál,én meg azt papolom,hogy nincs jobb,vagy rosszabb,csak másabb,másra kihegyezett,más megközelítésű harcművészetek.
    Eddig egyetlen rossz szót sem szóltam az általad gyakorolt rendszerekre,te meg egyfolytában a "fúj vingcsun" dolgokat szajkózod.Velem,személy szerint lehet kifogásolnivalód,lehetek unszimpatikus,üldözendő,első számú közellenség,stb...de egy egész rendszert leszólni nagyfokú tudatlanságra vall.
    Természetesen szíved joga azt gondolni és olyan véleményt formálni,amilyet akarsz.
    Ugyanúgy figyelmen kívül hagyhatod olyan emberek véleményét is,akik a többség álltal elfogadott,autentikus mestereknek számítanak (Pl.:Mati és Mészáros mesterek,Tölgyesi mester,stb...) ,csak van-e értelme olyan embereket meghazuttolni,akik 20-30 évet adtak az életükből egyetlen dologra,amiből te fiatal korod ellenére már többe is belekostoltál?
    Részemről ennek a parttalan és személytelen vitának sok értelme nincs.
    Volt olyan srác is,akivel ettől lényegesen durvább vitákat folytattunk,majd mikor személyesen találkoztunk (...és mellesleg rém gyorsan földig vert ezőharc közben...) ,elbeszélgettünk,rájöttünk,hogy voltaképpen mindkettőnk álláspontja akceptálható,így azóta is ,ha módunk van rá,összeröffenünk egy kellemes hét végi lökdösődésre.:)
  • papírmaci
    #294
    Kedves Harc(művész) Társaim! Már többször olvastam ebben a fórumban negatív megjegyzéseket a Wing Tsun-ról! Nos, néhány tévhitet szeretnék most eloszlatni: 1. A Wing Tsun mesterei, instruktorai soha nem fikáznak egyetlen más harcművészetet, küzdősportot sem! Amiről negatívan beszélnek az a Wing Tsun-ból "kialakult" Ving Chun, Wing Csun, Wing Chun... stb, kóklerek által vezetett "harcművészetek"! Mivel ezek vezetői jó esetben eredetileg Wing Tsun-t tanultak, majd pár év múlva alapítottak saját egyesületeket a fent leírt nevek egyikéből és szedik a pénzt a szerencsétlen tanítványoktól! Ennél sokkal rosszabb, amikor valaki soha nem is tanulta, csak videóról (!!!) "sajátította" el a Wing Tsun-t, és kinevezve saját magát mesternek, oktat!!! 2. A Wing Tsun-ban miért nem rendeznek versenyeket? Mert a Wing Tsun NEM küzdősport! Mivel a Wing Tsun legelső sorban önvédelemre tanít, így nem is lehet vele versenyezni! Hogy miért? Mert az elsajátított technikák ÉLETVESZÉLYESEK!! Kinek lenne jó, ha egy versenyen az ellenfél maradandó, ne adj isten, halálos sérülést szerezne? Senkinek!! Tisztelettel minden harcművész és küzdősportot űző Társamnak: Papírmackó
  • papírmaci
    #295
    Ja! Azt elfelejtettem leírni, hogy mi a fenének marjátok egymást??! Nem azon múlik, ki a "verhetetlen", hogy melyik harcművészetet, küzdősportot tanulja, hanem, hogy mennyire ért ahhoz, amit csinál!! Tiszteljétek egymást!! Legalább egy kicsit... Üdv: Papírmackó