44
Wireless Broadband Router
  • Atomnyuszi
    #44
    Sziasztok! Nekem egy olyan probmlémám lenne, amivel 11 év alatt nem találkoztam még, csak amikor megvettem a routeremet. A torrentes töltéseknél, amikor el akarom kezdeni a letöltést, ezt írja ki: "Couldn't listen - unable to forward port via UPnP". Ha valaki tudja megoldást, írjon pls, nagyon megköszönném! Bye All!
  • Bakutyin
    #43
    Hoppá...magamra ismerek a tüneteknél:)
    Ezek szerint ez a D-link ennyire szar lenne?
    Szerintem inkább az utóbbi(mármint a szoftver.)
    Érdemes szarakodni vele, vagy újat kék venni?

  • Bakutyin
    #42
    Tiszteletem.

    Furcsán viselkedik az újonnan megvásárolt d-link wireless rendszer(DI-524UP).
    Néha, látszólag ok nélkül megszakad a kapcsolat, ami érdekesebbé teszi a dolgot hogy ezek után be-ki "ugrál" öt másodpercenként...(a jel elméletileg tökéletes lenne(40-60%~30-50kbit/sec))
    A letöltési sebességgel is gondjaim vannak, a sávszélesség itt is erősen ingadozik.
    Ha öcsémmel próbálok lanon játszani, 5-10 perc akadálymetes Warcraftozás után közli hogy "várakozás másik játékosra" majd az esetek többségében itt is megszakad.

    Valószínünek tartom hogy valami beállítási probléma lehet a háttérben, de ötletem sincs az az igazság.
    Mondták hogy nézzem meg a csomagokat, meg hogy ezeknek az átvitelével kapcsolatban ír e ki valmi hibát...nekem csak küldött, meg fogadott csomagok vannak feltüntetve egy mozgó grafikonon(amit meg se lehet nézni visszamenőleg, és szinte mindíg stagnál) Illetve van két érték (fragmantion/rts trashold) ezek viszont nem tudom mire jók...


    wpa-psk titkosítást használok, oprendszer: win xp,

    Előre is köszönöm,elnézést ha már szerepelt a probléma
  • izb
    #41
    -állandó reconnect jelenség
    -stabilnak eggyáltalán nem mondható adó sugárzás
    -rosszul működő dhcp szolgáltatás(pl:minduntalan 3 gépből kettőnek mindig ugynazt az ip címet akarja kiosztani)

    ez a 3 dolog a jéghegy csúcsa de én legtöbbszőr ezzekkel találkoztam szarabb,vagy jobb de kiforratlan szoftverü routernél.
  • Nexxuss
    #40
    mire gondolsz szívás gyanánt? :D
  • izb
    #39
    Hát én sem tudom.Valszeg az ára miatt.
    bár ezen a vonalon tisztességesen lehet szívni,ha szar a router...
  • Nexxuss
    #38
    sajna ilyen nincs :-( szar ez az SMC. nemtom ért tolja ezt mindneki....
  • izb
    #37
    router beállításai között keress valami ilyesmit.
    radio power
  • Nexxuss
    #36
    szevasztok! Kéne info! Mivel tudom a routerem jelét gyengíteni? Mivel 72 DB-el tolj aaz áldást:P Oszt minek ennyire:P nehogy belhaljak, hogy itt vagyok mellette:D
  • izb
    #35
  • Danee
    #34
    ja :) köszi a segitséget
  • izb
    #33
    na ez egy jó hír.tehát mindent meg tudtál oldani?
  • Danee
    #32
    nem volt berakva jelszo :)))
  • izb
    #31
    az admisztrációs részre?
    ott admin és admin a belépés ha friss a cumó.
    de ha nem az lenne akkor reseteld,és az adminnal be tudsz lépni.
  • Danee
    #30
    és nincs vmi közös jelszó uj routereknél? :D
  • izb
    #29
    na ennek nagyon örülök:)
    ja meg annak hogy segíthettem:)
  • Danee
    #28
    oksa, működik, köszönöm szépen!!!
    ismerem :P
  • izb
    #27
    mondjuk te sem ismered a válasz gombot minusz 1 pont.
  • izb
    #26
    alapból a legtöbb router IP cime ez:
    192.168.1.1 próbáld ki.
  • Danee
    #25
    valaki esetleg tudna segiteni?
  • Danee
    #24
    ujra kéne inditani (reset)
    de ahhoz kéne tudni az IP cimét...csak elfelejtettem, és nincs meg a használati utasitása.. az se ártana
  • izb
    #23
    Hogyhogy lenullázni?default kell vagy mi?
    lenullázni ezt nem érteni.
  • Danee
    #22
    a routert
  • izb
    #21
    Mit?
  • Danee
    #20
    van egy Mercury Wireless Broadband Routerem. Nem tudja valaki hogyan kell lenullázni?
  • SpyMac
    #19
    A titkosítás egy gyengébb formályát (WEP) sikerült megoldanom egyelnőre ez elegendő :-)
  • izb
    #18
    a routerben beállítottad,hogy milyen tartományban lehet az általad beírt ip cím?
    nálam két gép van és az egyiket a 192.168.1.101-en míg a másikat a 192.168.1.102-re állítottam be,természetesen a megfelelő alapértelmezett átjáróval ,és dns-el egyetemben.
    Ilyen angol kiírást keressél "Number of Address"
    Ha eléred a routert a gépről,és az internetes user és pass be van állítva a routeren,akkor mennie kell a netnek,és még mindig van hiba,akkor azt a routeren belül kell beállítani.
  • SpyMac
    #17
    persze rndesen belőttem, de ha IPt osztok a hálókártyának akkor akkor nem érem el a routert sem csak a tálca icon jelzi hogy van kapcsolat, esetleg nem létezik erre valami progi?
  • izb
    #16
    user és passt adtál neki?
    A gépről eléred a routert?
  • SpyMac
    #15
    egyébként itta leírás ami alapján beállítottam
  • SpyMac
    #14
    Persze mentem a beállításokt restartol is a router
    próbáltam a fix IPs megoldást is, itt az a gond hogy ugyan kapcsolat az van
    de net az aztán nincs; ma még le is formatáltam routert reseteltem de semmi még mindíg csak nyílt módban megy :-(
  • izb
    #13
    mikor beírod a routerbe a jelszót,akkor elmented?
    Adj fix ip címet a hálókártyának és írd be az alapértelmezett átjárót és a DNS szerver címet.
  • SpyMac
    #12
    Hello!

    Nekem a titkosítással akadtak gondjaim, tegnap vettem egy D-Link DI-614+ Router
    és egy X-Micro 54Mbit Wireless USB hálózati kártyát. Viszont a konfigurálásnál
    szerttem volna beállítani a WPA-PSK titkosítást, de hiába hangoltam össze a routert és a kártyát is egyszerűen nem tud kapcsolódni, próbáltam a windozból is beállítani de úgy sem ment egyedűl akkor kifogástalan a kapcsolat nyitott.
    Nem tujátok mi lehet a gond? Vagy esetleg valami progi amivel biztonságossá tudnám tenni a hálózatomat. Próbáltam a McAfee Wireless Securityt de ebben is nyitottnak látja a kapcsolatot.

    Előre is kösz!
    SM
  • pasquale
    #11
    az lenne a kérdésem h h tudom beállítani a linsys wrt54gs wireless routeremet.. h a jelszót beletegyem... stb.
    valahova fel kell menni vagy mi?? pléz help..
  • the Godfather
    #10
    megtörtént...de anno a forumon kivül...sajnos nem voltam jelen, csak most látom..
  • peter31
    #9
    Végülis megoldódott de köszi!!! Nem tudtam hol és hogy lehet elérni a menüt, ahol a beállításokat elvégezhettem volna. Godfather segített...
  • Botond #8
    ibtl?
  • peter31
    #7
    Nem vettem észre bakker...
  • HoTDoG
    #6
    Már nem akarok pofátlankodni, de...

    1.
    2.
    3.

    van már pár, és talán még ezeken kívül...
  • peter31
    #5
    A guide-ból úgy tűnik pár lépésből meg van még se megy