31
  • dez
    #31
    Mellesleg nem tudom milyen súlyos lassulásról írsz, ők ezt írták: A teljesítményveszteség minimális volt, kb. 4-5 %, ami nagyon jónak számít.
  • dez
    #30
    Na ja, de ez nem az SM3 miatt, és azon belül a flow-control miatt lett lassabb, hanem az olyan új speciális effektek miatt, mint pl. a HDR rendering, amik jóval hosszabb shader programokat igényelnek. SM3 használatakor is lehet rövidebb programokat írni. (Sőt, épp az az egyik fontos újítása, hogy - adott esetben - meg lehet ezt tenni.)
  • arty
    #29
    meg kell nézni pl a far cry az első sm3 game... az uj effektek jol lelohasztják a sebességet ha bekapcsolod ... asszem hardwareoc.hu n irtak rola, van teszt is, képk, stb. Szoval szép, szép, de lassit. Olyan mint anno matroxon a bump mapping.
  • b2nary
    #27
    Kivancsi leszek, mikor jelennek meg az elso cikkek amelyek a sebessegek talalgatassaval fognak remitgetni minket...
  • ttt ttt
    #26
    Csak a digitális Tv műsor fogására kell alkalmasnak lennie. Mondjuk ritka az olyan ami hagyományos felbontással és digitális dekóderrel rendelkelkezik.
    Egy hdtv-ért is ki kell 250e-et adni, ma még.
  • dez
    #25
    -t
  • dez
    #24
    Elkerülte a figyelmeden, hogy az USÁ-ban és Japánban már most sem, és nemsokára az EU-ban sem lehet majd kapni HDTV-re alkalmatlan TV-készüléket. (Mondjuk nem tudom, ez csak a HDTV formátum ismeretére vonatkozik-e, vagy ténylegesen tudnia kell ezt a felbontást.)

    De a másik dolog, hogy konzoloknál "megengedhetetlen" az akadás, nem tanácsos 25/30, jóbb esetben 50/60fps alá süllyedni a megjelenítésnek. (Mondjuk nem tudom, hogy X-Box-nál - ami végülis egy spéci PC - mennyire tartják ezt be.)
  • Akuma
    #23
    én nem vaok feléháborodva, ebből látszik, hogy nem ismertek engem... én csak véleményt szoktam mondani...
    mellesleg lesz vagy 150ezer az xbox 2 ezzel az r5**-al + eza HDTV (nem hallottam még róla, megint okosabb lettem), hogy legyen is valami értelme, ami biztos nem egy 50ezer forintos tétel... kb a duplájára saccolom, ha nem több... szóval ezért a konzolért adtál 250ezret és akkor keveset számoltam. chippelés, lemezek hozzá, erről már ne is beszéljünk, ez úgy is természetes a konzolosoknál...
  • szivar
    #22
    Stimm.
  • dez
    #21
    Hogy pontosak legyünk, a TV elvileg 720x576-os (de sok anyag 768x576-os), a HDTV meg 16:9 arányú, így ezek a felbontások játszanak: 1280x720 és 1920x1080. Bővebben: http://www.hdtvforum.org/en/hdtv_facts/basics.html
  • Yv@n
    #20
    Lásd #16-os hozzászólás.
  • Freddy TNT
    #19
    ÉS mekkora felbontást tud az a szabvány ?
  • Yv@n
    #18
    HDTV szabvány... kicsit többet tud az, mint a nálunk nappaliban lévő tv-k, és nem árt nem elfelejteni, hogy minde amcsiknál mind japánoknál, elvileg már most sem lehet forgalomba hozni nem HDTV képes TV készüléket.
  • Zsoldos
    #17
    Nem ertem min vagy fennakadva. Lehet csinalni olyan brute grafikat, ami 640*480ban is 30 fps-el megy R500-n.. Erosebb hw kell, bovebb lehetosegek, reszletesebb gfx. Megint valami gf3-t raknal a box-ba, vagy mi? :) Az xbox2- n ugyanis nem xbox1 -es jatekokkal fognak jatszani.
  • Punkerwork
    #16
    a tv felbontás 800*600, de az új modernebb tv-k bírják a HD-TV 1280*1024-es felbontását is.
  • Akuma
    #15
    "R500 néven ismert processzor fog a Microsoft XBOX2 megjelenítéséért felelni"
    ezt komolyan gondolják?? egy tv asszem 640*480 felbontást tud... mi haszna lesz ebből a vásárlónak?? mivel jobb, ha 100 fps helyett 400 fps-el fog menni a játék??
    egyetlen egyre jó, mégpedighogy minnél több pénzt kihúzzanak már megint a vásárlóból...
  • dez
    #14
    ??
  • dez
    #13
    Én is most hallok erről először... Persze sok "érdekeset" olvastunk már itt az SG-n az nVidiáról...
  • grebber
    #12
    Nvidiának már köze sem lesz az egészhez mondjuk most sem sok van de ha ez kijön akkor nagyon alkot.
  • Punkerwork
    #11
    nem valószínű, az új alaplapokon már nem nagyon van agp slot
  • janos666 #10
    És elképzelhető lessz majd ezekből AGP-s verzió?
  • Orgi-CRPD
    #9
    "A kiszivárgott információk szerint az ATI kidolgozott egy hatékony flow-control (folyamatvezérlési) megoldást, ami kulcsfontosságú a Pixel Shader 3.0 megfelelő teljesítményéhez. Ez a megoldás állítólag már nem jelent majd sebességbeli kompromisszumokat, úgy mint az nVIDIA jelenlegi, első generációs SM 3.0 architektúrája esetében. "
    Errol tud valaki valamit? Mert speciel en most hallok errol eloszor....
  • tehen_m
    #8
    Meg a nagy kérdés hogy a valóságban (legyártott pléldány) igazolja-e a hozzá fűzött reményeket(ami igencsak ígéretes).
    Nem hinném hogy a tervek alapján 100%-ig meg tudnák jósolni a végeredményt.
  • dez
    #7
    Én is így tudom, kivéve, hogy nem szándékosan lassítottak le, hanem 130nm-en nem fértek bele a keretbe. Az R400 és R520 között talán az a (legnagyobb) különbség, hogy eredetileg kevesebb párhuzamos egységet terveztek bele, és lassabb memóriát szántak mellé.

    Ütős lesz, az tuti. Jópofa, hogy ilyen komolyan egymásra licitálnak.

    Amit picit hiányolok, hogy nem hallunk a már korábban beígért embedded memóriáról (pár mega szupergyors, nagyon nagy sávszélességű chipre integrált memória).
  • Punkerwork
    #6
    X800-at akartam venni, de inkább kivárom ezt :)
  • arty
    #5
    2 csapat dolgozik mind2 cégnél, igy mindegyiknek 1 éve van a fejlesztésre.

    ugylátom az egyik csapat (r300->r5x0) kissé elmésebb :)
  • Zsoldos
    #4
    Mielott az R300-t kidobtak volna, egy fomuki mar az r400 -n orvendezett egy interjuban mar akkor, milyen jol haladnak vele.. Kesobb ugye a harmatos fx-ek miatt lelassithattak, az uj r400 projectet atkereszteltek r500-ra, es mostanaig csak az r300 alapokat tuningoltak -> r350 - > r420. Tehat igazi architektura-valtas, csak most jon majd, 3 ev utan.

    Hat volt idejuk rengeteg gyurni ra, ezert szinte garantalt, hogy problemamentes lesz. A specifikacioi brutalisak. Siman lemossak vele a mostani csucs cuccokat.

    Kerdes, hogy az nvidianak mennyi ideje volt a kovetkezo generaciojara figyelni, mert nekik azert gagyi alapok miatt eleg tisztes melo lehetett osszedobni az nv40-t.. Ha nem tartja a lepest, ebben a forduloban, akkor veheti a nep a csucs r500-t soha nem latott arakon.
  • Punkerwork
    #3
    jövőre 2 újjítást mondtak, + azért a 9800-as kártyák nem 1 évet voltak X-es kártyák még igazából el se kezdtek terjedni és már itt is az újabb
  • Cat #2
    korábban is egyévenként volt váltás, és félévenként frissités, ez most lelassult
    mi ebben az átmeneti?
  • Punkerwork
    #1
    az X-es család ezek szerint csak átmenetire volt tényleg tervezve.....