2886
Starforce
  • [HUN]FaTaL
    #164
    az még megy lehúzás + mini image vagy felejtős?:/
  • Istencsászár
    #163
    ugy eltudtam volna képezlni hogy a kezelőfelület 2d azt amikor beállitod az akciót átmegy 3dbe és ott tudod nézegetni vagy ilyesmi de igy full 3dbe teljesen elveszett a worms varázsa
  • Istencsászár
    #162
    kb
  • Thanatos
    #161
    tragádia..., mongyuk szvsz abból a hulladékból amit wormsből csináltak még akkor se kéne ha ingyen lenne :P (ha a 4. részre visszatértek 2d-re akkor visszavonom :P)
  • grebber
    #160
    Starforce 3.5.05.03 a Worms 4 védelme :(
  • arty
    #159
    ráadásul a program futása is lassabb lesz tőle :(
  • Thanatos
    #158
    starfoce már önmagában is ilyen nem kell hozzá + védelem ráadásul sf-nél nem csak exe-ken lehet (és általában nem csak azokon van) védelem votl oylan game amiben több száz fileon volt rajta a védelem és ha már csak egy is megmarad kampec...
  • keeper2
    #157
    nekem nagyon erős a gyanúm, hogy a chaos theory-n másféle védelem is van még, a starforce-on kívül, bár az is igaz, hogy én meg már jó ideje csesztem vele foglalkozni. Nem érdekel a játék, max a kihívás, hogy sikerülne működővé tenni.
    De pl. a spellforce breath of winter-en minden exe fájlon van védelem (oké, ott másfajta), és van arra is védelem, ami ellenőrzi, hogy a védelem sértetlen-e. Tehát, védik a védelmet is :)
  • ati2002
    #156
    Miért, szted megy bárkinek is holmi mini-image-el?

    [elárulom: nem! ]
  • Attila8805
    #155
    Hali!Megvan a Splinter cell chaos theory van hozzá mini imagém is de nem tom elindítani plz segitsen valaki.Előre is köszi.
  • Thanatos
    #154
    na!
  • keeper2
    #153
    Én nem észleltem semmi különösebb problémát a programmal, bár az igaz, hogy csak elindítottam, elkezdtem az első küldetést, és mivel az ment jól, ennyiben is hagyam. Szerintem miniimage verzió azért nem jó hozzá, mert a program nem mindent telepít fel, hanem használja a cd-n levő adatokat is.
  • gtom
    #152
    na?
  • gtom
    #151
    Hali! Cossacks 2-re visszatérve...
    Felrakom a játékot Daemon-nal(3.47). A CARBON crack szerint: elinditom a gamét de nem kéri, hogy restart-oljak!!??
    Az sfdrvup/rem/patch fájlok a leirtak szerint meg is csinálják a dolgukat. Restartolok...
    Elinditom megint a játékot, de már megint nem szól az újrainditás miatt!!??
    SFNightmare(1.12)-rel lekapcsolom cd/node/ch2-t. A jelek szerint ez is rendben van. Aztán mountolom cd2-t és a játék megint nem kér semmilyen serialt.
    Kipróbáltam az angol/német/orosz.. cracket, de egyikkel sem jutottam semmire.
    Egyébként a játék elindul bármiféle buherálás/crackelés nélkül is, de csak a 2tutorialt+2skirmisht lehet nyomni, és nincs multi sem.
    Valaki emlitett hozzá miniimaget, de azt honnan lehet leszedni?
    Ha valakinek van hasonló problémája, vagy sejti mi a sz*r lehet a gond plz írjon vmit!!!
  • zolo
    #150
    Én nekem ez van nfo-ban és tökéletesen működött:
    Running it:

    * mount the full image and install
    * reboot
    * run starforce nightmare and press the following buttons:
    1. disable CD
    2. Disable node
    * mount the miniimage
    * run it
    * use serial 6kthf-d6lbz-zdwv6-e3h88-9nfxz
    * play the damned game finally
  • gabi89
    #149
    De igy nem ment pedig ezt csináltam végig
  • Thanatos
    #148
    pont úgy ahogy elirja...
  • gabi89
    #147
    A GTR-t ,hogyan kell elínditani mert az NFO ez volt:
    1. Unrar
    2. burn/mount
    3. Install the game
    4. Unrar StarFuck and MiniImage, run StarFuck chose StarForce 3.4.63.002
    and hit "Disable CDRoms" , then mount MiniImage in d-tools or alcohol,
    launch game.
    5. Use this serial when asked: F84GX-WK9MB-VDBG3-S9VSH-Q6D3N
    6. Play & Enjoy! :)

    Ezt én megis csináltam de nem akarelindulni nem tetszik neki a serial
  • keeper2
    #146
    a splinter 3 eléggé cseles, úgy tűnik hogy valami másféle védelem is bele van keverve, azért remélem, csak sikerülni fog, mihánt elég leírást átolvasok a témában. Amúgy emlékeztet a spellforce kiegészítőre. Ott más védelem volt, de pl. minden exe fájlon rajta volt, sőt, volt egy olyan rutin is, ami azt ellenőrizte, hogy a védelemhez nem nyúltak-e hozzá? Magyarul: védte a védelmet :)
  • zoltang
    #145
    Az v1.2-es törés nem működik.
  • BBS
    #144
    v1.2 ig van törés
  • zoltang
    #143
    A törés nem megy a leújabb javításokkal, ezért nem használható csak az alap 1.0-ás verziónál. Mivel eredeti a progi, ezért a legújabb javításokat felteszem.
  • BBS
    #142
    Ez azért van mert a SF3 moduláris és még ha meg is egyezik a verzió még az sem jelent biztos törést, és még ott vannak a házilag a studió által használt védelmek, amik elég nehezen kiiktathatóak.
    A régebbi játékokkal meg nem igazán foglalkoznak mert már van egy elég könnyen használható megoldás.
  • BBS
    #141
    Használj a SH3-hoz crack-et és akkor nem lesz semmi bajod.
  • starforce
    #140
    Na, volt szerencsém végre a chaos theoryhoz, és tényleg nem működött ez a törési módszer, ami a cossackshoz van, viszont, azért láthatóan máshol akadt el a dolog, amikor az ott leírtakat használtam, és amikor nem, tehát, hasznos, csak ki kell egészíteni. Bár, az is igaz, hogy mire én már hozzájutottam a programhoz, már fel volt telepítve, kód megadva neki, ami fene tudja, nem tiltott kód-e volt, lévén, két teljesen más felépítésű kódot is láttam már hozzá. Elhoztam a programot itthonra, de vagy a lemez volt rossz, vagy a csávó bénázott az írásnál, mert fizikailag olvashatatlan a lemez vége.
  • keeper2
    #139
    Hmm. Nem tudom mennyire helytálló a hozzászólás, de egy külföldi fórumon elég sokat beszéltem e témáról, és ott felvetve a kérdést azt a választ kaptam, hogy ha ugyanaz is a védelem verziója, van amelyikhez könnyen meg lehet írni cracket, van amihez nem, épp ezért van, hogy egyes régebbiekhez nem jelennek meg crackek.
  • grebber
    #138
    Nem értem én van pár game aminek a védelme Starforce 3.4.76 és feltörte reloaded.
    Van olyan game aminek 3.4.56 az meg nincs feltörve csak (külön SF progival megy).
    Mondjuk nem nagy baj mert igy is megy,de ha feltudja törni miért nem csinálja meg.
  • starforce
    #137
    Van egy elég bonyolult leírásom, amit jórészt magam kisérleteztem ki, de mivel a legújabb, usb-s megoldásokaon az nem segít, így itt van a legújabb (és még egyszerűbb is) megoldás.
    Na, akkor itt van a cossacks 2 carbon-os törése (kisebb megjegyzésekkel, mert bár még nem próbáltam más progikkal, de elméletben működik velük is:
    STEP 1:Unpack and install game mounted on newest daemon tools.Start game:
    Game will then ask you to reboot to install the protection system.
    Do as asked and reboot.

    STEP 2:In the patch folder there are 3 files.
    Run sfdrvrem.exe but do not reboot yet. (ez a program az, ami leszedi a starforce drivereket, de fontos, hogy amikor feldobja az újraindítási kérést, még semmiképp se indítsuk újra, hanem mondjuk hagyjuk ott az ablakot háttérben. (a carbon verzióban a mérete 20992 byte)
    Then run sfdrvup.exe which will give you an error 1072. (ez a program az esetleges régebbi verziójú starforce-ok helyett az ő új verzióját rakja fel (épp ezért működhet minden programban, hiszen így mindegyik program ugyanazt a verziójó sf. drivert fogja használni) (mérete itt 229376 byte)
    Finally run the sfdrvpatch.exe on the file located in
    Windows/System32/Drivers.Should tell you it is cracked. (ez egyértelműen megcrackeli az elöbb általunk felrakott drivert.) (mérete 5720 byte)
    Now reboot.

    STEP 3:Click game icon and again it will ask to to reboot to install
    protection system.(Bah)

    STEP 4:Finally download Starforce nightmare from http://starf.bestmedia.kiev.ua/.
    Run the SFNightmare.exe and(a) disable cd (b) disable node and (if needed (c)
    disable ch2(depending on what IDE cable your cd drives are on).) (vagyis az sf nightmare-ben nem csak az egyiket, hanem mind a 2 (vagy ha olyan a géped felépítése, ami hazánkban szinte kizárólag olyan, akkor mind a 3 gombra nyomni kell (a disable cd után elég sokat szöszmötöl, de megcsinálja, és közben el is tünteti a valós cd/dvd meghajtókat előlünk)
    Ensure CD2 is mounted and try to play. (ebben az esetben a cd 2, de általában a mini image-t kell ez alatt érteni)
    Game should check disk and play.
    (Játék után fordított sorrendben az enable-re nyomva visszaáll ugyanaz a helyzet, ami elötte volt, tehát nem lesz láthatatlan a registry egy része újraindításig, stb., és nálam nem is fagyott ki, ahogy más programokkal jellemző volt az engedélyezéskor.
  • steweee
    #136
    na azt hiszem ez lesz a megfelelő fórum ennek.ide rakja már be mindenki a különböző játékokhoz talált warez útmutatóját, aztán ha összegyűltek akkor lehetne neki egy gyik-ot linkelni. nekem ezek vannak:

    Na akkor a megoldás a mountolásra:

    1. Start menü - Futtatás - Regedit
    2. Keresd meg a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices mappát
    3. Ezen a mappán kattints jobb gombbal -> PERMISSIONS (Jogosultságok).
    4. Kattints az ADMINISTRATORS (Redszergazda) -ra
    5. A READ (Olvasás) bejegyzésnél válaszd ki a DENY (Megtagad)-t.
    6. Okézd le, ennyi.

    Mellékhatásokról nem tudok.

    Minden olyan játékkal müxik a trükk ami "pontos másolat"
    Beállítod a daemonnak a védelem tipusát ami az nfo-ban le van írva.
    behívod a játékot, telepíted, majd indítás elött ahova telepítetted a daemon-toolst, átírod a daemon.exe -et mondjuk 1daemon.exe -re.
    Elindítod a játékot és már megy is.
    Fontos!!!
    A daemonba az a fájlt töltsd be amit lát.

    Van tuti muködő StarFuck + MiniImage módszer.
    1. Az optikai meghajtóknak nem szabad azon az ide vezérlőn lenni amelyiken az a vinyó van amire a game telepítve lett.
    2. A StarFuck-ot elindítod. Protections-nál 3.4.63 kiválasztás. Eután Links Genetátor kiválasztás. Bal oldalt fent mindennek be kel lennie pipálva. Jobb oldalt fent Protections: 3.4.63, Type of Startinf: Start with waiting, Vitrual program: Daemon. Specify Image kiválasztásakor meg kell neki adni a mini image-et, majd a Create a link-el a desktopra létrehozni az parancsikont.
    3. Game futtatás. Először a startfuck-os paracsikon. Ez elrejti a meghajtókat és mount-olja az image-et, majd kíírja, hogy játékból kilépés után nyomj OK-ot. Ezt most hagyni kell. A Scrapland eredeti parancsikonjával futtatni kell a gamét. Ha mindent a leírtak szerint csináltál akkor műxik. A gaméból kilépés után az előbb említett ablakon Ok-ot választa kiszedi a daemon-ból az image-t és visszaállítja a meghajtókat (az egyes slot-ba rakja, és persze fent kell lennie a daemon-nak+az összes emulációnak be kel lennie kapcsolva). Ez nem mindíg sikerűl neki, ilyenkor reboot és már látszanak megint.
    Ennyi.

    A másik írt problémára a megoldás. Írta valaki, hogy nincs hang, illetve szaggat a game alatt. Nem csak alaplapival fordúl elő, nekem sb live-al is ez volt. A megoldás: a Control panel / Sounds and Munltimedia alatt Hardware fül, majd Audio Codecs kiválasztás, utánna Properties, ezen az ablakon megint properties fűl , itt a Windows Media Audio Codecs kiválasztása, itt megint properties gomb és a prioritás 1-re kell rakni, vagyis ennek legyen a legnagyobb prioritása. Ezek után rebbot és frankó lessz a hang.

    Ne állítsd át, hogy minden fájlt lásson.
    Ha nem látja akkor frissítsd újabb verzióra a daemon-toolsodat.

    1. Start menü - Futtatás - Regedit
    2. Keresd meg a HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM MountedDevices mappát
    3. Ezen a mappán kattints jobb gombbal -> PERMISSIONS (Jogosultságok – Engedélyek…)
    4. Kattints az ADMINISTRATORS (Redszergazda/ák) -ra
    5. A READ (Olvasás) bejegyzésnél válaszd ki a DENY (Megtagadás)-t.
    6. Okézd le, ennyi.
    7. Keresd meg a HKEY_LOCAL_MACHINE/Hardware/Devicemap/Scsi és itt az kell ahol a d347prt bejegyzés van (nálam scsi port 2) és ugyanugy engedélyek rendszergazda …
    8. Ezen a mappán kattints jobb gombbal -> PERMISSIONS (Jogosultságok – Engedélyek…)
    9. Kattints az ADMINISTRATORS (Redszergazda/ák) -ra
    10. A READ (Olvasás) bejegyzésnél válaszd ki a DENY (Megtagadás)-t.
    11. Okézd le, ennyi.
  • zoltang
    #135
    A Cossacks II carbon verzióval az a bajom, hogy elrontja egy másik játék (eredeti Silent Hunter 3) starforcos védelmét. Újra kell telepíteni, majd újraindítani stb. Ekkor megy az eredeti game cd-vel a szokásos módon, de így meg már a cossaks nem megy. Ekkor jön a carbonos buhera újból, ha akarok vele játszani. Ezután, ha kedvem támadna az SH3-al megint játszani, akkor kezdődik minden előről.
    Szóval nem tökéletes megoldás.
  • keeper2
    #134
    Na, tudom jó sok időbe tellett, de a program begyűjtése volt az igazán hosszú idő, illetve amíg rászántam magam, hogy megnézzem, de a cossacks 2 működik. Az biztos, hogy starforce-os, és mivel eddigiekhez képest új módszerrel lehet elindítani, így szerintem az új verzió lehet. Mellesleg, hála a carbone-os fiúknak, még sokkal könnyebb is az indítás, mint eddig. Szerintem hasonló módszerrel működhet minden játéknál. Nézzetek utána a cossacks 2 carbone clone verziónak. Szedjétek le az nfo fájlját, abban le van írva, mik kellenek hozzá, és hogy lehet megcsinálni. Gondolom, egy próbát nektek is megér.
  • keeper2
    #133
    Hmm, egy kissé a frászt hoztad rám. Elsőre totál azt hittem, hogy az az speciális html tag-ed az én hozzászólásomnak szól, és el nem tudtam képzelni, hogy mit írtam már el, ami ilyen hülyeségre sikerült.
    Egyébként, azzal, hogy a cossacs 1 folytatása, nem sokat mondok gondolom. Leginkább age of empiresre hajaz, a napóleoni időkben, essssszméletlenül nagylétszámú seregekkel.
  • Vlala #132
    [hülye]
    Ez milyen játék?
    [/hülye]
  • keeper2
    #131
    http://fileforums.com/showthread.php?t=66343&page=5&pp=15
    http://fileforums.com/showthread.php?t=70064
    http://fileforums.com/showthread.php?t=70058

    Egyébként, kétszeresen is hasznos volt a hozzászólásod számomra. Nem is tudtam, hogy már megjelent a cossacks 2, na, ezt szivesen letesztelem.
  • Thanatos
    #130
    splinter cell chaos theory
    cossacks 2
    etc...
    amugy emgirnád hogy ezt pontosan hol ovlastad?
  • Lupis
    #129
    Én se veszek starforceos gamét az tuti.
  • keeper2
    #128
    Hmm zsolo hozzászólásáról épp az jutott eszembe, hogy pár hete akartam újra feltelepíteni az eredeti cdmről a red alert 2t, és már a telepítő úgy kezdte, hogy hiba van, és rögtön kilépett, vagyis nem telepíthető. Ellenben, felraktam a feltört verziómat, és az hibátlanul települ és fut is. Vicces, hogy a crackelt még jobb is az eredetinél. A 64bites windowst azt nem tudom, hogy az alatt megy-e, az biztos, hogy virtuális gépre xpt telepítve azon nem hajlandó elindulni.
    Mellesleg, mivel a starforce titokban módosítja a windowsodat, amit én erősen elítélek, én nem vagyok hajlandó olyan eredeti játékot vennem, amin statforce van. És erre biztatok mindenki mást is, hogy bojkottálja az összes starforce terméket. Már volt olyan játék, amit megvettem volna, de a védelem miatt inkább mégis lemondtam róla. És nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolkodik.
    Egyébként, nem csak a kalózkodás miatt mennek csődbe a kis cégek, hanem a fejlesztés egyre hosszabb idő és egyre drágább, így több pénz kell hozzá, ráaádsul a nagy cégek elzárkóznak az új ötletektől, ők inkább a biztos haszonra utaznak, ezért klónoztatják a már bevált játékaikat, és hatalmas összegeket költenek reklámra. Na, ezeket a kis cégek egyszerűen nem bírják megfizetni, így aztán aki vásárol, az a nagyok játékait vásárolja, ezzel is hozzájárulva, hogy elöbbutóbb, valami nagy vásárolja fel a kicsiket. Sajnos, a tendencia az, hogy lesz néhány nagy, azok uralják a piacot, és nem lesz semmmi, de semmi új ötlet.
    Mellesleg, a jövő a 64 bites oprendszereké. Akkor hogy is van ez? Választanod kell majd, vagy oprendszer, vagy játék? Mellesleg, én pc kiskerben dolgoztam másfél évig és ez alatt senki sem érdeklődött, hogy külső optikai meghajtót tartunk-e. Ilyen meghajtójuk talán 1000-ből 1 embernek van. És emellett, még ha be is tudja szerezni az ember, az ilyen külső cuccok általában 2-3-4x annyiba kerülnek, és emellett gyengébb teljesítményük van. Szóval, egy játék fejlesztőnek, főleg akkor, ha egy kis névről van szó, hatalmas kockázat ez. Mert tényleg nem másolnák, ellenben nem is vennék meg a progit. Oké, eleinte megvennék, aztán jönnének a feljelentések, hogy nem volt feltüntetve, hogy ez nem működik csak olyan optikai meghajtóban, ami rohadt drága, és senkinek sincs. Esetleg jönnek perek is emiatt a kiadó ellen, másrészt meg, miután rajta lesz a felhívás, ki az a hülye, aki megvenné? Persze, akinek nem számít a pénz, vesz mellé meghajtót, de az nem hiszem, hogy sok lesz.
    Mellesleg, gyorsan rákerestem a neten, és máris találtam egy megoldást, hogyan lehet átírni a rendszerben, hogy az ide meghajtót usb-snek higyje. Ott azt írják, egy játéknál működik, elméletileg akkor a többivel is fog.
    Mindenesetre tudnátok mondani játékokat még, amik ezt a verziót használják? Hátha találok olyat, ami engem érdekel, mert nagyon kiváncsi vagyok rá, hogy mit produkál.
    Bár, pl. a spellforce breath of winter, egy elég egyszerű védelmet használ, mégis annyira sok fájlra rakták fel, és kombinálták más védelemmel, hogy még nehezebb ezt feltörni.
  • Zsolo007
    #127
    Hmm lehet, én annyira nem értek hozzá
  • arty
    #126
    talán azért megy, mivel NEM kell az sf3 drivernek feltelepülnie - hiszen tört. ez nem érdekes, hanem logikus!
  • Zsolo007
    #125
    Hát ez így nem teljesen igaz.....pl a silent hunter 3nak SF3a van és mégis megy 64bites winxp alatt.... Igaz az eredeti nem! csak ha van rajta crack...érdekes mi?