20
de milyet?
  • static
    #20
    Még annyit, hogy a dupla mélynyomó is nagyon rulez, ha megfeleő erősitőt választasz hozzá akkor szétesik tőle az autód. :))
  • static
    #19
    Szerintem nyugodtan elhiheted nekik mert tényleg igy van. Volt még kezdő koromban olyan cuccom, hogy hátul volt két ovál pájó meg mélynyomó is ott dübörgött alatta. Egész egyszerűen elrontja az akusztikát összevissza keverednek a hangok. A másik fontos, hogy a mélynyomót mindenképp külön erősítővel kell hajtani, meg az első kettőt is, már ha számít a minőség. A többit már a szakemberek elmondják. Az pedig, hogy jók a magyar cuccok az egy nagy kamu sajnos. Ezt tapasztalatból mondom. Erősítőbe phöenix Gold, mélynyomóba Punch. Kicsit drágábbak de kétszer olyan jól szól egy Punch mélynymó mint mondjuk egy DLD.
  • Lteebee
    #18
    Hátulra szvsz az ott ülők miatt kell.
    Másrészt javít a dinamikán akkor is, ha ugyanolyan szett szól hátul, mint elöl.

    Nekem egy 10cm-es szett van elöl, a csomiban meg egy 30-as láda.
    Azt mondják, hogy ha hátra beteszek egy pár ugyanolyan 10-est, javít a hangzáson.
    Mondjuk nálam ritka, hogy 1-nél több az utas(igazság szerint az 1 is ritka).
  • CSOCSO
    #17
    :) ne is torodj vele.. en szeretek hulyen irni:)
    pl fijam meg anjad meg stb:)
    amugy...

    ilyen fejedseget:) ne akarjal mert ugy fos ahogy van amugy alap fejegyseg a kocsihoz
    es a hangtekero szar:( akarmit cisnalsz magatul mukodik. le akarod halkitani es felhangosodik vagy forditva..lol:(

    amugy meg mindig faszsagnak tartom azt amit az indexen rebesgetnek.. hogy hatulra ne rakjak hangszorot.
    tegnap itt volt a haver.. o valamilyen siznten ezzel foglalkozott es jot nevetett rajta.
    es foleg azer erdekes mer a sok okostojas az indexen annyira el van szallva magatol hogy hu o mekkora szaki meg dijnyertes meg ilyenek.

    o is azt mondta hogy a hatul ulo felet fogja hallani mint en...plusz mar alapbol nekem is eltakarja felig a labam a hangot.. es nekem a sok szakihulyegyerek ne magyarazza meg hogy az nem jelent semmit.. ulj le egy hangfal ele.. kerd meg a haverod hogy a hangfal ele tegyen be egy tejesdobozt.. ami max felig takarja el a hangszorot .. es teljesen mas hangja lesz!!!!
    plusz hogy csak elore tegyek hangszorot es az fog szepen 3 d ben szolni meg ilyenek...
    hazimozibol kiindulva eletbe nem lesz tokeletes hatasa ket olyan hangszoronak ami nem feled nez.. szal halott alapbol az amirol beszelnek.. de nem erdekel. nem megyek oda anyazni mer ugyis csak azzal jonnek hogy hulye vagyok es ok a szakmesterek
  • Vlala #16
    de jó, ilyen fejegység nekem is kell :-) nekem Balance (jobb-bal) és Fader (elöl-hátul) tekerőgombok vannak, és mnidig eltévedek bennük.
    "elölre" <= én is paraszt vagyok kicsikét :-)
  • CSOCSO
    #15
    nah meglestem.
    elfelejtettem mondani hogy amerikai autonk van, es ebben az amerikai autoban olyan hulye fejegyseg van hogy egy kis pocokkel tudod valtoztatni a hangszorok hangszintjet..
    tehat "matrix" mod lehet elolre hatra vagy jobbra balra huzni a hangot.. kozepre tettem.. majd elolre huztam... nagyon is hianyzik a hang hatulrol.. es forditva is igaz.. szoval sokkal jobban tetszik hogy mindenhonnan jon a hang
  • CSOCSO
    #14
    kivancsi leszek mi lesz ebbol.. de komolyan nem ertem miert gaz ha a hang korbevesz... erosebben jobban, hangosabban szol ( nem szol de ugy hallod mert tobb hangfal tobbet er)
    szerintem ket hangfal elolre es ket csipogo ultrakeves.. foleg ha beulunk ketten elolre es a labunk fullosan kitakarja a hangszorot.. igy mis is eleg hulyen halljuk..plusz haver felvetette a kerdest hogy a hatul ulokkel mi lesz??
    ugyanis az o kis corsajaban nincs hatul hangszoro.. csak elol.. es a hatsok csak ugy halljak ertelmesen ha jobban fel van hangositva a cuccos...
  • Vlala #13
    minek az, elölre meg nem kell rádió. :-) én is besza... múlt idő.
  • CSOCSO
    #12
    loller az az index forum.. kitalaltak hogy hatulra nem kell egyaltalan hangszoro:)))) felesleges:) beszarok komolyan:)))))))))))))))))
  • Vlala #11
    Kivehető rádióm van, betehetőre cserélném!
  • CSOCSO
    #10
    1)tudom hogy ott a masik forum de most miert jo az hogy abba is beirom???
    2)nahja.. meglesem /kosz
  • Marcell
    #9
    1. ott van a masik topic
    2. mivel azt se olvasta sok szaki, javaslom az index forumat.
  • CSOCSO
    #8
    nah mizu? senki?
  • CSOCSO
    #7
    ismerem a SAL-t haveromnak is olyan vuvva van otthon... az egesszel a baj hogy amerikaban vagyok.. tehat SAL al nemtok mit kezdeni:(

    Jo lenne ha lenne szaki aki tudna valaszolni a kerdeseimre.. es akkor megtudnek mindent!
  • Taranov
    #6
    Jaja, a Somogyi Audio Line jó állítólag.
  • fifi
    #5
    Nemtudom neked Csocso mennyire oszt-szoroz, de haverom hangtechnikus nekem a Seatba SAL/magyar/ cuccokat pakolt. Egy kritériumom volt: olcsón jót...És nem csalódtam!
  • Lteebee
    #4
    Én egy 5 csatornás erősítőt dobnék be és akkor az elsőkön sem kéne a fej végfokán szenvedni.
  • Taranov
    #3
    Volt már ilyen topik.
    itt
  • Bandee1987
    #2
    Én még a MacAudio-ról hallottam haveroktól sok szép és jót.
    Nézz itt körül: http://www.mac-audio.de/index_en.asp
  • CSOCSO
    #1
    Ahoy!!! valaki szaki segitsen!
    szeretnek egy komplett cuccost az autoba...
    eloszor is:
    van egy fejegyszegem ami tud 4*45 wattot... ha csak az elso ket hangszorot hajtom meg akkor 2*90 wattot tud leadni a fejegyszeg?? vagy mindenkeppen csak 45 ot tud leadni csatornankent???
    masik hogy a hatso hangfalokhoz es a melyladahoz milyen erositot vegyek??
    jobb kulon venni nekik, vagy van valami ertelmesebb (mihezkepest olcsobb) erosito ami megtudja hajtani az egeszet?


    szoval itt a lista:
    ezt szeretnem:

    elore:
    Sony XS-V1640H



    Sensitivity: 91 dB
    Frequency Response: 30-30,000 Hz
    Recommended RMS Power: 65W
    Peak Power Handling: 250W
    Impedance: 4 ohms


    hatulra:

    Sony XS-V6940H


    Size: 6 x 9
    Sensitivity: 93 dB
    Frequency Response: 27-32,000 Hz
    Recommended RMS Power: 100W
    Peak Power Handling: 350W
    Impedance: 4 ohms


    melyadat meg nemtom pontosan...

    kerdes 1:
    legyen ket kisebb 8"es vagy 1 darab 12 "es?

    esetleg ketto 10"es???

    8"es:
    SONY XS-L81P5

    8" Polypropylene Cone
    Maximum Power Handling of 800 Watts Peak
    Continous Power Handling of 200 Watts RMS
    Gold-plated Binding Posts
    Works In Small Sealed And Ported Enclosures
    4-Ohm Voice Coil

    10"es:
    SONY XS-L101P5

    10" Polypropylene Cone
    Maximum Power Handling of 1100 Watts Peak
    Continous Power Handling of 300 Watts RMS
    Gold-plated Binding Posts
    Works In Small Sealed And Ported Enclosures
    4-Ohm Voice Coil

    12"es:

    SONY XS-L121P5

    12" Polypropylene Cone
    Maximum Power Handling of 1200 Watts Peak
    Continous Power Handling of 350 Watts RMS
    Gold-plated Binding Posts
    Works In Small Sealed And Ported Enclosures
    4-Ohm Voice Coil

    szoval melyiket ajanljatok a subokkozul??

    1*12?
    2*10?
    2*8?

    ketszer 10 csak akkor ha nem kell kulon hozza valami baszottdraga baszottnagy erosito..szal amit szeretnek megoldani:

    egy erositore rakotni a hatso hangfalakat es az erositot...

    amugy van itthon egy erositom.. ami elegge gagyi.. 20 ezerert vettem. ket melyladat nemigazan tudott meghajtani..de talan megtudja hajtani a ket hatso hangfalat es akkor johet valami ertelmes erosito a 2*10esnek

    pls minden variaciot vesezzetek ki! varom mihamarabbi segitsegeteket!!!!


    [nagyon boldog lenne ha valaki tenyleg segitenie:))))]