16
avagy tuti módszerek gyári/utángyártott akkuk vásárlása helyett
  • blackgamer
    #1
    Van egy digitális fényképezőm amibe speciális akkumlátor való, 700 mAh-es, ami mindig a legrosszabb időben merül le, és mint minden akku, ez is pár éven belül kipurcan, a új ára pedig nehéz ezrekben mérhető
    Gondolom nem vagyok egyedül a problémával, hiszen videókamerákkal is ez a legnagyobb gond
    Viszont a boltokban a 2000-2500 mAh-ás AA (ceruza) akkumlátorok ára nem olyan vészes, sokáig bírják, és több dologba lehet használni

    Ezért keresek valami módot, hogy a fényképezőmhöz (ha akku lemerült), a külső 2500 mAh-ás AA akkut rá tudjam kötni

    valami ilyesmi kéne:

    csak a vége illeszkedjen a gépbe (ennek nem olyan a vége)

    Nem találok sehol, boltban nem is értik mit beszélek.
    Lehet ilyet kapni amire gondolok?
    Esetleg forrasztani kéne? (nincs nagy kedvem hozzá)
    ide jöhetnek az ötletek, lehet eszmét cserélni a témában, mert szerintem érdemes átgondolni a dolgot mielőtt az ember vesz még1 akkut
  • Seth
    #2
    hát ebből házi barkács lesz szerintem...
  • CoolStuff
    #3
    Már azthittem eltévedtem, amikor ezt a topikot láttam...
    Jah, hogy ez nem a gumiszoba!:D

    Egyébként nem akkumlátor, hanem akkumulátor!:P
    Sokk sikert a barkácshoz!
  • CoolStuff
    #4
    Nekem szerencsére kiépített hely van az elemek számára a digigépben!:)
    Én nem mernék belevágni ilyen barkácsba, de te tod!
  • nemcsakfeel
    #5
    hogy néz ki az a hely ahova az eredeti aksik kerülnek?
    sztem simán meglehet csinálni, csak akkor lesz egy külső akku csomagod.. szikszallaggal körbetekered a gépppel együtt :) rulz.
  • barret
    #6
    Sima ügy,csak kell az eredeti csati az új akksihoz!
  • repro
    #7
    Kis akku csatit Mo.n sajna nem igazán lehet kapni (ez softairben is nagy fejfájásokat okoz)
  • blackgamer
    #8
    tulajdonképpen erre gondolok

    körbenézek üzletekben alkatrészek terén és megforrasztom

    ez hiánycikk?

    nemtom, majd kiderül mit mondanak

    beszámolok a fejleményekről, de addig is várom a tapasztalatokat
  • barret
    #9
    Nem hiánycikk!
  • blackgamer
    #10
    készítettem egy ilyet, de voltak vele gondok, pl. bedobtam táskába és mikor kivettem letört a forrasztás,
    nagyobb gond az hogy a tüske nem 100%-osan illik a fényképezőbe, lötyög, próbáltam szig.szalaggal de nem maradt úgy
    szóval most kellene a fényképező nyaraláshoz, vettem egy új akkut de csak vacak 700 mA ami fél napot se bír ki
    esetleg nem dolgozott ki valaki egy jó módszert a problémára?
  • Magnum PI
    #11
    Hi!

    Most vettem 4db energizer akku-t töltővel. Nem tudjátok ezeket kell, formázni? Beraktam a töltöbe őket de 3db 5perc után kialudt ( vagyis feltölött ).
  • blackgamer
    #12
    szerintem nem árt párszor kisütni
  • cicai
    #13
    Sziasztok!
    Vettem 2 db AA 2700mAh NIMH 1. 2V ceruza akkumulátort. Azt tudom, hogy legalább 2-3 szór, ki kell sütni a használatba vétel előtt.
    Most az lenne kérdésem, hogy ezt a fajtát mikor lemerült feltöltés előtt ki kell-e sütni. Egyáltalán ezen fajták közül (NIMH vagy a NICD) akkumulátorok közül melyiket kell kisütni feltöltés előtt. Azért hogy ne legyen memória effektus.
    Köszönöm a segítséget
  • blackgamer
    #14
    megcsináltam usb-s mp3 lejátszóhoz is, de valszeg kicsi neki az akku feszültsége mert elindul de amikor szólna a dal kikapcsol

    esetleg valami spécibb cucc kellene? mint itt a képen?

    a kép asszem hackaday.com oldalon megtalálható, pontosan most nem találom a forrást
  • Laox
    #15
    Sziasztok!

    Akkor egy amatőr kérdés: ha ki kell sütni az új akkumulátor elemeket, hogyan kell kisütni? Tényleg nem tudom...
  • blackgamer
    #16
    kisütni=lemeríteni
    pl. berakod elemlámpába és égeted amíg elalszik