724
Miért is remek/szar (a megfelelő aláhúzandó) könyv Tolkien főműve
  • Sir Quno Jedi
    #122
    Már viccőni sem szabad ?!
  • Sir Quno Jedi
    #123
    Dehát nem ment bele, van ez így. Mostmár persze újra lehetne írni (tényleg, remake !), de minek ?!!
  • Takezó
    #124
    Mire ez a stílus? Most komolyan azért nézel le néhányunkat, mert nem érezzük át A Gyűrűk Urából áradó szellemiséget, és így a dolog objektív részét próbáljuk megfogni?
  • Dzsini
    #125
    már viccet érteni se szokás?
  • tomsolo
    #126
    de értem , de hát ilyen a Parfüm is - fekete-fehér kopottas, és egy kurva romantika nincs benne...;)
  • Sir Quno Jedi
    #127
    Hát ez nem egy kimondott szerelmeskönyv ! Ezér bírom a Terminator 2-t is, mert ott sem viszik túlzásba a rokonaim ! :DDD
  • Sir Quno Jedi
    #128
    Nem!
  • Kata
    #129
    Persze, az ember utólag mindig okos, meg jobbat tud, emiatt kicsit szégyellem is magam, hogy itt kritizálok, aki még egy értelmes mondatot sem tud írni, nemhogy egy regényt... :)
  • Sir Quno Jedi
    #130
    Neeem, de kell a flém ! :DDD
  • Kata
    #131
    azé abba duknak! :D
  • Takezó
    #132
    Az irodalmi elemzések is, ahogyan a legtöbb ilyen, pontosan a fejlődést szolgálja: valamit kiértékelve, és így a hibákra rámutatva nem követjük el mégegyszer :)
  • Eye-scream
    #133
  • Sir Quno Jedi
    #134
    Ne szégyelld magadat ! Szép vagy és okos, csak nem Tolkien, az meg itt egyikünk se lehetne, akkor meg ?! :DDD
  • Dzsini
    #135
    tudod hogy van az... aki nem tudja tanítja, aki meg arra se képes, az kritizálja ;)))) (eredetileg igazgatja, de kicsit átírtam)
  • Sir Quno Jedi
    #136
    Az az 1 te butusz ! :DDD
  • Takezó
    #137
    Vavyan Fable: nah ő meg a szjúperheroin-eljátszás, mentális maszturbáció mestere :D
  • Kata
    #138
    azé imádom :D
  • Takezó
    #139
    Nah, azt mondtam én is, hogy "hiába olvastam jópár Tolkien-alkotást, még nem értem, hogy miért hülyeségek a CIKK sorai..." Ezért kértem segítséget, hogy én is megérthessem "a Gyűrűk Ura világot"
  • Sir Quno Jedi
    #140
    Elején nékem is bejött, de leszoktam...
  • Kata
    #141
    ja,jó :D [neki nyóc] :)
  • Takezó
    #142
    De gustibus non est disputandum ;) Ha férfiben is bejön, akkor ajánlom Wayne Chapman műveit, de amúgy ha a fentezit is kedveled, akkor most jött ki egy fentezi-vevien-fébl könyv: Indira Mylestól a Sorsvető :D
  • Sir Quno Jedi
    #143
    Ehhh, nem nyomjuk a klasszikusokat kicsilyány ??? :DDD
  • Kata
    #144
    ha már idézel, pontosan tedd: Des gustibus et coloribus non est distupandum. :P

    Majd megveszem. :)
  • Kata
    #145
    hát nemö... [műveletlen, mint a magyar föld] :)
  • Sir Quno Jedi
    #146
    Hát Wayne Chapmantől az Észak Lángjai óta (ami jó vót)...Khmm.. mást inkább már ne...
  • Sir Quno Jedi
    #147
  • Takezó
    #148
    VOLT NEKI JÓ KÖNYVE??? Ez nekem új... :köpködpfujj:
  • tomsolo
    #149
    betudnád bizonyítani?:)
  • Punkerwork
    #150
    én a többi dalnokos alkotását is szeretem :)
  • Dzsini
    #151
    én beszélgettem az egyik felével, érdekes egy figura személyesen is... (plusz ismerősök útján a szerepjátékos szokásai se semmik)
  • Takezó
    #152
    Be kell bizonyítani? Azt, hogy ha rámutatunk a hibákra, megpróbáljuk őket a továbbiakban elkerülni? Szvsz jóesetben így van ;)
  • rezsofiz
    #153
    Egyszerűen aki ilyen cikket ír, az nem érzi át, nem érti az egész könyv lényegét , Tolkien mester által teremtett világot, mert egyszerűen ez sugárzik az egész cikkéből, eleve ez a nagy negatív hozzáállás..
    Tipikus kritikus.
  • Takezó
    #154
    melyik felével?
  • Kata
    #155
    mesélj! :)
  • Takezó
    #156
    nah jó... kár, hogy nincs kickbanndestroy gomb itt. Miért mondod el harmadszorra is ugyanazt? Tipikus barom.
  • Takezó
    #157
    Támogatom! A szerepjátékos szokásaikról is mesélhetsz, érdekelne :)
  • rezsofiz
    #158
    Miért kérdezed meg harmadszorra ugyanazt?
    Csatlakozom Bandew-hoz, ti meg csak elemezgessetek csak. ^^
  • Eye-scream
    #159
    Egyébként szvsz a cikk nagy része feleslegesen problémákon rágódik: mérnincstöbbnő/mérígyviselkedik stb.... Amihez hozzászólnék az csak a hobbitok leszólása. Most őszintén milyen legyen egy békésen élő, egyszerű, jókedélyű nép négy kalandra induló fiatal tagja? Többször felvetődik, hogy miért Frodó a Gyűrű hordozója, és miért tart vele a többi hobbit és erre szvsz megkapjuk a megfelelő magyarázatot. Nem tudom, hogy mit tartott volna alternatív megoldásnak a t. cikkíró. Esetleg Frodó másfélkezes karddal aprítja az orkokat, mellette Samu a farmon tanult pusztakezes nindzsatechnikával lefegyverzi őket, Pippin és Trufa pedig mágikus csatában legyőzik Szauront, végül a Gyűrűt hazaviszik Csavardi Tatának aki ásót kovácsol belőle...
  • Takezó
    #160
    Ha nem válaszolsz a kérdésre, újra felteszik ;) De a 3. után pofon jár :P
  • Kata
    #161
    Na, megjött az értelmiség is... LOL! :D