22
  • linyi
    #22
    A cikkben van egy szarvashiba: ha valóban 0,55" a CCD érzékelő képátlója (ami valóban az, mert a Sharp 1/1,8"-ról ír a honlapján), akkor a képérzékelő nem 7,2*5,3 mm-es hanem 11,2*8,4 mm-es.
    .
    Persz ez se túl nagy, de azért ekkora mérethez már többen is gyártanak tiszta rajzú optikát. És nem szabad elfelejteni, hogy még egy jó jelfeldolgozó is kell a CCD-hez. Ez állítja elő a képet és az LCD-n megjelenő élőképet, de ennek kell alkalmasnak lennie a pl. 640*480-as mozgóképkészítésére is. "Mellesleg" ez veszi fel a mikrofon jelét, ez adja vissza a hangszórónak a hangot, a TV-nek a jelet, és ez kezeli a memóriát (belső és kártya) is.
    .
    Azért írtam a jelfeldolgozóról ilyen részletesen, mert ennek a minősége szabja meg, hogy mennyire helyesen olvassa le a CCD képpontontjaira érkező fénymennyiséget a fényképezőgép, ezzel lehet beállítani a kép élességét, színtelítettségét, kontrasztjait; ez adja meg az egymás után elkészíthető felvételek sebességét és még rengeteg egyéb dolgot.
    .
    A digitális fényképezőgép elsősorban elektronika - amely persze jó optika nélkül semmit sem ér. Tehát az optika és az elektronika egymásra van utalva. Hamis az a beállítás, hogy "csak a hagyományos fényképezőgép gyártók tudnak jó digitális fényképezőgépet csinálni", hiszen elektronika nélkül, ők sem képesek semmire. Meg mellesleg ők sem gyártottak soha olyan kemény rajzolatú optikát színes fényképezőgépekhez, ami az ilyen kis érzékelőkhöz szükséges. Ez egy új dolog, mindenki tanulja.
    .
    Persze, ha valaki jó legalább az egyikben, könnyebben indul. Ezért olyan jó a startja a digitális fényképezőgépekben a Canonnak, Nikonnak, Pentaxnak, Kodaknak. De vegyétek észre, hogy a Sharp tavaly 15 millió digitális fényképezőgépet gyártott (Nikonnak?, Canonnak? - nem tudom, ezek a részletek titkosak, de az biztos, hogy Sharp néven ennek a tizedét sem adta el!), pedig optikát eddig soha nem gyártott! Igen, ők az elektronikában jók.
    .
    Sziasztok - Linyi
  • dez
    #21
    A normálisabbakon úgyis van optikai zoom... (Meg a normálatlanok egy részén is, de az most mindegy.)
  • DOT
    #20
    De, adott esetben lehetnek jobbak, pl. ha a képen csak balra középtájt volna egy önmagában értékes rész, de a rá eső kis felbontás miatt nem használható.
  • dez
    #19
    Normálisabb márkából 1.3MP-s géppel is teljesen jó fotókat lehet csinálni... Persze nem nagy nyomatokhoz, hanem pl. web-re. (Ellentétben az olcsó 3-4-5 MP-sekkel.)

    (Nemrég próbáltam egy Mercury-t, hát kritikán aluli volt. Még kategórián belül is. Csak szólok.)
  • ThomasTheKoRner
    #18
    Hogy ezek a gépek 8 megások az még elmegy.
    De hogy a telefonokba raknak több megás ccd-t a gombostűnyi optikához,na az megalol...
  • Yfel
    #17
    Hatarozd meg, hogy a hozzaszolasodban mirol beszelsz amikor azt mondod, hogy "normalis optika"

    A Canon Digital Rebel 6MP-es SLR es normalis optikaval van felszerelve... de ha esetleg nem tetszik az amivel jon, vehetsz ra masikat :o)

    16-22MP-es gepek altalaban nem az atlagfelhasznalo penztarcajahoz vannak igazitva :o)

    Y
  • fonak
    #16
    11. helyett: 10.
  • fonak
    #15
    Azért a 11. és 13. hsz. igen nagy LOL :)))
  • fonak
    #14
    Kicsit el vagy szállva...
  • quentit
    #13
    Mobilban 5 megapixel van (Samsung), egy normlál géptől elvárható a 8 MP! Normális optikás gépek meg normális esetben 16 Megapixelesek!

  • Power
    #12
    A marketing ereje
  • Ginoo
    #11
    Attól, hogy több a megapixel a képeid nem lesznek jobbak
  • DOT
    #10
    Dehogy felesleges. Akarok egy olyat. Nem mindenki akar művész fotós lenni. Pl. én se, nekem minden 100 képből kb. 20 jó, és 1 nagyon jó. No ezt az arányt talán lehetne javítani, vagy a nagyon jó átminősül szuperjóvá. Nekem úgy is jó lenne.
  • Ginoo
    #9
    Teljesen felesleges egy kompakt gépbe 8 megapixeles CCD.
  • Power
    #8
    Szerintem így akarják rátukmálni az sz*r gépeiket az átlagvásárlókra, 0 optika, de jó nagy MP és a sok láma már rohan is, az plusz csavar benne még az, hogy még nagyobb kapacitású memóriakártyát is kell vennie a szerencsétlennek, hogy ne csak pár képet tudjon tárolni. Nem véletlen, hogy fényképezőgyártók a memóriakártyapiacon is érdekeltek.
  • Tetsuo
    #7
    Jah én örülnék egy 4megásnak is.. (legyen inkább 6)
  • vax
    #6
    Na azt látom itt sok ember használ 8 vagy nagyobb pixel felbontású digitális kamerát, a hozzáértő hozzászólásokból itélve. :) Különösen az árak tekintetében. :)
  • Yfel
    #5
    Az nem 10.8MP, hanem amint mondtad, csak 3.6 pixelenkent 3 kulombozo melysegben elhelyezett aktiv terulettel. A kettot keretik nem osszekeverni.

    Y
  • aaaaa
    #4
    Ha olyan szuper jó lenne a Foveon , akkor minedkni Sigma SD 9/10-el rohangálna. Az elv jó de az 10 mega csak 3. Mondjuk pont a Canon nem alkalmazza.
  • waterman
    #3
    a canon féle ~10.8 megapixeles foveron technológia mikor kerül bele kompakt gépekbe??:) 3.6 megapixel színenként.. :):):)
  • Cat #2
    már a mostani 8 megapixelesek képminősége se valami csuda, és ha ezt még egy kompaktba rakják... ne várjatok semmi jót!
  • Yv@n
    #1
    No. Ha optikát is tesznek elé nem csak valami viccet, akkor majd beszélhetünk fényképezőgépről is...