31
Hoyg tudom azt megoldani,hogy ne csak egy microfon férjen a gépbe hanem akár 4-5 és egyszerre lehessen hallani... (szóval ne csak 1be lehessen 1szerre beszélni)
  • Trucker01
    #31
    Sziasztok!

    Ha van a laptopomban egy beépített mikrofon, hogy tudok külsőt használni helyette? Hiába dugom rá mindig a beépített működik, a külső nem...
  • Dj Faustus #30
    "Közben kaptam egy vezeték nélküli mikrofon szettet amit elvileg simán rá lehetne dugni és ezt sem hajlandó felismerni..."
    Mint azt az előző hozzászólásomban említettem, a mikrofon nem pendrive, nem kell "felismernie" a gépnek.

    "Igen Realtek-em van de magyar és a kezelőfelülete egyáltalán nem tartalmaz olyan mondult hogy speaker configuration"
    Akkor keress olyasmit hogy hangszóró beállítások.
    Például egy ilyesmi beállítófelületet láthatsz (lehet hogy más, de hasonló beállításokat keress).

    Segitseg a beállításhoz:
    * Bal alsó sarokban a hangerővezérlő-pult (Start menü/Futtatásba: sndvol32), miután beállítottuk a Beállítások/Tulajdonságok menüpont, A hangerő beállítása Felvételhez rádiógombot (lásd a hangerővezérlő-pult mellett). A Mikrofon csatorna ki van választva, hangereje fel van húzva, és a Mikrofon csatorna alatt levő Speciális gombra kattintva megjelenő ablakban a Mic Boost be van kapcsolva.
    * Felül a megnyitott Goldwave nevű program látható. Options/Control properties menüpont által megnyitott ablakban a Record fül kiválasztva, Monitor input kijelölőnégyzet bejelölve. Ezáltal a felső Control ablakban láthatóvá válik a mikrofonon megjelenő jel hangereje.
  • Rolcas
    #29
    Igen Realtek-em van de magyar és a kezelőfelülete egyáltalán nem tartalmaz olyan mondult hogy speaker configuration :(
    Közben kaptam egy vezeték nélküli mikrofon szettet amit elvileg simán rá lehetne dugni és ezt sem hajlandó felismerni... maga a szerkenytű 6,3-as jackkel van ezért vettem egy ajzatot ami 6,3-ról 3,5-re teszi és így be tudom dugni de nem érzékeli a gép...
  • Dj Faustus #28
    Vagy veszel olyan keverőpultot ami képes több mikrofon fogadására, vagy beszerzel (esetleg készítesz) mikrofonerősítőket, amelyek a a mikrofon gyenge jelét képesek vonalszintűre erősíteni - és ezeket a vonalszintű jeleket vezeted rá a vonalszintű bemenetekkel (Line In) rendelkező keverőpultra. Vagy esetleg beszerzel (készítesz) egy olyan elosztót, aminek több bemenete ás egy kimenete van (ebben az esetben viszont ügyelni kell arra, hogy hasonló mikrofonjaid legyenek).

    Ha a hangkártyád képes a több bemenet (Mikrofon, Vonalbemenet, sőt az analóg CD bemenet is egy vonalszintű bemenet, arra is köthető eszköz) egyidejű fogadására, az is megoldható, hogy az egyik mikrofont simán a mikrofonbemenetbe, a másik mikrofont egy mikrofonerősítő beiktatásával a vonalszintű bemenetre kötöd rá.

    Ha nem képes "érzékelni" (ez egy kicsit pongyola fogalmazás, a mikrofon nem pendrive, hogy rádugod a gépre, és a gép "érzékeli, hogy mikrofon van rá kötve") akkor az alábbiakat nézd át:
    1. A hangkártya beállításainál (például Realtek alaplapi kártyáknál a Vezérlőpulton találsz egy Sound Effect Manager nevű eszközt), a hangkártya úgy van beállítva, hogy a csatlakozók bemenetként funkcionálnak (Az előbb említett helyen a Speaker configuration fülnél a 2 channel mode van kiválasztva)?
    2. A mikrofon csatorna van kiválasztva (Start menü/Futtatásba: sndvol32, majd Beállítások/Tulajdonságok menüpont, A hangerő beállítása felvételhez, ajd megkeresed a Mikrofon csatornát)? Hangereje fel van húzva? Microphone Boost (+20 dB) be van állítva (Beállítások/Speciális szabályzók, majd Speciális gomb)?
    3. Ha van kapcsoló a mikrofonon, be van kapcsolva?
    4. Ha ilyesmi "3.5mm sztereo jack elosztód" van, akkor a két mikrofon azonos (hasonló) típusú? A két mikrofon külön-külön működik?
  • Rolcas
    #27
    És pontosan milyen mikrofonelosztó kell ha gépre akarok kötni mondjuk 2 mikrofont, mert amit vettem azt nem hajlandó érzékelni...
  • Tuvok #26
    5 és feles jack aljzat elosztó

    de mondom, blankolj ,)
  • DBoy
    #25
    mikroprotosra szeretnék választ meg hogy mi a telejs neve a mikrofonelosztónak :D
  • DBoy
    #24
    aztat :D
  • Tuvok #23
    blankolj ,)
  • XCoMA
    #22
    Szerintem kihallgatja mit csinálnak a többi szobába! X-D
  • Dichter
    #21
    Igen, elég vicces lesz, ha minden mikinek ugyanazt a hangszínt állítjátok be, mert elosztónál csak egy csatornát tudtok kezelni. Erre találták ki a keverőt.
  • blackgamer
    #20
    dobszerkót akartok rákötni?
    mert nem ártana mindegyik csatorna hangerejét külön állítani
  • Dichter
    #19
    A mikrofonkábel egy Jack (vagy komolyabb mikinél pl: Shure, 3-as Cannon) Jack kábel. Abból akkorát veszel, amekkorát akarsz. Nemhogy az előszobáig, de a következő házsorig is viheted.
  • Adam5
    #18
    talk showt akartok csinálni vagy mi?
  • Takezó
    #17
    nem rontja az a minőségét a felvételnek?
  • DBoy
    #16
    nem, pontosan még nem tudom mire kell de valamire csak kell majd :D
    + létezik olyan,hogy mikrofon kábel hosszabító?
    szóval 1-2M-el hosszabb mikrofon kábelt szeretnék hogy kimenjen az előszobáig :) (bizti van ilyen hossabító csak mi a pontos neve)
    köszönöm :)
  • #15
    A #7 -es reakciót nem értem, hiszen eddig nem szólt be semmit. Ebből gondoltam a nick-dologra.
  • DBoy
    #14
    egyébként nem!
    és kösz hogy eszembejutadtad ( különben készülget :) )
    ha veszek mikroportot: rárakom az embere van még 1 dolog amit oda kell dugni ahol hallatszódjon = ehhez is + kell egy elosztó vagy hogy?
    előre is köszönöm kedves sg fórumozók :)
  • PLackó
    #13
  • DBoy
    #12
    hi!
    köszönöm!
    és ennek mi a pontos neve? :|
  • DBoy
    #11
    hmm át 1átalán nem davidus vagyok!
    különben hi!
    sztem azért mondta mert trade nem rakott ? jelet :)
  • #10
    Ehe, csak nem egy 2 nickes lebukásról van itt szó? :) Vagy csak nekem új? Davidus=DBoy? :)
  • PResident Evil
    #9
    barkács topic... nem ide...
  • Trade
    #8
    mivan kerdezem!csak a kerdo jelem eltunt
  • Davidus
    #7
    Ne te mond már meg hogy mit akarok!
  • Trade
    #6
    szinkronizalni akarsz filmeket
  • Dichter
    #5
    Egyébként ez a Krézi bojzhoz kell?
  • Dichter
    #4
    Esetleg kihúzod az összes perifériát, és mindegyik helyére mikit dugsz. Minek pl egér, meg billentyűzet?
  • Dichter
    #3
    "Hoyg tudom azt megoldani,hogy ne csak egy microfon férjen a gépbe hanem akár 4-5 és egyszerre lehessen hallani... (szóval ne csak 1be lehessen 1szerre beszélni)"

    Csak akarni kell
  • #2
    Mindennapos probléma... Mikrofonelosztó kell neked! Van USB verziója is, ami 8 mikorofont kezel.
  • DBoy
    #1
    Hi!
    ezt meglehet valahogy csinálni?