97

White Noise-kritika


2 ígéretes paráztatós film

  • Loál János #57
    Japán:

    Ju-On: The Curse 1, 2
    Ju-On: The Grudge 1, 2

    Amerika:

    The Grudge (Átok)
  • NiGhTM4R3
    #56
    Skacok, kicsit filmzavarban szenvedek, pontosan elvesztettem a fonalat.
    Szal van a síma Kör. Azt láttam.
    Van a Kör 2. Nem láttam.
    Van a The Grudge. Az Átok lenne?
    De leszedtem vmi Ju On The Grudge 2 2003 - ez mi?

    Meg vannak eredeti japán filmek, meg az amcsi remakek, na vki magyarázza el mi-micsoda :)
  • Sadun Tryst
    #55
    akkor mi a jó? Freddy és a hasonló filmek? pfff
  • Duddits
    #54
    Haverral tökre szartunk este 9-10 felé mikor néztük! Szóval ennyit a paráztatásról. Egy csomószór libabőrösek is lettünk!
  • Marko001
    #53
    Szerintem meg tök jó film, frankó paráztatással és a történettel sincs semmi gond....
  • Jano
    #52
    Mondj egy jót!
  • Smokk
    #51
    Sztem is igen vacak gagyi horror, buta paraztatassal 0 sztori...
  • Tatyla
    #50
    tegnap megnéztem én is,az amcsi verziót ami most megy a moziban Átok cimmel de nekem semmi jo véleményem nincs róla egy kis Silent Hill,egy kis agyatlan értelmetlenségláncolat,befejezés nyitva...
  • Jano
    #49
    A horror-filmek 95 százalékának ilyen "slussz-poénos" befejezése van.
  • Panzermeyer
    #48
    Megnéztem ezt a japán verziós The Grudge -ot, hát basszus a 36. percnél felkapcsoltam a villanyt, mert iszonyat parás. Néhány jelenetnél végigfutott a hátamon a hideg. Megéri megnézni. Bár, aki már látta az amcsi verziót, annak újat úgyse tud mutatni. Meg fordítva is igaz :)

    SPOILER
    A kiscsóka az asztal alatt a vendéglőben jelenetnél, meg azt mondtam, hogy "a k.... anyád!".
  • Inquisitor
    #47
    "szal akkor a japánoknak 4 ilyen filjük van, ..."
    Már több, mer' ugyan az a japán csóka csinálta a The Grudge-t. :)
    És képzeld el, ha az összes saját filmjét remakeli!

    Kíváncsian várom, hogy a KÖR-ből megcsinálják e a 0-ik és a harmadik részt is az amik?
  • Iori
    #46
    a japán cím : JU-ON (ami forditasban: grudge) asszem 3 rész van belőle, de lehet hogy több (2nél biztos több!)

    Az ami meg The Grudge (ugye ez a SMGos)

  • Panzermeyer
    #45
    Aham, szal akkor a japánoknak 4 ilyen filjük van, ami "Ju-On -os" :)
    Köcce az infot.
    De mi az, hogy Ju-On? Olyan, mint pl. a Tomklenszi? :)
  • fifi
    #44
    A japán az Grudge 1,2 és Curse 1,2
    az amcsi meg Grudge

    tehát 5 film

    [megvan mind, de az amcsi gyatrább]
  • Panzermeyer
    #43
    Az amcsi The Grudge -ot kevesebbre értékelték, mint a japánt, ezért azt szedtem le. Meg szedem a 2. részét is, mert 6.3 értékelés egy második részre nem is olyan rossz a horror kategóriában, tehát talán még tudtak újat mutatni.
    Azonban...
    A keresgélés közepette még találtam ilyet is:
    Ju-On The Curse
    Ju-On The Curse 2

    Utána néztem imdb-n és azzal, hogy a The Curse és The Grudge japán verziójihoz ugyanazt a képet rakták be, sikerült megkavarniuk. Most akkor hogy is van ez? Két különböző történetről van szó, vagy az eredeti film átdolgozásáról? Tud erről vki vmi hasznos infot?
  • lamase
    #42
    jo film ez a grudge
  • Sadun Tryst
    #41
    attól, h még a buffy-ban szerepelt, még nem jelenti azt, h más szerep eljátszására alkalmatlan lenne.
    szvsz jó választás volt a főhősnő.
  • Marko001
    #40
    Miért, neked milyen filmek tetszenek?
  • I.C.ram
    #39
    Ez a Grudge nagyon gyenge film. Ezt a hülye buffy-s csajt nemtudom miért kell eröltetni...
  • Sadun Tryst
    #38
    a vége az első kis szöveg bejátszás megerősítése volt. azaz.

    SPOILER:

    az átok az, h ha bárki találkozik vele meghal. azaz hiába égeted le a házat, menekülsz el onnan, ha 1szer voltál a házban, véged. meghalsz. nincs menekvés.
  • Iori
    #37
    kb olyan befejezés volt mint ami volt a "tudom mit tettél nyáronba"

    ha tetszett nézd meg az eredetit (Ju-On)
  • Duddits
    #36
    öcsém emberek! Ez a Grudge kibaszott jó film! Haverral most néztük meg, mejd beszartunk!!

    Szerintem lesz 2. része, mert hülyén fejeződött be...
  • deicide
    #35
    már én a dvd változatát nézem a Grudge-nek...))

    nagyon ott vannak a hangok...))!
  • Sadun Tryst
    #34
    majd a "puding-próbán" minden eldől
  • CSOCSO
    #33
    haver aszonta hogy nem nagy cucc a vajt nojsz:((((((((((
    kb ketszer ijedtek meg az egesz filmen...
  • Jano
    #32
    Igen már megjelentek a pontozások az imdb-n.

    Jelen pillanatban 1042 szavazat alapján 5.4 ponton áll, hát nemtom, de persze hiszem, ha látom...
  • winnie
    #31
    tegnap mutatták be a whit noise-t
  • grebber
    #30
    Kösz.Azért majd megnézem mégegyszer.
  • Cvd
    #29
    Megint spoiler:

    Utólag elolvasva javítanék: vannak olyan dolgozk amiket lineárisan mutat be, pl. hogy mi történik az amcsi szociális munkás csajjal (Sarah M. G.) vagy a rendőrrel, csak közben szúrogatják be a kisebb sztorikat. Arra kell figyelni hogy szét tudd válogatni a kettőt, külömben bekavar.
  • Cvd
    #28
    No akkor SPOILER!:)

    Adott egy japán család (férj, feleség, gyerek - utóbbi kettő szellemeskedik a filmben). A feleség beleszeret a gyerek tanárába, a férj rájön, bekattan és megöli a feleségét a gyerekkel együtt. Létrejön az átok, ami mindenkit megöl aki a házba megy (családtagokat, rendőröket, a szociális munkásokat). Ez a gyilkosságsorozat van a filmben, csak nem lineárils a film hanem az egyes emberek halálának történetét mint kisebb filmeket egymás után mutatja be, így a valós időhöz képest előre-hátha ugrálgat a történet. Néha ezek a történetek találkoznak (pl. az egyik testvér feleségének hazatelefonálása többször is visszatér), ezért kavarodik össze ha lineárisnak próbálod felfogni. Egyébként ez az eredeti japánhoz képest sokkal érthetőbbre lett megcsinálva, azokat néha többször is meg kell nézni hogy tiszta legyen.:)
  • grebber
    #27
    Én megnéztem a 2004-es The Grudge filmet.
    Valaki elmondaná miről is szól??

    Mert néztem meg minden de csak azt vágom hogy van egy ház azt valami átok vagy mi van rajta.

    Nem vágom :(
  • Sadun Tryst
    #26
    lehet :)
  • Bandew
    #25
    A The Grudge már 2 hete vezeti az amcsi toplistát. Lehet, hogy jó? :-)
  • winnie
    #24
    plusz japánban is játszódik, 3-4 amcsi színészen kívül mindenki japán, rengeteget beszélnek japánul, stb. mintha nem is amerikai film lenne:)
  • LezLee
    #23
    Mondjuk az amcsi verzsön se teljesen amcsi, mert az eredeti japán ju-onok japán direktora rendezte :))
  • grebber
    #22
    Akkor ahhoz még nincs felirat :( Kösz!
  • winnie
    #21
    több rész is volt, csak azok japán filmek voltak. a sima the grudge, ami most mindenhonnan tölthető a sarah michelle gellar-ös amcsi verzió
  • grebber
    #20
    Ja ez a kettő a feliratok.hu-n van fenn!

    Ju-On: The Grudge 2
    Ju-On: The Grudge 2 (Xvid-TLF)
  • grebber
    #19
    The Grudge SVCD TS-STN
    The Grudge CAM-POT

    Már lehet szedni pár napja.

    Ju-On: The Grudge 2
    Ju-On: The Grudge 2 (Xvid-TLF)

    Csak tudnám hogy mi az hogy 2 voltmár egy rész?? Ez a The Grudge SVCD TS-STN akkor a 2.rész??

  • Sadun Tryst
    #18
    én bízok benne, h lesz itthon is a mozikban, mert ez 1 olyan film amire moziban vagyok kiváncsi. bár az Eurotrip-et sem adták itt Magyarországon, pedig véleményem szerint az 1ik legnagyobb film amit mostanában láttam...
    reméljük a legjobbakat :)