4495
  • KnightRider
    #490

    Gondolom azért lett sportkocsi, mert Chuck Norris is így akarta. És Chuckkal nem ajánlatos ellenkezni :)

    Amúgy fogalmam sincs. Annyit tudok, hogy előszöt nem Trans Amet akartak, csak nagyon megtetszett Larsonnak a gép...
  • I.C.ram
    #489
    Jaja ezt írtam is, hogy nyilván ezért, de mi erre a tudományos magyarázat? Még is csak egy harcigép.
  • KnightRider
    #488

    Gondolom, Kitt azért lett sportkocsi, mert a terepjárók akkoriban nem voltak népszerűek. A sportkocsit könnyebb volt megcsinálni papundekliből a Turbo Boostokhoz és az ilyen effektekhez. Meg aztán, a Trans Amből amúgy is árad az image, hogy száguldozásra termett (Trans Am végül is butított Corvette)...
  • KnightRider
    #487

    Sok dolog összejátszott, hogy nem lett ötödik évad. Hasselhoff egyébként elvállalta volna, csak a kezdeti scriptek állítólag nagyon szarok voltak (valljuk be, a negyedik évad sem valami eget rengető). Pénzük se nagyon volt, elment minden az SPM-fokozatos kocsi megépítésére, a végére jóformán deficitesek lettek. Az SPM amúgy sokkal inkább visszatetszést, mintsem tetszést váltott ki az emberekből, így volt ez RC karakterével is. A nézettség egyre csökkent és a KR csúnya véget ért...
  • I.C.ram
    #486
    Engem az érdekelne, hogy Kitt miért éppen egy sportautó lett, miért nem valami terepjáró. Nem túl előnyös az alacsony hasmagasság egy harcigépnek, szerintem. Bár nyilván az akkor fiatalság ilyenre vágyott, és ezért, de ezt hogy magyarázzák logikával?
  • David01
    #485
    Karr szócikk alatt irtad hogy karr visszatért volna az 5. évadban.

    Van infód arról miert nem csináltak ötödik évadot?
  • David01
    #484
    Minden elismerésem a tied mindkét wiki szócikkért nagyon részletes és nagyon tetszik.
  • bigfoot
    #483
    meglesz:)
  • KnightRider
    #482

    Megvan Karr is:

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Karr
  • KnightRider
    #481

    Megcsináltam a magyar Wiki szócikkét Kittről. Néhány anyagot innen vettem, ha nagyon óbégatnak, hogy innen loptam, akkor védjetek meg, hogy az amúgy is én voltam :)

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Kitt
  • KnightRider
    #480

    Na, ez jó kérdés!

    Gondolom azért fekete, mert a 82-es Trasn Am alapjáraton fekete volt, arany csíkkal alul. Csak azt kellett eltűntetni.

    Egyébként valahol olvastam, hogy Kitt molekuláris páncélzatának egyik eleme fullerénekből áll. Ezek komplex, gömb alakú szénmolekulák, a gyémántot is valami ilyesmi alkotja. És mivel a szén fekete...

  • David01
    #479
    Van még egy hülye kérdésem.

    Kitt miert épp fekete.

    (személyes véleményem az hogy Karr jobban nézett ki a fehér festés miatt)
  • KnightRider
    #478
    Nincs mit!
  • David01
    #477
    Kössz az infót
  • KnightRider
    #476

    Először is, hogy a KR 2000 szar!

    Bővebben: Ha láttad az ereddeti sorozat "A rózsák illata" című epizódját, nos az lett volna a series finale. Hasselhoff mondta, hogy ezzel akarta előrevetíteni a KR 2000 megváltozott karaktereit. Michael kiégett, az Alapítvány haldoklik, Kitt pedig... nos, ő nincs többé.

    Michael összetört Stevie halálától. Kilépett az Alapítványtól, de nem lelte békéjét. Ady Endrét tudom idézni: "Messze tornyokat látogat sorba/Szédül, elbusong, s lehull a porba/amelyből vétetett". Ilyen lett Michael. Amikor Devon megkéri, hogy ideiglenesen álljon ismét az Alapítvány csapatába, mégsem örül neki. Mondja is: "Most élem a harmadik életemet".

    Kitt is megváltozott. Haragszik a világra, Michaelre, az Alapítványra, hogy hagyták szétrohadni abban a hangárban és hogy a végén szétszedték, mintha valami ócska használati tárgy lenne. Neki (ahogyan az eredeti sorozatnak) sem adatott meg, hogy tisztességgel búcsút vegyen. Ő is kiégett, megcsömörlött. Végül meglátja, hogy hová fejlődött a világ, hogy megépítették az ő utódját, a Knight Négyezrest. Új cél kell neki, és ezt megtalálja, amikor michael beépíti a száítógépét a Négyezres testébe. Neki sikerül megtalálnia az új életét. Michaelnek nem...


    A Négyezresről: maga az autó a Pontiac Banshee koncepció autón alapszik, de a Pontiac nem volt hajlandó odaadni. Szenvedtek így is eleget nyolc éve, mikor mindenki őket hívogatta, hogy szeretnének olyan autót venni, mint amilyent a tévében láttak :) Az autó egy Dodge Stealth, jókora módosításokkal.

    A Négyezres műszerfala virtuális-holografikus interfészen alapul, sokkal inkább egyszerűnek (és szerintem primitívnek) tűnik, mint Kitt eredeti műszerfala. Na mindegy, ízlések és pofonok. Nincs Turbo Boost (árulók!), de igen, Kitt megint halad a vízfelszínen. Úgy látszik, legalább April harmadfokú aqua-szintetizátorát nem naftalinozták be...

  • David01
    #475
    Mit tudsz mondani a Knight Rider 2000-ről. Abban az volt jó hogy Kitt tudott a vizen járni :)
  • KnightRider
    #474

    Igen, a jó öreg téglalap. Amikor a műszerfal elkészült (mellesleg egy Mattelles emberke tervezte meg, az, aki a Barbie babákat is tervezi), még nem készült el igazán :) A hangmodulátor akkoriban hatalmas nagy technológia volt, egy olyan korban, amikor a futófény LEDek helyett villanykörtékből állt és a meghosszabbított orr azért kellett, hogy elférjenek a külön elemek/akksik. Végül, az első évad felére, a hangmodulátor is elkészült, főleg miután a népek beírtak a tévének, hogy legyen Kittnek is olyan hangmodulátora, mint Karrnak...
  • I.C.ram
    #473
    Magyar szinkron baromi jó volt. Én láttam annó angolúl is, meg németül is. Angolúl, azaz eredeti nyelven, mindenkinek sokkal magasabb, nyávogósabb hangja volt. Kittnek meg egyenesen szar :(
  • I.C.ram
    #472
    Volt egy olyan is, mikor egy téglalap volt a beszédjelző. :) Az első pár részben.
  • David01
    #471
    Teljes mértékben igazad van
  • I.C.ram
    #470
    Áh nincs kérdésem, én csak mint gyerekkori Pro"zíben" néző olvasom a topikot, mert szép emlékek fűznek ehhez a sorozathoz. Valahogy az első összeköttetés volt számomra kelet és nyugat között, hogy nagymamámnál a műholdas tévéjén nézhettem, mikozben a nagyi cisnálta nekem a házi csokis pudingot :D
  • bigfoot
    #469
    hát inkább a mester mint a nagyképű illene rád:)
    nem sok embert ismerek aki enyire vág egy sorozatot!!
  • KnightRider
    #468

    Köszönöm a dícséretet! És tényleg, ha valami kérdésed lenne, csak ki vele, bátran. De, kérlek, csak holnap. Most megyek Star Treket olvasni és aludni. Végül is ki kell aludnom magam, hogy holnap folytassam a KR-témájú fanficemet :)
  • I.C.ram
    #467
    Ja neked szólt. :D Nem tűnsz nagyképűnek. Te vagy a második az SG-n, akit láttam, és egy adott témakörből mindent vág, és képes kultúrált maradni :) Szóval csak így tovább :)
  • KnightRider
    #466

    Ha ez nekem szól, köszönöm. Kérdésekkel nyugodtan fordulj hozzám. Ja, ha esetleg túl nagyképűnek tűnnék, nyugodtan szóljatok rám! Tudjátok, ha Knight Rider a téma, mindig elszáll velem a ló...
  • I.C.ram
    #465
    Teljesen ledöbbentem, hogy valaki ennyire vágja a témát :D
  • DJ Skyline
    #464
  • Csabesz6
    #463
    szivesen
    most mér pont te voltál a kiszemelt áldozat
  • Broafka
    #462
    cupp
    de ez nem jelenti hogy járunk XD
  • Csabesz6
    #461
    klikk na ittvan...összes kr rész
  • Broafka
    #460
    talán nem lesz gond, vagy akkor tereld hozzám a dolgot, azt majd max én kapok bünti pontot (who cares)
  • Csabesz6
    #459
    azért mert a torrent oldalakat nem ajánlatos reklámozni
  • Broafka
    #458
    de basszus, miért privibe?
    mi nem tudhatjuk? :-/
  • Csabesz6
    #457
    priv ment mindkettötöknek
  • bigfoot
    #456
    engem is érdekelne,ha nem probléma (nekem is van meghívó egy nagyra(
  • David01
    #455
    nagyon megköszönném
  • Csabesz6
    #454
    van meghivom is
  • Csabesz6
    #453
    én tudok torrent oldalt ahol magyar. külgyek privi?
  • David01
    #452
    meg magyarul kellene inkább
  • David01
    #451
    meg magyrul kellene inkább