34
Mi haszna belőle?
  • Tetsuo
    #34
    up
  • Z
    #33
    Mondjuk zsír, csak a dobozért kifizeket még 2-3 ropit, mert a dizájnert, meg a gyártót is ki kell fizetnem, és nekik profitra is szükségük van... :)
  • Cat #32
    Én is itt láttam életemben előszőr :D

  • Punkerwork
    #31
    nem tom nekem eddig nem volt bajom csak az Abit VGA-mal de az nem zacskós volt.
  • Loál János #30
    ?
    Nagykerbe hoztak vissza mindent vegyesen, lehet, hogy a dobozos cuccokkat gyárilag jobban figyelik, válogatják, ezt nem tudom, de hogy azok is ugyanúgy szartak be, az tuti.
  • FREAK
    #29
    én is voltam szervízes, és nem emlékszem, hogy valaha visszahoztak volna dobozos alkatrészt gariba, ezzel szemben a zacskós cuccok hetente jöttek-mentek
  • Z
    #28
    Én sem tetettem gagyikat a gépembe. Fontos, hogy jól menjen a gépem. De engedjék már a garancia elvesztése nélkül, hogy úgy variáljam, ahogy én akarom.

    Biztos az átlagos felhasználókra gondol.

    A legsz@rabb cuccom az egy Altec Lansing 221-es hangfalszett. :))
  • Punkerwork
    #27
    szerinted én gagyi alkatrészeket hozatok magamnak? nekem így jó hogy azt hozatok a nagykerből amit akarok, és pl. ha nekem nem kell a dvd íróhoz az ezer éves nero akkor nem kell megvennem.
  • FREAK
    #26
    IMB=IBM
  • FREAK
    #25
    semmi bajod nem lesz tőle, sokkal kevesebb gagyi alkatrész lesz a gépedben

    dobozos vinyó van itthon is, bár én is csak IMB-mel találkoztam
  • Z
    #24
    Jé, tényleg nem láttam dobozos merevlemezt. De bevallom, hogy korábban nem is hallottam róla.

    "A magyarországi piac iszonyatosan árérzékeny, az embereknek nincs pénzük" - ezt megbeszéltük korábban. Lehet, hogy nem ebben a topikban. Jaja, és a vicc az, hogy pár dolgot, drágábban adnak, mint ott, ahol több az emberek jövedelme.
  • Cat #23
    A topickérdésre visszatérve hogy mire jó az OEM: az alkatrészgyártó nem ad minden darab mellé papirokat, hanem leszállítja egyben nagy tételben a számítógépgyártónak, azok összerakják belőle a konfigurációt, és együttes garanciát vállalnak rá
  • Cat #22
    magyarországban nem is, de pl. angliában igen
    Egyébként láttál te már BÁRMELY magyar számítógépboltban pl. eredeti dobozos merevlemezt? én nem, csak muanyag dobozost, és ezzel sztm nem vagyok egyedül

    nekem pl. a logitech egeremen rajta is volt egy kis angol nyelvű cetli, hogy csak számítógéppel együtt értékesíthető, és amennyiben nem igy kaptam, akkor jelezzem a gyártó felé.

    A magyarországi piac iszonyatosan árérzékeny, az embereknek nincs pénzük, ezért itt nagy létjogosultsága van a dolognak, gazdagabb országokban, komolyabb fogyasztóvédelem mellett egyszerüen nem engedik meg a szükséges dokumentációk, használati utmutatók nélkül forgalomba hozni a termékeket. Másrészt ott sokszor a doboz külcsinyje dönt, nem pedig a tartalom - mi itt MÉG nem tartunk (az emberek nem engedhetik meg maguknak, hogy ha szükségük van valamire, csak ugy bemenjenek a boltba, és előzetes tesztek átböngészése nélkül vegyenek akármit)
  • Z
    #21
    OEM: Acronym for Original Equipment Manufacturer. The original manufacturer of a hardware subsystem or component. Fore example, Canon makes the print engine used in many laser printers, including those from Hewlett-Packard; in this case, Canon is the OEM and HP is a value-added reseller(VAR)

    Original Equipment Manufacturer. A company that sells products (including software) under its own label that include technology licensed from another vendor. The original product name may or may not be retained.

    Abbreviation for original equipment manufacturer. The manufacturer of any device that is designed and built to be distributed under the label of another company.

    Original Equipment Manufacturer. It refers to a component which is supplied without full consumer packaging at a lower cost

    OEM
    n. Original Equipment Manufacturer. 1. n. A manufacturer of unbranded products. 2. A reseller that brands unbranded products. 3. adj. Unbranded. 4. v. To brand and resell an unbranded product. By definition, no post-sale support or driver updates are available for OEM products.


    Sehol nem találtam olyat, hogy ez törvénybe ütköző lenne.
  • Punkerwork
    #20
    amúgy mi értelme az oem cuccnak: csináltunk géptermet autósiskolának, egyértelmű hogy 1 iskola nem fogja kifizetnia drága vga-kat csak azért mert van hozzá x játék cd stb, az oem cuccok főleg ilyen célokra lennének akiknek teljesen mindegy hogy 1 csicsás dobozban vagy 1 zacskóban volt a kártya.
  • Punkerwork
    #19
    oem win is hologrammos cd-n van.
  • Botond #18
    OEMbe az a buli,hogy adnak evel egy papírt,hogy eredeti és ennyi,ehhez nem kell gyártósor logisztikai hálózat meg ilyenek.Béluka instalál neked egy win xpt,átírja a cd kulcsot arra ami a certificatén van odaadja a certificatét,és te kifizetsz 25kt egy darab papírért amihez egy printer a teljes beruházás a microsoft részéről...ezzel szemben a dobozos mondjuk 50k(nemtom mennyi,tippelek,lehet rosszul),amiből lejön a gépsor ami a cdt csinálja(munkások etc etc),szállítás meg ez meg az,marad belőle mondjuk 10k haszon,a 25ks OEMből meg marad 24k
  • Punkerwork
    #17
    inkább örülj hogy nincs úgy mert akkor sz@rban leszünk.
  • FREAK
    #16
    "Azért kíváncsi lennék, hogy mi alapján döntötték el, hogy az az alapállapot, hogy nem lehet árulni ilyesmit."

    Ez az OEM lényege, hogy csak konfigurációban kapható, én inkább arra lennék kíváncsi, miért nem tiltották még be a külön forgalmazást errefelé....
  • mozesapo
    #15
    Ja, igazad van. Az OEM cuccnak az ára annyi, amennyi a dobozos lenne, ha nem lenne OEM. Lényegében a dobozos cucc fel van értékelve 20-30%-al.
  • Z
    #14
    Azért kíváncsi lennék, hogy mi alapján döntötték el, hogy az az alapállapot, hogy nem lehet árulni ilyesmit.

    Meg még egy dolog érdekelne, hogy mely országokban lehet árulni OEM kiszerelésű HW-t, és melyekben nem. Tuti van valami titka. Valami gazdasái összefüggés, indok, magyarázat. Mindig van.
  • FREAK
    #13
    nincs trükk, csak egyszerűen van ahol lehet árulni (lyukas a törvény), meg van, ahol nem (ez az alapállapot)

    országfüggő
  • Z
    #12
    Már múltkor is szó volt erről az OEM vs dobozos dologról. Mit értesz az alatt, hogy jobb helyeken? (Pl: Valami trükk van szerinted az OEM-ben, amivel adócsalást lehet véghezvinni?)

    Nem kötekedni akarok, csak tényleg át szeretném már látni.
  • Z
    #11
    OK, elhiszek én mindent, csak megjegyeztem, hogy még nem láttam VGA-t bulkban, nyilván terítették még mielőtt láthattam volna. Bár ez nem a gyártó-nagyker viszonyában használatos?
  • BaLeeX
    #10
    Hát jobb helyeken lehet, hogy nem de nálunk sajnos a pénz diktál. :(
  • FREAK
    #9
    OEM is, csak éppen itt legálisan árulható, gyakorlatilag annyi, hogy nincs hozzá semmi, csak driver meg pár alap kábel, ha kell

    jobb helyeken viszont ebben a formában nem kerülhet boltba
  • Punkerwork
    #8
    multhéten a Sapphire előadáson mondta az előadó nálla benfentesebb embert még nem láttam :)
  • Z
    #7
    Bulk az a nagy tömeget jelenti, általában médiára értik. Pl: CD/DVD hengeres csomagolásban. 100db/csomag.

    Ezt VGA-ra még nem hallottam.
  • Punker
    #6
    elméletileg pár dolog igen, de nem mind, meg ez az OEM jelölés is összevissza van, Sapphire 3 verzióban árulja a VGA-kat, de a nem dobozos verziót nem OEM-nek hívja (bulk)a köztudatban mégis így van.
  • BaLeeX
    #5
    Illetve adhatók el...
  • BaLeeX
    #4
    Sztem rengeteg ember ha tud választani, inkább az OEM változatot veszi meg a HW-ből (mondjuk videókártya) mivel általában jóval olcsóbb (10-20%) és mondjuk nem kapsz hozzá szép dobozt meg 4 teljes játékot... Na és?
    Kábeleket, meg driver cd-t úgyis megkapod a többire meg nekem (plusz pénzért) semmi szükségem.

    Ja és tudtommal az OEM cuccok nem CSAK teljes konfigurációba rakhatók be.
  • Random_
    #3
    Egy floppy drive is elég alap egy oem szoftver vásárlásához.
    Én is így vettem a WinXP-t.
    Valószínű, hogy ha olcsóbban megkapod a progit egy hardwer eszközzel akkor inkább megveszed hidd el a szoftver fejlesztőnek így is csak haszna van belőle.
  • Punker
    #2
    az igazi nagy pénzeket az oem cuccokon szakítják a gyártók és nem a fullos kiszerelésű cuccokon
  • Tetsuo
    #1
    Nem igazán értem h mi érdeke egy PC hardvergyártónak kikötnie azt h termékét csak egy egész géppel 1ütt lehet Ladni (amit általában más cég termékeiből raknak össze).
    Aki tudja mondja má meg! :)