99
Melyik a jobb?! Szerented?! Szerintünk!
  • The Hedgehog
    #1
    Leszaporodtak a viták a két játék rajongótáborai között ezért legyen egy ilyen topik ahol mehet a vita arról melyik gamma az idei favorit!
  • Taranov
    #2
    Én Fifa párti vagyok, egyszrűen jobban tetszik a hangulata, szívesebben játszom vele. Az easports online játék pedig nagyon jó.
  • Breki33
    #3
    grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  • Szilcsio27
    #4
    Hát én erről még nem tudok mondani semmit se mert még PES4 nincs, de a fifa nagyon kafa. Tavaly nálam a PES vagyis We7 nyert. Most azt hallottam hogy idén is lenyomja a fifát a PES, de majd kiderül. Ezt nehezebb lesz mert sokat javult.
    Na meg konzolon teljesen más mint ugye PC.

    FORZA MILAN !!!
  • The Hedgehog
    #5
    ez FIFA 2005 vs PES4 ... a másik fórum egy tök más téma :D
  • The Hedgehog
    #6
    Fene se tudja! Igaz most szivesebben játszom a FIFA 2005-el, de szerintem a PES4 Master League-ja nem hagyja majd, hogy mellette FIFA-zak!

    Szerintem hiába a konkurencia. Az EA annyira leültette a sorozatot az elmúlt 4 év alatt, hogy nagyon nehéz lesz felállítani a PES-el szemben. A FIFA 2005 már halad, de továbbra sem annyira összetett és élvezetes, mint a PES...
  • Gabe18
    #7
    A Fifa 2005 magasan a legjobb EA foci jópár évere visszatekintve.
    De még igy is alapossan le van maradva a PES3/WE7 -hez képest,a PES4-et még nem láttam,de ha nem baltázták el alapjaiban,akkor nyilván további javulás várható.
    Egyetlen ok van amiért az EA nyerő lehet,ez pedig a online multiplayer,aminek a kihagyása a Konami részéről hihetetlen baklövés...
    Igy aztán könnyen lehet hogy ugy leszek vele hogy off-line Pes4,on-line /mivel nincs konkurencia ezen a téren/ Fifa...
  • The Hedgehog
    #8
    sokan így vannak vele! lehet azért PES-ezek mert nem multizok? :D
  • _Vegeta_
    #9
    Nemreg probaltam a PES3at, hat az iszonyu gyenge, akkormar inkabb Fifa2004. Na nemsokara kiproszalom a fifa2005t is. :>
  • The Hedgehog
    #10
    ez az hogy csak próbáltad és nem játszottál vele...

    tudod! ne ítélj elsőre!
  • The Hedgehog
    #11
    ja de mondjuk azt nem mondtad el mi benne a gyenge?! mert gondolom ránéztél a grafikára és:

    - hűűűű ez nem fotorealisztikus! mekkora szar!

    Még a FIFA producere is elismerte, hogy a PES-nek van ma a legerősebb mesterséges intelligenciával és fizikával megáldott rendszere.
  • Taranov
    #12
    Mondjuk a keresleg még mindig nagyobb a Fifára.
  • Taranov
    #13
    Én épp eleget játszottam vele, hogy megítéljem :))
    Lehet, hogy több mozdulat van benne meg minden, de nem annyira jó, hogy azzal játszak a fifa helyett.
  • shevy
    #14
    ezerszebb job hangulata van a pesnek
  • Marcell
    #15
    Hat a Konami baromira elszarta a PES3 PC-s motorjat, minden harmadik embernel ment csak akadozas es belassulas nelkul. Nalam vagy hipergyors volt, vagy hiperlassu. Raadasul nagyon bena menu, kor, haromszog a billentuybeallitasoknal, szoval mintha egy kezdetleges PS2 emulatorral nyomattam volna a jatekot.

    Persze en konzolos is vagyok (igaz x-box), PS2-re nagyon atom jatek a PES3. A Fifa 2005 azonban ugy erzem megveri a PES3-mat, de a PES4 meg lehajrazhatja a fifat :))
    De ha ugyanolyan igenytelenul lesz atirva PC-re, mint a korabbi verzio, akkor PC-n egyertelmu gyoztes marad a FIFA.

    De mostmar x-boxra is kijon a PES4, amire nagyon kivancsi leszek! Kiprobalom majd, aztan palcat torok felettük! :)
  • _Vegeta_
    #16
    Epphogy a grafikara mondtam azt h hmm, nemsemmi. :)
    Egyebkent a graf mindig is hidegen hagyott. Maga a jatekmenet, meg az egesz olyan... furi. Nemtom a konami miert pazarolja az erejet fociprogramra. :)
    fifa 2005t is probaltam, de vhogy nem jott ki a hangszoron semmi hang. :(
  • Taranov
    #17
    Lehet, hogy:

    1., nem volt bedugva a hangfal a gépbe
    2., nem volt a hangfal bekapcsolva
    3., nem volt beállítva a hangkártya a gépen

    stb. stb. :)
  • _Vegeta_
    #18
    Hehe. Nem lamaskodaskepp mondtam. :>
    Minden ok a gepben sott a rendszerben is. Hang meg faszaul epp csak fifa2005ben nem, sajna.
  • Taranov
    #19
    Értem, persze, csak hülyéskedtem :)
  • pluhi
    #20
    Na nyomattam kicsit én is az új Fifát. Hümmhümm. Érdekes dolgokat irnak itt néhányan. Érdekes, hogy dicsérik a fifa újitásait, amik egy az egyben a WE-ből vannak átlopva first touch-csal az élen. Irányitás detto, szinte át sem kellett állnom a fifára mert ugyanaz lett az irányitása.
    Marcell felhozta a menüket. Hát az éppen a fifában ócska/bugos/lassú. Sosem értettem mi a baj a PS2-es jelölésekkel, a Button x se mond többet, az R,L jelölés pedig már jobb is.
    Animációk terén sikerült felkerülni a PES3 szintjére, dicséretes. Kisebb probléma, hogy néha villámlábúak a srácok vagy akár 0,1 sec alatt is felpattannak. A labda néha puskagolyóként repül. (A pesben picit lassú, csak kapásból lehet igazán megdurrantani.)
    Texturák ócskák mind a kettőben thx to PS2, de különben is lecseréljük őket.
    Ahhoz még nem játszottam eleget, hogy kiderüljön, valójában mit tud az AI.
    Online, az adu ász. Direct IP bugos (tudom, valakinél semmi baja). Lagzik, sokszor szétkapcsol. Remélem lesz patch.
    Összegezve: a Fifa 2005 méltó ellenfele a PES3/WE7-nek. De ha átjön a haver az tuti, hogy PES4-ezni fogunk.
  • The Hedgehog
    #21
    pedig a PES sokkal közelebb van a valós focihoz, mint bármelyik FIFA. Igaz a 2005 már nagyon erős játékerőt képvisel e téren is, de nekem még mindíg életszagúbban hatnak a PES3-ban kialakított helyzeteim és megmozdulásaim. A grafika azért tetszik jobban a PES-ben nekem mert letisztultabb, élesebb bár nem annyira fotorealisztikus (ebben a PES4 talán jobb lesz).
  • The Hedgehog
    #22
    Ez várható volt! Addíg nem is fognak külön PC-s motrot írni neki amíg nem az a vezető platformja a játéknak. Ezt ne várjuk el tőlük! már az is csoda hogy átportolják!

    mondjuk sztem marha jól lehet navigálni a PES menüiben. gyors és ez a fontos számomra! csúnyább de legalább nem lassul be, mint a FIFA 2005 átkozott csapatfelállás képernyője... a legfontosabb helyen annyira lassú hogy néha Career mód alatt sírni tudnék...
  • The Hedgehog
    #23
    Totál egyetértek!

    Csak egy a baj! A FIFA 2005 egy kb 1 éves játék méltó ellenfele lett. A PES4 ha igazak a hírek és infók rátesz egy nagy lapáttal és akkor megint ott vagyunk, hogy az EA lohol a KONAMI mögött egy hajszállal.

    Én meg még mindíg nem tudok kibékülni azzal, hogy az EA nem javított a grafikán. Annyira csúúúúnya... lassan már csukott szemmel játszok! :D

    Pont most kezdtem egy Career-t az 1860 München színeiben. Észrevettem pár hibát:

    - ha összegyűlik 3 sárgája egy játékosnak nem kap eltiltás (???) nyugodtan játszhatsz vele tovább...
    - nálam (és még két havernál is megnéztem) nem látni meccs közben a bírót és a partjelzőket, pedig full beállítások meg minden, visszafelé fejlődünk vagy mi a szesz?!
    - nincs csereanimáció!!! és még ki sem írja hogy kit kire cseréltem!!!!!! csak a kommentár mondja be hogy csere volt. ez azért már durva hiba!
  • NiGhTM4R3
    #24
    Hm, elég érdekesnek tartom, h mindenki el van ájulva a PES-től. Én mikor kipróbáltam, játszottam vele elég sokat, de rákellett jönnöm h egy kalap sz..
    Aztán gondoltam bennem van a hiba, és odaadtam haveroknak. Nekik is ez a véleményük.
    Szerintem a FIFA mindenben veri a PES-t.

    De hülyeség ezen vitatkozni "melyik a jobb", mert amint látom igen sokan szeretik a PES-t, Én nem mondhatom nekik h FIFA-zzanak, de ők sem h PES-ezzek...Mindenki azzal játszon amivel akar/tetszik neki :P
    DE, ha kijön a PES4, biztos kifogom próbálni...
  • pluhi
    #25
    Csak az a fura, hogy azon kivül, hogy kalap szar, még senki nem mondott semmit. Érdekelne, hogy miért alakult ki ez a vélemény. Ha nem fut rendesen, azt elfogadom, de az a alapján nem a játékot kell megitélni, hanem a Konamit (valszeg a kutya ott van elásva, ha nem 60FPSsel fut nálatok). Gamepad hiánya nem hinném, hogy ok lehet, billről is láttam embereket jól játszani.
  • Gabe18
    #26
    Hát igen,ez hogy szar,nem sok információt tartalmaz.Az mondjuk biztos hogy fifáról átszokni Pes-re igen nehéz.Föleg a régebbi fifákról.
    A leggyakoribb ilyenkor hogy a kapuralövés annyira nem megy hogy azért hagyja a francba a delikvens az egészet.És főleg a régebbi fifák után,ahol szinte bárhol lenyomtad a lövés gombot kapura ment a labda,mig a Pes-ben egy óvatlan lövés,és a stadionon kivülről kell viszahozni a lbadát.

  • Davidus
    #27
    ddig nem lesz szebb fifa amíg ki nem jön az első nextgen konzol;)
  • Davidus
    #28
    PES4 videók
  • Davidus
    #29
    gondolom xbox-os
  • Taranov
    #30
    Az utolsó az tényleg nagyon durva.
  • Marcell
    #31
    (Birot es a partjelzoket elo lehet hivni a locale.ini-ben.)
  • The Hedgehog
    #32
    Ez az! Te is csak azt mondod szar!

    Én meg tudom indokolni, hogy miért volt annyira jó a FIFA 2003, miért volt annyira szar a FIFA 2004 vagy akár a EURO. És 5 oldalon keresztül tudnám ecsetelni, hogy miért élvezetes és jó játék a PES3. Itt meg simán rámondják, hogy SZAR.

    Valaki csak azért mert nem volt képes a lassulás ellen anno tenni és inkább hagyta az egészet.
  • The Hedgehog
    #33
    hogyan?!
  • Taranov
    #34
    Mindenki azt mondta, hogy nem tetszett neki, ez már indok arra, hogy nem játszik vele.
    Egyébként szerintem jó játék volt a Fifa 2003 nagyon, bár túl gyors volt, végigfutották az egész pályát pár mp alatt. A 2004 már elég gagyi volt, csak pár rúgás volt, meg pár mozdulat, a cselek is rosszak voltak, a career már jobb volt, de nem lehetett sokmindent csinálni, amikor épp nem volt átigazolási időszak, csak a meccseket lehetett játszani.
    Az Euro viszont már nem volt rossz, csak az az Euro mód volt túl rövid, bár eléggé élethű volt. A menüje viszont szép volt, csak kicsit lassú. A game modes ebben a Fifában volt a legjobb az összes közül.
    A PES3-ban a menü nagyon nagyon nem tetszett, szörnyű tré volt a sok PS-es jel, azt se tudtam mit kell megnyomni. Volt olyan, hogy kiválasztottam egy menüpontot és automatikusan elugrált róla, nem tudtam beállítani a dolgokat. Ezen kívül baromi lassú volt a játék és az egész kicsit olyan sötét volt. A nevek sem voltak igaziak, és én nem fogok patch-eket felinstallálgatni, nem gondolhatják komolyan ezt. Alapállás, hogy amivel játszunk, azt megvesszük. A fifákat meg szoktam venni, a PES-t nem vettem meg, de ha már megveszem, akkor legyenek benne a nevek meg minden.
    Egyszerűen ócska.
  • Taranov
    #35
    Ez a PES3 nem volt kiadható állapotban véleményem szerint.
  • pluhi
    #36
    Van aki a köritésért játszik, van aki a JÁTÉKOT keresi a körités mögött. A körités másodlagos. Asszem ehhez kell némi türelem.
    Taranov: ez a "megveszem úgy játszom vele, ahogy van" dolog kezd egy ideje gázos lenni, nem? Momentán nem sok játék jut eszembe az elmúlt évből, ami patch nélkül nem bugzott többé kevésbé.
  • Taranov
    #37
    Nem gázos, az a gázos Magyarországon, hogy mindenki ilyen sufni patch-ekkel meg letöltött játékokkal játszik. Külföldön ez úgy van, hogy megveszed a boltban eredetiben, felmész az ea online-ra és játszol, sokkal jobb élvezet, mint a PES felismerhetetlen nevű játékosaival játszani.
    Egyébként Fifában/uefában is sokkal jobb online, mint gép ellen játszani. Óriási a különbség.
  • Gabe18
    #38
    Hát nekem tök mindegy hogy hivják a csapatokat,meg a játékosokat,ha egyszer a játék élvezetes.Már pedig maga a játék szempontjából a Pes messze túlszárnyalja a Fifát.
    Az on-line rész az amivel a Fifa talpon tud maradni,mert valóban jobb ember ellen játszani,ez kétségtelen.
    De a Pes-ben olyan volt a gép is hogy évek óta bármikor szívessen leülök elé néhány meccsre Ps2-n,majd most PC-n,mindig kitűnő szórakozás,tehát a Pes a gép ellen sem lesz unalmas.

    "Nem gázos, az a gázos Magyarországon, hogy mindenki ilyen sufni patch-ekkel meg letöltött játékokkal játszik"

    Ugye nem gondolod hogy ez csak magyarországon van igy?Arról nem is beszélve hogy jobb lenne ha a Fifa 2005-höz is gyorsan kidobnának valami patch-et,mert pl on-line multi közben alig lehet a cseremenüben mozogni,vagy a labda nem esik le a háló tetejéről.

    A lassulás nyilván hiba volt a Pes3-ban,de egy épkézláb videókártyával ez már nem jelentkezett.Mint ahogy a PS2-ről maradt jelölések is hibának minősithető /2-3 nap alatt megszokható amúgy,ha valaki ugy áll hozzá hogy tetszik neki a játék/.

    De mindenki azzal játszik ami neki tetszik,ha lenne a PC-s Pes-ben on-line multi,Fifához nem nyúlnék.De elismerem hogy a Fifa 2005 már egész kellemes kis játék lett,amivel a neten,főleg hogy Pes itt nincs,nagyon jókat lehet játszani.
  • The Hedgehog
    #39
    azért ez kicsit, hát hogy is mondjam! igen! szóval ahogy pluhi is mondja úgy van... a FIFA 2005 is modolva (nagy felbontású új textúrák stb) lesz igazán jó játék. A PES-re meg egy mozdulattal rámásoltam egy patchet és 2x olyan jó lett... szóval ez csak kifogás :D
  • The Hedgehog
    #40
    félre vagy vezetve! ezeket a patcheket épp azok a külföldiek készítik akik megveszik a játékot :D