167
Te mit szedsz?
  • Kit--Kat
    #87
    jah, sebész akarsz lenni gondolom
  • Aquir
    #86
    hát ezér mondom mer akkor mindegy mer ha valaki elájul akkor elájul ha nem veszi észre az előjeleit v nem vigyáz :)
  • Kit--Kat
    #85
    max akkó amikor keltegetnek a nővérek:)
  • Aquir
    #84
    igyvan #82 :)
  • Kit--Kat
    #83
    az esetek 1% se mindegy ám:)
  • Aquir
    #82
    de ha elájulok akkor észreveszem :)
    meg sokminden miatt is el lehet ájulni :)
  • Aquir
    #81
    én nem ájulok el ált :D
  • Kit--Kat
    #80
    jó én csak arra mondtam, me' aszondtad ,ég soha nem voltál korházban.
    Nehogy már a doktoridiszertációd írása közben jöjjél rá, hogy a vértől elájulsz:)
  • PResident Evil
    #79
    :DDDDDDDDDDDDD
  • Aquir
    #78
    tehát terrmészetesen betegség ügyben soha nem voltam még kórházba Emiatt :)
  • Aquir
    #77
    hát többet fogok tudni mint a beteg..
    egyébként sokszor láttam a kórházat belülről + anyukám belgyógyász
    ez már nem annyira hátrány :D
  • Kit--Kat
    #76
    na akkor ez hátrány
  • Aquir
    #75
    és biosz szakos vok valszeg orvos leszek :)))
  • Kit--Kat
    #74
    máker!
  • Aquir
    #73
    én semmit sem szedek...
    Soha nem voltam még kórházba :)
  • Kit--Kat
    #72
    Eljött a meszkalin ideje!!!:D
    by: Omlás
  • PResident Evil
    #71
    majd fogsz... viagrát ! :D
  • Darkboy
    #70
    semmit keciek!
  • Tetsuo
    #69
    A cápaporcot (jó drágán adják), a rák ellen is használják sokan. Bár szerintem csak megelőzésre jó.
  • Tetsuo
    #68
    Van olyan hogy elliptikus (talán sí-)futópad, állítólag az is naon jó..
  • Dzsini
    #67
    kerékpározás közben a gerinc és a térdízület nincs terhelve - futáskor minden egyes "becsapódás" rázkódásokat küld végig a lábon és a gerincen - jobban koptatja.
    tekerés közben csak mozgatva van a térd, a gerinc pedig nagyjából stabil helyzetben van, ráadásul kevesebb terhet kell tartania (mert a karok is besegítenek)
  • [HUN]PAStheLoD
    #66
    futás és a kerékpározás között mi a különbség porcfolyadék és gerinc igénybevétel szempontjából ? :o
  • Dzsini
    #65
    ja, csak nekem kevesebb termelődik, és már jóval kevesebb van, mint az egészséges átlagnak... hidd el, megteszem amit lehet a gyógyszeren kívül (az valami cápaporc-kivonat volt, kapor-ízű és úgy fejbevert, hogy nagyon nem szerettem)
  • Tetsuo
    #64
    Az izületi folyadék amúgy mindenkinek csökken ha nem mozog v bemelegítés nélkül erőlködik.
    /Úgy tudom a szójalecithin soakt javít az izületek működésén meg szerintem van olyan sport/életforma ami kifejezetten hasznos lehet neked pl. úszás, jóga, tai-chi meg ilyenek..
  • Dzsini
    #63
    hehe :) köszi - azért annyira nem tragikus a helyzet, már megtanultam, hogy mit szabad és mit nem mozgás közben, és azon kívül, hogy minden ízületem vidáman ropog semmi "külső" nyoma nem látszik ennek :)
  • Tetsuo
    #62
    Huh nem semmi! Legyen erőd hozzá! /*drukkol
  • Dzsini
    #61
    semennyit nem szabad futnom, ha nem akarok nagyon hamar kés alá kerülni, vagy esetleg egy bénulást kockáztatni.
    biciklizni szabad, és jót is tesz, mert legalább az izmaimat rendesen megmozgatja pl. a lábamban - és nem tudom mi nem egyenletes benne, én nagyon szépen egyenletesen tudok tekerni :)
    szó sincs civ. betegségekről, nekem egy szép adag porcfolyadék-hiányom van (erre kellene gyógyszert szedni...), néhány gerincsérvem meg kis mértékű nyíltgerincem (ezt meg előbbutóbb műteni kell - valószínűleg akkor fogom engedni amikorra az ízületeim cserére érettek lesznek...)
    úgyhogy addigis futás szigorúan kizárva :)
  • Tetsuo
    #60
    Pl az aszpartamról sok 'szépet' lehet olvasni a neten is..
  • Tetsuo
    #59
    A bicajozás nem jó mert leterheli a szívet, nem egyenletes az izommunka s a légzés.
    Ne betonon fuss hanem földúton, s ne maratonit hanem csak úgy, a legjobb azonban a túrázás (folyamatosan váltakozó erőkifejtés minden izomnak), a tiszta levegő egy városinak (ha rendszeresen jár a szabadba) gyógykúra a civilizásiós betegségek ellen (stress, allergia stb..).
  • [HUN]PAStheLoD
    #58
    én nemmondtam hogy másnál is beválik a recept ;>
  • [HUN]PAStheLoD
    #57
    valahogy úgy ...
  • Dzsini
    #56
    futásra térd és gerincműtét, esetleg tolókocsi... (legalábbis nálam ez a helyzet)
  • I.C.ram
    #55
    Tüdőgyulladásra síelés, izületi bántalmakra futás, bicaj :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #54
    háhá .. legjobb mindenféle betegségemre hogy elmegyek bicajozni/futni/síelni ahogy esik .. és addig csinálom/megyek míg érzem hogy már nemtudok továbbmenni , aztán irán haza persze futva/tekerve ... vagy sípályán ilyenkor is le kell menni ^.^
  • Loál János #53
    "Nincs idő a fejfájásra!" :O)))
  • KTC
    #52
    A vitaminoknál sem mindegy, hogy szintetikus v természetes.
    A természetes C vitaminból szedhecc akármennyit nyugodtan, míg a szintetikusból csak korlátozott mennyiséget (egészségi álapottól függően), mivel az adalékanyagok (hajlamosítanak!?) a vesekövességre pl. Amúgy, mint mindennél, a mértéktelenség sosem vezet jóra.
  • cSuwwi
    #51
    jaja, C vitaminból annyit vehetsz be, amennyit akarsz, a felesleget nem raktározza el a szervezet (mint a zsírban oldódó vitaminokat).

    Ezért is kell gyakran szedni a C vitamint :)
  • Tetsuo
    #50
    A Gyógyszercégek a világ 1ik legnagyobb cégei.. minden reklámuk manipulál, álságos, fogyasztásra nevelő.
    A 'fejlődő' világban gátlástalanul s nyiltan kísérleteznek emberek tízezrein; a fejlett világban uezt csinálják csak nem nyíltan.

    Jegyezd meg: a gyógyszergyártóknak nem érdeke az hogy egészséges légy!
  • hykao #49
    a vízben oldódó vitaminok "túladagolása" nem olyan veszélyes, a zsírban oldódó vitaminok viszont már veszélyesebbek.
  • 2XP
    #48
    Hát épp ez az, h nem ez van a köztudatban! Szerinted mekkora bevételt jelent a vitamingyártás? Bemész a gyógyszertárba és rögtön 10esével ajánlják a különböző csodakészítményeket... Lehet azok a szakértők mégsem voltak olyan elfogulatlanok...