765
Depresszió
  • lpmaskmancick
    #765
    Nem olyan rossz az új album, de nem is olyan jó mint a régebbiek voltak.
  • bujcsik555
    #764
    Új albumról a dal ami kijött klippel elég bejövős. Többi meg majd holnap kiderül ha megjön a lemez.
  • bcrics
    #763
    Ma a Zpben Depi Koncert!!4
  • tigeroo
    #762
    ja igen, a fejjel a falnak c. dalt nyomták el akkor
  • tigeroo
    #761
    amúgy egyre jobban tetszik az új album. jó pörgős:)
  • tigeroo
    #760
    jobb későn mint soha:) jó kis riport, köszönjük!

    meghallgattam az albumot. rövid, de velős. a szövegekkel nagyon szarok szerintem, dehát az egy életen át óta ezt már megszokhattuk.
    az album végén az a hülye szójáték, már komolyan én szégyeltem magam (béke-vége vagy micsoda, most nem tudom hallgatni)
    amúgy nem rosszak a szövegek, csak szerintem a zene mellett túlkombinálja feri ezt az egészet. inkább írna olyanokat, mint régen plusz kiadna egy verseskötetet:D

    sokat fejlődött a zenekar, jó irányba, csak engem a dalszövegek irritálnak (főleg a sok szleng - nem kellene tinipicsa célközönséget megcélozni sztem), bár egy-két ütősebb szóló elfért volna még a lemezen.
    összességében jó, de a sokkold a rendszert/lásd korszak volt az igazi...
  • dunga
    #759
    Hát jó. Már tudom az igazságot, bár jó nagy baromság árán. :>
  • GPx8
    #758
    Sok értelme nem lett volna, mert mindegyikük budapesti... :)
  • dunga
    #757
    Egyik igen okos haverom mondta még régen. Azóta nem lestem utána, de már tudom, hogy nem ott csinálták a bandát. :]
  • GPx8
    #756
    Jó interjú, az elején megijedtem egy kicsit, de a végére egész jó lett! :)
    Ez a Debrecen neked honnan jött??? :O
  • dunga
    #755
    És elkészült a várva-várt interjú: Depresszió
  • GPx8
    #754
    Mondjuk én ismerem a Depit a kezdetektől (Depi-depi! kórus kb. 20 torokból...). Nos az első két lemezen még nagyon szerény hangszeres tudás volt mögöttük, mára ez már a Magyar élvonalban van. Mindenki fejlődött, szvsz. Feri és Ádám a legtöbbet. Nagyon sokat dolgoznak és ez meglátszik az új albumon is.
    Az olyan együttesek, akik megcsinálják 5x u.a. az albumot, nem jutnak sehová, ezért nagyon tetszik, hogy a Depresszió ilyen nyitott. Összességében ez egy nagyon jó lemez, bár nekem sem tetszik minden szám. A kedvencem nekem is a 7-es! :)
  • dunga
    #753
    Most készül a Depresszió interjúm a Fémforgács webzine számára. Majd linkelek.
  • dunga
    #752
    Lemaradt a 7-es számhoz az, hogy 'közeli testvére lehet az Én azt üvöltöm számnak.'
  • dunga
    #751
    No akkor elkezdem... Első felindulásból jobb lett volna leírni, sok mindent máshogy gondolok azóta.
    (Ez az én saját véleményem, lehet kritizálni nyugodtan.)

    Külső:
    tetszetős, de szakít az eddigi borítók kinézetével. Nekem tetszik, de jobban tetszett az Egy életen át, vagy az Amíg tart borítója.

    Hanganyag:
    Az album hossza szerintem (megint) kicsit rövidre sikerült. Kétszer hallgattam meg egymás után, és mindkétszer a cd vége felé éltem magam bele a zenébe, aztán egyszer csak vége lett.
    Első hallgatásra felfedeztem benne TCS, BFMV, SOAD, ... hangzásokat.

    1. Kezdjük el!: a szám meghallgatásáig nem láttam a klipet, így teljesen új volt nekem. Jól összerakott, dinamikus dal. Szövege is bejött. (a klip szerintem nagyon TCS mintájú lett)

    2. Égi jel: első benyomásom az volt, hogy a Hamis ígéret továbbgondolása. A refrén jó, bár a 'hidd el, hogy nem rosszból mondom neked' sornál lestem egyet, óvoda vége felé használtam ilyesmi összetételt.

    3. Fejjel a falnak: jó dal, ennek is tetszett a dinamikája (a végén). Jól eltalált szóló van benne.

    4. Nem nevet: ezt a számot már ismertem tigeroo-nak köszönhetően. Az a verzió annyira nem jött be. De kellemeset csalódtam az album verzióban. Tetszett a számban a gyors, dinamikus ritmus.

    5. A szél: ha nem a többi szám közt hallottam volna, akkor nem gondoltam volna, hogy ez egy Depresszió anyag. A szá, végéig vártam benne a vokált, hát nem bukkant elő. Gondolkoztam kicsit, hogy hova illene. Arra jutottam, hogy reggel biztos jó lehet erre ébredni.

    6. Szemben a széllel: ismét megjött benne a dinamika. Összességében jó volt az előző dal után ezt hallgatni.

    7. Nem hatalom: személyes kedvencem. Jól eltalált szöveg, jó zene hozzá. Nagyon hasonlított valamelyik számhoz. Igen, megtaláltam, közeli testvére lehet a __________ számnak.

    8. Egyensúly: PSP-n hallgatva nagyon igénytelennek tűnt a dal kezdése. itthon hifin már annyira nem irritált. Másik kedvenc lett belőle végül. Jó kis zúzós-bulizós zene. Itt kezdett tetszeni az album. Méltó arra, hogy megkapta az album is ennek a számnak a címét.

    9. Én elhittem: az én szemléletemben ez is beletartozik az albumon lévő jobb számok közé. A szám hangulatába jól beleillenek a soráthajlások. A szám vége felé lévő szóló nagyon eltalált. Jól velvezeti egy pár másodperces pergődob rész. Talán ez a legjobb Depresszió gitárszóló. Egy rossz pontot mégis adnék rá; a refrén második sora nekem elég furán hat ritmikailag.

    10. Egymás iránt: na ez az a dal, ami teljesen lerombolta a várakozásaimat. A zenei alapja egészen jó, más szöveggel véleményem szerint jobb lenne. Egyetlen pozitívumot találtam a szövegében; nagyon megfogott az egyik rím (kívül-belül szép mindened, tudom rég).

    11. Ma éjjel: kettős érzéseim vannak ez a dal iránt. Tetszik, mert jól összerakott szám, hallatható, slágeres. A szövege már nem nagyon tetszett ennyire. Nekem túl sok ez a béke 'majmolás', meg a politikaellenesség.


    Konklúzió: semmit nem tudtam az albumról, míg be nem szereztem. Titkon vágytam rá,hogy a Tiszta erőből, vagy az Amíg tart anyagokhoz visszatérnek a srácok. E miatt csalódtam kicsit. Folytatták Az ébredés útján elkezdett (új) stílusukat. Minőségileg tetszik az anyag, jó mind az album, mind a számok egyenkénti komponálása. Vannak az albumon feledhető számok, de van rajta pár slágeres szerzemény is. Összességében nekem tetszett, de nem érte el azt a szintet, amire azt mondtom, hogy 'Na igen. ez a legjobb Depresszió anyag.'.
    Gondoltam a végére egy értékelést: 7/10.

    Várom a kommenteket ehhez a hsz-hez!
  • tigeroo
    #750
    amig tart szintjét hozza legalább?

    énmég nem szereztem be
  • dunga
    #749
    Meghallgattam ma. Véleményemet jól összeraktam magamban, de most nincs időm leírni . Remélem holnap már lesz.
  • GPx8
    #748
    Ez egy qrvajó lemez. Meg van rajta az Egyensúly!
  • dunga
    #747
    Köszi, h szóltál!
    Akkor szülinapomra meg is lepem magam egy példánnyal
    És akkor válasz holnap.
  • minigirl
    #746
    Hali!!!
    Most, hogy kijött az új album, felteszem a kérdést: kinek hogy tetszik? :)
    Nekem nagyon... :)
  • GPx8
    #745
    Érdeklődj a Depresszió oldalán a vendégkönyvben.
  • JuveDelPiero
    #744
    Szisztok! Ádámnak van egy másik zenekara is az Adams Family. Úgy tudom. Nincs nekik valami oldaluk vag yakármi? Emiről több infot le tudnék csekkolni? Köszi!
  • tigeroo
    #743
    topic up már!!

    nem nevet az új szám amit játszanak... a minőség nem valami jó
  • tigeroo
    #742
    hartmann ádámról tudnátok benyomni egy "friss" fotót?
    (valami közelit)

    kéne hajminta :D
    a neten nemnagyon találok normálisat
  • dunga
    #741
    Nem lenne rossz fesztiválozni, de két hete elrepedt a bokám edzésen...
  • tigeroo
    #740
    topic up.

    gecinagyok voltak az azfeszten!

    volt vmi új szám, a nevére nem emlékszem , de durva:S
    új album december 1-jén jön!

    hagyjatok bíznit reggaeben tolták :d

    bár már lehet tudjátok :D
  • dunga
    #739
    Na baher... Azt hittem, h gif...

    Tehát:

    Volt:
  • dunga
    #738
    Volt:
  • Zizou5
    #737
    azért irtam. -.-
  • Scholes18
    #736
    azon ott leszek!
  • asus93
    #735
    http://www.travian.hu/?uc=hu1_51843 <-Nézzétek meg köszi
  • Grenzjager
    #734
    szal a lényeg lemaradt...íí:)


    Június 22. péntek, 23h
  • Grenzjager
    #733
    fESZTERGOM
    Esztergom, Prímás-sziget 2. nap, 23h, Depresszió
    (Ossian és Tankcsapda után, Kalapács és Auróra előtt)
  • Zizou5
    #732
    volt feszt.letsgo. : )
  • Scholes18
    #731
    ezt kár hogy kihagytam..
  • The FlashBack
    #730
    én voltam:)
  • dunga
    #729
    Kivel fogok találkozni? [rökk]
  • Scholes18
    #728
    mikor, merre indul turné , tudja valaki?
  • Takezó
    #727
    Szvsz a legújabb lett tényleg a legszínesebb
  • dunga
    #726
    Nekem jobban bejött a Tiszta erőből meg az Amíg tart, de ezek sem rosszak.