50
Milyen van/Milyet szeretnél? Mi a kedvenc fajod?
  • Yeltzin
    #50
    Fred a.k.a. Totyi :)

  • Yeltzin
    #49
    Ez sajnos így van, de aki ezt nem vállalja be, az ne tartson madarat.
  • krisz940122
    #48
    nekem ha lenne papagájom biztos akváriumban tartanám :D egyik ismerősömnek van és 1 méteres körzetben egymerő kosz minden
  • vidu01
    #47
    Van itt vki aki tudja ez milyen fajta papagáj?



    Most csináltam a képet a kiskertbe, fent sétálgat a szőlőlugason. :D
    Nem tudom honnan jöhetett, szép nagy jószág. 5 m-nél nem enged közelebb magához.
  • Yeltzin
    #46
    Nem plázacica, hogy manikűrözni kelljen :) Ha van min koptatnia, egy darab kő, mész, vagy akármi, ami kemény, majd megoldja magának, ha zavarja. Szerintem még le is tudja rágni, ha akarja.
  • Ármány
    #45
    Sziasztok!
    Lehet, hogy nem idevaló ez a kérdés...
    Novemberben kaptam egy hullámos papagájt, most éppen 11 hetes. Már nagyon megnőttek a körmei... magam nem merem levágni, ezért állatorvoson gondolkozom. Mennyit kérhet a vágásért? köszike előre is a választ.
  • sgt anderson
    #44
    Na megoldódott a gondom, mert elfogyott a papír alja, a tetejét meg már nem éri el a madár, azt meg leszedtem. :D
  • sgt anderson
    #43
    Hozzákevertem a kajájukhoz egy kis homokot, meg tettem még 1 szépiát a karnisra, sőt egy olyan rudat is tettem a karnisra, de még mindig eszi a a papírt is a falról. :S
  • sgt anderson
    #42
    Én régebben próbáltam nekik főtt tojást adni, de sajnos mindig elfogyott, mire a ketrechez értem volna vele. :D Most azt csináltam, hogy a 3 szépia közül az egyiket felraktam a karnisra ,és most már szerencsére nem csak a falat, hanem mostmár azért azt is csipegeti. :D
  • Cuchulainn
    #41
    Google a barátod!

    A rúdból a sima magoson kívül van tojásos is. Sokan szoktak nekik főtt tojást is adni, de én nem, mert hamar megromlik, helyette inkább ezt. Meg van olyan rúd, amin ilyen fehér gömböcök vannak, az utóbbit nálunk nagyon szeretik.
  • sgt anderson
    #40
    a kajájukhoz keverve még nem próbáltam, majd megpróbálom. :D Nekem is van ilyen "zacskós homok", de eddig csak külön etetőbe tettem nekik. Ez lehet h elég hülye kérdés, de a tyúkhúr az hogy néz ki? xD Sajnos fűzfa nincs a körzetben, ugyhogy azt sajnos nem tok nekik tenni de nem bolti ülőrudak vannak bent nekik, én rktam be gallyakat méretre szabva. :D A lány egyébként ehhez a fa rúdhoz is állandóan dörgöli a fejét, meg azt is rágja, vagyis próbálja. :D A multkor vetem én is egy ilyen Vitakraft-os kajarudat, már egyet meg is evett a lány, a fiú valamiért ezzel sem foglalkozott sokat, pedig ez is csak mag. :S Van még valami másféle kaja is, valami mézes magkarika, amit egy drótra vagy valamire kell felfüggeszteni. Ezt még nem próbáltam ki, majd ha a második kajarudat is megették, akkor majd kipróbálom.
  • Cuchulainn
    #39
    Nem lehetetlen. Egyébként mi a kajájukhoz is szoktunk keverni egy kis mészkő-homokot (az állatkereskedésben lehet kapni direkt erre a célra) és azóta sokkal kevésbbé csinálják.
    A nem-mag kajákról: a mieink nincsenek oda az almáért és a salátáért, de nagyon szeretik a tyúkhúrt, és teljesen odaáig vannak a fűzfa fiatal hajtásaiért. Nekünk ülőrúdnak is fűzágak vannak a kalitkában, és nemcsak, hogy sokkal jobb mint a "sima" bolti, hanem a kérgét is szívesen lehántják és megeszik. (Ráadásul egészségesebb is, mert a lábukat is tornáztatja)
    Ezeken kívül még nagyon szeretik a Vitakraft féle "kajarudakat". Ebből egy csomó féle van, fel lehet akasztani a kalitkában és aztán lerágják.
  • sgt anderson
    #38
    Nekem sem akarnak nagyon mást enni a magokon kívül, a lány eszik néha gyümölcsöt, zöldet, amit adok nekik, de a fiú rá se hederít. :D
    Van bent a kalitban egy egész, egy félig elfogyott, meg még az első szépiából egy kis maradék, csipegetik is rendesen, homokot is tettem be egy külön kis etetőbe, azt is csipkedi. Akkor ezek szerint valami hiány gondja lehet neki?
  • Cuchulainn
    #37
    A függönyt nálunk is gyakran csipkedik, meg a falat is bontják. Próbálkozz többféle meszes cuccal a kalitkában (szépia, műszépia, madárhomok stb.) akkor általában abbahagyják ha van máshonnan mészutánpótlás. A gond az, hogy (legalábbis a mienkek) iszonyú finnyásak, és rendszeresen a falat választják az ilyenek helyett.
    Fene a gusztusukat :D
  • sgt anderson
    #36
    Heló. Nekem két hullámosom van. Az normális, hogy a lánymadár mindent megkóstol, amihez hozzáérhet? :) Minden nap kiengedem és a karnisról már a fél tapétát lecsipkedte, mert le tapétáztam ilyen famintás tapétával, mert azt könnyebb takarítani, mint a sima fát.
  • Yeltzin
    #35
    Hi

    Van itt valaki? :)
  • zvaragabor
    #34
    Köszi. :)
    volt még 2 tojás, de azok nem termékenyültek meg. :(
    a 3 fióka viszont szépen gyarapodik.
  • Cuchulainn
    #33
    Gratula, aranyosak :)
    Nekem is hullámosaim vannak, de ivadék nem lesz mert lányok mindketten :)
  • zvaragabor
    #32
    szárnyas antilop....
    ...bár most hogy jobban megnézem, tényleg papagájra hasonlítanak...
    ...még jó, hogy a Papagájok totyikba linkeltem a képet
  • zvaragabor
    #30
    Anyuka a 3 poronttyal. :)
  • Adam5
    #29
    ja bocs most látom a Foglalkozásod, hobbyd :D
  • Adam5
    #28
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

    Haggyá má békén :D
  • Taranov
    #27
    A hejesírásra koncentrálj :)
  • Guest
    #26
    loál
  • Adam5
    #25
    "és a test alkata is tömzsibb" hülyeséget írtam épp az hogy a 2. madár nem volt tömzsi
  • Adam5
    #24
    Mi amikor az elsöt vettük akkor azt mondták hogy fiu, 1évvel késöbb megvettük a másodikat arra azt mondták hogy lány. Nemsoká azt vettük észre hogy a lány madár udvarol a fiunak, kicsit furának találtuk de mondtuk mind1. Késöbb láttuk hogy a Fiu madár tojást tojik ergo lány, késöbb észre vettük azt is hogy a 2. madár akit lánynak vettünk nem tojik és a fartolla sem gyöngyös (a nimfáknál a tojónak gyöngyös a farka és tömzsibb) és a test alkata is tömzsibb. tehát a lány azért udvarolt a fiunak mert a lány a fiu és a fiu a lány :)
    Végülis így is egy pár csak nem úgy ahogy gondoltuk.

    (az elsö madarat osztálytárstol kaptam a másodikat meg tenyésztötöl) ha terveztek a jövöben madár vásárlást én csak tenyésztötöl ajánlom és elötte nézzétek meg a helyet ahol tartották öket addig)
  • Eye-scream
    #23
    Nekünk 3 hullámos van (eredetilkeg 2 volt, csak az unokatesóméknál elrepült az egyik és a párját is áthozták hozzánk) Most már lassan 3 éve megvannak és nagyon jópofák, bár nem igazán szelídek.
  • Adam5
    #22
    np
  • Ottto
    #21
    Kira :)
    Kössz
  • Adam5
    #20
    Hullámos papagájok :)

    Ez itt
  • Ottto
    #19
    galery
  • Adam5
    #18
    ja, az lehet

    amúgy álitólag a Nemes papagáj ha kiengedik akkor nem csipked semmit, nem rongál stb... mert ilyen a természete.
  • Punkerwork
    #17
    ara
  • Adam5
    #16
    most általában a papagájokról beszélsz vagy az arákról?
  • Punkerwork
    #15
    nem olyan egyszerű azért ezeket tartani hidd el, ez nem olyan mint 1 macska :)
  • Adam5
    #14
    ezért kell megfelelöen gondoskodni róluk
  • Adam5
    #13
    Amúgy az a magyar nevük nem csak a szinük miatt mondtam
  • Punkerwork
    #12
    kivéve ha , megfáznak, rosszuk eteted őket stb....
  • Adam5
    #11
    Eggyik egy Zöldszárnyú ara vagy másnéven Piros - zöld ara

    a Másik pedig

    Kék - sárga ara
  • Adam5
    #10
    Ara papagáj :)

    Nekem is tetszenek 60évig is elélnek szal könnyen túlélhetik még a gazdájukat is :D