25
ADSL anomaliak
  • Darkboy
    #25
    :P
  • forestjr79
    #24
  • forestjr79
    #23
    jajj bocsi, képet akartam beszúrni, de nem sikerült:-(
  • forestjr79
    #22
    www.sg.hu/galeria.php?guid=1087907853&status=show&kepnev=10879078531112053253.jpg
  • forestjr79
    #21
  • JackDaniels #20
    Egyet jegyezz meg. Mindig a góré a leghülyébb!:PPPPPPPPPP
  • Zsoldos
    #19
    Pont tegnap hallottam valakitol, hogy a korlatozas az adsl modem software-eben tortenik. Rutinellenorzeskor bukik le az ember, akkor visszaallitjak a megfelelo ertekre. Ha rendszeresen elofordul, akkor jonnek a meltatlankodo telefonok es az esetleges lepesek (pl szerzodesbontas).
  • Arthas
    #18
    Mi lenne az üzlet abban ha már most az adsl-t max sávszéllel használná mindenki??
    Elöbb a nép fizessen elő az alap lassú dsl-re. Késöbb ha a tömegnek megvan az alap dsl , fizessen elő a gyorsabbra, késöbb a még gyorsabbra ,és így tovább örökké :D
  • MrTressy
    #17
    nem lehet mert központilag ellenörzik.Még a technikus otthonra se tud haxolni magának még 1mbitet se nem hogy 8at.Onnan tudom mert van ismerösöm aki bekötésekkel foglalkozik pontosabban azok goréja akik a bekötéseket csinálják
  • Zsoldos
    #16
    Hat en csak azt latom, hogy agyonkorlatozott kapcsolattal nyomjuk, raadasul egyre masra pedzegetik, hogy meg adatforgalom korlatozast is bevezetik. (aztan fizessunk a szeles?savu netert, amit nem is hasznalhatunk rendesen)
  • Random_
    #15
    Ez már ma se gond én olyan játékkal játszok ahol egy mappon több ezren vagyunk.
  • blackgamer
    #14
    azt gondolom 5-10 év múlva leomlik a korlátozás és max sávszéllel lehet tölteni
    engem inkább az online játékok szerver-user száma érdekel
    tehát több százan lehessen egy szerveren játszani
  • Taranov
    #13
    [Tele2]-[Sultan] biztos egy droid :)
    egyébként nem tudom mitől lehet, de velem is volt már ilyen mikrohullámú nettel.
  • Zsoldos
    #12
    Ha jol emlekszem 10 mbit/sec a technologiai korlat.. Tenyleg, ha lefizetnem az axelero technikust, vajon meg tudna nekem oldani a korlat feloldasat? :) Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
  • Zsoldos
    #11
    ez jo mondat lett :)
  • Zsoldos
    #10
    Pontosabban az a pontos. Csak nem a vonalad aktualis atvitelenek a sebesseget irja ki, hanem a bejovo infot, ami jol tomoritheto adatok (pl egy szovegfile) eseten sokszorosa lehet
  • blackgamer
    #9
    nekem FlashGet-el volt hasonló észrevételem
    pillanatok alatt lent volt a file és működött is
    több haverom is járt így
    nem tudom, hogy ADSL modem mint hardware mekkora átviteli sebességet bír, de biztos nagyobbat mint amit az internetszolgáltató enged
  • lee86
    #8
    és normálisan le is jött a film? tehát megnyitják a lejátszók? mer velem is volt egy ilyen még nyár elején, és amikor meg akartam nyitni a filmet, akkor hibát jelzett ki.. :(
  • ibrik
    #7
    Hát igen, nekem is eszembe juthatott volna, hogy esetleg fake-et szedtél...
    De a lényeg, hogy a lenti sorban a mérő a valóságos sebességet mutatja.
    Az a sebesség pedig, ami az éppen töltött cucc sorában van, az SOSEM pontos.
  • Shodan
    #6
    Nekem ilyen gyorsulás miért nem volt még soha
    DC - ben nekem is volt már ilyen hogy 400-al jött, de aztán én is ránéztem a lenti sebbeség mérőre és csalódtam.
  • Zsoldos
    #5
    Nem szamlalo hiba, mert tenylegesen ilyen gyorsan irta a file-okat a vinyomra. Viszont elgondolkodtatott, hogy ez a sebesseg az adsl technologia lehetseges maximuman joval tulmutat, es inkabb a 100mbites halokartyam sebesseget feszegeti, szoval egesz biztosan lesz valami turpissag. Es hamar ra is leltem a megoldasra: megneztem a fileokat milyen allapotban vannak, mivel emiatt hibatlanok biztosan nem lehetnek. Es 1 fele byte -al volt megtoltve mindegyik. A ficko ilyen kamu file-okat share-elt, en meg jol befurodtem. Ugye ez drasztikusan tomoritheto adat, nyilvan hatalmas atviteli sebesseget eredmenyez. A lenti szamlalo a fentovel szemben a tomoritett (valos fizikai) adatfolyamot merte.

    Almos voltam, bepaliztak, bena voltam :)

    De amugy tenyleg elofordul neha, hogy egy idore 'lepattan' az adsl-ekrol a korlat, es akkor nehanyszaz kbyte-al tolteni.
  • ibrik
    #4
    Ez csak egy bug a DC-kliensedben.
    Nézd csak meg figyelmesebben az összsebességedet...


    De pontosabb értéket kapsz, ha használsz valamilyen normális sebességmérőt, mint a DUMeter.
  • hali
    #3
    stressztest van a 1, 2, 12, kerbe pesten
  • CUCLI
    #2
    nekem 1ik alkalommal ugyanezt csinálta csak nem 8megával hanem a normál 69-70k helyet 230-310el húztam egy játékot egy usertől.és nálam is 512/129axeleró van.
  • Zsoldos
    #1
    Hi alle!

    Tortent (pontosabban tortenik) velem egy furcsasag. Epp nem volt kedvem aludni, gondoltam levadaszok magamnak egy filmet masnapra DC-vel. A kapcsolatom egy 512/128-as ADSL. Beleptem a BBB|Backyard hub-ra, movieroom.udgnet.com a cime. Elkezdtem tolteni egy filmet egy [Tele2]-[Sultan] nevu usertol es ekkor tortent a seggreules: irtozatos sebesseg. Valahol 8.8 mb/secundum -ig gyorsult be.

    Persze rogton nekilattam tesztelni a netet, de mashova a sebesseg normalis, csak ettol a dc usertol ilyen gyors a forgalom. Akinek van epkezlab otlete, hogy ez miert van vilagitson fel pls :) Eleg kivancsi vagyok erre.

    Dokumentaltam a dolgot, a kepek:

    kep 1
    kep 2
    kep 3
    kep 5
    kep 6
    kep 7
    kep 8
    kep 9

    a zsakmany

    Akarmiert is van ez, eleg poen latni, ahogy masfel perc alatt lejon egy film. Esetleg probaljon meg vki mas is tole tolteni, hatha.