40
  • ricso46
    #40
    Sziaszok!
    Lenne egy kérdésem.. Nekem van 1 Sony DSC-H10es gépem, és ahhoz szeretnék egy halszemet. valami olcsó áron 7-8k kinéztem magamnak egy raynox qc-303ast, és az van irva hogy 27-37mm es lencsékhez lehet használni.. meglehet-e oldani úgy, hogy csinálnék valami csőböl alu vagy műanyag, 35-37mm es átmérőjűt, és arra rátenném... meg még ugye pár biztonsági odafogatást is csinálnék.. meg a távolságot is bekalkulálnám.. megoldható ez? vagy inkább haggyam mert pénzkidobás..
  • tsutsi
    #39
    Sziasztok!
    Sajnos elveszítettem a fényképezőmnek a töltőjét :( Tudtok vmi oldalt ahol emberi áron lehetne beszerezni?
    Casio FS10 hez kéne!
    Vagy ha esetleg egyenesen ehhez a típushoz tudtok linket...megköszönném
    [email protected]
  • tommygear
    #38
  • GCsab
    #37
    Sziasztok!

    Azt szeretném kérdezni, hogy az "Olympus C-25" nevezetű digitális fényképezőgép jó vétel 21000 Ft-ért? Vagy inkább valami mást ajánlanátok?
  • sferrari
    #36
    Sziasztok :)
    Én is a szokásossal jövök de olyanoktól kérdeznék akik értenek hozzá :)
    Szóval gépet vennék vannak feltételeim amik sajna legtöb boltba fel se tüntetnek.

    - ár max 50 ezer
    - kezeljen microsd kártyát 8 gigásat (olyan van azért kéne ez)
    - ne ez ceruza elem aksis izé legyen hanem normális akkumulátor amivel jó pár kattintást kibír

    Mivel F1-en is használnám jó lenne bele 12* optikai zoom mondjuk nem tudom árba mennyire fér bele :)
    Egyébként ilyen hobbifotózásra kellene :)
    kb merre induljak ebben tudtok segíteni?
  • matyipinter
    #35
    hello
    van már egy canon eos 350d gépem milyen objektívet ajánlotok hozzá sportfotózásra is
    esetleg egy másik jobb gépet objektívvel sportképek készítésére

    matyi
  • geri993
    #34
    morgomedve ez olympus ;)
  • geri993
    #33
    Hali emberek Én is szeretnék vásárolni tükörreflexes gépet.
    Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a Nikon D60 jó választás-e?



    Nos a számokat nem igazán tudom hogy mit jelölnek :) és az sem, hogy az alap objektívekkel milyen makró képeket lehet csinálni ha nem elég közelit( 2-5CM) akkor milyen makró objektiv szükséges vagy áttét.
    És auto fókusz ahogy nézegettem a leírást van benne, de nem tudom hogy mit jelent, hogy :3 ponton, TTL AF, persze akkor felmerül a kérdés minek a tükörreflexes, de az idő haladtával megtanulom használni a manuális fokuszt is.Nikon D60 18-55mm DX VR +55-200mm DX VR
  • morgomedve
    #32
    sziasztok

    vettem egy olympus fe-310 es fényképezőt, az a problémám, hogy nagyon hamar lemerül az akksija, van régi varta akkumulátorom, ha azt feltöltöm teljesen, akkor nem is érzékeli a fényképezőgép.Van egy másik energaizer szettem, azzal ha teljesen feltöltöm akkor tudok 40-50 képet csinálni.
    Most vettem egy nevenincs akksikat töltővel, erre is úgy reagál mintha le lenne merülve.
    Vadi új duraccel elemmel is úgy 50 képet bír kábé.
    Van valakinek valami ötlete, hogy mit csináljak?
  • fulldiak
    #31
    Sziasztok.
    Amatőr fotósként fényképezőgépet szeretnék vásárolni. Inkább portrék és teljes alakos képek készítésére. Gondolok itt esküvői fotó, tablóképek... ilyenek. Nem igazán tudom eldönteni milyen gépet érdemes vásárolni, örülnék egy hozzá értő véleményének. Maradjak a kompakt gépnél, vagy lehet tükörreflexes? Olyan 100 ezer Ft körüli érték jöhetne szóba.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Necrobutcher
    #30
    sziasztok! en is uj fenykepezeot szeretnek venni de nem tudom milyet vegyek, talaltam kettot: Sony Cyber-Shot DSC-W120 ; Canon Powershot A570 ;
    szerintetek melyiket erdemes inkabb venni? mind video es fenykep szempontjabol. elore is koszi
  • salika
    #29
    sziasztok!

    Fényképező vételét tervezem 30e és 40e közötti értékben. Kinéztem egy gépet ami tetszik is, de nem vagyok nagy szakértő a témában, tehát aki ismeri a típust, esetleg van/volt neki ilyen, annak kérném a véleményét.

    A gép Canon Powershot A560

    http://www.pixmania.com/hu/hu/534477/art/canon/powershot-a560.html#fichetechnique

    A cél házibulik összejövetelek fotózása, és más egyéb hobbi fotózás, esetleg videózás. Azt írják valahol, hogy 60 perc videót enged. Ez hogy értendő? Egyszerre, vagy összesen? 1 gigás kártyával használnám. A másik kérdés az energiafelhasználása. 2 db AA elem/akku hely van benne, ez akku esetében 2 x 2500 mAh is lehet. Azt tekintve, hogy az átlag beépített fényképezőakku 1000 mAh alatt van ez elég nagy kapacitást jelent nem? A kérdés h a NiMh mennyire marad el a Li-ion tól?
    Aki tud a kategóriában jobbat érdekelne.

    előre is köszi a segítséget.
  • UnnameD
    #28
    A panasonic-oknak nagy problémája a zajosodás... szóval írd le hogy mire szeretnéd használni, az az alapvető.
  • becus86
    #27
    Hello!
    Mi a véleményetek erről a gépről: http://www.pixmania.com/hu/hu/391104/art/panasonic/lumix-dmc-fz50-fekete.html

    Előre is köszi;)
  • #26
    Elnézést...Képeket akartam feltölteni de elszúrtam...
  • #25
    Üdvözlök minden kedves Fórumozot!

    Ehy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. A problémám a következő:
    SONY Cyber-shot P93 fényképezőgépembe szeretnék vásárolni eredeti SONY 1GB-os memnóriakártyát, de egy kicsit elbizonytalanodtam. A gépgkönyvembe még csak a régi sima MSX-1G

    van feltüntetve, de az tudtommal már nem beszerzhető. Helyett kinéztem magamnak az MSX-1GS vagy MSX-1GN kártyákat,

    de nem igazán tudtam róla meggyőződni hogy ezek kompatibilisek-e az én gépembe. Ha ebben tudnátok nekem segíteni minnél gyorsabban azt nagyon megköszönném!Senkit nem szeretnék megbántani a világért sem de nagyon kérek mindenkit hogy csak olyan emberke válaszoljon akinek van ilyen fényképezőgépe, de legalább ért annyira a témához hogy nagybiztonsággal meg tudja nekem mondani, hogy minden további nélkül megvásárolható-e a géphez a MSX-1GS vagy MSX-1GN kártya.

    Üdv, Gyula
  • tisukaecool
    #24
    SZiasztok!!!!ELADÓ:sony cybershot dsc-p73 típusu d.fényképezőgep
    sandisk memory stick pro kártyával 256mb
    IRÁNYÁR:60.000FT
    ha érdekel valakit akkor [email protected]
  • babajaga
    #23
    Ha megtellik a memória akkor a gép nem teszi sehova a képet nem is működik.
  • Robbb
    #22
    Sziasztok! lenne egy szokatlan kérdésem. szerintetek mp3 lejátszós pendrive-ot lehet-e csatlakoztatni egy digitális fényképezőgéphez az USB portján keresztül. abból a célból, ha megtelik a gép saját memóriája, kivinném egyenest az mp3 pendrive-ra a képeket. Ki is néztem már egy klassz DCUBE-ot ebből a célból, ha működne a dolog.
  • Oraculus
    #21
    Sziasztok!
    Nem tudok dönteni, hogy ezek közül melyiket vegyem meg.
    Kérnék tanácsot/véleményt.
    Canon PowerShot A75
    Olympus Camedia 725 UZ

    Ha van valakinek jobb tippje az érték határ 60-ezer forint.
  • Trade
    #20
    Nagyon jo a cikk tenleg csak jo lenne ha a cikk iroja utannanezne a STATUSSZIMBOLUM szo jelentesevel!
  • Marcell
    #19
    Itt a kedvenc gepem, amit biztosan megvennek (ha ma vennek digitgepet) :

    Fujifilm FinePix S5000 (angliaban ugy 60e korul van, itthon ugy 90e korul)

    szerintem ez eleg, de ha sok penzem lenne, akkor:
    Fujifilm FinePix S7000 (6,3 megapixel :) - ez 120e korul van.
  • Cat #18
    a bal oldali hasáb közepén ott van hogy "nyomtatható változat"
  • gamma
    #17
    Nagyon jó cikk, ahogy azt vki leírta pár sorral előttem, hiánypótló, kezdőknek kötelező. Esetleg, ha szépen kérjük az oldal szerkesztőit és a cikk szerzőjét, egy nyomtatható verziót kaphatunk belőle?
  • item
    #16
    Elég jól sikerült a cikk! A hobbi kategóriába tartozó fotós elég sok információra találhat a cikkben!

    Magamat is a hobbi fotós kategóriába sorolom,mert nemrég kezdtem én is egy jobb gép minőségi(szerintem) képeit megcsodálni. Az általam választott gép egy Konica-Minolta Z10 es.
    Nagyon elégedett vagyok vele.
  • saldi
    #15
    A secure digitalon nincsen semmifele titkositas. (minek titkositana osszevissza, ha siman fogod es letoltod rola egy 5k Ft-s usb kartyaolvasoval?) Ez itt inkabb a biztonsagos, megbizhato es nem a titkosra akart utalni.


    A DSLR kategorianal az meg csak egy dolog, hogy az alapgep draga. Azt meg kicsengeti az ember vhogy, de utana mire lesz 1-2 normalis objektive, az kb ugyanannyi mint amennyi a gep volt. ezt szeritem azert erdemes meg megemliteni hozzajuk.
  • Mr_Rob
    #14
    Valóban minden amatőr igényt kielégítő cikk! Gratula!
  • sz4bolcs
    #13
    Gratulálok a cikkhez!
  • Sheltem
    #12
    Egyébként a cikk nagyonjó,de télleg. Rengeteg hasznos információ van benne.
  • Sheltem
    #11
    Ja ezt egyébként csak az ISO értékeknél látható zajszintekre írtam, maga a képminőség az ugye mindenkinél ízlés dolga.
    Nekem egy Canon A80 van és nagyon megfelel :) Bár sokszor előjöttek a határai amiket szerettem volna átlépni :) Pl éjszakai képet csak ISO100 al tudok mert ISO 200 éjszakai erős fényeknél jól láthatóan szemetel, légiparádén nem tudtam villámgyors(1/1000 nél gyorsabb záridős)pillanatképet csinálni mert a fényviszonyok miatt tú sötét lett volna stb. :)
    Dehát nem várhatok többet egy 80000 FTos géptől:)
  • Sheltem
    #10
    A Nikon D70 jobb képeket csinál mint az EOS300D picit el vagy tévedve. Azonos ISO érzékenység mellett a D70 sokkal zajmentesebb képeket csinál(200tól felfelé látható).
    www.dpreview.com on van egy összehasonlító teszt a 2 gépről. A D70 sokkal jobb(drágább is).
    De EOS300D is messze jobb mint bármelyik nem tükörreflexes gép(beleértve az Olympus 8080t is)
  • Dzsini
    #9
    a titokzatos XY1 (nem kép alapján) egy Canon A80/S1IS hibrid :)
  • Lateralus
    #8
    Szóval nem véletlen. A CMOS és CMOS között is van különbség. A Canon DSLR-ekben alkalmazott CMOS alapműködési elve ugyanaz, mint az egyszerű gépekben, pl. ipari kamerák, noname fényképezőgépek, de teljesen más kategória. Az olcsóbb gépekbe azért teszik, mert a CMOS előállítása olcsóbb. Az ilyen érzékelő minősége sem túl jó. A drágább kompaktokban nem véletlenül használnak CCD-t.
    A DSLR-ek CMOS érzékelője (a Nikon drágább gépeiben is ez van, a D70-ben nem) más kategória, előállítása is drága.
  • Efreet
    #7
    Kudos a szerzőnek, nagyon jó, hiánypótló cikk.
  • DreamTheater
    #6
    Nos végigolvastam a cikket, s kezdőként nagyon tanulságos volt. Rengeteg új dolgot olvashattam benne, s úgy érzem ezek hasznosíthatóak is lesznek a gyakorlatban. Gartulálok, s egyben köszönetem fejezném ki a cikk írójának, hiszen e népszerű oldal segítségével a kezdők komoly segítséget kaptak, ez pedig felkészültebb, tudatosabb vásárlókat eredményez.
  • DreamTheater
    #5
    Azért érdekes, hogy a Canon mégis épp ezt a rövidítést használja az EOS-hoz. Egyértelmű, hogy nincs köze a kettőnek egymáshoz, de nem mindenkinek az...
  • Zoley
    #4
    Nekem is Canon van (PowerShot S1 IS) es teljesen meg vagyok vele elegedve. Jobb nem is kell, de par kiegeszitot meg bevasarolok hozza.
  • HyBrYd
    #3
    A cikk a gagyi gepekben hasznalatos CMOSra utalt. A Canon altal fejlesztett CMOS (amit az EOS gepekbe epit be) az 1 teljesen mas kategoria, koszonoviszonyban nincsen a gagyi CMOSal.
  • Timber
    #2
    DSLR powa! ^.^
    En szemelyszerint egy EOS300D-t imadok, ami szerintem az araert sokat ad. Persze nem profi gep, de egy magamfajta jatekfejlesztonek aki nem fotozasbol el annak nincs szuksege jobbra ^.^
    Persze buliba nem vinnem ... arra ott az IXUS v3 ^.^

    A cikk mindenesetre nagyon jo, bar en nem erzem ugy, hogy a CMOS rosszabb lenne mint a CCD. Szerintem inkabb csak mas technologia es meg viszonylag uj / nem elterjedt. Pl. a Nikon D70 tesztkepei sokkal gyengebbek voltak mint a Canon EOS300D kepei. Pedig elobbi CCD-s utobbi CMOS-os. Arban/egyeb tudasban _szinte_ ugyanott vannak.
  • CSOCSO
    #1
    jo kis cikk.. en teljesen jol megvagyok a kis IXUSommal.. ami ultra kompakt..
    nahja.. nem egy DSLR gepezet... de kicsi..konnyu mindenhova vinni ( neha meg ezt se viszem szivesen, hat egy DSLR-t meg vegkep nem vinnek soxor magammal) es meg egy jobb ultrakompakt geppel is lehet nagyon zsir fotokat csinalni!!!
    aki nem hiszei lesse meg a galeriamat majd ott a fotozz.hu reszt.