45
Játékok sztereó 3D-ben!
  • Laceee
    #45
    akit érdekel a téma itt lehet az országban kapni hozzá eszközöket
  • 3DAY
    #44
    A VR CENTER -nél ugy látszik kiárusítás van. HMD-k, fejmozgásérzékelők negyed áron!!! Akit érdekel erre : Kiárusítás
  • benjonino
    #43
    Sziasztok!
    Na én is most izgultam rá nagyon. A vrcenter-ben olvastam hogy GForce-okkal rendben működik. ATI-van mi a helyzet?
    Nem szaggat ha bekapcsolod ezt aíz üzemmódot?
    Hol kell beállítani a játékoknál (pl FarCry) a képfrissítési szekvenciát? Vagy a windows-ban kell ezt beállítani mondjuk 160 Hz-ra és a játék ezt örökli?
    Az fps játékoknál az előtérben lévő fegyver is térhatású?
    Köszi a válaszaid.

    Ui: Most a vrcenterben nem 16kHUF a játék hanem 16 + ÁFA!
  • 3DAY
    #42
    Igen alkalmas, ha van megfelelő monitorod hozzá! Amugy a VR CENTEREN van most valami játék ahol lehet nyerni HMD-ket, 3D szemüvegekt meg még egy csomó kis kütyüt :)
  • Erron
    #41
    Sziasztok'
    Végignyálaztam a topikot. Én már régóta akarok venni egy 3d megjelenítőt ami sok játékkal kompatibilis.
    Olvastam a eDimensional 3D szemüvegről is, ez még árban elfogadható lenne, de az eddigi hozzászólásokból nem tudtam eldönteni, hogy érdemes-e megvenni.
    Nekem a legfontosabb szempont a szem.
    Ha lehet ne rombolja jobban mint a monitor 85Hz-en.
    És lehessen vele 2-3órát nyomulni egyhuzamban.

    Erre megfelel a eDimensional 3D szemüveg?

    Erron
  • 3DAY
    #40
    Most találtam, 3D megjelenítésről a FIX.TV portálon. Láttam vasárnap a kreativ klub ismétlését. VR Centeres arc magyarázott valamit egy HMD-vel a kezében.

    Itt a cikk.
  • Hunnenkoenig
    #39
    Nekem elsa relevator szemüvegem van. Mar eleg regi, de sosem fajt töle a fejem. Csak rendesen be kell allitani szem tavolsagot meg ilyesmit.

    En a Dungeon SIeget teljesen azzal vittem vegig. Orakig volt rajtam es meg sem ereztem.

    Sajnos a többi jatek csak reszben tamogatta annak idejen. Cursorok, arnyekok, kezelöfelületek sokszzor csak 2D-ben voltak megcsinalva es ezert duplan lehetett öket latni, vagy nem volt melysegük es ezert ugy hatott, mintha lebegnenek a levegöben...

    Mostanaban nem hasznaltam, de az SWG-t meg ki akarom vele probalni.

    Enis ajanlom mindenkinek ezeket, mert a jatekelmenyt nagyon megdobja.
  • 3DAY
    #38
    800x600-ban a frissítés miatt mivel felezi a szemcsi. Használnám én nagyobba is, ha bírná a monitorom, de nem bírja. 800x600-on még szépen elfutnak a játékok.
  • I.C.ram
    #37
    én annó a vgamhoz kaptam ingyen egy ilyen szemüveget, azóta nem próbáltam ki :)
  • nemcsakfeel
    #36
    én is így gondoltam.
    milyen felbontásban használod? 800*600 elég neki, nem?
  • 3DAY
    #35
    17" -os LG Flatron 795Ft 140Hz-nél már nem vibrál, legalábbis nem tünik ugy mintha vibrálna, 2D módban még a 85 hz is néha zavar. TFT-n nem megy mert lassan frissíti a képet.
  • nemcsakfeel
    #34
    Milyen monitorod van? Milyen felbontásban használod ?
    Régebben én is nézegettem, de csirke volt hozzá a monitorom..
    TFT vel megy amúgy?
  • 3DAY
    #33
    Van olcsób 30e- ért és drágább 200e+ -ért :)
  • MrTressy
    #32
    fejmozgás érzékelö az mennyi +ba?
  • 3DAY
    #31
    Nekem nem fárasztotta, mondjuk nem is volt rajtam 10 percnél többet. Szerintem biztos ki lehet próbálni.
    A VR CENTER-en olvastam hogy csinálnak bemutatót egy számtech boltban.
  • Lacc
    #30
    És ez mennyire fárasztja a szemet? Mert elvileg azok lcd kijelzők benne ugyi, szóval a vibrálás nem lehet gond?

    A másik meg, hogy ki lehet ezeket próbálni valahol esetleg?
  • 3DAY
    #29
    A lényeg kimaradt a 3D mód! Na ez az ami tökéletes. Mivel két kijelző van, ezért a kép szeparáció (jobb/bal szem) tökéletes, nincs szellemkép, villodzás stb.
  • 3DAY
    #28
    Én már próbáltam. A kép amit látsz kb akkora mint egy 72cm tv képe olyan 1-1,5 méterről. A képminőség jónak mondható, bár túl a túl sötét részeknél, a fekete inkább sötétszürke mint a legtöbb TFT monitornál, játékra vidózásra tökéletes, szövegszerkesztésre és programozásra használhatatlan :). De hát nem is arra kell. Fejmozgás érzékelő nincs beleépítve, hanem külön tartozék. Viszonylag pontos. Minden fejmozgás érzékelő tud joystickot és egeret emulálni ezért elméletileg bármivel elmegy.
  • akyyy
    #27
    Próbáld ki Bridge Commandernél
  • 3DAY
    #26
    BÁRMILYEN GAME-val megy !!!!!!
  • Lacc
    #25
    Van valakinek már tapasztaata HMD-vel? Már kérdezgettem több helyen is, de senkinek nem volt konkrét tapasztalata, csak mondták, hogy hallották mennyire jó. Meg ez a fejmozogás-érzékelő bennük ez is új. Szóval tudna róluk mesélni valaki kicsit bővebben?
  • MrTressy
    #24
    És ez játék függö vagy müködik mindenfajta gémmel?
  • 3DAY
    #23
    Főleg nVidiákra, de ami nekem van az megy ATI-kon is!
  • 3DAY
    #22
    HMD-t normálisat ami tud SVGA felbontást és 3D megjelenítést sajna 1000$ alatt nem kapsz sehol, de 1000$ felett egy kicsivel már létezik olyan ami jó játékra.

    Itt árulnak egy pár fajtát!!!

  • 3DAY
    #21
    A szemcsik tényleg nem sokat fejlődtek, de a videokártyák és a monitorok viszont igen illetve elterjedt a direct3d és az opengl, valamint a videokártyák nativ stereo 3D megjelenítését vezérlő driverek. Na itt a fejlődés :)

    HMD-k tényleg k*rva jók. Főleg fejmozgás érzékelővel. Kicsit még drágák. De pár éven belül szerintem le fog menni az áruk és elérhetőek lesznek bárki számára
  • Szabyka
    #20
    Volt egy játék a Downtownrun, annak volt egy 3d opcioja + kellett hozzá egy pl:HBO-s 3d-s szemuveg(piros/kék) és láss csodát :)
  • akyyy
    #19
    add köcslön pénzt, MOST!
  • Bat
    #18
    Ja, <$1000 ért lehet már kapni...
  • emberke
    #17
    Hmm :)
    Csak egyvalamit felejtesz el, mégpedig HMD-k igen csak borsos árát.
  • Bat
    #16
    Azér én olyat nem használnék. Ezek a szemüvegek nagyon ratyik, CRT kell, meg képfrissítés min 160Hz, stb.
    HMD-t szabad csak használni, na az nagyon ott van.
    Szemet nem rontja, fej meg nem fáj, ha jól vannak beállítva a cuccok.
  • Solid Snake
    #15
    Thx.az árinfót
  • Kandurex
    #14
    Azér' a kettő nem ugyanaz. A katódsugaras technika némi fejlődést azért mutatott. Ezek a kütyük pon' ugyanazt tudjá, mint a 3 *- 4 évvel ezelőttiek (megnéztem a specifikációkat).

    Arra köv generációra azért várjál még vagy 2006 közepéig - végig.
  • FREAK
    #13
    a TV is ugyanazon az elven működik 60 éve, de azért én érzek egy lehelletnyi fejlődést :D


    ja, notebook+konzol (köv generáció), egy életre elegem lett a buherálásból és az immobilitásból :D
  • NeoMaN
    #12
    ez mehet bármilyen vga-ra, vagy csak arra ami speckón fogadni tudja?
  • Kandurex
    #11
    Ugyanazon az elven működik, semmi újítás nincs benne,
  • Kandurex
    #10
    Mer'utána foskonzolozol?
  • FREAK
    #9
    azért manapság kicsit gyorsabban pörög a technológia, jóreggelt :D

    ami 4 éve volt, az már történelem :D

    engem érdekel a dolog, de már csak 2 hónapig leszel PC gamer
  • 3DAY
    #8
    Amugy nem vagyok egy repszim rajongó, de igy szivesen eljátszottam pár órát vele. Csak "repülés" élménye miatt :)
  • 3DAY
    #7
    A gép belseje (Virtual cockpit ) teljesen valósághű, minden pici kis kapcsoló, kar, kis bigyó kiáll a képből kedvem támad őket benyomni. A táj is 3D-s érezni a mélységet ahogy kinézel a gépből. Kb 30 cm -rel van beljebb a kép minta monitor síkja.
  • akyyy
    #6
    aha. és fs2004 milyen?