8
  • Flashy
    #8
    Maxtor - és adatot ment a gépemről. én itt elakadtam :)
  • Dzsini
    #7
    ez nem (elsősorban) hordozásra van, inkább archiválásra. a kapott szoftverhez beállítod a grafikáid/munkáid mappáját, és hetente csak 1 gombnyomás - biztonságban vannak a dolgaid.
    notivinyók sajnos sokkal drágábbak, mint a 3,5"-esek
  • Cat #6
    egyetértek, azért is mert egyszerüen nincs szükség 200 giga hordozására, bőven elég 40-60 giga is, és az olcsón megkapható kis notebook vinyoban is
  • tajfun
    #5
    Aze' ilyen asztali vinyos megoldas hurcolasra az eleg ga'z. Inkabb egy kisebb notebook vinyo + usb haz, annal legalabb nem kell (ennyire) parazni hogy mikor megy tonkre.
  • Dzsini
    #4
    az elméleti sebessége az USB2-nek nagyobb, de nálam is több rack-et tesztelve a FW állandóan jobb tempót hoz, valószínűleg jobban ki tudja használni (még a 41MB is cak 328Mb a 400ból, és az USB2 elméletileg 480Mb, ami akár 60MB lehetne - de itt kétirányú forgalom folyik)
  • Laalee
    #3
    de miért gyorsabb a fw illesztéssel? :D
  • Oldern the 1st
    #2
    sztem nem lesz ez rossz konstrukció...
    elég gyors és majd lemegy az ára (mondjuk egy éven belül) és nem hiszem hogy 2005-ben gáz lenne egy fél Terabyte-os hordozható vinyóval rohangálni.... vagy tévedek?
  • Dzsini
    #1
    250Ft/GB körüli áruk van... az átlag vinyók ebben a méretben 150-170Ft/GB, a firewire+usb2-es ház egy nagyon jó fajta kijön olyan 20ezer forintból... és árban ugyanott vagyunk mint ezek :) (bár ott a házat több vinyóhoz is lehet használni, ezt kétlem, hogy illene felboncolni