17
  • ganz
    #17
    www.leafamerica.com
  • Lateralus
    #16
    Milyen fényerejűt kéne rárakni ?
    Tudsz esetleg ajánlani ebben a kategóriában jobb fényerővel ?
  • GregSB
    #15
    Mi is a baj a 2.8as rekesszel?
  • Cat #14
  • Cat #13
    http://www.canon.co.jp/Imaging/eos1dsm2/eos1dsm2_sample-e.html
  • Diocles
    #12
    Tesztképnek én is örültem volna. Az objektív meg nem tétel egy ilyen gépnél...
  • RpPRO
    #11
    2.8-as fenyereju objektivet rarakni egy ilyen kaliberi gepre rohej! Egy szep nagyfelbontasu fotot vagy linket, melyet ezzel keszitettek szivesen lattam volna.
  • papabear
    #10
    Igen elég összetett a dolog, de az általad leírt átszámítás nagyjából használható. Szal mondjuk az átlag nyomdai kivitelhez elég a 300 dpi, a gép által fotózot pixelarányt pedig nyugodtan számolhatod 72 dpi-vel. (Az a sztenderd).

    Azonban ha mondjuk szobai nyomtatón nyomatod a képet, elég a 150-200 dpi. (Nyomtatótól és papírtól függ).

    És ha igazán igényes nyomdai munkát akarsz (jó minőségű képekkel (art magazin, művészeti könyv) akkor nem árt 400 dpi-vel számolni.
    Persze ilyenkor már kell a nagy rácssűrűség, manapság a 70-es rács már kinyomható és az ad igazán szép minőséget.
  • Diocles
    #9
    Azért nem kaphattál választ, mert a kérdésed nem helyénvaló. A felbontás (pixelszám ahogy említetted) egy teljesen egzakt dolog, amely a képet jellemzi. Önmagában nem tartozik hozzá semmiféle dpi érték, amely a nyomtatást, esetleg egy monitort vagy bármilyen megjelenítőt jellemez.

    A dpi azt adja meg, hogy ha kinyomtatod ezt a képet, akkor a képen ezt a 4992x3328 pontot milyen sűrűn fogja elhelyezni a nyomtató, amit tetszőlegesen megadhatsz. Nyilván nyomtathatod 100 dpi-vel és akkor bumfordi, pixeles nyomatot kapsz.

    Mindenesetre a 16 megapixel A3-mas méretre kinyomtatva teljesen megállja a helyét.
  • jazzboy
    #8
    Valaki világosítson már fel hogy ezt a 4992x3328 pixelszámot mekkora dpi értékhez adják meg. Ezt már többektől kérdeztem de nem igazán kaptam meg a választ. Mert ha példuk ehhez a pixelszámhoz egy síma monitorfelbontást (72 DPI) rendelek akkor a képem mérete kinyomtatáskor 1761,07 x 1174,04 cm lesz, ha viszont egy nyomdai felbontást akkor pedig 42,27 x 28,18. Ez azt jelenti hogy lazán egy nyomdai A3-ast kifotózhatok vele?!? Húú az anyja...
  • GregSB
    #7
    Bezzeg a D2Xről nem lett címlaphír, he?
  • Diocles
    #6
    Hát bizony. Ráadásul a felbontás csak másodlagos ahhoz képest, amiket ez a kis csoda tudhat... Habár nyilván egy 16 megapixeles kép már egy plakáton is fest valahogy.
  • Cyrus1984
    #5
    nagyon durva 16 mpixel. Hu bazze nagyon ütős lehet
  • Diocles
    #4
    Ebbe is csak azért raktak USB-t, hogy "legyen". Megnézem én ki fogja a 4992x3328-as RAW képeket USB 1.1-en átmásolni... De egyébként király...
  • Falconer
    #3
    Hát ez fasza, kell bele egy 1gigás kártya, és akkor fotóz6unk is....
  • [HUN]PAStheLoD
    #2
    8 000 euró .. na majd ha nagy leszek .. ez is nyóc kiló ? :P
  • OMax
    #1
    szep... hatulrol is nyomhattak volna 1 kepet. :)