37
Az ivadék
  • LaposElem
    #37
    Ha valaki nem tudná, ismét kapható magyarul. Siessetek!
    Spawn
  • Rotcsa
    #36
    Ma néztem meg az összes rajzfilmet és valami hihetetlen jól sikerült, nagyon hozza a képregények hangulatát! :)

    Én úgy gondolom, kb az első 10 magyarul megjelent példányt dolgozhatták föl, ugyan is a 10.számok felett már mintha a fejlettebb ruházata lenne.
  • Rotcsa
    #35
    Azt hiszem félreérthető voltam a sorköz miatt, bocsi...
    Arra gondoltam, hogy az eddig gyártott 3 rajzfilm a képregényben hányas epizódig játszódik?
    Én úgy tudom, hogy az 1. évad 6 epizódot ölelt fel. Nos, a többit még nem láttam, de ha gyaníthatóan ennyit azok is, akkor kb 18-20. rész körül kéne lennie nem?
  • PunkZoli
    #34
    most fog megjelenni a napokban a 200as
  • Rotcsa
    #33
    Azt hiszem a 17-18. számmal véget ért a magyar nyelvű sorozat...:S :(
    Pedig nagyon szerettem, kár érte... a rajzfilmeket most kezdtem el nézni, kár,hogy az HBO is befejezte ennek gyártását. 3 évadot csináltak belőle.

    Meg tudná mondani valaki, hogy ez képregényben hány részt jelent?
  • bpelikn
    #32
    Van 15 darab magyar nyelvű Spawn képregényem 1 db Jason Wynn figurám és az élőszereplős mozifilm.
    Valaki meg tudná mondani, hogy a rajzfilmben kik voltak a magyar hangok (Violátoré érdekel különösen.)
  • icewolf
    #31
    Amiben tudok segítek, de szerintem az ilyesmit inkább a kepregeny.net-re kellene felpakolni.
  • gépolaj
    #30
    Leregeltem egy atw-s tárhelyet meg gmail címet, spawnsite.atw.hu és [email protected]. Ha lehet osszátok az igét máshol is, én több magyar fórumot nem találtam ahol foglalkoznak a témával, szal SG-ben van minden reményem.. Jó látni hogy legalább egy embert érdekel. :)
  • knightbali
    #29
    engem érdekelne
  • gépolaj
    #28
    Csáó!

    Miután nálunk megszűnt ez a remek képregény eléggé eltávolodtam a témától. Aztán pár napja letöltöttem egy pár szkennelt részt angolul és újra fellángolt bennem ez a nagy fanizmus, és látván hogy az országban nem igazán van olyan oldal ami a magyar spawn fanoknak készült, úgy döntöttem csinálok egyet. A gondom az, hogy fogalmam sincs mekkora is a magyar spawn fanok tábora, szóval megkérnék mindenkit, hogy ha érdekli a dolog dobjon ide egy kommentet vagy egy mailt a [email protected]. Az oldal elképzelésem szerint fórum alapú lenne, főbb témája a képregényváltozat, ebből kifolyólag fölpakolnám a scanneket ftp-re. Egy fordítási rohamot is elindítanék, amihez kéne rajtam kívül még 2-3 angolul jól tudó egyén illetve grafikusi tudás is jó lenne ez igényes átírásokhoz a scanneken. Akit érdekel a dolog mailezzen meg vagy valami, [email protected]
  • pab
    #27
    Ha tevagy az egyik legnagyobb magyar Spawn fan énvagyok a másik:)
    Megvan az összes magyarban kiadott képregény,külföldi Spawnom is van pár.A film DVDje (persze eredeti:) és XBOXra a játék. Meg van 4 figurám.
    oH és egy matricásalbum:)))))
  • sz4bolcs
    #26
    "Én azt mondom lázadjunk fel a szerkeztőség ellen akik nem hajlandók lefordítani a képregényt."
    -és ha mondjuk tennél is valamit, pl elkezdenél fordtani a szerkesztőségnek?
  • Bucser
    #25
    JA és ha ennyire nem vagy képes a kedvenc képregényedért akkor meg minek követelőzől???

    Szerintem inkább te vagy a hülye:D
  • Bucser
    #24
    NEm bedumálom mert így van!!

    NEm tudom ezen mit lehet nem érteni:D

    Mellesleg Mangát jelenleg angolul olvasok csak a fordítások nem mindig jók. ezért szeretnék megtanulni japánul hogy értsem miből fordítottak. és esetlegesen ha magyar fordítást csinálok akkor ne egy hibás angolt vegyek alapul hanem a japán eredetit:)

    Broáf:)
  • knightbali
    #23
    Hülye vagy?
    Nekem megteszi magyarul is,most mit kezdjek egy angol comic-kal.
    Nem, nekem magyarul kell,de tüstént.És ne dumáld már be,hogy te mangát olvasol,és emiatt japánul tanúlsz.
  • Bucser
    #22
    Én meg csak annyit mondok, hogy tanulj meg angolul:D Egy jól megírt angol képregényt kár elrontani a magyar fordítással:) Akkor vagy igazi gyűjtő ha eredeti nyelven olvasod:) (lásd pl én ezért tanulok japánul hogy eredeti nyelven olvashassak Mangát hisz úgy sokkal jobb)
  • knightbali
    #21
    én teljesen egyet értek veled a film silányra sikerült a képregénnyel szemben.Igazad van hogy csinálhattak volna egy korhatáros filmet, dehát ez a vonat már elment
  • knightbali
    #20
    Helló mindenkinek.

    Tagadhatatlan, hogy Magyarországon a spawn egyik legnagyobb fanja vagyok.Én csak azzal szolnék hozzá a fórumhoz, hogy senkinek semmi kivetnivalója nem lehet sem, a filmre,sem a képregényre.Korunk talán leg ötletesebb és magávalragadóbb történate a spawn.Persze vannak akik nem így gondolják,de ők le vannak sza...rva.Csak egy valami nem hagy nyugodni ami a Magyarországi képregényhelyzet.Nem tudom elhinni hogy befejezték a képregény magyar nyelvre való fordítását.Én azt mondom lázadjunk fel a szerkeztőség ellen akik nem hajlandók lefordítani a képregényt.

    Ki tart vlelem?
  • Waterhorse
    #19
    Nem túl nagyok az igényeid?
    kepregeny.net-en van egy pár magyarított, ill. magyarul kiadott scan.
  • noctlown
    #18
    nem tudja valaki hol találhatóak képregények? /összes/
  • Adam5
    #17
    Viasat

    de már mind1 mert vége


    sztem egyész jó film volt
  • Punker
    #16
    hol?
  • Adam5
    #15
    mingya kezdődik
  • neuro
    #14
    A képregény nagyon jó. Annak idején, mikor megjelent 92-ben gyakorlatilag teljesen új stílust hozott a "kommersz" képregény piacra. A rajzoló/író Todd McFarlane azóta multimilliomos :)

    A film viszont elég silányra sikerült, köszonhetően a forgalmazó vállalatnak (New Line), akik nem akartak korhatáros filmet csinálni, ezért minden horrorisztikus és okkult részt kihagytak belőle.

    A sztori egyébként egy volt cia ügynökről szól, akit a társai megölnek, de a "sátán" feltámasztja, hogy az ő katonája legyen a földön. Ha Spawn még több gonoszt öl meg a földön, akkor ezek a gonosz lelkek a sátán hadseregét gyarapítják majd a "végső összecsapásban". Persze, ahogy halad előre a történet, Spawn kezd rájönni, hogy ő csak egy bábfigura és megpróbál kitörni a gonosz hatalmából.

    Ha valakit érdekelnek a képregények (Spawn és mindenféle Image kiadvány): http://www.spawn.com
  • Cvd
    #13
    Viszont veszélyesen jó a soundtrackje.
  • Cat #12
    mint általában.
    hollywood szerint nem kell történet a filmekbe, mig egy képregényt nem lehetne anélkül eladni
  • Seth
    #11
    Egy ócska képregényadaptáció....effektek jók, történet képregényben sokkal jobb volt. Ez csak saját vélemény
  • Dichter
    #10
    Messze nem. Annyira nincs jó. De inkább nézd meg. Majd Te eldöntöd, hogy tetszik-e, vagy nem :)
  • Adam5
    #9
    kb ilyen alien stílusu?
  • Dichter
    #8
    Én inkább akciónak mondanám. Vannak benne nagyon rulz jelenetek is, és tulajdonképp a történet sem olyan közhely. Horror csak az az idióta barom bohóc csávó. De egyébként szvsz 16-os karikával fog futni.
  • Adam5
    #7
    de ilyen horror tipusu film lenne?
  • Adam5
    #6
    jól hangzik
    thx :)
  • Dichter
    #5
    Valami titkos cégnek dolgozik, még emberként. Aztán felnyomja egy haverja, és rágyújtanak egy egész labort, vagy gyárat, vagy mit. Ő meg szövetkezik a sátánnal, etc... Nem lövöm le az egészet, inkább nézd meg
  • Adam5
    #4
    SPOILER:

    nem vmi olyamiről van szó hogy meghalt és újra született?
  • Adam5
    #3
    Róla lenne szó:

  • Dichter
    #2
    Én láttam. Hát, kb 70 perc, vagyis nagyon rövid, és össze nem hugyoztam magam tőle. Egyszer nézhető darab.
  • Adam5
    #1
    Ismeritek? láttam hogy most vasárnap este 7kor lesz a viasaton. Nekem 1képregényem van belőle, a történetét nem nagyon ismerem.