1763
  • grebber
    #29
    Sebhelyesarcú

    Dixie Flatline, 22:58 - PC PS2 XBOX - Játék: Nézdahátam


    (IGN) A The Radical Games, ahogy neve is tükrözi, a megszokottól eltérő kezdést varázsolt a Scarface c. játékuk elejére. Rögtön belecsöppenünk Tony Montana kavarásainak a közepébe, pontosabban a végébe. Az IGN szép kis összefoglalót készített a játékról:
    A film zárójelenetében Tony felbőszülve ragadja meg M16-osát és lövi halomba az életére pályázó rosszcsontokat. Nekünk egyből a játék elején kell ezzel a delikát helyzettel kezdenünk valamit. Adott a sarokba szorított, kicsit pirospozsgás arcú, felbőszült karakterünk, aki épp az M16-os gépkarabélyának A4-es gránátvető kiegészítőjén remeg a keze. Végül csak elereszt egyet, jönnek a rendőrök, mi leterítjük őket, s végül annyira belemelegedünk, hogy az egész palotánkat felrobbantjuk a mennyországba, máris megváltoztatva a film eredeti sztoriját. Természetesen, ha megnyúvasztanak alkotás közben, akkor kezdhetjük előlről. Célunk tehát a káosz elől való menekülés.

    A VU Games egyelőre nem fedte fel, hogy Al Pacino kölcsönzi-e a sok kokótól mostanra már kissé aszott arcát és hangját a játékhoz vagy sem, de majd a játék közeledtével erre is fény derül. Miután jelentős tüzijátékot rendeztünk Floridában szépen eltávolodunk az izzó parázstól és egy kitalált sziget kitalált kellős közepén telepedünk le néhány hónapig. Annyira, de annyira hajt minket a honvágy, hogy a helyi fegyverkereskedőt megverjük, elvesszük a fegyvereit és visszarepülünk Floridába, a kézipoggyászunkban némi szeretetcsomaggal.

    Renoménk romokban hever. Nincs della, se bulák, a kokainnak is szűkében vagyunk, barátainkat élve eltemették vagy épp egy malacfarmon kötöttek ki és nővérünk is kapott jócskán a fejébe. A feladat adott. Újra kell építenünk a birodalmunkat. Az első lépéseket egy jó adag bosszúhadjárattal tehetjük meg. Bizniszelünk, területet szerzünk, elveszünk a helyi drogatyáktól, hogy végül Sosa elejtse a jogart és a mi zsebünkbe szálljon az összes létező kokain.

    A GTA homofón jelzőket szerencsére nem erőltetik a játékra. Lábon és négykeréken egyaránt ténykednünk kell. Elágazó a sztori, tehát döntéseket kell hoznunk (kiraboljuk-e a halárust és a halackákban kokót csempészünk vagy sem). A Radical mindent megtett, hogy otthon érezzük magunkat a korai 80-as években. A ruházattól az autókig minden ezt fogja tükrözni.

    A birodalom építéshez küldetéseket kell vállalunk egy adott területen. Egy idő után nő a renoménk, s egyben az étvágyunk is. Üzlethelyiségeket veszünk, a tulaj így rendszeresen kisebb pénzkötegeket dob a postaládánkba. A kokainnal való üzletelés piszkos pénznek minősül. Ha a rendőrök elkapnak vele, akkor irány a börtön. Találnunk kell egy üzletet, melyet pénzmosóként alkalmazhatunk.

    Nagyon fontos eleme a játéknak a gúnyolódás. Az ellenségeinket szép szavakkal illetve azonnal kedvet kapnak az orrunk beverésére. A gunyoros megjegyzéseket egyenest a filmből emelték át, úgyhogy igazán velős káromkodásokra és hízelgésekre számíthatunk.

    A célzórendszer kellemes. Amint ellenfél sántikál a közelünkben, csak az L1-et kell lenyomva tartanunk egészen addig, míg a predator jellegű célzókereszt be nem fogja a delikvenst. Innen már rajtunk múlik, hogy a célzópontocskát a fejecskére vagy a testecskére irányítjuk, s végül lövünk.

    A készítők 50-60 órányi nehézsúlyú lövöldözésekkel, karambolokkal, eredeti Sebhelyesarcú matériákkal megspékelt játékidőt ígérnek.







    info: Hardwired
  • zaki
    #28
    fél éve semmi hír a gémről, biztos hegesztik ezerrel :)
  • Hentes Bill #27
    az biztos :)
  • hykao #26
    "Síri csend és hulaszag" :))
    ...azaz még nem hallottam, láttam vele kapcsolatban semmit...mindenestre asszem nehéz lesz a Mafiát felülmúlni.
  • Hentes Bill #25
    lesz majd keresztapa gém is. arról lehet valamit tudni? kicsit off, de sztem még felesleges neki topicot nyitni. azt tudom, hogy az EA fogja majd kiadni, szal...
  • hykao #24
    Meglátjuk...lehet még belőle jó is...bár megmondom őszintén, valószínűleg valami Miami Vice-os elfurulyázás lesz...de ne legyen igazam...a Miami Vice-al se...
    Az a baj, hogy nem is tudom mikor láttam utoljára jó - minden várakozásnak eleget tevő - mozi licenszes játékot (talán az Elite Force 2)...szerintem úgy gondolják a kiadók, hogy "a licenszre költöttünk eleget, spórolunk a fejlesztésen...a neve meg úgyis eldogatja majd..."

    De egy ilyen témából, filmből bűn lesz valami szemetet piacra dobni... :(
  • Adi
    #23
    Kiváncsi leszek a játékra!
  • Adi
    #22
    Nagyon nagy film!!
  • Hentes Bill #21
    hát ha csak fele olyan jó lesz mint a film, akkor szuper gém lesz
  • Solid Snake
    #20
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ....ez kira lessz
  • Solid Snake
    #19
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ....ez kira lessz
  • hykao #18
    Bocsánat, a HARDWIRED-en!
  • hykao #17
    Gamestar-on megtalálod.
  • hykao #16
  • Pyx #15
    link?
  • hykao #14
  • hykao #13
  • hykao #12
  • hykao #11
  • hykao #10
    Addig is amíg a játékból nincsenek képek, itt van pár a filmből... :))
  • hykao #9
    Jah, de pl. a házunkat egy az egyben lemásolták (legalábbis a belső teret mindenképp...)
  • Taranov
    #8
    "sebhelyesarcú" - bizalomgerjesztő :)
  • hykao #7
    Hivatalos oldal szerintem még nincs (legalábbis én nem találtam...).
    Nem tudom, ez jó hír, avagy sem, de azok fejlesztik, akik többek közt a Simsons Hit&Run-t, és a Hulk-ot fejlesztették...sztem ez PC-s szemmel inkább rossz hír... :(
  • Botond #6
    a történetben is sok az átfedés a vice cityben
  • hykao #5
    Hát, a Vice City-ben sokat merítettek a filmből...
    Főleg egyes helyszínekre lehetett nagyon ráismerni: pl: a házunk, és az egyik klub.
  • CalebJoe
    #4
    Úristen ez a kedvenc filmem mai napig és most végre megcsinálják játékba.
  • hykao #3
    "GTA szerű játék, a film alapján"...
  • hykao #2
    Kijött belőle egy kis videoanyag...amiből nem derül ki sokminden, azon kívül, hogy olyan, mint a GTA sorozat újabb tagjai...
  • Mike
    #1
    nyomjá linket a hivatalos oldalról, mi ez?