50
Miért lassú a másolás Win98-on 2 vinyó között?
  • Szoki333
    #50
    Üdv!
    A következő a problémám:
    Adott egy 300GBos HDD 60GB hellyel; egy 1TBos HDD 560GB hellyel és egy 8GB-os file!
    A filet a 300-asról szeretném átmásolni az 1TB-os vinyóra, de azt írja ki, hogy nincs elég hely a lemezterületen.. Miért van ez? Hogy tudnám megoldani?!
    Előre is köszi!
  • MiloShee
    #49
    Hali! Sztem FAT32 tud 32 gigánál nagyobb köteteket is kezelni nem?:D
  • izb
    #48
    hehe akkor a segítség topicba is írj.
    esetedben kicsit nagyobb lesz a baj...
  • johndavis
    #47
    Sziasztok.
    Sajna már egy jó ideje vmiért nagyon lelassult a gépen és nem vagyok vmi nagy számtechzseni, ezért nem tom h mi a probléma. Csak azt tom h max 6 mb/s-el másol, meg az 1,8-as procimat is 1,1-esnek jelzi.
  • BenceYCE
    #46
    ata bol 33/66/100/133 létezik
    sata-bol jelenleg 150 de már tervezik a 300-ast és a 600as-t
  • takraj
    #45
    ja, és 8 mega cache
  • takraj
    #44
    ATA és SATA között mekkora a sebességeltérés? (Samsung 160GB 7200RPM)
  • BenceYCE
    #43
    nero seb. teszt sata samsung 160gb 50655KB/s
    Ja és még valami:
    Ha lassú csak a töredezettségmentesítés segíthet. Az alúl írott t.mentesítőt nem ismerem mert én a Symantec Norton Systemworks - Speed Disc-jét használom. Sokkal több mindent szűr, logikusabban helyezi el a fájlokat a winyón és az sem utolsó hogy nem most kezdték a szakmát. (norton commander) A Win98 ban az ő keresőmagjukat használta a szutyok winfos. Nekik eladta a szart a sajátját meg továbbfejlesztette.

    Más.

    DC++-t figyeld. Egyszerre több letöltési sávon dolgozik, rengeteg kis fájlt másol fel ezért iszonyatosan!összedarabolódik a partíció. Elkerülheted (állítólag) ha a dc ben bekapcsolod a töredezettségmentes funkciót.

    Egyéb: A win98 fat32 partíciót használ, ami nem ismer fel (állítólag) 32gb nál nagyobb köteteket. Az ennél nagyobb köteteket windows rendszerben az ntfs partícióval tudsz kezelni, amit persze nem látsz win98 alól.

    Javaslat:

    A filmeket és játékok cd képjeit teheted akár 60gb os partícióra is ha rendesen töredezettségmentesíted. Az mp3 túl kicsi fájl ahhoz, hogy egyszerre többet (nekem 30gb van ketté szedve, 2 és fél hét zene ;) )helyezz el egy partíción.

    A másik a bios. Én is rengeteget "zenéltem" az miatt, hogy a bios nem ismerte a 136gb fölötti winyókat. egy biosfrissítés, egy legalább sp1 es integrált xp, egy javítás a microsoft-tól és egy reg bejegyzés.

    Szóval a dc-s partíción kb hetente speed disc-elek a többin meg igen;) Azokon is érdemes mert minél sűrübben csinálod annál kevesebb ideig tart (állítólag).

    Szóval ha valakinek gondja lenne ilyen téren bátran keressen ([email protected]) "talán" tudok segíteni.

    Én már megjártam...
  • Gus
    #42
    Probáltem ezeket a progikat, nem segitett
    Viszont ma sikerült kiprobálni a sata-s vinyot másik gépben és leesett az állam.
    Ott asus alaplap, p4 proci, kis fájloknál (cd-iso 800MB) kb.25-30MB/s a nagy fájloknál (dvd-iso 4GB) kb.42-48MB/s a másolási sebesség.
    Ezekszerint az alaplapi vezérlöm xar
  • _Vegeta_
    #41
    a cimkeket konnyen at lehet allitani, de h miert lassu az passz.
  • tajfun
    #40
    50 az szep alom, a 30-35 viszont jonak szamit.
  • grebber
    #39
    Nekem is hasonló hibám van Xp-m van.A fővinyom két részre van osztva C és D meg van egy másik vinyom az E.
    Ez valami ok folytán a windows teleiptéskor nem tom hogyan és mér összekeveredett a D lett az E az E pedig D.
    És irdatlan lassan másol a másik vinyomra de ha beteszek egy másik vinyot és a fővinyóról arra másolok ugy gyors.Sehogy máshogy nem gyors.És nem tom mi a baj.
  • NeoMaN
    #38
    amúgy 2 vinyó között illene 35-50-nek lennie a másolásnak.
  • NeoMaN
    #37
    Bios-ban APIC (nem az ACPI!!), kikapcsol.
    Sajna ilyenkor újra kell rakni az XP-t (van rá mód, hogy ezt kikerüld, de nekem az nem jött be).
    TuneXP vagy CacheMan feltesz, disk cache beállít. Nekem eddig 2-3-4MB/sec volt, APIC off és TuneXP után 16-26MB/sec. 1 vinyón belül 2 partición.
  • tajfun
    #36
    Vagy a chio chipset... :)
  • _Vegeta_
    #35
    En a diskkeeperre eskuszok.
    Az sp2 lassit valamelyest.
  • heaven
    #34
    Ezek után hogy újraformáztad a vinyókat és telepített az XP-t fogalmam sincs mi lehet a gond.
    Esetleg nézd meg az Eszközkezelőben az IDE vezérlőknél a Speciális beállításokban, hogy a jelenlegi átviteli mód tényleg az-e amit a BIOS kiír bootoláskor.

    Nekem - mint topic indítónak végül a töredezettség mentesítés segített.
    Norton Speed Disk-el csináltam eltartott 1-2 napig, jó lassú volt.
    Most már 25-30MB-sec-el másol!

    U.I.: Rakd fel az SP2-t!
  • Gus
    #33
    Tegnap eljutottam arra a pontra, hogy ujra raktam az xp-t, legyalultam, leformáztam a winyokat. Egyböl telepités után néztem 1 tesztet.
    Igy kizárt a töredezettség és egyébb zavaro körülmények.
    Sajnálatos modon a hiba megmaradt.
  • _Vegeta_
    #32
    Pont ezt akartam mondani. Olykor annyira toredezett egy winyo h iszonyatmod belassul.
    Tipp: Isten ovjon a windowsos defregmentalotol. :D Hasznaljatok a diskkeeper-t! Gyorsabb es jobb is.
  • Laalee
    #31
    persze amit a tesztprogram kiir az egy bufferelt soros másolás eredménye, amit a valóságban sosem érsz el.

    ha sokat fut a direct connect néha defragoljatok, nagyon össze tudja turni az adatokat.
  • DarkGhost
    #30
    Ja és teszteltem a PcMark -al és 31-34MB-al kellene tudnia másolni az eredmény szerint.
  • DarkGhost
    #29
    Nekem is ez a bajom mint Gus -nak.
    Van 1 120GB 8MB-s maxtor winyóm és elég lassan másol.
    6-18MB/sec
    Nem lehetne ezt valahogyan átállítani hogy gyorsabban tudjak másolni?? Mindenből a legfrissebb programom van.
    opredszer: XP SP1 integrálva. A segítséget előre is köszönöm.
  • Gus
    #28
    Valaki WinXp guru légyszi segitsen.

    A probléma a következö: fájlmásolás ill. áthelyezés rettentöen lassu.
    A totalcommanderel néztem és 1850kbytes/s és 4220kbytes/s között változik,
    akkor is ha két külön vinyó között megy és akkor is ha csak 1 vinyo két particiója között másolok.
    A hiba akkor is jelentkezik, ha sata ill. pata vinyo között megy a másolás,
    sőt külsö usb2-es rackban lévö vinyonál is.
    Elvileg legalább 20-28MB/s sebességel kellene mennie.

    Az xp frissen van telepitve sp1-es, van friss VIAHyperion 4in1 451
    és a Raidnek (Sata) is fent van a drivere.

    Egyébb fejelmény, hogy ha Sata-rol másolok Ide-re, akkor kb. 9-10MB/s az átvitel
    (már ennek is örülnék),
    ha viszont Ide-röl Sata-ra vagy Sata-rol Sata-ra,
    akkor van a fent leirt 2-4MB/s.
    Viszont megfigyeltem, hogy ha másolás közben valamilyen progit (winrar) használok,
    akkor a másolás elkezd gyorsulni kb. 8MB/s-re.

    A konfig: MSI KT4Ultra BSR lap
    Seagate 160GB Sata vinyo sata vezérlön
    WD 120GB vinyo ide1 master
    IBM 60GB vinyo raid vezérlön
    Hengeres 80eres coolermaster kábeleken lognak, a sata meg sata kábelen.
    Mindegyik winyó NTFS fájlrendszerü, a 2 nagy 3 felé osztva.

    1. kérdésem ez mitöl lehet?
    2. hol, hogy lehet letiltani a windows gyorsitótárazását?
  • heaven
    #27
    Elsőzör nem folt fent a driver, akkor a sebesség 4.000 kbyte/s-volt

    Aztán felraktam a 2004.szeptember 10-i 6.2.0.1005 drivert és kb duplája, 8.000 kbyte/s lett a sebesség.

    Felraktam az XP SP2-t is.

    Ez sajnos még mindig nagyon karcsú.
    Ráadásul, ha megy a megy a DC++ és a Media Player 10, baromi lassú a windows commander.
  • Laalee
    #26
    chipset drivert feltetted?
  • Laalee
    #25
    my doku-n jobbklikk properties / target fül és átirod hogy hova akarod

    asszem utána rákérdez hogí átvigye e az adatokat is
  • heaven
    #24


    Túl vagyok az XP telepítésén!


    Sajnos a gép nem lett sokkal gyorsabb, most a másolás: 8000 kbytes/s
    Tehát kb. 4x lett gyorsabb a munkafolyamat!

    Ennél azért többet vártam.

    -------------------------------------------
    Most két vinyón két op.rendszer van és bootoláskor menüböl választom, hogy melyik induljon el.

    Hogyan tudom megadni az XP-nek, hogy az alapértelmezett "Dokumentumok" mappa ne az új vinyó D:\Documents and Settings\User\Dokumentumok mappájában legyen, hanem a régi vinyó C:\Dokumentumok mappája?
  • Dzsega #23
    ezt eddig nem írtad...
  • steweee
    #22
    igaz, valószínűleg nem csak az az oka, viszont én úgy használom a gépet, hogy két vinyó egymásra másol/kitömörít,közben alkalmazásokat futtatok és internetezek.az addigi 30.000 kbyte/sec olyankor tartósan lemegy 5-6.000re, ehhez ha még hozzájön a töredezettség, még lassabb lehet
  • Dzsega #21
    kérdezd meg a rendszergazdát hogy csinált e valamit és ha igen akkor mit. érdekelne engem is!
  • Dzsega #20
    de azé 2000 és 40000 között sokkal nagyobb különbség van! ez csak a töredezettség miat nem lehet, legalábbis szerintem.
  • steweee
    #19
    nem mindegy hogy mennyire töredezett a vincsi. ha nagy fájlok vannak rajta és be van rendezve, sokkal gyorsabb
  • Teperinke
    #18
    Nekem ugyan ez volt. Az otthoni gépen 40000-el másoló vinyó a munkahelyi gépemen 2000-el ment. XP-s mind a kettő. Mindez tegnapig. Mer tegnap óta bent is 40000-el megy. De hogy miért azt nem tudom. Nem csináltam semmit vele csak egy kis helyet szabadítottam fel.
  • heaven
    #17
    Csakazért is fel fogok tenni egy XP-t és majd kiderül, hogy a hardver vagy a szoftver a ludas!
  • _Vegeta_
    #16
    Francokat masol gyorsabban az xp..
  • ibrik
    #15
    A feladatkezelőben (ctrl+alt+del) mely programok láthatók és melyik produkálja a legnagyobb "CPU-tevékenységet"?
  • KViktor15
    #14
    Sziasztok! Lehet hogy nem ide tartozik de miért van az hogy alaphelyzetben(tehát hogy nem csinálok semmit) sokszor tökre be van lassulva a gép a CPU használat pedig 50-60%? Előre is kösz
  • nemcsakfeel
    #13
    nekem van 98, és netezni az alól netezek, XP alól csak gamelek...
    Szerintem nincs direkt ilyen összefüggés hogy 98 alól lassabban másol ... Max annyi hogy pl. XP ben be van állítva a DMA, 98 ban nincs.. vagy XP alatt NTFS-ből/be gyorsabb mint 98 Fat32 vel. Vagy Cache méretek másképp vannak beállítva. DE NEM közvetlenül az OP rendszer másol gyorsabban!!!!
  • Dzsega #12
    ez mind szép és jó de az xp is csinál ilyent!
    nem kell csodálkozni hogy az xp is ilyen hiszen ez is Microsoft termék. szerintem is a 98 jobb csak az xpvel kevesebb a gond de jobban szerettem a 98at.
  • barret
    #11
    Tévedsz! Ha minden driver fent van,az Xp 10-szer gyorsabban másol mint a Win98! Én is nagy Win98 fan voltam, utolsók közt tértem át xp-re,nem bántam meg!:)) Csak a Dos hiányzik egy picit...