11
Milyen ups-t vegyek ?
  • Imremagdi
    #1
    szünetmentest szeretnék venni az alábbi géphez

    A gép:
    Táp:
    Chieftec 420W
    Processzor:
    AMD Athlon 2500+@3200+
    VGA Kártya:
    Abit 9600XT 256MB TV/DVI AGP
    Memória:
    512MB PC3200 400MHz
    Alaplap:
    Epox 8kra2+
    Processzor hűtő:
    Coolink
    Cd-író,dvd-olvasó combo:
    LG 4521B
    DVD-író:
    LG GSA-4120b
    ezen kívül van benne még egy darab 160GB, két darab 120Gigás és egy 80Gigás vinyó
    Monitor : 19 colos samsunk 959NF (fogyasztása 110Watt körül van)

    én a APC Back-UPS CS 500VA, vagy a APC Back-UPS ES 500VA gondoltam, 17 és 27 ezer forintba kerülnek, mi a különbség köztük ? Vagy esetleg ez kevés lenne ? arra csak arra kellene hogy el tudjam menteni a munkáimat, és ki tudjam kapcsolni ! Monitorral együtt kb : 2-3 percet kellene kibirnia

    köcci
  • Punkerwork
    #2
    formában különböznek csak, nekem holnap jön az 500-as ES verzió.
  • Punkerwork
    #3
    ez a CS:


    ez meg az ES:
  • Cat #4
    az hogy milyen a gép lényegtelen, csak az áramfelvétel számit, azaz a táp és a monitor
    420 wattoshoz kéne egy 400 VA teljesítményü, és akkor van időd lementeni a dolgokat és kikapcsolni a gépet
  • traXion
    #5
    Hockler & Koch-ot, a többi másolat.
  • Narancs
    #6
    az nem egy német gépfegyver fajta?
  • Punkerwork
    #7
    nem az egy fegyver cég :)
  • Imremagdi
    #8
    nekem a CS szimpatikussabb,+olcsóbbb is.. de vhol ugy láttam hogy azon nem a "rendes" 220V csatlakozó van a hátolján, hanem olyan mint a táp hátulján, honnan szerezzek hozzá ilyen összekötő kábelt, vagy jár hozzá ? mert a kép alapján az ES rendes 220V csatik vannak, és akkor erre rá tudok egy hosszabitott kötni !

    Szerintem meg ne a táp számit, mert hiába van nekem egy 420 aktiv pfc tápon, ha az annál jóval kevesebb áramot vesz fel, mert egy tök gyenge gép van alákötve !

    akkor szerinted a 500VA elég lesz a gpemhez ? Persze monitorra együtt kel birnia
  • Punkerwork
    #9
    szerintem elég, tápkábelt meg bármelyik számtech boltban vehetsz de tuti hogy van hozzá
  • Imremagdi
    #10
    köcci, akkor el van döntve, APC Back-UPS CS 500VA fogok venni, 17ezer Ft, 10ezerrel olcsóbb mint mint az ES, de van még 3 hét mire megrendelem, addig még vki elöjöhet hogy a CS miért nem jó...
  • Pheel
    #11
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1088031795