46285
  • Magnetic
    #166
    Hát még kb. 1 év a bétáig. Reméljük sikerül bekerülni a close betába és nem csak az open betába :)
  • TasManXT
    #165
    na a beta-ig Eve Online-ozok :)
  • hykao #164
    Beindult a hivatalos oldal! Katt a bannerre!
  • Tuvok #163
    köszike ;)
  • Zsolo007
    #162
    Boldog Szülinapot!!!
  • akyyy
    #161
    Boldog szülinapot
  • Tuvok #160
    "nehéz" kitalálni miért ...
  • akyyy
    #159
    ez az öregedés jól hangzik még ha nem is startrek lenne :)
    akadémiát sztem max tutorialként lehetne megcsinálni...

    miért nem adnak ki startreket olyasmi "módban" mint pl a Gothic? Offline se lene rossz sztem... nem ártana a atmoszférának!
  • akyyy
    #158
    azért kellet, merrt a STAR TREK "részvényei" eléggé lent vannak sajna..gondolom ez afféle mentőövként szolgál
  • akyyy
    #157
    nem nagyon, csak az első évadot láttam méga viasaton, AXN vagymi ahol most adják meg sajna nincs:((

    inkáb imádkozok, hogy egyszer leadják szinkronosan (sajnosmár) az összes részt valamelyik jó kis adón
  • [NST]Cifu
    #156
    Amennyire ki lehet venni eddig, mindenképpen hajóra kerülsz (először az akadémián kezdesz, aztán jelenkezhetsz egy hajóra), és egy hajó úgy fog működni, mint egy MMORPG-s guild, ahol a hajó kapitánya lesz a guild vezetője. Az egyes játékosok kölönböző feladatspecifikus kasztnak tanulhat (értsd.: medikus, gépész, vezénylő tiszt, katonai, holofedélzet-programozó, stb.), és annak megfelelő feladatokat kaphat a hajón. Lehetőség lesz "szóló" módban is menni, ahol NPC-k lesznek a hajók személyzete, és kapitánynak szólóként valószinüleg csak a kisebb hajók lesznek elérhetőek. A legénység száma akár több száz is lehet egyébként, és a nagyobb hajók egy külön városként funckionálnak. Ez utóbbit én legalábbis úgy tudom elképzelni, hogy pl. a sickbay-ben (gyengélkedő) a medikusok adnak "szolgálatot", és láthatnak el egy-egy misszióról visszatérő csapatott, meggyógyítva őket, a bárban táncosok, zenészek lehetnek, ha valaki valamilyen holo-programot akar, akkor a holodeck-programozókhoz fordulhat, stb.

    A karakterek kora is egyre nő egyébként a szintlépésekkor (ugye a "szintek": kadét, legénység, parancsnoki, kiküldetési és flottavezénylő (bocs a hülye magyarításért), tehát fizikailag is öregedni fogunk. :)
  • Zsolo007
    #155
    Áhh nemhinném hogy így lesz, csak lesz annyi eszük hogy jól megoldják, reménykedjünk
  • Tuvok #154
    kössz ... :)

    szal még kiforratlan a dolog, csak azt nemtom miért kellett a játékot azelőtt beharangozni, még mielőtt egyáltalán vki az első poligont lemodellezte volna ...
    így most évekig várhatunk rá
    azért remélem, hogy max 4-5 főnél (főtisztek) nem lesz több ember által irányított személy egy hajón, mert minél több ember, annál kisebb az összehangoltság, ami pl . csatákban nagy hátrány, nem is beszélve a konfliktusokról, meg gondolom lesz pár 12 éves, aki kapitány akar lenni, nem főgépész, ezért felrobbantja a reaktort ...
  • Zsolo007
    #153
    Az x-típus: Így hívják az akkori hajókat (30. század)(asszem)
    Az enterprise 1-2-3 évadját nem nézted? főleg a 2-3 foglalkozik az időhidegháborúval, vagy eredeti nevén: temporal cold war (asszem)
  • Zsolo007
    #152
    Háááát, te lehet hogy ott fogsz, ennyi értelemmel :) Na tegyük félre a viccet és a sértegetést :)

    Az interjú leírta a rangokat. Gondolom annyian fognak szolgálni ahány fő kell egy hajó üzemeltetéséhez. Gondolom a játékosok csak tisztek lesznek nemhinném hogy plazmavezetéktakarítással kéne kezdeni.... :) de túl korai stádiumban van a gém ahhoz hogy pontosan meg lehessen mondani....
  • Tuvok #151
    Arról nincs hír, hogy hányan fognak egy hajón szolgálni, és milyen rangtól kezdve ?
    Mert nincs kedvem egy évnél tovább plazmavezeték-takarító munkásként melózni ;>
  • Borg
    #150
    Voyager, Relativity pl.
  • akyyy
    #149
    az "5.csoportól" én még nem is halottam
  • Zsolo007
    #148
    De tudjátok mi baszna be igazán? (ugyan semmi valószínűsége sincs) Ha több szerver lenne mint a WoWban és csoprotokra lennének osztva méghozzá ST korszakok szerint!!!
    1. csoport: Korai Enterprise (NX széria, föderáció előtt)
    2. csoport: TOS
    3. csoport: TNG+DS9
    4. csoport: Voyager, Delta quadráns :)
    5. csoport: Jövőben játszódó (az X típusú, időutazásos, ahonnan a mostani enterprisera jött az az időügynök, az "időhidegháború" (ez odabaszna)

    Persze ennek a valószínűsége=0, de azért király lenne :D
  • Zsolo007
    #147
    Ha mindezek mellé még jön király star trek zene, akkor még a grafika sem tud igazán érdekelni!!!!Nekem nem kell csillogó villogó DX10et használó agyon bumpmappingolt műanyagbőrű szar, csak hangulatos valóban SThű gém!!!!
  • Zsolo007
    #146
    Hát a starfleet command nem kéne, nekem annyi is elég lenne ha bridge commander+be lehet járni a hajót, nem vagyok a székhez ragasztva :D. Kézifegyveres küldetések mint az elite forceban + az rpg elemek. Ez így már korrekt lenne

    De nemhinném hogy kapitány akarnék lenni. Inkább első tiszt, vagy biztonsági főtiszt, de még a helmet is bevállalnám :)
  • akyyy
    #145
    jah, egy kis Elit Force Bridge Commander és Starfleet command-al egybegyúrva... pluszba rpg elemekkel.... el se hiszi az ember
  • Borg
    #144
    A canon pont azt jelenti, hogy maximálisan hűek lesznek a star trek világához. Remélhetően.
  • Zsolo007
    #143
    Én nyomultam WoW bétával, triáloztam SWG-ben, de egyik sem tudott igazán lekötni, ha ezt jól megcsinálják akkor szerintem ez lesz az első MMORPG amit megveszek.
    Nincs is annál jobb, mint:
    Kiballagni a hídra, beülni a kapitányi székbe
    és a következőt hallani:
    Sir! Cardassian ships are closing on on our position.
    Én:
    Target the nearest ship, hit it with everything we've got :)

    ÉS mindezt mondjuk a Defiant hídján :)

    Singleben BridgeCommander 4ever :)

    UI.: És ha ez megvan akkor már csak 1 dolog fog hiányozni az életemből (persze ez nem teljesen igaz :P ): Andromeda Online

    Mert ugye az se rossz ha az ember forcelance-szel a kezében írta a hajót megszálló magógot :)
  • [NST]Cifu
    #142
    Az ST-nek azért elég népes rajongótábora van, szóval kétlem, hogy ez problémát jelentene. Én inkább attól félek, hogy az SWG-hez hasonlóan egy "sima" MMORPG lesz, némi ST szósszal leöntve, és ahelyett, hogy törekednének a világgal kapcsolatos hűségre, mindenféle "game balance" lesz az előtérben...
  • akyyy
    #141
    félek (remélem nincs igazam) de ez is úg yjárhat mind a Mátrix Online.... most várjuk sokan, aztán előbukan majd a WoW kiegje, vagy a második része esetleg, vagy egy hasonló MMORPG, és akkor ezt már b**hatják...:(bár én ezzel tuti fogok játszani
  • Zsolo007
    #140
    canon? Ezt olvastam az interjúban is, de nem tudom mi ez. Valaki mondja el pls.

    Csak lenne már 2006 és tolhatnánk a bétát! :)
  • Guest
    #139
    Szerintem úgyis a világon, a játékmeneten fog múlni a dolog, és nem a grafikán... ;)
  • Borg
    #138
    Ez jó:)
    A leirásból itélve tényleg jól csinálják. Bár a grafikát illetően mintha ugy vettem volna ki, hogy azért kompromisszumra törekszenek a high-end és a mindenkinél fut között... nemtom mi sül ki ebből.
    De hogy a világnál teljesen canon dolgokra épitkeznek, azt nagyon jól teszik :)
  • TasManXT
    #137
    ez tök jó, köszi! ;)
  • Adam5
    #136
    Erre most akadtam, az mmorpg.com készített interjút Glen Dahlgren-el (arról fogalmam sincs hogy mikor készült az interjú mer nem találok dátumot)
  • Tuvok #135
    persze :)
    le se szarnátok, közben én vagyok a leggazdagabb :P
    csatáztok egyet, én meg a végén viszem ami csak mozdítható :D
  • TasManXT
    #134
    kellene a latinum, mi? :D
  • Tuvok #133
    én ferengi akarok lenni
  • Tuvok #132
  • TasManXT
    #131
    én mennék a delta kvadránsba is borg piknikre :)
    első karakterem tuti, hogy egy vulkán lesz. Live long and prosper!
  • bah
    #130
    "delta quadransba is."
    Bocsi gammát akartam írni!
  • bah
    #129
    Már régebben olvastam hírt erről azonban a topicot csak most fedeztem fel.Én is trek fannak tartom magam annak ellenére hogy nem szoktam írogatni trek fórumokban,találkozókra sem járok.A TOS-t kivéve mindegyik sorozatból láttam majdnem az összes részt amit leadtak mo-n.A TOS-ból kb 10 20 részt láttam.Mind a 10 trek filmet volt szerencsém megnézni.A sorozatok közül a ds9 tetszett a legjobban.

    Hát szeretném megvenni ezt a gamet biztos jó lessz.Gondolom lesznek magyar guildok, és klánok.Ha nem lessz magyar szerver akkor általában a németen fog jáccani minden magyar mivel ott a legjobb a ping.A leírtak alapján az npc-k elleni harc lessz a legmeghatározóbb,de lessz human vs human is.Ha jól olvastam saját kabinunk is lessz? :) Amibe gyűjthetjük majd a kacatokat(klingon distruptor,romulan sör,dominium transzporter,latinummal bevont szemeteskuka....)
    És ilyen küldetések lesznek hasonlóan a wowhoz.
    A hajók irányítását nem tudom hogy oldják meg szerintem csak a főtisztek lesznek emberek.Gondoljatok bele ha teszem azt 2000 ember egy szerveren az mondjuk 50 fős hajóval 40 hajót jelent egyszerre,egy hatalmas univerzumra.Szerintem 300 hajó inkább felel meg az igénynek.A trekben az egyik lényeg hogy nagy legyen az univerzum.Most vagy a bolygókat kell ehez naggyá tenni ami kevésbé lenne szines,vagy a naprendszereket ami már izgalmasabb lenne.Ha dominium is lessz benne úgy tartom logikusnak hogy a dominium háború időszakán játszódik majd vagy a másik ami jobb lenne el lehetne jutni a delta quadransba is.Ami azt jelenti hogy nagyonnagy területek lesznek.A másik amire kiváncsi vagyok hogy oldják meg a 3d-s térképet.Egy térkép feltétlen fontos egy ilyen játékhoz.

    Ti melyik fajjal lesztek majd?Szerintem mindenki csillagflottás lessz :) Én szerintem klingon leszek.
    Remélem majd találkozhatok siskoval is :
    Addig meg kéne tanunom normálisan angolul.Az ilyenekbe létfontosságú az angol nyelvtudás.Nah megyek tanulok angolt holnap doga.
  • TasManXT
    #128
    kevés az a 2000 1 szerverre :) meg persze azért lesznek npc-k is bőven.
  • Adam5
    #127
    Sztem a STO-ban olyan 30-50 ember lex a legénység egy hajón (igaz hogy a sorozatban többszáz legénységes egy hajó) mer ha 500 emberes hajók lennének akko nem lenne túl sok hajó :D, és végülis ha úgy szamoljuk hogy lex a serveren 2000 ember akko lex kb 40 hajó ami pont jó vagy eggyesek szerint lehet hogy még kevés is, namármost ha több frakció lenne, mittom en 4-5 akko ez a 40 is osztodna pl 4felé és akkor minden frakcionak lenne 10csillaghajója. de perxe akko még nem vettuk szamitasba azokat az embereket akik épp nincsenek szolgalatban hanem máshol töltik az idejüket.