45169
  • Skill
    #2263
    nekem megy bár lassan.
  • Juhasz27
    #2262
    91%-nál behalt a patch letöltés már fél órája egy helyben áll,van még vkinek ilyen gondja ?
    Csak hogy nálam van-e a hiba.
  • soulhunter85
    #2261
    köszi!
    akkor gyüjtök dilithiumot :)
  • Crokin
    #2260
    Van, 400C pontért vehetsz a C-Store-ban egy tárgyat, amivel újra el tudod osztani őket.
  • soulhunter85
    #2259
    Köszönöm, ez sokat segít!
    van rá mód hogy visszaállítsam a az eddig elosztott pontokat?
  • Crokin
    #2258
    Itt találsz pár kiosztást.
  • soulhunter85
    #2257
    Sziasztok!
    Hogyan osszam el a skillpontjaimat egy tactical officer karivan, egy cruiser hajóhoz?
    eddig a tactical képességeket fejlesztettem.
    Köszi! :)
  • Mr Csé
    #2256
    akkor lehet hogy azé nemadott hajot mert nem beszéltem admirálissal :)
  • Lemming
    #2255
    Level 40-en kapsz utoljára hajót.
    Szűrd le a hajólistát a szintednek megfelelően, ott lesz az.
    De persze előtte beszélni kell az admirálissal hogy oda is adja az free ship tokent, bár ezt gondolom tudod.
  • Mr Csé
    #2254
    választhatok hajot csak nem engedi buy-olni mert nincs c-pontom
  • Jabar
    #2253
    ha jól tudom kapitányként kapsz ingyen hajót utoljára, utánna 120.000 ore-ért válthatsz ki (teljesen jól használhatóak vice admiral-ként is) ill c-pontért.
  • Mr Csé
    #2252
    elértem a Commander rangot akkor nem kapok uj hajót?

    mert választhatnék csak nincs c-m

    ha ingyen játszom nem lehet jobb hajom ?
  • Optimus Prime
    #2251
    Ezek jól hangzanak. Bele is vettem magam.
  • Lemming
    #2250
    Van bőven. Lesz olyan küldetés is ahol egy darab lőszert nem fogsz ellőni, mert csak lementek megnézni a növényeket vagy visztek 10 pár zoknit egy bolygóra. Sajnos azok a küldetések kevésbé termelékenyek, de relatív sok van belőlük és - szerintem - ha valaki nem csak a damage countert meg a lootot nézi még szórakozni is tud velük.

    Igazából látszik hogy hol akarták el trekkesíteni a szokásos MMO felállást, de sajnos, gondolom a vinnyogó tömegek nyomására azért ingább átlag mmo a content. (Azaz PvE PvP High-end, epix lootok, mifene.)

    Ettől függetlenül a story küldetések rendszerint jók, haverral is csinálhatók mint kb minden, patrolok is jópofák, a mellék feladatok is érdekesek, és nem mellesleg marha jól néz ki amikor több cruiser okádja a beameket mindenfelé diszkógömbként.

    Mellesleg a játékban találhato naponta megcsinálható Strange New Worlds pont azt kívánja, hogy 1-1 kevéssé ismert szektor (cluster néven futnak itt és random világokat rejtenek meg craft materialt) 3 felfedezős küldetését megcsináld. Az XP-n túl ez az egyik első napi dilithium bevétele az embernek.

    Később meg a legénységet is lehet zavarni küldetésekre, mondjuk egy kiruccanásra a Risa örömtanyára, ez a Duty Officer system lesz amit lv 7 körül kapsz meg, szóval kerül még egy réteg a játékba.
  • Optimus Prime
    #2249
    Kösz az infót. Fel van téve és a trainingen már átestem. Csak nem estem még neki úgy. Egyébként tényleg vannak strange new worlds küldetések is? Úgy értem van Trekes felfedező feeling is vagy csak csaták?
  • Sunsetjoy
    #2248
    Oké megértettem, köszi.

    A földi harccal még az a bajom, hogy nem mindig szeretnek értelmesen mozogni a csapattársak, az aktuális célt mutató nyíl néha kicsit zavarosan mutat, de annyira azért nem zavaró. Az űrcsaták szerintem meg 2-3 hajónál már-már epikusak, jól néznek ki szerintem,
  • Lemming
    #2247
    Javaslom Youtubeon átnézni a dolgokat.
    Olyan epikus iszonyat nagy csaták ritkák, de látványosak így is az űrharcok.
    A földi harc annyira nem látványos, de nem vészes, ott is vannak szépségek.

    De igen, DS9 limitáltan bejárható, meg sok más hely is.

    A "meg minden"-t meg a fantáziádra bízom. Nem életem legnagyobb játékos élménye az STO, de arra elég jó hogy per pillanat lekössön.
  • Lemming
    #2246
    Lehetni lehet, különben nem lenne értelme a több azonos típusú brigde officer helynek, jelen esetben a 2 engineernek. Ez esetben ugye a legördülő menüből válaszd ki azt aki neked oda szimpatikus. Ugyanaz az ember értelemszerűen nem lehet, legalábbis polipot még nem láttam a játékban. (ha-ha)

    De tisztázzunk valamit:
    Bridge Officer slot az én értelmezésemben a bal oldali lista, ahol az össze a jaódon fellelhető emberke szerepel. "Jobb" oldalra, a konzolokhoz ezekből ültethetsz.

    Ha nincs extra engineer officered és ezért nincs benne a konzolnál szereplő legördülő menüben, és felvenni se tud újat mert csak tanítani akar, akkor lép életbe amit korábban írtam.

    Nekem így néz ki:
    A hajó konzoljait 2 Science, 2 Engineer és 1 Tactical kezeli.

    Viszont a hajón összesen 4 Science, 4 Engineer, 2 tactical van. Ezekből válogatok szituációtól függően.

    (A szintjük az embereknek kvázi nem mérvadó, nem fáj semmibe kinevezni mindenkit Commandernek, annyi a bridge officer skill pont a játékban hogy ihaj. Ráadásul, level 50 után minden Skill pontból bridge officer skill pont lesz. Aki földi harcra megy az mind Commander legyen, aki csak űrben a konzoloknál van, az lehet konzol szintjére húzva vagy Commander akár.)
  • Sunsetjoy
    #2245
    Nekem az is tetszik a játékban, hogy igen jól követi hivatalosként a Star Trek kánont.

    Az előbbi misszióban találkoztam Leonard James Akaar-ral, akinek a keresztapjai Leonard McCoy és James T. Kirk :)
    Lásd TOS S02E11 Friday's child

    Nos persze több helyen olyan nem közismert dolgok vannak, hogy kevesen ismerik fel benne az utalást.
    Többször ugye a filmeken és sorozatokon túlmutató történetek vannak benne.
  • Optimus Prime
    #2244
    Be kéne már szállnom a játékba. A minap láttam az új Dominion előzetest. Tényleg ilyen ütős jelenetek és űrcsaták vannak benne vagy ez csak látványos promó videó? Úgy értem el lehet menni a DS9-ra, ott járkálni meg minden, plusz az űrcsata a Dominion flottával meg minden?
  • Devids Pro
    #2243
    Ha azt írja, hogy nincs hely, akkor fel van véve (legalább) egy BO-d aki nincs "beültetve" sehova. Az engineer konzolnál nem ül senki, de elérted a maximális bridge officerek számát. Mint ahogy írták, küldj el valakit, aki nem ül konzolnál, akkor felszabadul egy hely, és fel tudod venni az engineert.
  • Sunsetjoy
    #2242
    Ezen válaszból a nagyját tudtam eddig is saccperkábé :)
    .
    Mert ugye az volt a kérdésem, hogy lehet-e úgy, hogy
    - tactical
    -engineer lt. commander
    -engineer ensign
    -science

    konzolokon legyenek emberkék, vagyis 2 mérnöki poszton is egyszerre.

    Magyarán a hajón nincs minden bridge officer slot elfoglalva, mert az engineer ensign üres. Ennek betöltésére szerettem volna tanácsot kérni.
  • Lemming
    #2241
    A hajódon (illetve a karaktereden) van X bridge officer slot. Ha ez teli, akkor csak átképezhetsz az újakkal, iletve parkoltathatod őket a jelentkezők listáján (tán candidate) amíg egy másikat ki nem rúgsz. Páros lábbal. Hogy Warp 10-el hagyja el a hajót.

    Röviden:
    Rúgj ki egy mihasznát oszt vedd fel az engineert, vagy ha netán abba a helyzetbe kerülnél, hogy már "elhasználtad" a dudét, akkor exchangen van olcsóért, és a Spaceockban is lehet venni random dilithiumért. Exchangen, tényleg olcsó, alap "common" emberek pár ezer creditért vannak.


    Átképezni pedig bármikor lehet.
    Egy valamire figyelj oda, hogy lehet a felvett ipsének olyan Commander szintű skillje van amit amúgy nem tudsz neki megtanítani, így megéri picit gondolkodni, de a BO-k helyes beállításának problémája igen csak high end szintű kérdés, elején nem érdemes miattuk eret vágni, csak legyen ember a posztokon hogy a skillek pörögjenek.
  • crossy104
    #2240
    Sziasztok!
    Én is szeretnék csatlakozni. Nem rég kezdtem én is.

    keresztes 104 néven vagyok a játékban.

    Köszönöm!
  • soulhunter85
    #2239
    Sziasztok ! Nem rég kezdtem a játékot, és érdekelne hogy van e Magyar klán?
    Örülnék ha invelnétek, mert sok kérdésem lenne.
    a karim neve Isabel K. Spacey, Isabel@krisztian1985
    Köszönöm!

  • Fabio Capello
    #2238
    STF-ekben. (Cure, Infected, Khitomer)
  • Kope91
    #2237
    borg felszerelésekhez hol tudok szerezni kis itemeket, amikkel ki lehet váltani azoka DS9en?
  • Plata
    #2236
    Annál a küldetésnél automatikusan kapsz egy ingyen űrsiklót.
  • Sunsetjoy
    #2235
    Hm, mi kell ahhoz, hogy egy heavy cruiseren a két mérnöki pultot tudjam használni? már commander 26 vagyok, a főgépészem ugye lt. commander, és van a hajón egy másik ensign engineer station <- na ide hogy hozzak be új embert?
    Amikor kapok, akkor azt hebegi, hogy nincs hely a hajón, csak átképezhetek vele.

    Ranghoz kötött (az enyémhez), vagy pedig valami kezdőbb pasast kell keresnem az officerek között erre az ensign pozícióra?
  • Juhasz27
    #2234
    Ne a bolygón keresd,az űrbázison lehet venni hajókat
  • baly94
    #2233
    Klingonoknál honnan lehet űrsiklót venni? Kéne majd a Valut című küldetéshez is, meg a mostani epizódhoz. Sehol se találom egyszerűen.
  • Mr Csé
    #2232
    ok
  • Reg5
    #2231
    Az explore mission mellé vegyél egy másik felfedezőset, úgy elfogadja.
  • Mr Csé
    #2230
    explorer missiont hogy kell megcsinalni?

    elmentem egy klasterba három bolygot felfedeztem azt semmit nemkaptam érte nem irta ki hogy komplett a mission miért?
  • Plata
    #2229
    10 szintenként két új hajó helyet kapsz.
  • baly94
    #2228
    A hajókat csak elbocsájtani tudod(dismiss). nem kapsz értük semmit, mivel ingyen is kapod őket. 10es szint után kapsz plusz helyeket.
  • Scharnhorst
    #2227
    Üdv!

    Hogyan lehet hajót eladni? Azt írja a játék, hogy nem eladható a hajó senkinek. F2P-jel csak két hajóm lehet akkor utána vége is vagy lehet tovább menni is majd?
    Előre is köszi a választ.
  • Fabio Capello
    #2226
    doff, pve, exploration, community review
  • Mr Csé
    #2225
    pve vel lehet dilitiumot kapni ?
  • baly94
    #2224
    Jaja, szombatonként nyílik meg új ha minden igaz.