46292
  • Kolln
    #3626
    Mind oldalon, mind a játékon belül a Store-ban láthatod az éppen aktuális ZEN mennyiséged. Amennyiben nem kaptad meg az 500 ZEN-t akkor lépj kapcsolatba a PWE supportjával, hangsúlyozom a PWE supportjával, mert a Crypticnek nincs support része, csak látványba!!!
  • Plata
    #3625
    Havi 500 zen lesz az.Azt meg ingame kapod.Szerintem.
  • Zero 7th
    #3624
    Eh, spoilerből kimaradt a szemléltető kép. Na még egyszer:
  • Zero 7th
    #3623
    Kb annyira lenne hihetetlen mennyiségű a számolás ütközéseknél, mint mondjuk egy GTA-ban. Csak szólnék, hogy 2013 van...

    A méretarány egy szempontból technikai korlát, mert az engine nem bír nagyobb mapokat, abba meg ekkora bolygók férnek. Az meg egy másik dolog, hogy az engine egy elavult hulladék. Illetve hát az MMOsága miatt gyökér a grafika, hogy régi géppel rendelkezők is játszhassanak. És ez az elsődleges szempont, hogy minél többen játsszanak, nem az, hogy szép legyen.
    Pl az X3-ban majdnem 10 éve sokkal épeszűbb arányű bolygók vannak.
    Ott is még túl pici, és neki lehet koppanni, de messze nem az a karácsonyfadísz fíling, mint az STOban.
    Egyébként egy bolygó is csak háromszögháló, rajta textúra. Akár kicsi, akár nagy. Egy űrhajó kb tízszer több számítást és memóriát igényel...

    Ezt a játékot nem a grafikájáért szeretjük. Mint ahogy a sorozatot sem a maszkok, díszletek és effektek minőségéért.
  • zsigerpuding
    #3622
    Vannak "hibák" a játékban, amelyek a játszhatóságot növelik:

    - Az űrben alapból nincs hang (mivel nincs közvetítőanyag, amiben terjedhetne), viszont némán elég laposak lennének az űrcsaták.
    - Az egzotikus részecskékről a mai fizika állása szerint csak elméleteinek vannak, így a fegyverek viselkedése nem annyira zavaró.
    - Ütközések. Hihetetlen mennyiségű számítási igénye lenne, ha ezeket valós időben megcsinálnák. És az állandó haláltól idegbajt is kapnánk. ;>
    - Méretarányok. Ez is elég nagy számítási igényt követelne, és akkora memória kellene hozzá, amellyel a mai gépek még nem rendelkeznek.

    Ami talán javítható lenne, az a "tengeralattjáró-fizika".


  • weky
    #3621
    Sziasztok!

    Egy technikai kérdésem lenne: előfizető vagyok így elvileg járna havonta 500 Promotional pont, már ha jól értelmeztem a f2p leírást a hiv. oldalon.

    2 hete levonták az előfizetés díját, de a pontokról semmi hír. Hol tudom megnézni, hogy megkaptam e vagy sem?

    Előre is köszi a segítséget!
  • Zero 7th
    #3620
    Én meg nézem vadul a TNG-t, most volt először borg. Q kurvajó karakter, és egyre kevésbé zavar a képi világ. A sztorik meg egész faszák, bár hullámzó a minőség. Ez a borgos jó volt.
  • Jence4
    #3619
    Azal kapcsolatban hogy a film világának a gazdasági rendszere köszönőviszonyban sincs a játékéval ,az nem vitás :D
  • Zero 7th
    #3618
    Egyébként a roma hajóknak mi a hátrányuk a többihez képest? Mert a képességes warp core, meg a +10%dmg-es stealth elég komoly előnyök, de gondolom ki van balanszolva. Miben rosszabbak, mint a többi?
  • Zero 7th
    #3617
    Na jó, asszem ki kell osztanom némi skill pontot, mert így lvl20 környékén 0 kirakott skillel elég nehézkessé kezd válni... Főleg, hogy a boffokra is szartam, mindenkinek a kezdő skillje van, és semmi más.
    Most döglöttem bele egy D'deridexbe negyedszer. Normalon. :P
  • Kolln
    #3616
    Az STO gazdasági rendszere sosem lehetett és sosem lesz jó! Miért? Ehhez tekintsünk vissza az előzményekre: Gene Roddenberry, az nagy kiváló elme, ki megalkotta a Star Trek univerzumot, úgy alkotta meg, hogy abban a világban a gazdaság nem korrupt, nem harácsolásra épül. Természetesen az ottani gazdaságban nincs semmilyen pénz, kérdezik még sokan, de hogyan, milyen akkor a a gazdaság? Ez az ami sosem derült ki, mert nem tudjuk elképzelni enélkül a világot sajnos. Visszatérve a lényegre, igen nagy fejfájást okozott a Cryptic-nek, hogy hogyan alakítsák ki a gazdasági rendszerét az STO-nak ebből az okból. Mivel a Föderáció nem nagyon használta a latinumot nagyobb beruházásokra így az mint lehetséges pénznem ugrott. További gondolkodás útján jött létre az EC, avagy Energy Credit, melynek lényege, hogy energiából van, így nem igazi pénz, így nem adtak semmi olyat a Star Trek univerzumhoz, ami ártott volna a felépítésének, mégis a játék ezzel már elindulhatott. Ezután jöttek a Mark-ok és Emblem-ek, mely szintén helyettesítette az igazi pénzt. Ámbátor idővel ezekből túl sok lett, ezért F2P-el vezettek be egy új gazdasági rendszert, mely a Mark-okat és Emblem-eket kicserélte dilithiumra, mely már értelmes használatú eszköz volt, hisz azzal lehetett kereskedni fajok közt. sajnos azonban a Cryptic feje léket kapott és a haszonleső kis ferengi PWE miatt, elárasztottak minket Lock Box hegyekkel, anno STF Mark-okat is bevezettek, aztán Lock Box-al a Lobi-t.

    Véleményem szerint, a játék meglenne a Lobi nélkül, az EC mindenképp kell mint fizető eszközhelyettes. A Dilithium is nagyon beépült már főleg a Zen miatt, de Lobi nélkül meg lennénk, helyette az itemeket a Lobi-ból a Lock Box dropjába be lehetne építeni, ezzel jobban fokozva a Lock Box nyitogatáshoz szükséges Master Key-ek eladásának számát. De értelmes dolgot ne nagyon várjunk a Cryptic-től vagy PWE-től, mint láttuk, egy szerver stabilitási gondot sem voltak képesek fixálni, nem beszélve a sokszor ugyanúgy visszatérő bug-okra (lsd: Hazard Emitters hiba, vizuális effekt hibák EWP-nél és GW-nél, halhatatlan pajzsok...). :)
  • Zero 7th
    #3615
    Doff küldiben 1500 latinumért lehet venni szemetet, vagy critical esetén contrabandot is.
  • Plata
    #3614
    Latinumból vehetsz fun itemeket,holorojector-t,vagy a hajód hídjára gyönyörű trófeákat.
  • Jence4
    #3613
    Bocs hogy ezt mondom, de szerintem a valuta rendszer a játékban tökéletes ,a latinum a funra van, szart se ér,ő a kakukk tojás.
    A dilithium azért van hogy legyen miért játszani , és ha valaki gyorsan kiakarja magát gearelni pénzen vett Zent bevált dilithiumra és már van is egy tűrhető gearje , vagy kulcsot/fleet modult vesz berakja exre és ki exeszi a geart, és ez a manőver csak pár ezer forintjába került. A dili lényege hogy csak az exen keresztül lehet vele másokkal kereskedni és csak Zenre , tehát a játékosok számára semmilyen visszaélésre nem ad lehetőséget. A Zen hasonlóan működik, csak az a pépnztárca oldalról folyik be mig a dilithiumot a gamerek termelik. Az EC azért kell hogy egymással is tudjanak kereskedni a játékosok. A lobbi pedig logikus, mert vannak akik ládikákat nyitnak és mondjuk kb 50 láda után sem esik semmi akkor az összegyül lobbidból a lobbistoreban vehetsz valamit , pl Tal shiar cruisert, és a lobbi ha nehezen is de farmolható a küldetésekben .Magyarul szerintem minden valutának megvan a helye a játékban , szerepük a játék gazdaságának működésben tartása , és a farmoló + pénzes játékosok vagyonának összehozása. És a visszaélések minimalizálása (amit ugye megkerülni nem lehet még egy ilyen zárt és szabályozott rendszerben sem :) )
  • SovereignXY
    #3612
    Hé! Vehetsz kuclsot exen. Akkor csak EC kell. máris egyszerább a foylamat :D
  • Zero 7th
    #3611
    Azért tarkón csapdosnám szívlapáttal azt az elmebeteg barmot, aki a játék pénzrendszerét dizájnolja... Komolyan, aki szerint egy játékban szükség van KILENC féle pénznemre úgy, hogy másik kilenc már elavult és megszűnt, az szerintem kiállította magáról a kilövési engedélyt és kiírta magát az emberi fajból...

    A kedvencem a lobi kristály, amit ugye úgy szerzek, hogy farmolok megkapós dilítiumot, átváltom elköltős dilítiummá, beváltom zen kreditre, zen kreditből veszek master kulcsot, szerzek dobozt, és a kulccsal kinyitom.
    Agyam eldurran...

    Na nem mintha kéne most lobi, csak azért le kellett szögeznem, hogy ez szerintem nem ép elme szüleménye.
  • Jakuza1
    #3610
    A Console - Universal - Shield Absorptive Frequency Generator -t probalta mar valaki ? Mennyir surun proccol ?
    Gondolkozom a roma engimnek a beszrzesen, csak nem tudom megeri e a konzolert a 1000 gold kiadas.
  • Plata
    #3609
    Marauder 4 illetve diplomacy 4 ranggal kaphatsz másik féltől boffot,lilát.Amilyet választasz.
  • Plata
    #3608
    Én általában csak lila boffot tartom meg,kéket ha nem fér kidobom.Most is fut mind a 10 fedes karimnak doff küldi ami remélhetőleg egy lilát ad majd,reggel találtam esd mellett és minddel fel vettem.
    Ennek a fedes karimnak van aktív szolgálatban például orion boffja,Lollro.

    De klingon oldalon is van több olyan karim aminek a hídján fedes boff van.
  • Plata
    #3607
    Legjobb a flotta bázis,a lila 25 ezer flotta credit a kék asszem 10 ezer.Doff,és igen jókat tud adni.Olyat amilyeneket máshonnan nem kaphatsz,egyedieket és különlegeseket.
  • Jakuza1
    #3606
    Legegyszerubb modja a market.
    Minipackokat eleg olcson lehet venni 100k-150k kornyeken. Persze ezekben tobbsegben lesz a feher es zold, de akar makkal lila is johet belole.
  • SovereignXY
    #3605
    tudom oylat is láttam. iylen 2 naposak. De a refugees az ha nem abszik ki velem akkor min kéket megkapom és azt hiszem csak 20 óra.
    Mert pl volt oylan, hogy egyik karim is feladott 4 iylet a másik is. Az első kapott 3 kéket 1 zöldet. A másik kapott 1 zöldet a többi meg disaster iylen kb 5% mellett...
  • Plata
    #3604
    Vagy a klingon akadémián az épületben egy ipse,nem tudom a nevét az akadémia területén 1 gorn 1 nau 1 orion npc ad még doffot.De klingonnal ha járod az űrt kaphatsz egy csomó ilyen doffos küldit,nem kell hozzá semmi és doffot vagy boffot ad.
  • Plata
    #3603
    Ha az akadémiára lemész,menj a kerek épületbe ott ül a fülkében egy NPC nála van 5 küldetés 1 küldetés dilibe kerül 4 ingyenes,plusz a kertben még 3 npc ad 1-1- küldetést.Ezekhez nem kell semmi és csak a szerencsén múlik hogy mit kapsz.Lilát kéket zöldet is kaphatsz.
  • SovereignXY
    #3602
    Klingonnál academyn van az ex konzol mellett álodgál. Honor call of tudja a tököm hirtelen mik a beszélgetési opciók. :)
  • Plata
    #3601
    Rossz helyen nézed,négy helyen lehet kérni,három helyröl 1-1 jön a negyedik helyen viszont egyből 4 csomagot kapsz ami 2-3 darabot tartalmaz.Romulánnal meg 4 plusz romulán.
  • SovereignXY
    #3600
    mondjuk eddig kb ilyen 200k körül mozgott egy megfelelő zöld refugee. Megfelelő, hogy mind a 3 tulaja a crit succeseshez ad
  • SovereignXY
    #3599
    Gyakran szoktam látni oylan doff küldit amihez refugee kell és ad neked érte végkimeneteltől függően zöld, kék - leggyakrabban ezt - vagy lila doffot. A lista legalján zokott lenni a current map alatt,.
  • Zero 7th
    #3598
    Heh, próbálok majd kicsit összeszedettebben írni, mert egy oldalon belül másodszor értitek félre. :P Oké, bridge officerek rendben.

    A legutóbbi kérdésem viszont DUTY officerekre vonatkozott, lehet azokat kupacban szerezni, vagy csak egyesével?
    Ahogy nézem, a romulánnal kérhetek romulánt is meg klingont is, de ha kétnaponta kapok egyet, abból nem lesz hamar hadsereg...
  • Plata
    #3597
    Végig járod az űrt és keresel olyan doff küldiket amik boffot hoznak.Van amelyikbe nem is kell doff.
  • Zero 7th
    #3596
    Doffokat nagyobb mennyiségben hogy szerzek? Vagy csak egyesével lehet? Végigklikkeltem a tactical, science, engineering, civil felvételt, vártam két napot, és szerintem nem kaptam belőlük egy darabot sem. Klingonomnak még mindig csak 53 van, és 50nel kezdett...
  • SovereignXY
    #3595
    Ha már lila és eladás. Egy két lila romulán jól jönne. Jó pénzt klérnek értük.
  • SovereignXY
    #3594
    Nem egyzserűbb megvenni őket exe-n? Ha azért kellenek, hogy eladd őket akkor meg a kérdésem tárgytalan :)
  • Jakuza1
    #3593
    Mondjuk azert a lilak megszerzesehez, mar tobb kell mint feher doffok vegezzek az assigmentet. Tehat azert sok ido kell mig critical success eredmennyel dobja a lilakat.
  • Plata
    #3592
    Doff küldikben esnek boffok.Látnád a fedes oldalon mennyi van.
  • Zero 7th
    #3591
    Eh, nem, a space traitek is működnek. Az meg hogy? Ha van mondjuk egy accurate boffom, meg én is az vagyok, akkor az már +20% accuracy?
  • Zero 7th
    #3590
    Hol szerzel ennyi lila boffot?

    Ezzel kapcsolatban... Jól értem, hogy a boffoknál a space traitek nem működnek? És hogy azért fehér a fehér, mert kevés és szar ground traitjei vannak, a lilának meg mind a négy ground, és táposak?
  • Zero 7th
    #3589
    Azt egyelőre felejtsük el. Nézegettem a linkelt "mi mire jó _pontosan_" táblázatot, és még tipródom, hogy mi kell nekem.
  • Plata
    #3588
    Azt hiszem arra mondtam hogy valaki belinkelte a buildját kérdezvén hogy milyen,én mondtam hogy elég vacak de te értesz hozzá és majd megmondod a frankót.Sztem.
    Zero 7th 3554-es hsz.
  • SovereignXY
    #3587
    Ó! Vmit én nagyon félre láttam mert esküszöm az a benyomásom volt, hogy azt szeretnéd tudni mi is az a marauding + dili farm ehhez hogy kapcsolódik., :) FAIL :S