79
Mit lehet tenni egy márkakereskedőnél ha szar az új autód!
  • I.C.ram
    #39
    Próbáld meg!
  • ent
    #38
    Ma végre felhívott a Porsch Hungary Szeged igazgatója!!!!!!!!!!!

    Vigyem be az október 20-án lesz 1 éves golf variantomat + 300 eFt-ot és kapok egy ua. vatta újat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Viszont a cégnél dolgozó eladó haverom azt mondta, hogy mért nem inkább egy ötös golfban gondolkodom, mivel az új négyes golffal is ez lesz a bibi!!!!

    Mondjam nyugodtan azt, hogy beviszek 3 lepedőt az autómat és kérjek ugyan ilyen felszereléssel egy ötös golfot!!!

    Várom a választ, ha valakinek ilyen golfja van, akkor szóljon nyugodtan és én segítek néhány jó tanáccsal!!!!!
  • ent
    #37
    A Porsche Hungary Szeged szarik a fejemre még, semmi válasz ez idáig!
  • ent
    #36
    Ez nekem nem annyira vicces!
    Vagy ez a www.szanalmas.hu honlap nem egy humoros honlap????

    Akkor én elmehetek a sunyiba! Én csak 4.3 mFt-ért vettem a dudumat, mit akarok!
  • Kit--Kat
    #35
    áhhh fos Merci:DDDD
    Ez nagy ciki:PPPPPP
  • Garfield
    #34
    Nem én voltam, a szanalmas.hu-n volt fent valamikor szept. 15. körül, tehát a jobb sarokban a "13" valszeg szept. 13.
  • Maffya
    #33
    ez se semmi huol fényképezted és mikor:
  • Garfield
    #32
    Izé, a kép:

  • Garfield
    #31
    Anno a Szánalmason volt, aki ismeri, attól bocs:

  • ent
    #30
    Megint csak itt vagyok a legfrissebb fejleményekkel!!!!!!!

    Ezt kapjátok ki!!!!!!

    Tehát ott maradt az ügy, hogy kicserélték gariba a 0 km-től kezdve szar váltómat és az új váltónak is ua. a bibije mint az előzőnél (GYÁRI HIBÁS MINDEN VW GOLF VARIANT)!!!!!

    Erre a porsche hungary felhív, hogy semmi gond, hozzuk vissza az autót a jövő hétre, mivel a vw gyárból kapnak egy speckó szerszámot a váltó karok beállításához (persze a karokat is cseréltek egyszer:)! Ez mind azután történt, hogy bementünk az igához és kérdeztük akkor most mi legyen! Fontos ez a mondat, mivel azt tudja mindenki, hogyha garis autóját akarja kicseréltetni vattásra, akkor soha, de soha, de soha ne mondja ki!!!! CSak akkor van értelme a dolognak ha a szalon mondja ki, mivel akor a feltételek szabását te végezheted!!!!

    Visszatérve a gondolat sorához: természetesen visszavittük a speckó beállításra, mert ha nem vittük volna vissza azt mondják, hogy ők mindent meg akartak tenni, hogy jó legyen az autó (kézmosás)!
    Az igazat megvalva, el kell telnie azért 1 hétnek is, hogy annyi váltás közül amennyit használjujk egy hét alatt az autót legyen 1 akadás az első fokozatnál! De aki olvasta ezen oldalakat, azok tudják, hogy a kuplung csere után is 1 hónapig teljes tökéllyel működött a váltó!!!!

    A következő mesés lépésünk egy levél írása volt az ignak: benne: blabla, hiba ismertetése, blabla, az elvégzett cserék listája, blabla, és a lényeg: úgy érezzük, hogy ezen hibák és a hiba javításával összekapcsolódó műszaki romlás (mivel szét kellett szedni vmit a cseréhez) nem tükrözi a volkswagentől várható minőséget, stb,stb,stb, tehát bizalmatlanok lettünk az autónkkal kapcsolatban... Ezért kérjük ügyünk mihamarabbi kivizsgálását megtenni, és a lehetséges megoldásokról értesíteni szíveskedjék!!


    Ma, holnap, a héten várom a porsche hungary szeged levelét!

    Értesítek mindenkit!!!
  • ent
    #29
    Leírom ide, hogy mindenki tudjon csemegézni!
    Ezek a cégek mind csinálnak minőségvizsgálatot. Persze olcsóbb, ha a szalonban kéred a szakvéleményezést!
    1. Közl. Tudom. Int. (Bp, Tán K. u. 3-5., Tel.: 0613715827)
    2. Kermi Kft. (0612109570)
    3. Fogyvéd. Főfelügyelőség ([email protected], Itt kimondottan az említett műszaki főosztály: 0614594879 - Pest Antal)
    4. Metáv Kontroll rt. (Miskolc, 46/401-041)
  • Maffya
    #28
    Hát ez már nem semmi ,hogy megintszar a váltó! Tényleg szerintem az lenne a legjobb hogy csere egy új gépre.Nekem elküldheted a cimeket .Elöre is kösz . Remélem most már belátják hogy a csere a legjobb megoldás.
  • ent
    #27
    Ha valaki hasonló cipőben jár, elküldhetek néhány telefonszámot a számára ímélben, olyan cégek listájával( köztük a fővárosi fogyvéd), akik szakértőí véleményezéseket észítenek, az autókat is beleértve!!!!
  • ent
    #26
    Megkaptam egy pár napja a kicserélt váltójú "nincs egy éves" golfomat!!!

    MEGINT SZAR A VÁLTÓ!

    Tők új és mégis tök ugyan olyan majdnem, egy kicsit rosszabb!

    Felhívtam a szegedi porschét, kérdem, hogy van ez????

    Ők nem tudnak most már mit csinálni!

    Felhívtam a fővárosi fogyasztóvédelmit, ott mérem a műszaki főosztályt: Pest Antal az ottani műszaki osztály egyik munkatársa, aki ilyen kérdésekben tud választ adni!
    Beszéltem vele, és elkért néhány adatot (full kedves és normális, gondolom végre van munkájuk) a kocsimról és azt mondja felhíja a szegedieket!
    A VÁLASZ: Itt ilyen rendszámú autó még nem volt szervízben!!!!!!! (Január óta megy a huzavona)
    Visszahív a hírrel és közli, hogy van nekik olyan munkatársuk aki járja az országot ilyen problémák miatt és odaküldi jövő héten a porschéhoz, hogy mi az ábra végül is!!! Addig se csináljak semmit!
    Na de én: felhívom a dílert, aki jó cimbi és ott dolgozik: azt mondja, hogy nyugodtan beszéljek a főnökkel és valszeg belemegy minden alkuba, ami szóba jöhet. Kérdem mibe: az mondja bármibe (érdts: új autót - kivéve: golf, bora - ajánl fel!!!).

    Hát kíváncsi vagyok, hétfőn találka a főnökkel....
  • ent
    #25
    Megkérdezték a pesti szakik, hogy hány fokozatba csinálja ezt a bibit, erre azt mondták a szeged porschénak: cseréljétek ki az egészet..!

    Soha, senki ne adja fel!!!!
    Talán egy két dologra meg is tanít ez a kis incidens a szervízekkel!!!!
    És ha tehetitek, mindenki a Budapesti Központi szervízben szervízeltessen!! Senki ott, ahol megvette az autóját!
    Főleg ha porsche Szegedről van szó!!!!!
  • ent
    #24
    Rászántam magamat és elmentem ma a porschéhoz!
    Minden ok, minden rendbe, jött a szervífőnök: mondtam neki, hogy arról volt szó, hogy ha a kuplung csere után is visszatér a probléma, akkor jöjjek és kicserélik a váltót!
    Na erre az új szervízfőnök: Szétszedik, megnézik melyik alkatrész a hibás, felküldik Pestre, ők rámondják az áment, és kicserélik azt az alkatrészt! Van ilyen, a garancia főalkatrésznél nem az egész alkatrészre vonatkozik (hiába csak egy apró fogaskerék a hibás) és az egészet kellene kicserélniük, vagy csak én vagyok a hülye?
    Ki tud erről vmit???
  • Lteebee
    #23
    Szerintem kérd a váltócserét.
    Ha nem, akkor a vásárlókkönyvét és ha ezek után mégis váltót cserélnének, írd bele a vásárlók könyvébe, hogy csak akkor ajánlották fel.
  • ent
    #22
    Vissztérve az eredeti témához!
    A legfontosabb egyébként egy új autó vásárlásánál az értékállóság! A vw-nél ez megvan!

    Ma felhívtam (mivel olyan cégnél dolgozom ahol mindenképp kiépíthető ilyen kapcsolat) a fogyasztó védelmis ismerősöm: azt a választ kaptam, hogy ha beviszem a héten és nem akarják kicserélni a váltót, írjak nyugodtan a vásárlói könyvbe, azt megkapják (remélem), és utána a márkakereskdőnél kérhetek egy szakértői véleményezést!
    Ha ez nekem jó lesz (mármint a véleményezés eredménye), akkor kérhetek egy új autót!!!
    Persze ha kapásból kicserélik a váltót, amire nagy a valószínűség, főleg ha vagdalózok egy kicsit a fogyvéddel, akkor semmi gond, gari hosszabbítás stb. Viszont a következő bibinél, ami a váltóval vagy nagyobb főalkatrésszel történik: fogyvéd, szkértő, autó csere...
  • Gladiator
    #21
    ja, és a klímát rosszúl csinálták meg.
  • Gladiator
    #20
    na, francia autót inkább ne. vagyis renaultot. iszonyat drága a szervíze. Egy Lagunánk van, amiben egyszer elromlott az a kormány mögé szerelt rádiónak a hangerejét szabályozó szar. asszem 200.000 forintért javították meg. elromlott a klíma. 450.000 forintért javították meg. ráadásul állandóan van vele vmi baj. már lassan ráköltöttünk annyit a szervízre, mint amennyiért vettük. mondjuk nagyon jó vezetni, meg kényelmes, meg 5 csilalgos törésteszt, csak hát, ezek a szervízárak...
  • Random_
    #19
    Lehet, hogy a Török már jobb, de neki még nem az van.
  • Lteebee
    #18
    Én úgy tudom, a thalia a legkevesebbet hibásodó verda a Renault-nál.
    Meg általában azok a gépek, amiket a törököknél gyártanak.
  • Random_
    #17
    Én akkor röhögök mikor megy a Renault Thalia reklám, hogy milyen nyugodt dolga van a reklamációkkal foglalkozó embernek.

    Kollegám meg felsorolt pár típushibát ami azért ellenkezőről tanuskodik.

    Ha már a gyártás szóba került a Toyota Ukrajnába akar gyárat létesíteni. Ott azért már kicsit gázosabb.
  • cenobite
    #16
    Nekem egy 30 éves VW Bogar-am van, ott is néha vannak kisebb hibák, de ennyi év után elnézi az ember... :)
    Félre a tréfával, nekem elég sok VW-s ismerősöm van, az öcskösék is most vettek egy Polo-t és kevés kivételtől eltekintve jók a tapasztalatok.
    Munkatársamnak 3-as Golf van, neki a gyújtással volt valami gubanc mostanában, de ennyi. Persze biztosan van, aki sok ellenpéldát tud felmutatni, de ugyanúgy lehet negatív tapasztalatokat szerezni francia/japán/stb... autókkal.
    Sajnos néha beadják az unalmast. (Főnököm szalonban vett Renault Laguna-t, és nagyon sokat szívott vele, volt hogy útközben leszakadt a kipufogó, meg ilyesmi.)

    Aztán ott van még a márkahűség is, egy VW fan-nak nehéz megmagyarázni, hogy vegyen inkább Mazda-t, Seat-ot, Peugeot-t, stb, mert az jobb.

    Remélem nem voltam nagyon off. Legjobbakat!
  • sanzik
    #15
    Kezdhetnem en is azzal ,hogy tobbet VW-t ne vegyel.
    Nekem is volt golfom ,igaz regebbi,de miota az elso toyotamba beleultem azota csak japan autom volt es nem is nagyon lesz masmilyen.

    Van egy ismerosom akit szinten szopattak a szervizben es sose tudtak megcsinalni a golfjat,erre ugy felhuzta magat,hogy kiment vele nemetorszagba vagy ausztriaba (nem emelkeszem pontosan) es ott adta le a szervizbe. Azota jo is az autoja.
    Szerintam te is tedd ezt,tokmindegy melyik szervizbe viszed,kulfoldre is viheted VW szervizbe.
  • Punkerwork
    #14
    "Német sajtóértesülések szerint a Volkswagen megegyezett az Abu Dhabi emirátussal abban, hogy a jövőben autóalkatrészeket gyártó üzemeket építenek fel az arab államban. Az első projektek megvalósítását 2005-ben kezdik el."

    ez lol
  • Random_
    #13
    Íme egy 2004-es megbízhatósági statisztika.

    Ez persze németországi csak, de egy két következtetést le lehet vonni.

    2003-as adatok még egyértelműbbek

    Én csak a Toyotákról tudok beszélni azok közül már többségük Angliában, Franciaországban és Törökországban készül. A TSport az tuti Japán.

    Bár én nem ezen adatok alapján néztem autót hanem ár/teljesítmény.
  • harcu
    #12
    Sajnos a VW minőség már a múlté, ma már csak a marketingeseik a jók. Az ADAV Statisztika szerint az Opel és a Ford is megelőzi, valahol a 13. hely környékén tanyáznak 6 éves korukra. Az első pár természetesen mindig japán, de NEM az európai gyártásúak.
  • ent
    #11
    Mindenkinek aki előttem szólt:

    Na szóval, ha lehet ilyet mondani, nekem is (mint másnak) van egy autó etalonom, nálam a vw. Idáig. Ez a 3. új vw autóm ugyan annál a márkakereskedőnél!

    Tud vki olyanról, hogy bizonyos fő alkatrész szám csere után újat kell adni? Vagy ez csak egy álom?

    Végül is nem is a kicserélt alkatrészekről van szó, hanem szerintem is az elvről! Mert az okés, hogyha kicserélik újra, az tovább garis mint az egész autó.

    De tényleg: hallott már vki olyanról, hogy vkinek a gari lejárta előtt kicserélték volna egy újra az autóját vmi oknál fogva?????????
  • Punker
    #10
    tartós használati cikkre 2 év gararnciát kellene adni tudtommal.
  • Random_
    #9
    Nem akarlak megbántani, de azért van megbízhatóbb és olcsóbb autó is mint a VW. Persze most hiűba kezdem el favorizálni a Toyotát ami nekem kedvencem, de bevált minőség. Céges autónk is az és nekem is már lassan 2 éve van egy Corolla. Adtak rá 3 év garanciát és 200ezer kedvezményt holott először jártunk a szalonban. Persze mindenki más autót favorizál, de szerintem a Japán autók sokkal jobban össze vannak rakva (hol van már a Német precízség) és ár/teljesítménybe is jobbak.

    Amúgy ha a kuplungot cserélték akkor a kuplung garija az érvényes nem? Nem az egész autóra csak arra az alkatrészre, de mivel gyárilag cserélték és te nem nyúltál hozzá így arra újból érvényes lenne a gari. Bár ha csak egy évet adtak az egész kocsira már az kicsit gázos esetleg próbálj meg másik szalont.
    Minden márkánál van rendes és bunkó márkakereskedő. Na meg javaslom keress fel egy VW fórumot ahol márkatársak tanácsot adhatnak. Itt nem tudom van-e ilyen, de az index.hu fórumán biztos van.

    Végső tanácsnak csak azt tudom mondani amit mások is:
    Fontold meg milyen autót veszel. 1 év gari még 2003-ban is elég sovány nem beszélve a VW elrugaszkodott áraitól. Érdemes körbejárni az autószalonokat és ajánlatokat kérni majd szűkíteni a kört valamint tulajok személyes tapasztalatait kikérni. Japán autó a tuti főleg, hogy ők még a külföldi gyárakban is vasfegyelmet és maximális minőséget tartatnak be!
  • Maffya
    #8
    Szerintem csapjál akkora balhét amekkorát csak tudsz !!!
    Indok: NEM MEGFELELÖ Bánásmod ,nem szakszerü javitási mód,hozzáértés hiányával párositva.Ugyanis ha bármely meglenne akkor a mai nap már ezen problémád nem állna fent.Hivd fel a fogy.védelmiseket is kérd ki a tanácsukat és a szalonba hivatkozz rájuk is.Szerintem panasszal élhetsz náluk is és biztos kivizsgálják.
    Nemelég hogy leszurkolsz 3 millcsit egy fapados swáb autúnak nevezett kényelmetlen csodájért még türnöd kell azt a megaláztatást hogy a pénzedért hülyére vesznek és kimagyarázzák a dolgogat.

    U.I,: SOHA TÖBBÉ NE VEGYÉL VW INKÁBB JAPÁN VAGY FRANCIA AUTÓT! (szerény véleményem.)
  • Marcell
    #7
    Volt mar olyan is, hogy a VW szervizben olajcserenel elrontotak az autot, aztan rank kentek, hogy mi mas szervizbe vittuk az autot olajcserere, ott szartak el. (Par honapos volt az auto, akkor volt eloszor szervizben, az olajcsere miatt.) Ki akartak fizettetni az O hibajukat, hiaba mondtuk, hogy csak ok nyultak hozza. Mondtuk nem fizetunk semmit, mert nem csinaltunk semmit. Erre ok azt mondtak, addig nem hozhatjuk el a kocsit, amig ki nem fizetjuk legalabb a felet. Na a vegen kenytelenek voltunk odaadni 5000Ft-ot (tehat nem az osszeggel volt a baj, hanem az elvvel, hogy miert kellene nekunk fizetni mas hibajaert). Meg hogy ennyire kicsinyes legyen europa egyik legnagyobb automarkaja... nevetseges.

    Na amugy mar leredukaltuk a VW-eket. :)
  • Marcell
    #6
    Eloszor is, ez tipikus VW hozzaallas. 3 VW volt mar a csaladban es 1 Audi. Akartunk egy uj Golfot venni, gondoltuk adnak valami kedvezmenyt arra, hogy markahuek vagyunk es 5 VW lesz mar a csaladban. Erre mondtak, hogy 10.000Ft kedvezmenyt adnak! Tehat 0,3%-kal ertekeltek mindezt. Na mind1, ez most mellekes.
    Addig, amig megveszed az autot, kinyaljak a segged, utana ha barmi van (nekunk a riasztoval volt gond gari ido lejarta utan), vallukat vonogatjak, nem erdekli oket a dolog, nem tudnak mit csinalni.

    Ezzel szemben a Hondanal eg es fold a kulonbseg! (Tudok ajanlani szalont is, ahol tenyleg a vevo elegedettsege a legfontosabb. Hiszen ha maximalisan elegedett vagy az autoddal es a hozza kapott szolgaltatasokkal (szerviz, ertekesites), akkor a kovetkezo autod is nagy valoszinuseggel ugyanott veszed meg.)

    Visszaterve a problemadra a fogyasztovedelemhez kell fordulni. A garancia szerintem tovabb is el, hiszen a problemad mar 2004. januarja ota fenn all es azota nem mult el. Ha barmit is csereltek, akkor arra ujra el a grancia. Errol gondolom vannak papirjaid.
    Olvastam mar hasonlo esetet, ott a fogyasztovedelem felkeresese segitett.

    http://www.fvf.hu
    1088 Budapest, József krt. 6
    Tel: 1/459-4917

    Esetleg beirhatsz meg a vasarlok konyvebe is, annak nyoma marad (bar a problemadat nem oldja meg).
  • ent
    #5
    Egyébként csakis akkor kezdtek velem komolyan foglalkozni, mikor úgy mentem be (azt hiszem másodjára) a szervízbe, hogy vagy kicserélik a váltót, vagy megyek a fogyasztó védelemhez vagy a központi porsche hungary vevőszolgálatához!
    Megvan, ekkor cserélték a kuplungot!
  • ent
    #4
    Azoknak az üzeneteit várom, akik voltak/vannak már ilyen helyetben!!!!!!

    1. A kezdet:
    2003. októberében vásároltam xy porsche hungary márkakereskedőnél egy vw golf 1.6 varinat (kombi) autót! Minden okés, az "új autó van a seggem alatt" érzéssel gurultam ki a kereskedőtől! Itt kell megjegyeznem, hogy ez az autó előtt egy új vw polom (kereklámpás) volt!
    2. A hiba:
    2004. január-február környékén vettem észre - ami valószínű előtte is volt (csakáht új autó érzés, hátha bejáratós) -, hogy nehezen lehet 1-es sebességbe tenni. Viszont második kuplung benyomásra pedig azonnal, viszont a több iebben az esetben kicsit nehezebben! És volt még egy kis bibi, nyikorgott a kuplungnál lévő kapcsoló (amit később ki is cseréltek, mondván gyári-hiba)
    2. A szervízben
    Természetesen minden beosztott a szervíztől a szalonig, mindenki azt mondta, hogy bejáratos, vagy, hogy ez az érzés azért van mert előte egy bovdenes rendszerű váltoval rendelkező vw polom volt! (minden új polo ilyen). Összefújkálták midenféle sprayvel, "ráolvastak" és tovább álltam. 1-2 hét múlva a hiba előjött!
    3. megint a szervíznél:
    Kb. 2 hónap múlva újból elmentem, kicserélték a váltónál lévő karokat! 1 hét és minden oké, a hiba újból...
    4. megint a szeríznél:
    Kicserélték a kuplungot!!!!!
    5. Itt van szeptember:
    októberben lejár a garanciám!!!

    A kérdés:
    Meddig lehet elmenni ebben az esetben? Ha azt mondják, hogy kicserélik a váltót, akkor eltelik a csere után 2-3 hét és ha visszajön a hiba, akkor szivacs, lejárt a garanciám!
    Tehát mit tegyek, verjem ki a balhét??: Adjatok egy új golfot? Lehet ilyen?
    Vagy mi lehetséges még?...
  • Al Age
    #3
    ne vegyél több népautót:))
  • Taranov
    #2
    Egyébként szvsz új autó nem is nagyon lehet szar, ha meg gyári hibás akkor ott a garancia.
  • Taranov
    #1
    Attól függ mi a baja.