106
Számítógép működtetése monitor helyett TV-n
  • ibrik
    #39
    #36
  • tajfun
    #38
    Akkor mar legyen pontos az idezet: "A HDTV az Egyesült Államok és Japánban már évek óta létezik, itt jelenleg több mint hatmillió háztartásban vesznek HDTV-adást"
    MAgyarul az a 6 milka haztartas (mongyuk atlag 4el felszorozva 24 misi ember) Japanra _E'S_ az USAra oszlik el. Hanyan is laknak ott? Ennel csak az USAban tobb mint 10szer ennyien laknak, es akkor meg a szinten nem tul alulnepesedett japanokat nem is szamoltuk.

    "Ez kábé olyan hozzászólás a részedről, mintha azt mondanád, hogy mivel Magyarországon "alig" van kábelTV bevezetve a lakásokba, ezért az "elhanyagolható" arány..."
    Ezt is buktad, nezz csak meg 1 statisztikat mekkora %ot jelent ez? Meg mindig a modeme' a legnagyobb szelet, kb a piac 1/3-a jut a chello + adsl-re kozosen.
  • ibrik
    #37
    Az a bizonyos "teknőcös" paradoxon továbbdolgozása
  • ibrik
    #36
    Erre a "százalékos" hozzáállásodra, csak egy régi jó matematikus-fizikus ellentétet szemléltető anekdota illik ide:

    A fizikust és a matematikust egy közös feladat elé állították:
    Egy meztelen nőtől mindkettejüket elindítják ugyanolyan távolságból. Az a feladat, hogy meg kell kefélni a nőt, de egy fontos feltétel van: csak úgy mehetnek a nő felé, ha egyszerre csak a hátralévő távolság felét tehetik meg - aztán megint a maradék távolság felét, .... és így tovább.
    A matematikus elszörnyed, hogy hiszen ez a feladat lehetetlen, mert mindig marad valamennyi távolság, amit felezni kéne a végtelenségig... és így a nőt sosem éri el.

    Erre a fizikus elkezd vigyorogni a "matek-ész"-en:
    - Te csak felezgesd a távolságokat, de nekem elég, ha egy bizonyos közelségbe érek...
  • ibrik
    #35
    2-ik bekezdés...
    Az, hogy "csak" több, mint 6 millió háztartásban "HDTV-znek" Japánban, az neked semmi...
    Te tudod...

    Ez kábé olyan hozzászólás a részedről, mintha azt mondanád, hogy mivel Magyarországon "alig" van kábelTV bevezetve a lakásokba, ezért az "elhanyagolható" arány...
  • hykao #34
    jobb CRT monitorok lehet, hogy kevésbé sugároznak, de attól még sugároznak...
    Egyre olcsóbbak a nagyobbak is, újak vagy nem, de egy 20" körüli monitor azért mindig is károsabb lesz, mint egy LCD.
  • tajfun
    #33
    LOL, legalabb olvasd mar el azt a cikket ha belinkeled! Hany % is hasznalja az emlitett orszagokban? 5-10, vagy annyi se? Hat ez aztan igen elterjedt, mint a csikos ostor, azt is hasznaljak vagy 5en a Hortobagyon...
  • tajfun
    #32
    Es?
  • izb
    #31
    jobb crt monitoroknál sincs probléma!
  • barret
    #30
    Könnyen van az,aki nem függő...
  • ibrik
    #29
    LOL
    Én azért ha LCD-m lenne, akkor sem szeretnék egész nap egyfolytában előtte ücsörögni
  • hykao #28
    Én azért vettem LCD-t, mert egy (vagy több...) egész nap előtte ücsörgése mellett sem érzek (tapasztalok) nemkívánatos mellékhatásokat (mint pl: szemproblémák, fejfájás stb. stb.)
  • ibrik
    #27
    A CRT monitorok is nagyon olcsók már.
  • Random_
    #26
    Na ja nekem 19"-os moncsim van és nem betegednék bele ha 17"-os LCD-re tudnám csak kicserélni. A TV-n használni a gépet szerintem nem jó ötlet és még finoman fogalmaztam.
    Ha már van 4 TV a lakásban akkor nem látom értelmét miért ne monitort vennél. Nem hiába olyan drága a monitor és olcsó a TV! Ég és föld a különbség én egyszer próbáltam nem filmet nézni a Flatron tévénken, de élvezhetetlen.
  • hykao #25
    1 000 000
  • hykao #24
    Én a magam részéről megelégedtem egy 15"-os LCD-vel, ilyenek már 50-ért vannak használtan, de még sok garanciával!
    Ugyanis a mai LCD-k 99,9%-a ugye csupán egy felbontásban tökéletes, a többiben homályos...
    15" - 1024x768
    17"-19" - 1280x1024
    Úgyhogy inkább a max. 1024x768, mint a "kötelező" 1280x1024, amiben már az újabb játékok (full AA, AF stb. mellett) akadozhatnak.
  • ibrik
    #23
    sikk=cikk
  • ibrik
    #22
    Mielőtt valótlant állítasz, utánaolvashatnál a témának.
    Pl. a sok sikk közül egy:
    http://index.hu/tech/uzlet/hdtv040622

    Sőt, annyira elterjedt mostanra Japánban, hogy ott már az utódját is fejlesztik:
    http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=2573
  • Pontius #21
    gurigám? :)
  • Johnyy
    #20
    palnak van egy halom fajtálya
  • Pontius #19
    Most van 1 EIZO 20"-os moncsim meg van 1 Blaupunkt 30cm-es tv-m :)
    Akarok venni új moncsit... LCD-re gondoltam de a jobbfajta nagyon húzos áron van, ezért elgondolkoztam milenne ha moncsi helyett tv-t vennék és az alatt futna az egész rendszer és ahogy nézegettem Elekropointban 120-ért van sikképcsöves 82cm-es tv...

    Szal még nincs meg a tv. Egyenlőre csak érdeklődök lehet-e iet csinálni és mien minőség várható ettől a megoldástól.. :)
  • hykao #18
    pal = 50hz (25fps)
    secam = 60hz (30fps)

    képfelbontásbeli különbség szerintem nincs, és valóban a HDTV még sehol sincs elterjedve igazán.
  • hykao #17
    Ha van rá egy gurigád, akkor jó ötlet!
    ...de ellenkező esetben csak cifranyomorúság lesz belőle! :)
  • Pontius #16
    lényegében egy multimédiacentert akarok kialakítani...
    Szal tv-re kivezetném Windozt, azon néznék DVD-t, meg esténként azon néznék tv-t is.
  • hykao #15
    Én egy pár évig használtam TV-t monitor helyett. Először sima TV kimeneten keresztül (S-video), aztán vettem egy olyan TV-t, aminek volt VGA bemenete. (ez egy 100Hz-es, síkképcsöves tv volt)
    A VGA bemenettel a kép hatványozottan jobb volt, mint előtte a sima S-videoval, viszont csak 640x480 volt támogatott...ugye a tv 768x576 felbontása miatt...
    Ja persze és még ez a kép sem közelítette meg a monitorok minőségét. Arról nem is beszélve, hogy egy 70-80cm körüli TV-t olyan közelről nézni huzamosan, hogy lásd a betűket (bár akármennyire is közel ülsz ez nem minden betűtípusnál sikerül...) meglehetősen egészségkárosító!!!

    Hehe, egyébként olyan is volt, hogy egy játékban (pl: Prince of Persia 3D) a tv rosszabb képe miatt nem vettem észre valamit (kútban egy kulcsot) :DDD

    Szal én azt mondom: vagy egy VGA bemenetes Plazma-, vagy LCD TV (amik már legalább 1024x768-at tudják)...de ha erre nincs zsé, akkor: monitor + tv a filmekhez!!!
  • Johnyy
    #14
    itt meg PAL
  • tajfun
    #12
    A hdtv meg sehol nincs elterjedve, ami az usaban, japanban van, az a secam.
  • angello
    #8
    rákötöd a tv-re ha éles a kép akkor jó ha nem akkor kifojik
    a szemed
  • Pontius #7
    "A hazai rendszer a PAL, ami maximum 768x576 - ha jól emléxem"
    Ez ugye csak a bemenetre vonatkozik? Mert az ellen sokat nem tudok tenni mivel az adot...

    Az érdekelne, hogy ha a videókártya kimenete támogatja a 1024-et vagy neadjisten 1280-at akkor azt a tv támogatni fogja, ugye?
  • ibrik
    #6
    Ma már az összes újabb videokarin van TV-kimenet - inkább csak azt kell eldöntened, hogy melyik táborba akarsz tartozni (ATi vagy nVidia).

    Több oka is van annak, hogy miért is nem használják a TV-ket számítógépezésre.
    Először is nincs eltérés felbontásban TV és TV között. A felbontás magától a TV-szabványtól függ. A hazai rendszer a PAL, ami maximum 768x576 - ha jól emléxem. Ennél nagyobb felbontású TV-rendszer csak Japánban és az USA-ban van elterjedve: HDTV-szabvány.

    A másik, hogy ha egy TV 100Hz-es, az még nem jelenti azt, hogy jó monitornak is. Ezenkívül itt már van különbség 100Hz-es és 100Hz-es TV között. Valójában - ezt mindenki tudja - a 100Hz-es TV-k is 50Hz-esek (most a műszaki megoldásba nem menjünk bele, hogyan lesz ebből "100Hz"...)

    A lényeg, hogy az olcsóbb (100-150 ezer Ft-os kategória) 100Hz-es TV-kben igen gyenge a mozgáskompenzáció és a zajszűrés (vagy egyáltalán nincs), ezért fordulhat elő, hogy bár 100Hz-es a TV, mégis néha kockázódás figyelhető meg DVD-nézéskor és számítógéphez "monitorként" használva kissé homályos lehet a kép. Ebből a szempontból, még az 50Hz-es TV-k jobbak.

    És mindeddig csak a katódsugárcsöves TV-kről beszéltem.
    A drágább (300ezer Ft-feletti kategória) 100Hz-es TV valamint az LCD és plazma TV-k egészen más kategória - és nem utolsósorban az emberek nagy tömegének megfizethetetlen luxus.
  • Pontius #5
    jaja 100Hz-es
    "Amíg te gépezel senki sem tud majd TV -zni...:("
    Az nem bai... :) Van még 4 tv a lakásban az enyémen kívül :P
  • Narancs
    #4
    érdekes elképzelés.
    Milyen annak TV nek a felbontása?
    100Hz -es?
    Amíg te gépezel senki sem tud majd TV -zni...:(
  • Pontius #3
    most van egy ASUS 8200 Deluxe kártyám szal tv-ki/be és 30cm-es tv-n simán lehet látni a betüket, nem mosodik el
  • angello
    #2
    szerintem a tv felbontása nem olyan hogy lásd a betüket
  • Pontius #1
    Sziasztok!

    Szeretném kikérni a véleményetek, hogy érdemes-e monitor helyett tv-n üzemeltetni windozt.
    Esetleg használja-e valaki igy a gépét?
    Gondolkoztam azon, hogy veszek LCD-t de a jobbfajta 17-19"-os LCD-k még mindig 120-160 között vannak. De ennyi pénzért már egy 82cm-es sikképcsöves Samsungot tudok venni Elektropointban, ráadásul régi tv-met is beszámítják...

    Meg az üzemeltetéshez szükseéges hardware-ra is várnék javaslatokat...
    (Vagy olyan videókártyákat amire integrálva van tv-ki/be vagy szimpla tv-tuner kártyákat)