2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #1363
    Még egy légelhárító, ami aktívan aprítja a szárazföldi egységeket is, és igen jó a hangja is:

  • Axon
    #1364
    Közben egy felhőnyi csapatszállító helikoptere tünik fel, amelyek a hátamba próbálnak kommandósokat eljuttatni:

  • Axon
    #1365
    Megérkeztek a T72-es nehézpáncélosai is. Sorsom kezd megpecsételődni:

  • Hawk06
    #1366
    Hmmm....jól néz ki,a menüképek tényleg nagyon tetszetösek.De én azt hiszem megmaradok a wwII-nél.Habár van egy barátom akinek nagyon tetszene,meg is mutatom neki a képeidet.
  • Axon
    #1367
    Rengeteg munka van egy ilyen mod elkészítésében, mivel egy WWII-es játékról van szó, így a modern háború minden egységét el kell készíteni. Ez tenger sok munka. Másrészt nem ez az első modern környezetű Sudden Strike klón, de talán ebben a legélesebbek az egységek textúrái, ezért nagyon szépek. A képek ezt nem is tudják teljesen visszaadni, csak a játékban látszanak igazán.
  • Hawk06
    #1368
    Igen,tényleg nagyon sok munka van az új egységek elkészítésével és animálásával.És bizony szépen ki vannak dolgozva,ezért is ismerem el.
  • Salvaje
    #1369
    Üdv. néktek.

    Remek képeket látok itt. Ismét csak jó hírrel tudok szolgálni. hosszas stagnálás után ismét nekiláttam az RCM széria folytatásának.

    Eddig csupán 3 új légvédelmi ágyút. ( 72k 25mm, 61k 37mm és M2 90mm) kaptak az oroszok, valamint a P-39-es Aircobra jelent meg a nyugati, sivatagi és a keleti hadszíntér felett. Az oroszok Land.Lease-ben cirka 3000 darabot kaptak belőle :D
    Ezután az angolszász légierővel fogok foglalkozni.

    Továbbá végre-valahára felkerült a sudden-strike-maps.de honlapra egy BugFix Patch, amiben - 20 új egység mellett - a 2.6 gyerekbetegségeit igyekeztem orvosolni.
  • Hawk06
    #1370
  • Axon
    #1371
    Kimenthetnéd a Hidden Stroke 2-ből a tengeralatjárókat, meg azt a remek háborgó tenger témát.
    Nézd meg az #1349 #1353 #1359-es képeken azt a légvédelmi rakéta kilövőt. Nem lehetne felhasználni a Horthy röppentyűkhöz? Ezeken is két rakéta van.
  • Salvaje
    #1372
    Üdv.

    Namármost tengeralattjáró modelljeim vannak, a PWM-ból, sőt leírás is van hozzájuk. Egyetlen szépséghibájuk, hogy nem tudnak lemerülni, és mindvégig a felszínen vannak. elsődleges lövésük torpedó, ami igen hasznos tud lenne a nagy hajók ellen. Másodlagos lövésük pedig egy forgatható 88-as ágyú, ami a torony előtt foglal helyet.
    Ami a HS2-t illeti, sajnos nem tudok kiszedni belőle semmit, mert nem *.sue kiterjesztésűek a forrásfájlok, így nem tudom kitömöríteni őket :(
    Ami a szálasi Röppentyűt illeti, az leginkább egy Maxim Géppuskához hasonlít, és primary shot-nek be tudk állítani bazookát vagy Panzerschreket., így ez megoldható :D.

    Hmm. egyedül a V1-es szárnyas bombát hiányolom mindenféle sudden verzióból, mint kamikaze repülőt.

  • Axon
    #1373
    Hopp! Tényleg szálasi röppentyű a neve és nem Horthy. Elírtam.
    A Hidden Stroke 2 készítői jól levédték a játékukat a kutakodás ellen, ezzel a formátum változtatással.
  • Salvaje
    #1374
    Egyébként Szálasi-röppentyűből tudomásom szerint 15-20db.-on kívül nem készült több.
  • Hawk06
    #1375
    Szerintem a RWG 1.0 módot érdemes felhasználni.A légi csata megoldását(azokkal a repülőtipusokkal amik benne vannak a RCM 2.6osba nagyon szuper lenne a mód,és azt irtad hogy még bövült a repülő tipusok száma,hüha bele se merek gondolni),házakban történő harc szimulációt és a házak tartosságát érdemes lenne áttenni az RCM-be.Plusz még nagyon jól meg van csinálva a maxim és a többi gépfegyver is.

    Még valami azt meg tudnátok-e csinálni hogy a supply truck-kal lehessen szögesdrotot felhuzni és homokzsákos fedezékeket(ugy mint az editorba,szabadon mármint oda formálod ahova akarod)létrehozni amiket az ellenség csak akkor lát ha felfedezi?
    Mert elég rossz az a megoldás hogy egy map készen tartalmaz ilyen fedezékeket és akkor bombázással vagy ágyukkal simán szétcincálod a poziciót.Érdekesebb lenne ha egyszer fel kéne fedezd és csak utána tudnád kilöni a poziciókat.(multiba jelent ez sokat mert singlebe ezt fel lehet ugyis fogni hogy már elötted felfedezték és téged küldtek a megsemísítésére)
  • Salvaje
    #1376
    Sajnos nem, mert a játék motorját nem áll tudásomban bolygatni, csupán jobb kasznit, szebb festést stb. tudok adni ennek az RCM 2.6 nevet viselő autónak.

    A magyarország feletti légicsatáról annyit, hogy már van egy multipályám, ami a Debreceni tankcsatát eleveníti fel.
    2x2, vagyis egy német-magyar és két orosz csapat küzdhet egymás ellen.
    A egyik orosz csapat behívható repülői szovjet gépek, a másiké pedig nem más, mint a 17. amerikai légihadsereg stratégiai bombázó különítményei.
    Ezek ketten olyan erőt képviselnek, amit csak igen nehezen képesek elhárítani a német-magyar koalíciós erők.
    A pálya 384x384-es, rajta Debrecen, HGajdúszoboszló, Hortobágy, Balmazujváros...
    A híres magyar puszta, legelő gulya és tanyavilág, végtelen nyitott tér a páncélosok számára.
  • Axon
    #1377
    Hajdúszoboszló balmazújváros felőli részén van egy legelő és ott megtaláltam a géppuska fészket. Mesélték, hogy még ma is ott van... hát tényleg ott volt. Néhány honvéd próbálta ott visszaverni az ázsiai hordákat... sikertelenül.
    A fű teljesen benőtte az alját is, de ettől még elég jól felfedezhető, mivel elég mélynek ásták. Na ne I. világháborús lövészárok rendszerre gondoljatok csak egy nagy gödörre :-)
  • Salvaje
    #1378
    Hortobágy község bejáratánál láttad a kiállított T-34/85-ös tankot? Közvetlen a 33-as út mellett, Debrecen felől.
    Ezt a "győzelem" emlékére állították oda.
  • Axon
    #1379
    Azt már sokszor láttam, fel is másztam rá többször is.

    Érdekessége, hogy az oroszok kihozták a laktanyából, felmentek vele arra a beton talapzatra, majd felbőgették a motort és elzárták az olajvezetéket, ami a hengerek kenéséért felelős. Rövid idő után besült a motor, majd kiszáltak és otthagyták.
    Persze az ágyút még a laktanyában hatástalanították.
  • wanteed
    #1380
    Sziasztok!

    Régen jártam itt, régen is játszottam ,de most ujra elkapott a vágy hogy megcsillogtassam harcászati tudásomat :D
    Azt szeretném kérni, hogy a legujabb frissítéseket, és modokat hol találom, illetve mik kellenek most a játékhoz.
    Szokott lenni valami közös játék, szervezettebben, mondjuk TS-el?
    üdv
    W.
  • Axon
    #1381
    Szia!

    A Resource War-hoz új mod az RCM2.6, de már készül a 2.7 is.
    Ha kicsit visszanézel a topicban, akkor láthatod, hogy felfedeztem egy új modot a Resource Warhoz. Ez a Warzone mod és elég sok képet belinkeltem. Ez modern kori mod, nem 2 vh-s. A többi modban nincs változás.
    A Sudden strike 2-höz készül az RWM6.7 mod, már a beta4-nél jár és letölthető. A többi modból nincs változás.

    Multikról nem tudok semmit.
  • Axon
    #1382
    Megjelent az RWM 6.7-es mod 5 beta kiadása.
    Tölthető:
    innen

    Érdekesség, hogy a letöltött állomány neve final, míg a kommentben beta5 található.
    Majd csekkolom és tolok néhány képet.
  • Axon
    #1383
    Éppen csak belenéztem és mindössze 3 képet készítettem, mert nincs időm többre (lejár a munkaidőm).
    Ezeken is el lehet csámcsogni, szóval csipázzátok.

    Menü:



  • Axon
    #1384
    Gyönyörű festésű járművek.
    A lényeg viszont a felső sorban van. Új képeket kapott a gyalogság!

  • Axon
    #1385
    Ezt vizuáljátok!
    Sima gépfegyveres katona, parancsnokként, távcsővel!

  • Salvaje
    #1386
    Hmm. sok-sok szép modell és Desc. amit felhasználhatok!
  • Hawk06
    #1387
    Hajrá :)Szerintem vegyél ki minden hangefektust és skint,nagyon jók.És az új scheme is szép dolgokat tartalmaz
  • Hawk06
    #1388
    Ez tényleg egy szép mód meg minden de amikor egy hason fekvő katonát eltalált egy 88as ágyulöveg az meg kuszott tovább én azonnal kiléptem a játékból...:(
  • Hawk06
    #1389
    Van egy nagyon jó pálya amelyért mégis játszok a móddal.A Seelow Heights,végtelenszer tudnék játszani azon a mapon.
  • Axon
    #1390
    Na ezt a pályát kipróbálom, ha már ennyire tetszett. Látom ott van a single pályák között.
  • Hawk06
    #1391
    Nagyon jó hangulata van,részletes leírással meg minden.Olyan mintha egy igazi front harcot irányítanál.
    Aztán irj vélemény,kiváncsi vagyok hogy fog tetszeni.
  • Axon
    #1392
    Kipróbáltam. Hat(!) órán keresztül kell tartani a frontot! Ilyen hosszú játékidejű pályával még nem találkoztam.
    Negyed órán át toltam, de a balszárnyamon már nem marad sem ember sem páncélos. Már csak 5 óra 45 percen át kellene tartanom a semmivel a ruszkik áradatát...hmmm.
  • Hawk06
    #1393
    Az első két támadás után vissza kell vonulni a frontról a városba,így a megosztott erő egy helyre fokuszálódik és jobban fogsz tudni védekezni.
    A Flak 88asokat leszálítottad a frontra?
  • Hawk06
    #1394
    Amugy nekem is a balszárnyamon törtek át mindig elöször,ha nem vonultam vissza.
  • Axon
    #1395
    A negyed órás játékidőm végére értek a frontvonalba a 88-asok. Nem tudom, hogy jönnek-e még repülők, mert hátul akartam őket felállítani, hogy csak légvédelmi szerepet lássanak el.
    Nem is gondoltam arra, hogy visszavonuljak a városba. Tartani akartam a frontot az utolsó szál emberig :-)
    Azt gondoltam, hogy majd folyamatosan jön az utánpótlás.
  • Hawk06
    #1396
    Jön egy kevéske utánpótlás mindig de a T-34eseket nem tudod visszatartani a 88asakot nélkül.
    De olvasd el az üzeneteket :)
  • Hawk06
    #1397
    Amik játék közbe elöugranak,abba le vannak irva hogy mik a teendők
  • tinta69
    #1398
    Sziasztok!
    Elég régóta játszom már a Sudden Strike különféle verzióival, de eddig még nem futottam össze a világhálón hozzám hasonló "őrültek"-kel. Jó tudni, hogy másokat is érdekel kicsiny hazánkban ez a naccerű játék. Végigolvastam a bejegyzéseket, sok minden újat találtam, köszi. Axontól annyit szeretnék kérdezni, hogy az RWG modhoz az orosz oldalról hogyan sikerült a hangokat letölteni, mert nekem a letöltésre kattintáskor egy külön oldalon valami hierolifa jön be. Maga a mod és a pályák lejönnek, csak a hang nem. Azt meg azt írják mondenképp kellene hozzá. Előre is köszi a segítséget.

    SS forever
  • Axon
    #1399
    Az RWG modot már régebben szedtem le, de nem emlékszem, hogy problémám lett volna a letöltésnél, pedig én sem értek az orosz kriksz-krakszokból semmit. Nekem megvan a 111 megás hang állomány is.

    Megnéztem az oldalt:
    http://forum.sudden-strike.ru/downloads.php?do=file&id=1776
    Lepj be a fenti címre.
    Középen van egy link:
    [Скачать RWG Sound Library/Звуковая библиотека мода RWG]
    Elvileg ez a link vezet a sund RAR-al tömörített állományához. Ha közvetlenül ráklikkelsz akkor tényleg hieroglifák jelennek meg, de az egér jobb gombját megnyomva a lenyíló menüből válaszd ki a hivatkozás mentése más néven menüpontot (firefoxnál legalábbis így nevezik, de explorerben is biztos van hasonló menü). Szépen elindul a letöltés. nekem a file neve downloads.php lett, de ez nem gond. Nevezd át bármi mássá, csak rar legyen a kiterjesztése. Például: sound.rar
    Ezután már ki tudod csomagolni.
  • Axon
    #1400
    Egyébként le a kalappal az RWG mod készítői előtt. 2 komplett kampányt készítettek a modjukhoz. Ezért nem is hagyományosan kell elindítani a multimodswitcherrel. Ha jól emlékszem rak ki indító ikont az asztalra.
  • Axon
    #1401
    Egyébként az egész topicot végigolvastad? Mert az RWG modból raktam már be ide képeket régebben, na meg rengeteg más modból is vannak szépszámmal képek. Érdemes végigtanulmányozni mindet.
  • tinta69
    #1402
    Köszi a segítséget, úgy néz ki jó lesz. Az egész topicot átolvastam, de tök sok új infó van benne, úgyhogy mindenképp olvasgatni fogom még. Ha esetleg a telepítésekkel valamilyen gondom lesz, úgyis kérek segítséget.