2389
Sudden Strike mindörökké
  • Salvaje
    #1203
    Üdv.! Eléggé halott a fórum ,noha nem kellen annak lennie

    Elkészült egy hibajavító patch az RCM 2.6-hoz, benne az eddig észrevett hibák kijavításra kerültek + 20 új egység került a játékba, nagyobb részük orosz.

    Délután elküldtem Arzoknak.
    Remélhetőleg hamarosan letölthető lesz a www.sudden-strike-maps.de honlapról.

    Közben gombamód szaporodnak a pályák, hála a mapconverter progi működésének....

    Arzok, francia barátunk sem tétlenkedik, már az első héten megörvendeztetett minket 3 single pályával.

    Mindnkinek csak ajánlani tudom az új RCM verziót. Történelmi realitás ötvözve a játszhatósággal.
  • HunButyok
    #1204
    Nameg azért én is nyomom az ipart.. ehe-ehe-ehh...
    Sanyi! Küggyé' má' pár f*sza térképet e-mailben! Pl. Sudden-2 német kampányának térképeit. Ideálisak 44-45 telei orosz magyar bulikhoz...
  • Axon
    #1205
    Teszteltem végre az RCM2.6-ot.
    Átnéztem a testmap-ot, de csak a testmap2 töltődik be, a sima testmap betöltésekor, valami error jelenik meg és kilép az egész játékból:

  • Axon
    #1206
    Kipróbáltam az egyik single pályát.
    Tetszik, hogy vannak rajta magyar tankok is, amelyek magyarul beszélnek:

  • Axon
    #1207
    Ömlenek az oroszok és a bombázóik folyamatosan tizedelnek:

  • Axon
    #1208
    Hamar gyászos véget ért hősies védekezésem és már csak egyetlen tankom maradt:

  • Axon
    #1209
    Utolsó lehetőségként, ledobdam egy SS deszant alakulatot:

  • Axon
    #1210
    Az oroszok közben annyian vannak mint a sár:

  • Axon
    #1211
    Számtalan tankról legéppuskázták a katonákat, de magával a tankokkal semmit sem tudtak kezdeni:



    Ezután felfedezték őket és hősként haltak meg.
  • Axon
    #1212
    A másik single pályát éppen csak elindítottam:

  • Axon
    #1213
    A patch-et még nem próbáltam, sőt még le sem töltöttem.
    Kellene az egésznek egy telepítőt készíteni.
    Az a tömörített állomány amit belinkeltél egy kezdőnek teljesen használhatatlan. Én is ott görcsöltem míg mindent a megfelelő helyre bemásolgattam.
    Olyan könyvtárszerkezettel kellene becsomagolni, amelyet csak simán be kell(ene) másolni a Resource War alkönyvtárba. Egy telepítő persze sokkal jobb lenne és ha nem boldogultok vele, akkor megkérdezem néhány ismerőstől hogyan kell csinálni.
  • Axon
    #1214
    Az Sudden Strike Foreverhez még mindig rendületlenül gyártják a pályákat, pedig ha jól számolom, akkor már 7 éves játék:



    Éppen egy nagyobb szabású offenzíva megindításának kezdetén.
  • Hawk06
    #1215
    Ez a forum egy kisse elavult....de melyik mod-ba lesz mar vegre egy olyan,hogy a bombazok es szalitorepulok gepfegyverei mukodjenek.pl:egy bombazohoz kell 2 pilota s mondjuk melle be lehetne ultetni 6crew-et akik fognak tuzelni a repulok gepagyuibol(jobboldali,baloldali,also,felso,stb...szerintem ezt ti is tudjatok)habar az also elhanyagolhato...mivel hogy a ss-be nem nagyon kerulnek a repulok egymas ala
  • Axon
    #1216
    Mitől lesz elavult egy fórum?

    Nem tudom, hogy támogatja-e a repülőgépes ötletedet a játék motorja. Ez a játék alapvetően a szárazföldi harcokra lett kihegyezve és a légi támogatás csak amolyan mellék funkciónak lett szánva. A legtöbb pályán nincsenek repülőgépes egységek.
  • Hawk06
    #1217
    Hat mert eleg reg volt az utolso hozzaszolas.Amugy en most forumozok eloszor,nem mase de most nem reg kotettem netet(vegre).Idaig is nagyon szerettem a ss-ot de most hogy uj modokat stb. toltottem le hozza egyszeruen imadom!!Az elso dolog amit a legjobban utaltam a ss -ban,az volt hogy az automata fegyverekkel sorozatokba tuzeltek...ez kikeszitettDe hala volt egy per mod ahol ezeket a problemekat kikuszoboltek pl: az RWM es RCM.Amugy ez a ket ket legjobb mod szerintem.ja es a RWG is az de abba szinten kikeszitett a gepfegyver tuzelese.Szerintem ugy lenne a legjobb ha az automata fegyverek akkor szuntessenek tuzet amikor celpontot valtnak csak.Persze nem a addig mig kifogy teljesen a toltenyuk,hanem pl be lenne taplalva hogy az MG42-osnek 200 golyos tara van es amiutan a 200 golyot ellotte azutan lenne egy szunet amig toltik.Ugyanigy a legvedelemmel stb.Amugy ezt a RCM-be megfigyeltem es nagyon oda is voltam erteez megvolt oldva.Az m1 garandnel es carabinenel figyeltem meg,a garandnel 8golyo utan toltott es a carabinenel 15 utan de addig folyamatosan tuzeltek...ha jol tudom mindegyik unitnal nem volt meg.Ja es hangok is nagyon jok, rendesen fel lehet ismerni a fegyvereket a hangjukrolUgyanaz a hang volt a Call of Dutyba es a hd-ba is...nagyon ott van.Egyedul az MG42-s hangjaval nem voltam megelegedve a mod-okba.mondjuk a RWG-be nagyon jo az MG42-s hangja!!
  • Hawk06
    #1218
    Honnan lehet letolteni az RCM 2.6-ot?
  • Hawk06
    #1219
    Megkaptam,most toltom...
  • Hawk06
    #1220
    Most nezem,hogy a pihent agyammal mijen szepen megfogalmaztam a hozzaszolasomat....de remelem meg lehet erteni.
  • Axon
    #1221
    Egy kicsit zavaros amit írtál, de ezt jelezted is.
    Nos az RWM mod az a Sudden Strike 2-höz készült, míg az RCM mod az a Resource War-hoz.
    Az RWG mod tényleg hihetetlenül jó és önálló kampányt is tartalmaz.
  • Axon
    #1222
    Idemásolom egy régebbi beírásomat, amelyben összeszedtem az összes modot:

    Összeállítottam egy általam teljesnek mondott mod listát a komplett Sudden Strike családhoz:

    Sudden Strike Forever:
    - APRM 3
    - APRM 4
    - RKKA
    - RWM 4
    - RWM 5
    - TWO 2.0

    Sudden Strike 2:
    - AFPM
    - COI
    - ERDBEER mod
    - FMRM
    - Forever mod
    - Hellfire mod
    - IKS
    - Longrange (LRM)
    - MWAM 4
    - RKA
    - RWM 6.6
    - Siberium
    - SSNM 1
    - SSNM2
    - TOW
    - VW (Vietnam Warfare)
    - WAW (World at War)
    - Hidden Stroke 1
    - UCM
    - SWW2

    Létező, de általam még be nem szerzett modok:
    - Berlin mod
    - RBM
    - GLM

    Sudden Strike 2 alapjaira épülő játékok:
    - Hidden Stroke 2
    - Cold War Conflict
    - Gulf War

    Sudden Strike - Resource War:
    - Cross of Iron
    - Less Is More
    - LRM 5 (Longrange)
    - MWAW 4
    - PWM (Pacific War mod)
    - RCM (Real Combat mod)
    - RWG

    Létező, de általam még be nem szerzett modok:
    - CCRM mod
    - GFM (Global Force mod)


    Érdekesség, hogy maga a Hidden Stroke 1 is egy mod, de ehhez is készült 2 mod is. Ez amolyan mod a modhoz dolog, ezért írtam a HS1 alá kicsit beljebb azt a két modot.
  • Axon
    #1223
    Egyébként ebben a fórumban nem ritka ha több napig sem szól hozzá senki a témához. Sajnos kevesen játszanak már ezzel a remek játékkal.
  • Axon
    #1224
    Az én kedvenc modom a Sudden Strike 2-höz a Longrange mod 2.37-es verziója amely az utolsó volt ehhez a játékhoz (www.leonardslair.com) és az SSNM2 mod, amelyben van 3 magyar tank is. De nagyon tetszik az RWM mod is, amelynek hamarosan megjelenik a 6.7-es verziója és a 6.7beta4 már most is letölthető.

    A Resource War-hoz a kedvenc modjaim az RCM mod és a Longrange mod 5-ös verziója, ami már a resource war-hoz készült.
  • Hawk06
    #1225
    A RWM 6.7beta4 nekem is megvan.Az nagyon jo mod,csak sok a hiba meg benne.A legjobban a párduc motor és ágyuhangja tetszik,ja és persze a skinek.A hidden stroke modot sehol se talalom.Nem tudod megmondani,hogy honnan tudom letölteni?
  • Hawk06
    #1226
    Most probáltam ki a RCM 2.6-ot.Az embereimet olyan konnyen megölték az épületekből,hogy megijedtem.Szinte mindegy hogy épületbe vannak-e vagy csak simán kint a szabadba,megálapítasom szerint.
  • Hawk06
    #1227
    Az RCM+RWM+RWG modokbol lenne egy nagyon jo mod!!Persze a SSRW-hoz,mert azt jobban birom mint a sima SS2-ot.
  • Axon
    #1228
    A Hidden Stroke az egy fizetős mod, meg lehetett vásárolni. Ma már beszerezhetetlen boltokban. Filecserélőkön (edonkey, torrent, stb.) talán letölthető. Az egyik totális kedvencem a Hidden Stroke 2. Ez már egy olyan mod, amely önálló játék, tehát nem kell hozzá a Sudden Strike 2. Vannak benne kampányok és single pályák. Nagyon jó. Ez is fizetős, de ezt még lehet kapni a boltokban.
    Például innen is megrendelhető.
  • Axon
    #1229
    Ez a jó link
  • Hawk06
    #1230
    Az utolsó link nem müködik,de a másik igen,köszi szépen.Idáig csak képeket láttam a Hidden Stroke 2-röl és nagyon bejött.Például az egyik képen azt figyeltem meg hogy minden lezuhant repülőgépnek saját roncs grafikája van.És persze teljesen uj grafika a terrain-nak.Ha jól gondolom akkor a modkeszitők egy halom unit-ot és camo skin-t ebből a játékból importáltak.Kiváncsi vagyok a tengeralattjárókra,láttam egy párat az egyik képen.De úgy gondolom a sima SS2-ben lévő hajókhoz hasonlóan müködhetnek.
  • Hawk06
    #1231
    Filecsderélökön nem kaptam meg sehol.
  • Axon
    #1232
    Nekem mindkét link működik, de végül is ugyanarra a termékre mutat, csak a másodiknál kicsit több az info, meg képek is vannak.

    Mivel a Hidden Stroke 2 egy fizetős mod (vagy nevezhetjük önálló játéknak is), így abban mindent precizen megcsináltak, míg más modoknál bizony mazsolázgatnak innen-onnan. Kiszedegetnek más modokból egységeket és beteszik a sajátjukba és csak a különféle értékeiket írják át.
    Na ez a tengeralatjárós dolog nekem teljesen új. Még nem találkoztam velük a kampányban és a single pályákon sem, bár emlékei szerint még nem is játszottam olyan pályán ahol tenger is volt. Mindenesetre majd körülnézek. Átnézem a single pályákat, meg a netről letöltöttem hozzá már vagy 150 házilag készített single pályát is. Azokat kicsit időigényesebb átnézni, pláne úgy, hogy folyton leragadok egy-egy jobb pályánál. A kampányoknál viszont teljesíteni kell egy pályát és csak azután adja a következőt.
  • Axon
    #1233
    Ha van valami tárhelyed, akkor feltölthetem oda a Hidden Stroke 1-et. Szerintem tömörítve nem nagyobb 200 megánál.
  • Hawk06
    #1234
    Itttalálhatsz egy pár képet a tengeralattjárókról és még a játékról.Vagy hanem az editor-ba is megnezheted.Én mindig amikor felinstallalok egy SS reszt vagy modot,egyszer megnézem az editorba az egységeketDe ha ugy müködik mint a SS2-ben a hajok és vonatok akkor azt a reinforcements-be tudod megnézni.Habár lehet hogy ezt már tudod.Mindenesetre kiváncsi vagyok.
  • Hawk06
    #1235
    Ja és most nálam is müködik a masodik linked.Nem tudom mi lehetett amikor elöször meg akartam nézni.5000ft nem drága szerintem,de biztos hogy még a boltokban nem lehet megtalálni?
  • Hawk06
    #1236
    Nos,ez igazán nagylelkü ajánlat.Nekem nincs tárhrlyem,de tudok egy oldalt ahova ingyen lehet feltölteni és ingyen lehet letölteni is,regisztráció nélkül.Max. 300mb-ot lehet feltölteni.Köszönöm szépen.
    Majd ha szükséged lessz valamire irjál nyugodtan ha tudok akkor segítek szivesen.
  • Hawk06
    #1237
    Milyen uj dolgok vannak még a Hidden Stroke 2öben?
  • Axon
    #1238
    Megtaláltam a tengeralatjárós képet. Ez újdonság volt nekem. Mostmár mindenképpen meg kell ketesnem azt a pályát amin szerepelnek.
  • Axon
    #1239
    Én megvettem eredetiben a Sudden strike Antology-t, amiben benne van a Sudden Strike, Sudden Strike Forever és a Sudden Strike 2. Megvettem a Hidden Stroke és a Hidden Stroke 2 kiegészítőket is és megvettem a Resource Wart is. Először mindegyik warez verzióban volt meg, de folyamatosan megvettem minden részt.
    Amit szívesen megvettem volna, de nálunk nem került a boltokba az a Cold War Conflict. Biztos hallottál már róla. A hideg háborúban játszódik és az akkori hadi technikával kell háborúzni, de természetesen a Sudden Strike motorját használja.
  • Axon
    #1240
    Ha lesz egy kis időm, akkor feltolom, mivel innen a melóhelyemről netezek. Lehet, hogy csak a jövőhét elején tudom feltolni.
  • Hawk06
    #1241
    Hallottam a Cold War Conflictrol,biztos,hogy nagyon jó játék lehet ha a Sudden Strike mototrját használja,de azért én a második világháborus játékokat jobban szeretem.Nekem is most jelenleg warez verzioba vannak meg a SSF,SS2 és SSRW.A sima Sudden Strike-ot még soha nem láttam.Legelöször a SS2-öt kaptam meg egy stratégia gyüjteményes CD-n.De majd ha elvégeztem egy egyetemet akkor én is megveszem eredeti verzióba az összeset,ha nem hamarabb.
  • Hawk06
    #1242
    Rendben van,csak majd jelezzed ha feltoltotted.Nekem elér késöbb is.