2389
Sudden Strike mindörökké
  • HunButyok
    #1163
    Utánanéztem a suddenben szereplő vasúti kocsiknak...
    amiket megtudtam...
    a német Steyer páncélvagonon nem 5 cm-es páncéltörő ágyú volt, hanem rövid csövű 75 mm-es
    A Steyer Wirbelwind az tökéletes.
    Az MBV vagon, az nem szövetséges, hanem szovjet és ha mindne igaz, BT tornyok voltak rajta 45 mm-es ágyúkkal. Három ilyen torony volt a vagonon.
    a két nagy vasúti ágyú mind szovjet...
    az egyik vonat ( a kisebbik) az német, a másik az szovjet mozdony...
    A két T-34-es toronynal felszerelt vagon az szintén tökéletes.


    Úgyhogy Sanyi, a német Steyer ágyús kocsit javítsd ki 75 mm-esre 50 mm-es helyett
    ha visszarkanád bele az MBV kocsit, akkor azt meg 45 mm-esre javítsd ki. Ettől még ugyanúgy lőhet ballisztikusan és direktben is...





  • Salvaje
    #1164
    Kösz a tippet.
    Újabb 30 egységgel gazdagodott a Sommer Battles, javarészük a leonardslair-ról került bele.
    z.B: aknaroppantó sherman/t-34

    jah, és visszaraktam a propaganda autókat
    a német sdkfz222-ből a Führer egyik beszéde szól Sieg Heil-lel a végén, meg a die Fahne Hoch...
    Az oroszhoz szintén egy archiv felvételt rendeltem, amin maga Vladimir Ilijics Lenin beszél...
    Az angolra a God save the Queen-t rakom, meg az old lang sine-t...
    Az amcsira pedig a glory-glory halleluja fog kerülni...

    vagy ha van további ötletetek akkor szivesen fogadom

  • HunButyok
    #1165
    Na ez frankó hír! Teccik...

    Na figyu sanyi! Ami kéet beraktam, azokat a unitokat nem tudod kilopni... mert pl. a Zöld teherkocsi igazán jó lenne Ford Marmon teherkocsinak.. de magyar Mercedes is lehetne...
    Ja meg az a páncélautó eléggé Csabásan néz ki...
    A csacsi/ló pedig igazán kedves kis színfolt lenne a játékban...

    Figyi: vontatók: Morris, M4, M5, meg könnyű tankok APC verziói pl. crusader, velentine, stuart, t-60, t-70...
    Ezek nagyon jók lennének...
    valamint amiket mondtam. 75 mm-es bárki által használható tarack... igazán megdobná a dolgokat.
    Lenygel és francia, oalsz-finn csapatok kidolgozása kéne még...
    meg német-szovjet-finn lovas is jó lenne!





  • Salvaje
    #1166
    van pár uj screenshot
    elküldtem e-mail.ben
  • Salvaje
    #1167
    Hi all...

    Folytatódik a Summer 2.6-os verziójának készítése.
    Ezúttal a légierő került sorra

    a következő repcsik kerültek bele:

    USSR:

    i-153 vadász
    i-16 vadász
    LaGG-3 vadászbombázó
    Il-2D csatarepülő
    Il-2G csatarepülő
    Yak-3 vadász
    La-7 vadász
    Il-4 közepes bombázó (ezzel bombázták Kassát is)

    Németország

    Bf-109 E3 "Emil" vadász
    Bf-109 E4b "Emil" vadászbombázó
    Bf-109 F2 "Fritz" vadász
    Bf-109 G2 "Gustav" vadászbombázó
    Bf-109 G14 "Gustav" vadász
    Bf-110 D1 csatarepülő
    Bf-110 C7 vadászbombázó
    Fw-190 D2 vadász
    Fw-190 F2 Vadászbombázó
    Hs-123 felderítő
    Hs-126 felderítő
    Ju-88 D közepes bombázó

    a nyugati szövetségesek csak ezután jönnek....
  • HunButyok
    #1168
    Ez igazán fasza!

    Francia-lengyel alakulatok? Vannak?
    Tudnál gyártani francia, szovjet és német lovast a játékhoz?

    Lengyel repcsit is rakd vissza a játékba ám! Meg magyar is kéne...

  • HunButyok
    #1169
    valamint tudod mit tehetnél bele még?
    Van a géppuskás willys jeep... na annak alövését átalakítani olyanra mint a Panzerschreck-es katonáé... Persze nagyobb lőtávval!
    Ez lenne az M38 A1C...



    Eg yelég mozgékony páncélvadász lenne a játékban...
    A Panzerschreck-nek a lövése tökéletes lenne hozzá... csak mondjuk olyan távolságra lőne ez a jármű, mint egy közepes tank.

    Na mitszólsz?


  • HunButyok
    #1170
    amúgy 16 lőszer lenne nála...
  • Salvaje
    #1171
    hát nem is tudom.
    nem rossz ötlet. De nem erősítene már így is nagyot az egyébként is páncélvadászokkal bővel ellátott amcsikon?
  • HunButyok
    #1172
    Dehogy erősítene! Mit tud egy Panzerschreck... :) Na ez csak vicc volt... Figyi nem gyártottak belőle sokat az amcsik, csak olyan 2000-et. Suddenben ez kb 20 darabnak felel meg... vagy szériánként egynek... Meg hát a védettsége az minimális a járműnek... Na rakjad bele szépen az M38A1C-t!
  • CyrSyS
    #1173
    Sziasztok, de rég voltam itt. Azt kérdezném mint kb 1 éve hogy van-e olyan Sudden Strike feelinges játék ami űberli egység mennyiség gyanánt a Hidden Stroke 2-t ? Mert nálam HD2 az űber eddig :D
  • Salvaje
    #1174
    Hali!

    Így van, én sem tudok hasonlóról. persze nem kell azért aggódni, mert a Resource war-hoz - a legfrissebb sudden verzióhoz - is számos mod-ot készítettek már. Jómagam éppen azon fáradozom, hogy az RCM, vagyis real combat mod-ot folytassam, mert ez megszakadt tavaly nyáron - a projekt készítője abbahagyta, bukottnak vélte stb.
    Ezek ellenére itthon szerény baráti körünk azóta is játszik vele, készülnek új pályák, stb.
    Egy játszható verzióját rövidesen feltöltöm a netre.
    No
    Ha Budapesten lax, szívesen láátunk egy alkalommal egy fergeteges multi-partyra,
    Ha érdedekel, írj az [email protected] e-mailre.
    Ha lejjeb tekered az egeret, találsz további infókat itt
  • Axon
    #1175
    Természetesen a Sudden Strike a király.
    Egyedüliként a Blitzkrieg tudta megközelíteni a trónját, de ledönteni azért nem sikerült.
    Most viszont itt van a trónkövetelő az Officers. Na ez bizony földbe döngöli a jó öreg Sudden Strike-ot. A Demot mindenképpen nézzétek mert mert hihetetlenül jó. Az oroszoknál megjelent a teljes verzió néhány hete és le is szedtem, bár ciril betűs, azért játszható. Hamarosan nálunk is megjelenik az angol verzió.
    Úgy jellemezném, hogy egy tökéletesre fejlesztett Sudden Strike. Én mindenesetre a rabja lettem.
  • Salvaje
    #1176
    Már töltöm
  • Axon
    #1177
    Majd mesélj, hogy tetszett-e!
  • HunButyok
    #1178
    Én is kiwi vagyok... azaz kiváncsi...

    Sanyi! Nem műxik a Mod-od! :(
  • Salvaje
    #1179
    Már két napja töltöm, de elég lassan jön.

    Sebaj.
    Nos utánaolvastam ennek az Officers-nek:
    Állítólag akár 15000 egység is mozoghat rajta, teljesen 3d-s vagyis az én gépemen sajna nem fog menni.

    shermanok
  • HunButyok
    #1180
    Ezek M24 Chaffee könnyűharckocsik!
  • Salvaje
    #1181
    Látom figyelsz.
  • Axon
    #1182
    Ettől függetlenül egyáltalán nincs nagy gépigénye. Nagyon úgy néz ki, hogy profik programozták le az egészet és egy közepes gépen is remekül elfut.
  • Salvaje
    #1183
    hmm
    Megoszlanak a vélemények arról, mi számít ma közepes gépnek.
    Mert nekem csak egy AMD Duron-om van 1.3as procival
    Ehez pedig egy ADI Radeon 9200 SE tartozik.

  • Axon
    #1184
    Hajaj....
    Mindenesetre kezd a grafikai beállításoknál.

    Csak áradozni tudnék a játékról. Szinte órákig tudtam benne nézegetni az egységeket. Hogyan mozognak, fordulnak, a nyitott járművekben, hogyan mozognak a katonák, miként töltik be az ágyút, hogyan sütik el. A rakétavetők eszméletlenül jól meg vannak csinálva. A lövéseik gyönyörűek. Katonák remekül ki vannak dolgozva, tökéletesen látszik a fegyverzetük. Ahogy a rakétavetős betölti a rakétát a csőbe, majd a vállához emeli és egy gyönyörű füstcsíkot húzva kilövi a rakétát. Géppuskás lehasal és lőni kezd, sorolhatnám még. Közben pedig a fejük fölött az égen dúl a hatalmas légiharc a repülők között. Deszantosokat dobálnak le mindenhol, bombázók röpködnek és vadászgépek harcolnak. A játéktér gigantikus méretű és mindenhol harcok dúlnak. Nem minden egységet irányíthatsz, mivel nagyon sokat a gép terelget, tehát a saját egységeid mellett harcol a többi alakulat is, de azokat nem te irányítod. Végig háborús a hangulat. A sudden strike-ban ha rengeteg egységet kaptál, akkor sokszor nagyrészük csak ácsorog és a térkép csak egy kis részén tudsz támadni, vagy nagyobb részén is, de akkor nagyobbak a veszteségek is, mivel nem tudsz mindenhova megfelelően figyelni. Itt viszont a gép irányítja az egységek egy részét és így folyamatos a harc az egész frontszakaszon.
  • Nameny56
    #1185
    Cső Axon!Majd nézzél már át a Blitzkrieg-topikba!Lenne néhány kérdésem...
    Csumi!
  • Salvaje
    #1186
    Igazad van. Bár én pont ezt szerettem a Sudden-ben: egy egy támadás előtt minden egységet tüzérséget stb. beállítani, elehelyezni: Singe plájerben ez adta a játék sava-borsát, főleg a pause menüvel.
    Multiban pedig kezdéskor nem sok egységed van. Csak éppen annyi, hogy átudod látni, és irányítani.
    Mindenesetre azért szeretem a multizást, mert ott azon múlik egy-egy művelet sikere, hogy milyen rövid idő alatt mennyire tudod átlátni és használni az egységeidet a másik ellen.

    Még mindig nem jött le az a szar. Grr..
  • Axon
    #1187
    Letölthető a készülő RWM6.7 mod 3. beta verziója.
  • Axon
    #1188
  • Axon
    #1189
  • Axon
    #1190
  • Axon
    #1191
  • Axon
    #1192
    Első képen remek kis lángszórós bemutatót láthatunk.
    Másodikon elszánt partraszálló egységeket.

    Viszont!
    Magyarázza meg nekem valaki, hogy mi történik a 4. képen!
    Füstgránát? Jelzőfény?? Tüzijáték???
  • Dawe13
    #1193
    Sziasztok!!

    A Sudden Strike 2 resource War-nál amikor a pályaszerkesztőben megcsinálom a pályát,és arra megyek,hogy egységeket rakjak a térképre....
    Na hogy lehet ott kiválasztani,hogy melyik legyen az ellenség és melyikkel jáccok én?? meg amikor repülőgépet akarok a pályára tenni hibát ír ki! az lehet hogy azért mert csak a reptérre tehetem?
    És amikor el akarom menteni a térképet nem menti el!!!!!
    De ha rámegyek hogy teszt,akkor meg hibát ír ki,de amikor meg indítom a játékot,akkor meg ottvan a választható térképek között.
    Huhh! remélem tudtok rá válaszolni! :)
    Előre is kössz!!:D
  • Salvaje
    #1194
    Axon! amit te láttsz, az a géppuska lövedék. Van rá lehetőség animálni magát a lövedéket is. Az RCm-ben ez nagyrészt így van.
    Összességében a RWM-dal nem vagyok megelégedve, mert a tüzérség pontatlan és gyenge, a légierő nem elégé kidolgozott, a tankok között pedig vannak aránytalanul nagyon erősek és nagyon gyengék.
    :/
  • Salvaje
    #1195
    Cső axon!

    Hétvégén vagyis vasárnap este - Debrecenben leszek. ha gondolod, összefuthatnánk valahol.
    További részletek 0620/4923043
  • Axon
    #1196
    Vasárnap apósoméknál lesz ünnepi eszem-iszom, így nem hiszem, hogy össze tudnánk futni.
  • CyrSyS
    #1197
    Sziasztok! A Hidden Stroke 2höz melyik a legjobb mod? Melyiket ajánljátok? Lényeg nekem a többnél több egység és a realitás!
  • Salvaje
    #1198
    Üdv. Népek

    Elkészült végre a több hónapot is csúszott RCM 2.6.
    Letölthető - Arzok barátunknak köszönhetően - innen:

    RCM 2.6

    Várom a véleményeket. Single és egyéb pályák záros határidőn belül készülnek majd hozzá, beleértve az egy éve megálmodott magyar campaign-t is.
    Hogy fékezzem külföldi kollégáim étvágyát - bedobtam egy Tesco Gazdaságos energiaitalt, és összeütök valami pályát a népnek.

    Persze a fejlesztés nem áll le, tovább folytatjuk a Sommer Battles készítését az angolszász és olasz egységekkel.

    Igyekeztem a lehető legjobban modellezni a realitást, és a játszhatóságot, multiplayeres tapasztalataim alapján.

    Az animációk változatlanok, viszont rengeteg új egység és új hang került a játékba, legtöbbjük háborús filmekből és archív felvételekből.

    A csomag csupán a próbapályákat tartalmazza, amelyek közül csak az egyik megy , a másik out of memory címszó alatt kilép-
    valamit egy 5 perc alatt összeütött kis mészárlást 1943 végéről a keleti fronton.

    Ízelítőnek ez is kiváló, várom a hibajelentéseket - biztos lesz egy pár.


    (c) 2007 by Salvaje
    Project Leader
  • Salvaje
    #1199
    Az első megjegyzéseket olvasva elég vegyes érzelmeket váltott ki az új verzió.
  • Axon
    #1200
    Köszönet a munkáért.
    Hamarosan kipróbálom.
    Hol olvastad a vegyes érzelmeket kiváltó reakciókat?
  • HunButyok
    #1201
    Én nem láttam veyge sérzelmeket.. bár eléggé rossz hogy askodának két lövés a tigris...

    A franciák msn-en nekem felhánytorgatták, hogy a skoda eg ylövéssel írtja a char B1-est...

    Amúgy magyar tartálykocsi nem megy se előre se hátra...
    A Hansla-Loyd vontató bugos.
    több hibát még nem láttunk. Ma kipróbáljuk a Balatoni légicsatávale gybekötött tavaszi ébredés című multinkat...

    A magyar campaign két héten belül készen van

    Üdv:
    (c) 2007[HUN]Butyok
    propaganda manager
  • Salvaje
    #1202
    Köszönöm a hibajelentéseket, igyekszem kijavítani őket. Én is nekiugrottam egy új térképnek és egy uj multinak: a katyn-i mészárlást fogja feldolgozni, lengyel+orosz+német.