2389
Sudden Strike mindörökké
  • V43 1105
    #963
    Valaki dobjon meg egy törrentel kössz¢¢
  • HunButyok
    #964
    Ez a Middle-East Europe Warfare Mod ötlet nekünk nagyon bejönne. Bár én amcsimániás vagyok, de szívesen kihagynám ezesetben őket a játékból!

    Axon! Elkészült a Galiícia 1944 plyánk sommer battlesben: védeni kell a hágókat eg yórán keresztül, s közben orosz repcsik jönnek, meg tankok, meg emberkék, meg tarackoznak a bolsik... jó pálya lett! A héten fenn lesz, és letöltheted, de ha adsz e-mailcímet elküldjük Neked próbajátékra.
  • HunButyok
    #965
    na majd egyszer elmegyünk Hozzád Sanyó! Csak ritkán érek rá... Amióta rendesen tanulok, azóta minden időmet elveszi a tankönyv, a csajok, meg a pia...
    Amúgy Homika Gabikával összebróztam, bár le akartam rúgni a buszról... :D
    Miért van nekem ilyen áldott jó szívem... De most nincsen bűnbak... na majd keresek...
  • HunButyok
    #966
    Ja Sanyi! A lövészárok az viszont jó lenne! Tudod, a network modban van olyan...
  • Salvaje
    #967
    Az is tankként működhet. asszem. majd megnézem a DescEditorban,
    Csak arra jönnék rá, hogyan kell be sue-zni a cuccokat.
  • HunButyok
    #968
    na majd kiderül... Jó lenne: Ja svennek írd már ki ezt a varázsprogit, hogy viszgaidőszakban ne unatkozzunk két tanulás között, és rájöjjünk a dolgokra... Szeretnék a Suddenbe rakni például MLRS Systemet (modern rakéta sorozatvető rendszer), meg mindenféle modern fegyvert az amcsiknak... Például M1 Abrams-et 4 képernyűnyi lőtávval, sötétben is látó készülékkel, 8000-es védettséggel... Végül is Real Combat Mod nem? Bár akkor még nem volt abrams, de raknék a játékba időgépet is... Na ez csak vicc volt... Időgép nem lesz benne, csak Abrams...
    Na ez is csak vicc volt... én inkább különböző nemzeteket raknék még be... szlávokat például...
  • Salvaje
    #969
    konkrétan 4 progiról van szó, 3-nak már nagyjából tudom a működési elvét, a negyedikre iscsak idő hiányában nem jöttem rá.
    Leszedtem továbbá a 3d studio Max-ot, amivel Leonard csinálta a unitokat.
  • HunButyok
    #970
    Na ez haladás bro.! Jöjj rá, és Svennel mi is odatesszük magunkat, illetve MSN-en felveszem a kontaktot pár arccal: Arzok stb... Úgyios szükségem van az angol nyelv gyakorlására... :)
    Csinálunk mi is eg yúj MP pályát RCM 1.11-hez. Mannerheim vonal 128X128-as lesz és úgy lesz téli, ahogyan a SS2 német küldetése... hópaca és hóesés... komor táj, és jönnek az orosz tankok, meg finnek, meg sok-sok ember lesz... Térképet már találtam, és egy igazi történelmi MP pálya lesz... Hogy mi az legyen meglepi! :)
  • eLGi84
    #971
    Sziasztok! Segítségre lenne szükségem:
    az Rcm modot szeretném telepíteni, de nem sikerül.
    Hogy csináljam, hogy jó legyen?
    Előre is köszi
  • Axon
    #972
    Nem tudom hol akadtál el.
    Ha az rcm 2.0-át vagy az rcm 2.5-öt akarod telkepíteni, az nagyon egyszerű, csak meg kell mutatnod a telepítőnek a Resource War útvonalát és az szépen települ.
    Az rcm 1-es verzióját viszont sorban kell telepíteni. Először 1.0 majd 1.1 és végül 1.11
  • eLGi84
    #973
    Oké. Eddig vágom, de az indító fájlhoz be kell írni vmit, a mod induljon el?
  • eLGi84
    #974
    Az RCM 2.0-át próbáltam.
  • Axon
    #975
    Értem mi a problémád.
    Le kell töltened a MultiModSwitchert.
    Ezt megtalálod a neten. (például a www.leonardslair.com oldalról is lehúzhatod).
    Ezt telepítsd a Resource War könyvtárba. Kapsz egy multimodswitcher.exe filet, amit el kell indítanod. Kapsz egy ablakot, ahol a bal oldalon egy lenyíló menüben választhatod, hogy melyik mod induljon el. Itt el tudod indítani az eredeti játékot is, na meg az összes telepített modot. Értelemszerűen ha csak az RCM-et telepítetted eddig, akkor csak azt tudod elindítani.
    Az RCM 1-es modal (RCM 1.11) játszhatóak a Resource War kampányai és a single pályák is. Na meg tölthetsz le a nettről kimondottan RCM 1-es modhoz készült pályákat is. Az RCM 2-es moddal (2.0 és 2.5) már nem indulnak el az eredeti kampányok és single pályák, csak a kimondottam RCM 2-höz készült pályák.
  • eLGi84
    #976
    Lehet, hogy balf@sz vagyok de nem megy!!!
    Újra raktam a SSRW-t,
    D:\Sudden Strike - Resource war könyvtárba, ezen könyvtárban van:
    D:\Sudden Strike - Resource war\MISC
    D:\Sudden Strike - Resource war\Run
    D:\Sudden Strike - Resource war\Uninstall
    D:\Sudden Strike - Resource war\Sudden Strike - Resource War.lnk
    majd felraktam a multimodswitcher-t.
    Látja a a sima SSRW-t. De a modokat nem.A multimodswitcher-t is a D:\Sudden Strike - Resource war\ könyvtárba raktam.
  • eLGi84
    #977
    Csak úgy mennek a modok ha a sudest.ini fájlt felülirom.
  • Axon
    #978
    A sudest.ini filet a multimodswitchernek kellene felülírnia.
    Lennie kell még egy ilyen alkönytáradnak is:

    D:\Sudden Strike - Resource war\ss2switcher

    Ebben vannak a modok alkönyvtárai:
    RCM1.11
    CDV
    és az esetlegesen egyéb általad telepített modok is.
    Na most ezekben az alkönyvtárakban vannak azok a sudtest.ini fileok amit a multimodswitcher cserélget.
  • eLGi84
    #979
    így már működik! :)
    Köszönöm szépen
  • eLGi84
    #980
    Akkor pár kérdésem van a multizással kapcsolatban:
    -vannak előre kreált szabályok (pl. szerver szabályzat)?
    -a játék idő milyen gyorsra van állítva?
    -lehet egyáltalán vmiféle taktikát kitalálni vagy csak "kijelől előre küld" módszer van(értem ezalatt, hogy singleplayer-ben nyomok egy pause-t és van időm az egysgeket irányítani?
  • Axon
    #981
    Multis kérdésekben a többiek tudnak segíteni ha erre járnak, mivel én nem szoktam multizni.
    Pause funkció nincs a multiban.
  • HunButyok
    #982
    Sziasztok! Pause van, de nem használjuk, max ha kimegyünk cigizni, vagy időt kérünk...
    Multiban több taktika is van. Kinek mi tetszik.
    Pár taktika:
    HunButyok, azaz az én taktikám: próbálom kiiktatni legelőször az ellenség tüzérségét (repülőkkel, vagy sorozatvetővel, vagy az én tüzérségemmel). Eközben egységeim védelemben állnak. Amig az ellen tarackjai még nem lettek kiiktatva, addig apró harcérintkezéseket veszek fel , hogy az ellenség tüzérségének tüzét oda koncentráljam. Ha felderítőimet tüzérségi tűz éri, az ellenség ágyúinak elsütési helyét keresem. Halk puffanások jelzik, hogy kb. merre vannak az ütegeik.
    Nehézpáncélosokat csak statikus védelemre használom, a könnyű és közepes tankokkal szoktam rohamozni. Főként a sebesség miatt. A nehéztankok másik lehetséges módja, hogy küldöm őket előre, a halálba...

    Neten keresztül még sosem játszottam mondjuk, nem tudok szerverszabályzatról. Multiban amúgy Magyarországon csupán mi játszunk a RCM-mel multit.
  • Axon
    #983
    Van Pause??? Ezt nem is gondoltam volna.
    Mindegy, hogy ki nyomja meg a Pause-t, attól függetlenül mindkét gépen megáll a játék?
  • HunButyok
    #984
    Minap két új multi pályánkat próbáltuk ki.
    Karelia 1940, és Mlawa fortress 1939.
    Na akkor jöjjön az első fight leírása.
    Sven és jómagam pénzfeldobással eldöntöttük, ki lesz a szovjet és a finn.
    Én lettem a szovjet hadsereg generalisszimusza.
    A Mannerheim vonalat áttörtem, igaz nehezen, de sikerült. A szovjet tanokat 3 csapatba bontottam: kis (T-26, T-60, BT-7), közepes (T-34 mod.41, T-28), nehéz (T-35, KV-1, KV-2).
    Előszpr szovjet vadászgépeket küldtem afinn légtér felé, akik mintha isteni sugallatot kaptak volna, szépen kiiktatták a finnek Flakjait. Illetva Katyusámmal a hátországot lőttem. Majd a beérkező páncélvonatom ágyújával is lőttem a hátországukat. A finn tüzérség (4 db. szovjet zsákmány 150 mm-es ágyútarack) megadta magát végül is. Felül elindultak a könnyű tankok, alattuk a közepe stankok (itt több bunker volt a Mannerheim vonalon), és a középső régi vár alatt elindultak a nehéztankok. Többszöri rohammal és nagy veszteségek árán viszont felül sikerült a legjobban az áttörés és már a finn pályaudvart ostromoltam, amikor záróra lett a Lan-klubban. De győztem, mivel a finneknek kevés egysége maradt.
    Ez a MP pályánk RCM 1.11-ben készült, téli, de nem szegényes (ott kevés a ház, meg minden, illetve Sven szemét bántja a rikitó fehérség) téli sémával, hanem nyári séma sok "hópacával" és fenyőkkel. A szovjeteknek 2 tankkal van több mint a finneknek (finnek is szovjet zsákmánytankokat használnak(mint a valóságban), némi némettel megspékelve)

    Másik kipróbált pályánk RCM 2.5-ben készült, a Mlawa Fortress 1939 szeptember 12-15-én játszódik, ahol a Mlawa melletti felújított első vh-s erődöt a lenygelek 3 napig tudták tartani, miközben súlyos veszteségeket okoztak az SSnek és a Wehrmachtnak egyaránt. Itt is pénzfeldobással döntöttünk. Én lettem a német, Sven a lengyel. Hát a lengyelek nagyon hősiesen kitartottak és 4 óra alatt tudtam csak bevenni a lenygel területet. A németek Pumákkal, panzer I-II-III tankokkal voltak felszerelve, a lengyelek 7TP-kkel és TKS-ekkel. A lengyel páncélelhárítást 57 mm-es ágyúkkal oldottuk mge, vontatásukat pedig Universal carrier-rel. Sok borsot törtek a lengyel tüzérek a németek orra alá, de a pálya alján sikerült véletlenszerűen kiiktatni az egyik 150 mm-es lenygel tarackot, így a pálya alsó része tüzérségi fedezet nélkül maradt. Stukáimmal nem sokra mentem, mivel a lengyelek által használt Bofors ágyúk szépen lekapkodták őket. Az alsó részen kezdtem a támadást a lengyel kórház irányába. Ez vissza lett verve. De kihasználva, hogy a lenygelek a felső tüzérségüket áttelepítették lejjebb, én egy század gyalogsággal felmentem az északi magaslatra, és megkezdődhetett a Mlawa-i vár ostroma... Itt a lengyelkék minden talpalattnyi földért megharcoltak. De azért odatette magát a Wehrmacht és elfoglalt minden lenygel területet. Pár partizán maradt, azokra az egy teherkocsinyi Einsatzgruppém vadászott oly módon, hogy minden házat átvizsgáltunk. Tehát Sieg Heil! :D :D :D
    Egyik legjobb játékunk volt az a lengyel pálya. Olyan téren nem reality, hogy majdnem annyi lengyel tank van mint német, de így száz százalék a játékélmény. A németek gyalogosból 2X annyit vesztettek mint a lenygelek.
  • HunButyok
    #985
    Axon: jó hír: készült egy 128X128-as SP pálya is a RCM 2.5-höz. Olaszokkal kell eljutni Tobruk kikötőjébe, azt felszabadítani, hogy a Duce hadianyagszállítmánya kiköthessen. Ha eléred a mólót, jön az üzenet, hogy kikötött a hajó, és megjelenik egy Semovente rohamlöveg, és Victory felirat jelenik meg.
    Tegnap kipróbáltuk Svennel. A pálya tesztelésénel probléma nem merült fel, tehát játszható telje smértékben. Hamarosan megy e-mailben! :)
    Ahogy a We meet at the Carpathians is... :)
    Most a magyar single pályát tervezem. Magyarokkal betörni eg yszovjet faluba, majd jönnek a németek. Támadnak a ruszkik, és fedezni kell a németek visszavonulását. Vagy hasonló lesz...
  • HunButyok
    #986
    Az új Tobruk pálya igazi Bütyök-pálya lett: nehéz mint a Fall Gelb volt anno, zsákmányolni kell mindent, elfoglalni a kórházakat (összesen kettőt), onnan kihozni 20-20 embert (tehát ez a 40 ember a lehetséges erősítés a pályán. Száz gyalogos van kezdőegíységben kb. és 7 páncélos: 4 db Semovente da 75/18 su scafo M41 és 4 darab L6/40 könnyű tank.




    Semovente da 75/18 su scafo M41:


    L6/40:
  • HunButyok
    #987
    Ja csak 3 Semoventéd van!
  • HunButyok
    #988
    Lezsnek ebből apályából screenshot-ok is felrakva, amikor is Sven egy (neutral player egységet - azaz egy arabot) az olasz titszttel megfűzött, hogy vezesse őket és kifaggatta. (A neutral unit-ok átállnak hozzád, ha tiszttel közel mész hozzájuk. Például ha a semleges teheneket "megsímogatja" egy tiszt, akkor megszelidíti őket és lehet őket irányítani... Hihi...)
    Na szóval afotóna z látható,a mint az olasz Bersaglierik állnak menetre készen.
    Elöl egy fekete ruhás beudin, utána az olasz tiszt, majd a zsákmányolt Albion teherkocsi, egy zsákmányolt 6 font-os ágyú, egy zsákmányolt Morris Quad, és egy zsákmányolt Dodge tartályjeep. Utána a kis olasz tank és két Semovente. Bóvónyílásokból büszkén tekintenek ki a tisztek.
    Az oalsz gyalogság pegi zárt sorokabn szépen vonul az angol 25 font-os ütegek megkapturelésére...
    Nagyon zsír kép lett...
    Amúgy a kis fejet ruhás beduin elárulta az olsz tisztnek, hogy hol vannak az angol tábori ütegek. A dűnére feljutni nagy áldozatokba tellett, de lagalább lett olasz tüzérség is. Ezután egy brit olajlerakatot fogalltunk el. Közben szereztünk 7 darab 6 font-os ágyút. Ezután a második kórházat fogalltuk el, majd elindultunk az oázishoz ágyúkezelőket szerezni, akik tehenek lettek. Az olasz tisztek megsímogatták a szomjukat oltó bocik buksiját, és átálltak az olasz hadseregbe, ahol egyből ágyúvontatásra használtuk őket. Eddig minden oké. Csakhogy ezek Ali baba meséjéből a varázstehenek, akiknek mindegyikében egy-egy elvarázsolt dzsinn lakott. És abrakadabra, ezek a tehenak amint ágyúhoz értek, lövegkezelőkké léptek elő... Na ezekkel fogtunk meg eg yőrjáratozó angol csapatot (Stuart könnyűtankok), és jutottunk el a kikötőbe... A tisztek hősi halált haltak, de kb 25 ember plusz pár lövegkezelő boci eljutott a partra és megjött a Duce erősítése...
  • HunButyok
    #989
    Bocsi a hibákért de mindig melléütök, mert sietek.
  • Axon
    #990
    Előre is köszi!
    Már várom.
  • HunButyok
    #991
    eLGi84! Ha esetleg Bp-i vagy, szívesen várunk MP játékokra vmely Lan-klubban...
  • HunButyok
    #992
    Vagy elég az is h Bp-n tartózkodj... :)
  • HunButyok
    #993
    Hú, most nézek képeket a siberium mod-ból. A kis lüke japók miket bele nem raknak a játékba... Francia Peogeot teherkocsi, olasz lancia teherkocsi, töltőautók, millió egység, távcsöves lovasok... ja meg zsákmányolt járművek tömkelege... szovjet színű Pz III-as pl... nagyon zsír!
    Hát ez a menyország az egységlopáshoz!
    Salvaje:
    a siberium mod kifosztása a fő feladat...
  • HunButyok
    #994


  • HunButyok
    #995
    No comment! :D :D :D
  • HunButyok
    #996
    Gyógysárot és lőszerkiadó ház is van benne! Hát minnyá megyek cigizni, nem bírom feszültséggel...
  • HunButyok
    #997
    Hihi, ez a francia félhernyó könnyű vontató... Neve most nem ugrik be, de P7 vagy hasonló... jujj de kafa!
  • HunButyok
    #998
    ja Gyógysátort akartam írni...
  • eLGi84
    #999
    Bp-en tanulok, még egy félévet az utolsót.
  • HunButyok
    #1000
    Salvaje!

    Kérdésem: miért van az hogy két emberrel tökéletesen mennek a pályáink, de hárommal sosem. Vagy rossz oldalon adja be valamelyikünket, vagy nem is tölti be valamelyikünket, vagy nem kap repülőt valaki...
    Mit szoktál beállítani a "players"-nél? Illetve van jelentősége a kezdőegység bejövetelének lerakott kapuk sorrendjénél? Csak erre tudok gondolni...
    Két emberrel tökéletes minden pálya csak kettőnél több esetében nem...
  • eLGi84
    #1001
    msn?
  • HunButyok
    #1002
    Axon! Kérdésem: mit kell tudni a Siberium Mod-ról? Melyik suddenhez van? 2 vagy RW? Milyen vele játszani és mik az előnyei-hátrányai? Köszi?